İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bedava Domain veren bir site olsa..

M

malatyasporlu

Misafir
arkadaşlar bir site yapmayı planlıyorum bedava domain veren yönlendir tipi fakat dünya üzerinde domain veren tüm yabancı sitelerin yer alacağı bir site sizce nasıl olur tutar mı?

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bedava domain veren bir site olmuyor bu söylediğin :)
Yonlendirme hizmeti veren bir site oluyor. Tutarmı / Tutmazmı konusuna gelince tam olarak birşey anladıgım söylenemez mesajından. Ama Kısacası "Ben Yonlendir.com gibi bir site yapacagım" diyorsan.. Çok fazla yatırım yapman ve cok ugrasman gerek. iLerde kazancın çok olabilir. Ancak Sermaye'de cok olmasi lazım..

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
malatyasporlu' Alıntı:
arkadaşlar bir site yapmayı planlıyorum bedava domain veren yönlendir tipi fakat dünya üzerinde domain veren tüm yabancı sitelerin yer alacağı bir site sizce nasıl olur tutar mı?

cjb.net gibi bir hizmet vermeye çalışacaksın sanırım. Dağıtacağın uzantının, kolay, jenerik, akılda kalıcı ve hoş olmasına özen gösterdiğin taktirde iş yapacağına inanıyorum.

internet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
malatyasporlu' Alıntı:

Bu iş için gerçekten sabırlı olman gerek, siteyi açtığında reklamını yapmalısın vb.. kullanacağın uzantıların kolay akılda kalan olması gerek.bir de deminde dediğim gibi sabır... seni başarıya ulaştırır

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Yalnız bu uzantıları verebilmen icin yani sadece bir domain alıp Örnegin Ovetto'nun dediği gibi akılda kalıcı diyelimki xxx.com u aldın.. Isim.xxx.com vereceksin. Yalnız demek istediğim şu ; Sadece bir domain alıp onu uzantı olarakmı kullanacaksın ? Yoksa Bir cok domain alıp hepsini birdenmi kullanacaksın. Çok domain alacaksan almandan ziyade boş domain Yani iş yapabilecek domain bulmanda oldukca zor olur.
Örnegin bende : Sevenler.Net var.. Her yola gelir.
Mesela ;
Muzik.Sevenler.Net
Kitap.Sevenler.Net
Siir.Sevenler.Net
Sohbet.Sevenler.Net
Resim.Sevenler.Net vs vs..
Yani, böyle domainler bulman gerekiyor. Hevesini kırmak gibi olmasın ama cokta zor gibime geliyor.

internet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ARKaDaS' Alıntı:
Yalnız bu uzantıları verebilmen icin yani sadece bir domain alıp Örnegin Ovetto'nun dediği gibi akılda kalıcı diyelimki xxx.com u aldın.. Isim.xxx.com vereceksin. Yalnız demek istediğim şu ; Sadece bir domain alıp onu uzantı olarakmı kullanacaksın ? Yoksa Bir cok domain alıp hepsini birdenmi kullanacaksın. Çok domain alacaksan almandan ziyade boş domain Yani iş yapabilecek domain bulmanda oldukca zor olur.

Yani, böyle domainler bulman gerekiyor. Hevesini kırmak gibi olmasın ama cokta zor gibime geliyor.

sana katılıyorum. bu tip domain leri kapan kaptı. aslında yine de vardır ama bir yönlendir.com daki gibi alamazsın tabi.

malatyasporlu bence çok iyi domainler bulmadan girme bu işe...
şansın çok azalır.

M

malatyasporlu

Misafir
evet zaten şu an çok iyi bir domain bulduğum söylenemez fakat düşünüyorum yollarda tabelalara bile bakıyorum ama yönlendir tipi zor çünkü çok çeşiti var sanırım cjb tipi olacak... önerileriniz için teşekkürler...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5