İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ben Hrant DEĞİLİM...!

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BEN HRANT DEĞİLİM !..

Hrant Dink öldürüldü.

Son iki üç gündür dile getirilen tepkileri gazetelerden okuyor, televizyonlardan seyrediyoruz. Bu arada Hrant Dink'in Genel Yayın Yönetmenliği'ni yaptığı Agos gazetesinin önünde toplanan kalabalık sık sık "Hepimiz Hrant'ız, hepimiz Ermeniyiz" sloganları attı. Cinayetten sonra Taksim'den Şişli'ye yürüyen yüzlerce insanın da bu sloganı attığını gördük televizyonlarda…

Bu da yetmezmiş gibi Hrant Dink'i öldüren silahın tetiğini çeken zavallı maşanın ve onu cinayete azmettirip kullanan ve kim oldukları henüz tespit edilemeyen (muhtemelen de tespit edilemeyecek olan) dış güçlerin ve onların işbirlikçilerinin suçu, tüm Türk milletine yüklendi.

Türkiye'nin Hrant Dink'i koruyamadığından, suçun bizde olduğundan bahsedildi sürekli… Televizyon kanallarından sürekli Türkiye'yi ve Türk milletini hedef tahtasına koyan bir yayın, özeleştiri yaparmış gibi bir üslupla tekrarlandı durdu, bilinçlere işlendi. Toplum, şu dakikada bile, hala tek yanlı bir propagandanın bombardımanı altında tutuluyor.

Acaba bu şartlar altında bir kişi de çıkıp su soruları sormuyor mu kendi kendine ?

Neden üç beş hain ve onun arkasındakiler bu cinayeti işlediler diye ben suçlu oluyorum ?

Neden Türkiye, neden Türk milleti suçlu ilan ediliyor ?

Ben mi öldürdüm Dink'i ?

Biz mi öldürdük ?

Devletten koruma bile talep etmeyecek kadar isminde "Türk" olan her şeye karşıt olan, yazdığı bir yazıda Türklerin kanının zehirli olmasından bahseden, soykırımı utangaç bir şekilde savunan biriydi Dink…

Hrant Dink'in kızı Sera Dink'in cinayetten hemen sonra "babamı vurdular şimdi kanları daha mı temiz oldu ?" (Sabah, 20.1.2007) şeklindeki sözlerinin, olayın yarattığı hınç ve şoktan kaynaklandığı söylenebilir. Ama bu tür şok anlarının kişilerin bilinçaltında yer etmiş hakiki duygu ve düşüncelerini ortaya çıkardığı da bir gerçektir.

Hrant Dink öldürülmeli miydi peki ?

Bu soruya yanıt vermek bile gereksiz aslında. Tabii ki, hiçbir gerekçe Hrant Dink'in öldürülmesini kabul edilir kılamaz. Bu bir cinayettir, insan hayatına yönelmiş bir vahşettir. Onun için bu cinayeti lanetliyorum ve ne Hrant Dink'in ne de başka bir insanın yaşamına kastedilmesine ve katledilmesine hiçbir şekilde onay vermiyorum.

Ama bunu söylemek beni "Hrant" yapmaz, yapamaz.

BEN HRANT DEĞİLİM !.. HİÇ BİR ZAMAN OLMAYA DA NİYETİM YOK !..

Çünkü onun gibi düşünmüyorum. Onun el ele olduğu, işbirliği içinde bulunduğu kimseler ve çevrelerle işim olmaz.

Ben ne ayrılıkçılıyım, ne Kürtçüyüm, ne mandacıyım, ne de Ermeni milliyetçisiyim.

Ben solcuyum ve Kemalistim…

Onun için de Hrant Dink de değilim, Ermeni de değilim.

Üstelik bu yasakparate etnik kökenimin hiçbir önemi de yok.

BEN BİR TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞIYIM.

Sadece Hrant Dink katledildiğinde değil, Doğu'da şehit olan her askerimiz, her yurttaşımız için içim cız ediyor.

Bugün " Hepimiz Hrant'ız…" diye bağıranların acaba kaçı, daha dört gün önce şehit olan Astsubay Kadir Aydın için " Hepimiz Kadir'iz…" diye haykırabilir acaba ?

Kadir Aydın, henüz 27 yaşındaydı !..

Kadir Aydın'ın cenazesinde kaç kişi yürüdü ?..

Kaç Sivil Toplum Örgütü, kaç parti lideri ya da üyesi " Eğer bu ülkede yaşamanın bedeli oğlum gibi yiğitlerin gitmesiyse gider. Bir oğlum daha var, oluyorsa alın onu da götürün" diyen şehit babasına bir başsağlığı diledi ?

Ben isterim ki ne Hrant ölsün, ne Kadir !.. Silahlar değil, insanlar konuşsun, "yüz çiçek açsın, yüz fikir yarışsın."

Ama böyle düşünmek beni Hrant yapmaz, yapamaz.

Çünkü Türkiye Cumhuriyetini ortadan kaldırmaya ve bölmeye çalışanlarla ne işim olur, ne işbirliğim…

Peki Hrant Dink böyle biri miydi ?

Yanıtı merak edenler şu adrese bir göz atsınlar : http://www. koxuz. biz/

Ve sonra herkes kendisinin kim olduğunu, kimden yana olduğunu bir kere daha düşünsün.

Televizyonların değil, aklının sesine kulak vererek ama…

Selahattin Erol

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Evet güzel bir yazı olmuş ama herkesin unuttuğu bir şey var. Hrat Dink'in hayatı. Lütfen ilk once özgeçmişini ve hayatında yaşadığı olumsuzlukları görünüz.

Bu adam terörist olarak ölmemesini ben büyük şans görüyorum. çünkü ermeni olduğu için küçüklüğünden bu yana haksızlığa uğramış ve ezilimiş bir kişi. Özellikle askerlikte.

Lütfen bir hayatını okuyunuz. Bu şartlarda bu insan terörist olmamış ise Türkiye'yi sevdiği için belki bu gidişata karşı birşeyler yapabilmek için olmamıştır. Bizim doğuda zenginlik içinde yaşayan insanlarimiz cahil olduklari için çok kolay bir terör örgütüne katılabiliyorlar.

Ama şahsen bu adamın yaşadıklarını ben yaşamış olsaydın, sırf ermeni olduğu için uğradığı haksızlıkları herhalde türkiye'nin en büyük düşmanı olurdum.

Benim tavsiyemde Selahattin Erol'a bir insanı yargilamadan once bir web sayfasinda yazilarini degil ilk once hayatini okuyup kendini onun yerine koymasi. Bakalim o bu kadar sakin olabilecek miydi? ya da siz bu kadar sakin olabilir miydiniz?

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Caesar
Biz ermenilerden neler çektik peki bir fikrin varmı.Ermeni katliamı diye bir arat oku istersen.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
keyfinebak , verdiğin sitenin hitleri ,cinayetten sonra 10 kat artmış durumda.

ayrıca siteni sağ üst köşesindeki hrant dink in son yazısınıda okuyun.

Yazdıklarını içtenlikle yazdığını anlıyorum, katılıyorum.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet güzel bir yazı olmuş ama herkesin unuttuğu bir şey var. Hrat Dink'in hayatı. Lütfen ilk once özgeçmişini ve hayatında yaşadığı olumsuzlukları görünüz.

Bu adam terörist olarak ölmemesini ben büyük şans görüyorum. çünkü ermeni olduğu için küçüklüğünden bu yana haksızlığa uğramış ve ezilimiş bir kişi. Özellikle askerlikte.

Lütfen bir hayatını okuyunuz. Bu şartlarda bu insan terörist olmamış ise Türkiye'yi sevdiği için belki bu gidişata karşı birşeyler yapabilmek için olmamıştır. Bizim doğuda zenginlik içinde yaşayan insanlarimiz cahil olduklari için çok kolay bir terör örgütüne katılabiliyorlar.

Ama şahsen bu adamın yaşadıklarını ben yaşamış olsaydın, sırf ermeni olduğu için uğradığı haksızlıkları herhalde türkiye'nin en büyük düşmanı olurdum.

Benim tavsiyemde Selahattin Erol'a bir insanı yargilamadan once bir web sayfasinda yazilarini degil ilk once hayatini okuyup kendini onun yerine koymasi. Bakalim o bu kadar sakin olabilecek miydi? ya da siz bu kadar sakin olabilir miydiniz?

hrant beni alakadar etmez herkez hayatında belli zorluklar yaşıyor. yaşam felsefesi yada dini dili ırkıda benim için no problem.

bu yazıda takıldığım tek nokta

Sadece Hrant Dink katledildiğinde değil, Doğu'da şehit olan her askerimiz, her yurttaşımız için içim cız ediyor.

Bugün " Hepimiz Hrant'ız…" diye bağıranların acaba kaçı, daha dört gün önce şehit olan Astsubay Kadir Aydın için " Hepimiz Kadir'iz…" diye haykırabilir acaba ?

Kadir Aydın, henüz 27 yaşındaydı !..

Kadir Aydın'ın cenazesinde kaç kişi yürüdü ?..

Kaç Sivil Toplum Örgütü, kaç parti lideri ya da üyesi " Eğer bu ülkede yaşamanın bedeli oğlum gibi yiğitlerin gitmesiyse gider. Bir oğlum daha var, oluyorsa alın onu da götürün" diyen şehit babasına bir başsağlığı diledi ?

Ben isterim ki ne Hrant ölsün, ne Kadir !.. Silahlar değil, insanlar konuşsun, "yüz çiçek açsın, yüz fikir yarışsın."

Ama böyle düşünmek beni Hrant yapmaz, yapamaz.

bu kısımdı ve gerçektende bu sözlere katılıyorum. tv ve propagandalara aldanan bir toplum olmaya başladık.

mywed malesef o konuya bende dikkat ettim kendi sitemde adresi yayyınlamadım. burdada direk gidiş olmasın diye böyle verdim linki belki görmek isteyen olur diye. bu yazı mail yoluyla dağıtılıyor. büyük ihtimal çokça insana ulaşmıştır. o sitenin hitinin artması normaldir.

N

Naruto

Misafir
işin güzelliği şu konuyu okuduktan 1 hinti de ben öldürürdüm galiba bende trabzonluyum.. ermenileri sevmiyorum kişisel görüşüm.

K

Kruis

Misafir
Ne güzel yazmış Selahattin Erol, dünya görüşü benimle uyuşmasa da Hrant Dink hakkında söylediği her şeye katılıyorum.Birinin de bu yönden bakması gerekiyordu.At gözlükleriyle nereye kadar

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Caesar
Biz ermenilerden neler çektik peki bir fikrin varmı.Ermeni katliamı diye bir arat oku istersen.
Ne yani? o zaman katil trabzondan cikti diğe tum trabzonu katil ilan edelim bu mu yani?

edit : geri çekiyorum @naruto'nun yazdiginsan sonra hepsi katil galiba

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5

Yaşadığı olumsuzlukları, askerde yaşadığı problemleri okuyabileceğim bir link verirmisin. Merak ettim.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
İşte İstanbul’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Hrant Dink’in yaşam öyküsü...
Babası Malatya'nın Gürün ilçesinde, annesi Gülvart ise Sivas'ın Kangal ilçesinde doğup büyümüştür. Anne ve babası 1961 yılında İstanbul'a taşınmalarının ardından boşanır. Hrant ve iki kardeşi ailenin bölünmesi ardından Gedikpaşa’daki Ermeni yetimhanesi'ne yerleştirilirler. Bir yandan içinde yaşadıkları Türkiye toplumundan olabildiğince uzaklaşır, Ermenice konuşmadıkları zaman cezalandırılırken, bir yandan da yetimhaneden ayrıldıktan sonra kolaylıkla topluma uyum göstermesi için yetiştirilir.
Dink bu sırada Türkiye'de gelişmekte olan sol siyasetten etkilenir. İllegal Türkiye Komünist Partisi / Marksist-Leninist çizgisinde siyaset yapmaya başlar. Yakalandığı durumda örgüt ile Ermeni cemaati ilişkilendirilmesin diye ismini mahkeme kanalı ile Fırat olarak değiştirir.
Liseyi bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde Zooloji eğitimi alır. Bir süre sonra yetimhanede birlikte büyüdükleri Rakel ile evlenir. Sol siyasetin teröre kanalize olmuş boyutundan uzaklaşmaya başlar.
Kardeşleriyle birlikte açtıkları yayınevi, kırtasiye işini sürdürürken, eşi Rakel’le birlikte, kendileri gibi Anadolu’dan gelen kimsesiz ve yoksul çocukların yetiştiği Tuzla Ermeni Çocuk Kampı’nı yönetmeye başlar. Açılışından 21 yıl sonra kampa devlet el koyar. Denizli Piyade Alayı'nda sekiz ay yaptığı askerliğinde, bütün arkadaşları çavuş olduğu halde çavuş yapılmaz ve askerliğini er olarak tamamlar.
Bazı cemaat gazetelerinde kitap eleştirileri ile başlayan yazı hayatı, basında çıkan yalan haberlere gönderdiği düzeltmeler ile duyulmaya başlar. Patrikhane’ye, ‘Ermeni toplumu çok kapalı yaşıyor, kendimizi iyi anlatırsak önyargılar kırılır’ diyerek bu amaçla Türkçe bir gazete çıkarmayı önerir. 5 Nisan 1996 tarihinde ilk sayısı yayınlanan Agos gazetesi'nin kuruculuğunu, yayın yönetmenliğini ve başyazarlığını üstlenir. Agos dışında Zaman gazetesi'nde yazar. Yazılarında Türkiye'deki her etnik toplumun ortak ve barış içerisinde yaşaması gerektiğinin altını çizen Dink, aynı zamanda Ermeni cemaatinin patrikhane dışında sivil bir merkezi olması gerektiğini söyler. Ermeni Diasporasına 1915 olayları için soykırım kelimesini içermeyen daha yumuşak muhalefet yürütmeleri çağrısında bulunan Dink, Ekim 2005'te "Türklüğe hakaret"ten 6 ay hapis cezası aldı.
internetten bu kadarini bulabildim detaylıca araştırabilirsin. Ben kitabında okumuştum. Askerde yaşadığı sorunlara burada küçükce deyinilmiş.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tarih tekekkürürden ibarettir derler ya. Provoke et, et, üstüne git, git, tokadı yiyince aa katil türk barbar türk. Şu rezilliklere bak ya o sitedeki, kendi yaptıklarını unut, provakasyonu unut, ülkeni arkansından bıçaklayıp fransızlarla bir olup saldırmayı unut, köylerde camide yaktıkları insanları unut, ASALA'yı unut, Türk milletiyle sonsuz bir had bilmezlik ve dış finansmanlı özgüvenle uğraş uğraş, sonra beni dövdü :( diye ağla. Her 100 senede bir tokat yemeden akıllanmıyor bunların alayı, sükuneti korumak da bir yere kadar ama.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer içinizde "Hepimiz Kadir'iz…" lafını gazete manşetlerinde,yollarda toplanan kalabalıklarda görmek veya duymak isteyenler ve bunlar olmadan asla diyenler varsa bu konuda tartışmaya girmesin bile..

Ben Kadir değilim.Ben Mehmetçiğim diyorum sizlere..Şehit,gazi v.s. hiç farketmez.Ben de bir Mehmetçiğim.Ali,Hasan,Kadir,Ahmet,Mehmet,Osman..Hiç farketmez..Ben de bir Mehmetçiğim..

Acaba Selahhattin Erol bu dediklerini kendisi yaptı mı?Kendisi gidip katıldı mı Şehit Kadir'in cenaze törenine..Ben de Kadir'im diye başlık attı mı köşesine?

Hepiniz burada Müslümanım diye geçiniyorsunuz..Ermeni dediğiniz ne?İnandığınız taptığınız Allah'ın yarattığı bir kul değil mi?

Iğdır'ın sınır köyünde yaşayan bir Ali ile 100 metre ötedeki sınır kapısının arkasında yaşayan Hrant arasında ne fark var?

Onu da hepimizin inandığı Allah yaratmadı mı?

Aradaki sınır kapısı birbirimize düşman olalım diye mi konuldu?

Yapmayın etmeyin..Hrant Dink Türkiye'yi sevmiyor olabilir.Ama onun öldürülmesi buna karşı çıkmayacağımız anlamına gelmez.Çünkü o sadece Ermeni olduğu için öldürülmedi..O Türkiye Cumhuriyeti'ne ömür boyu çıkmayacak bir leke bırakmak için öldürüldü.Ve tüm halk bunun bilincine vardı ve haykırdı "Ben de Hrant Dink'im" diye..

Bu sözdeki derin anlamı anlayamayacak olanlara birşey yazmıyorum..Çünkü ne yazarsam yazayım boşa yazacağımı biliyorum..

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bu konuyu bu forumda tartismak gercekten cok sacma daha mantiksal bir ortamda tartisilabilir. 3-5 ermeninin yaptiklarini tum ermenilere baglayan @mehmet gibilerin oldugu bir alanda ne kadar konussakta:) bos olacak

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet onu 3-5 ermeni yapıyor cinayeti de 3-5 turk işliyor, diaspora dediğin de 15 kişi falan, olayları görme derinliği bu kadar olan insanların olduğu yerlerde tartışmanın bir anlamı olmayabilir. Bunlar sözü geçen ülkelerin milli politikaları, bu konuya özel forumlara kaç kişi üye günde kaç post yazılıyor bir araştırırsan 3-5 rakamının yanına sıfırları dizersin.

N

Naruto

Misafir
Evet onu 3-5 ermeni yapıyor cinayeti de 3-5 turk işliyor, olayları görme derinliği bu kadar olan insanların olduğu yerlerde tartışmanın bir anlamı olmayabilir. Bunlar sözü geçen ülkelerin milli politikaları, bu konuya özel forumlara kaç kişi üye günde kaç post yazılıyor bir araştırırsan 3-5 rakamının yanına sıfırları dizersin.

mehmet kardeşim sonuna kadar arkandayım 3-5 adam tartışır 3-5 ermeni öter. 3-5 trabzonlu öttürür. Ermeni düşmanıyım milliyetçi bir adamım isteyen istedigini düşünsün kimse beni ilgilendirmez.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mehmet kardeşim sonuna kadar arkandayım 3-5 adam tartışır 3-5 ermeni öter. 3-5 trabzonlu öttürür. Ermeni düşmanıyım milliyetçi bir adamım isteyen istedigini düşünsün kimse beni ilgilendirmez.

Ben ermeni düşmanı değilim, samimi ermeni arkadaşlarım var. Bu kişilerle alakalı değil devlet politikalarıyla ilgili bir konu.

K

Kruis

Misafir
Eğer içinizde "Hepimiz Kadir'iz…" lafını gazete manşetlerinde,yollarda toplanan kalabalıklarda görmek veya duymak isteyenler ve bunlar olmadan asla diyenler varsa bu konuda tartışmaya girmesin bile..

Ben Kadir değilim.Ben Mehmetçiğim diyorum sizlere..Şehit,gazi v.s. hiç farketmez.Ben de bir Mehmetçiğim.Ali,Hasan,Kadir,Ahmet,Mehmet,Osman..Hiç farketmez..Ben de bir Mehmetçiğim..

Acaba Selahhattin Erol bu dediklerini kendisi yaptı mı?Kendisi gidip katıldı mı Şehit Kadir'in cenaze törenine..Ben de Kadir'im diye başlık attı mı köşesine?

Hepiniz burada Müslümanım diye geçiniyorsunuz..Ermeni dediğiniz ne?İnandığınız taptığınız Allah'ın yarattığı bir kul değil mi?

Iğdır'ın sınır köyünde yaşayan bir Ali ile 100 metre ötedeki sınır kapısının arkasında yaşayan Hrant arasında ne fark var?

Onu da hepimizin inandığı Allah yaratmadı mı?

Aradaki sınır kapısı birbirimize düşman olalım diye mi konuldu?

Yapmayın etmeyin..Hrant Dink Türkiye'yi sevmiyor olabilir.Ama onun öldürülmesi buna karşı çıkmayacağımız anlamına gelmez.Çünkü o sadece Ermeni olduğu için öldürülmedi..O Türkiye Cumhuriyeti'ne ömür boyu çıkmayacak bir leke bırakmak için öldürüldü.Ve tüm halk bunun bilincine vardı ve haykırdı "Ben de Hrant Dink'im" diye..

Bu sözdeki derin anlamı anlayamayacak olanlara birşey yazmıyorum..Çünkü ne yazarsam yazayım boşa yazacağımı biliyorum..

Oldukça sığ düşünüyorsun.Cevap verilmeye değmez bir konu ama aydınlatalım seni biraz, inandığın din içersinde büzülüp kalmışsın.

Bir kere cinayeti kimse olumlu karşılamıyor.Selahattin Erol da öyle.O da bizler gibi cinayeti lanetliyor.Ayrıca elbette Allah'ın yarattığı bir kul; fakat unutma ki George Bush'u da Allah yarattı, Adolf Hitler'i de.Allah yarattı diye yaptıklarını görmezden mi geleceğiz ?Selahattin Erol, ne güzel demiş ki ; Devlet büyüklerimiz başsağlığında bulunmuş Hrant Dink'in yakınlarına.Hrant Dink Türkler'in kanı zehirlidir diyen bir adam, Ermeni kanları Türkiye'yi temizlemişmiş.Bizim Astsubayımızın erlerimizin suçu bu vatanı karşılıksız sevmeleri mi sence ? At gözlüklerinizi çıkarırsanız etrafınızda olup biteni daha kolay anlayabilirsiniz.

Yani olayı Allah - kul ilişkisine çevirmeye hiç gerek yok. Cinayeti işleyenler vatansever değil, katildirler.Hrant Dink de 301. maddeden ceza yemiş bir Ermeni.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37

milliyetçiysen gerçek milliyetçi gibi düşün. bu topraklarda yaşıyan herkes bu milletin bir parçasıdır. tek bir insanın düşüncesi tüm bir ırka yatsınamaz! bende aslen türk değilim, abazayım ama bu topraklarda doğdum, bu toprağın ekiniyle yemek yiyorum, bu topraklarda yaşıyorum. ve ATATÜRK'ün dediği gibi "Ne mutlu TÜRK'üm diyene!"

o senin mantığın yüzünden, bugün tüm kürtlere terörist muamelesi yapılarak bu topraklardaki kardeşliği bozuyorsunuz. bizler hepimiz TÜRKİYE'nin halkıyız tek bir bayrağımız ve bütünlüğünü korumamız gereken topraklarımız var.. tek gerçek budur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5