İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ben Hrant DEĞİLİM...!

N

Naruto

Misafir
milliyetçiysen gerçek milliyetçi gibi düşün. bu topraklarda yaşıyan herkes bu milletin bir parçasıdır. tek bir insanın düşüncesi tüm bir ırka yatsınamaz! bende aslen türk değilim, abazayım ama bu topraklarda doğdum, bu toprağın ekiniyle yemek yiyorum, bu topraklarda yaşıyorum. ve ATATÜRK'ün dediği gibi "Ne mutlu TÜRK'üm diyene!"

o senin mantığın yüzünden, bugün tüm kürtlere terörist muamelesi yapılarak bu topraklardaki kardeşliği bozuyorsunuz. bizler hepimiz TÜRKİYE'nin halkıyız tek bir bayrağımız ve bütünlüğünü korumamız gereken topraklarımız var.. tek gerçek budur.

atay sosyalist misin ?

K

Kruis

Misafir
Atay arkadaşımızın bahsettiği milliyetçilik; asıl milliyetçilik olan Atatürk Milliyetçiliğidir.

Sosyalist değil, sosyal bir insan bence.Atay'a katılıyorum tamamen.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
solcu değilim, sağcı değilim, faşist değilim.

sadece akılı olan bir türk vatandaşıyım ve kurtulş savaşında bu topraklar için bu topraklarda yaşayan herkesin kanını döktüğünü bilen biriyim. bu toprakların, bu topraklarda yaşıyan MİLLET'e ait olduğuna inanan biriyim. Sığ düşüncelerden ve FAŞİZM'den çok uzak biriyim.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Oldukça sığ düşünüyorsun.Cevap verilmeye değmez bir konu ama aydınlatalım seni biraz, inandığın din içersinde büzülüp kalmışsın.

Bir kere cinayeti kimse olumlu karşılamıyor.Selahattin Erol da öyle.O da bizler gibi cinayeti lanetliyor.Ayrıca elbette Allah'ın yarattığı bir kul; fakat unutma ki George Bush'u da Allah yarattı, Adolf Hitler'i de.Allah yarattı diye yaptıklarını görmezden mi geleceğiz ?Selahattin Erol, ne güzel demiş ki ; Devlet büyüklerimiz başsağlığında bulunmuş Hrant Dink'in yakınlarına.Hrant Dink Türkler'in kanı zehirlidir diyen bir adam, Ermeni kanları Türkiye'yi temizlemişmiş.Bizim Astsubayımızın erlerimizin suçu bu vatanı karşılıksız sevmeleri mi sence ? At gözlüklerinizi çıkarırsanız etrafınızda olup biteni daha kolay anlayabilirsiniz.

Yani olayı Allah - kul ilişkisine çevirmeye hiç gerek yok. Cinayeti işleyenler vatansever değil, katildirler.Hrant Dink de 301. maddeden ceza yemiş bir Ermeni.

Bu konuda esas sığ düşünenler olayı bir vatan haininin cenazesi boyutuna getirenlerdir.

Hrant Dink bir Türkiye düşmanı olabilir.Buna lafım yok.Ancak Hrant Dink Türkiye düşmanı olduğu için öldürülmedi.Aksine Türkiye'yi uçuruma itmek için öldürüldü.

Eğer dün yapılan cenaze töreni yapılmasa,halk hep bir ağızdan bu törene katılıp olayı tasvip etmediğini söylemese ilerde başımız çok çok ağrıyabilirdi.

Tekrar söylüyorum..Bizler savaş sonrasında az önce çarpıştığı Yunanistan'a ait bayrağı yerde görünce kaldırtan Atatürk'ün torunlarıyız.

Yunanlı'ların İzmir'în işgali sırasında Türk halkına yaptıkları Ermeniler'in yaptıklarından daha mı azdı..Hem o zaman olay daha sıcaktı.

Lütfen olaya bir Türk olarak değil,bir dünyalı olarak bakın..Türkiye dışarıdan Türkiye'den göründüğü gibi görünmüyor..Arada dağlar kadar fark var..

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
İlk olaydan sonra kardeşine diskurlar çekip askere yollayan Dink, kardeşini bulmak için polisin yaptığı ikinci sorguda doğruyu açıklar, "o benim arkadaşım değil, kardeşim, öyle söyleyince korumak zorunda kaldım" der. Ancak mimlenmiştir bir kere. Sonrasında gelişen tüm olaylar, her yolun Roma'ya çıkması misali ona çıkar: Mesela, yönettiği çocuk kampında yetişen bir gencin adının Avrupa'ya gider gitmez bir Asala eyleminde geçmesi, sonra doğru olmadığı ortaya çıksa da onun sorgulanmasına neden olur. Ya da kendi yetiştiği yetimhanenin sert müdürü 12 Eylül sonrası Türklük aleyhtarı eylemlerde bulunduğu gerekçesiyle gözaltına aldığında ve o sıralarda Fransız konsolosluğunu basan Asala militanları, şartları arasında onun da serbest bırakılmasını istediklerinde, emniyete davet edilen yine Dink olacaktır. Şöyle açıklar bu durumu: "Ya ben tehlikeyi çok sevdim, ya tehlike beni. Ama inanılmaz derecede de masumdum."

Kapatılan Ermeni Yetimhanesi üyelerinin asalayla bağlantıları açıkça görülmüş. Ve bu Hrant o yetimhanenin kurucusu ve yöneticisi. Kardeşlerinin de asalayla bağlantıları olduğu yazılırken Türk ordusu bu adama nasıl nöbet tutturarak bayrağını sancağını teslim edebilir.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Kendi Yazısında şöyle bir soru sormuş
Evet, cevaba hepimizin ihtiyacı var! Özellikle de benim. Sonuçta bu ülkenin bir yurttaşıyım ve ısrarla herkesle eşit olmak istiyorum.
Ermeni olduğum için kuşkusuz bundan önce birçok olumsuz ayrımcılıklar yaşadım. Sözgelimi 1986 yılında Denizli 12. Piyade Alayı'na kısa dönem askerlik (8 aylık) için gittiğimde, devremdeki tüm arkadaşlarıma yemin töreninden sonra erbaş rütbesi taktılar ve bir tek beni ayırıp er olarak bıraktılar. İki çocuk sahibi koca bir adamdım, umursamamam gerekiyordu belki. Üstelik bir tür rahatlık dahi sağlamıştı. Nöbet ya da daha zorlu görevler de verilmeyecekti. Amma velakin fena koymuştu bu ayrımcılık. Tören sonrasında herkes ailesiyle mutluluğunu paylaşırken, teneke barakanın arkasında, tek başıma iki saat boyunca ağladığımı hiç unutamıyorum. Alay komutanımın odasına çağırıp, "Üzülme, bir sorunun olursa gel bana" deyişi hâlâ belleğimde bir yara.
301'den yargılanış, aklanış ya da mahkûm oluş bir rütbe takdimi değil hiç kuşkusuz.
Dolayısıyla 'Onlara verilmediğine göre bana da verilmemeliydi', hele hele de 'Bana verdiklerine göre onlara da verilmeliydi' arayışında asla olamam. Ama ayrımcılığa uğramanın tecrübeleriyle pişmiş biri olarak ussal refleksimin şu soruyu sormaktan da hiç geri durmadığını itiraf etmeliyim: 'Benim Ermeni olmamın bu sonuçta bir rolü oldu mu?'

Bende şöyle bir cevap verebilirim bu yazıya. Kendisinin yetiştiği Ermeni Yetimhanesi kapatılmış. Ve onu yetiştiren yetimhanenin müdürünün açıkça Ermeni Terör Örgütü Asala ilişkisi açıkça ilişkisi ortaya çıkmış.
Daha sonra Bu yetimhaneyi tekrar açmış. Ve kendi yetiştirdiği kişilerden birinin ilk avrupa seyahatinde Asala ile bağlantısı ortaya çıkmış.

Bunlar olduğu sürece, yani siz beni öldürmeye çalışan kişileri yetiştirdiğiniz sürece ben size gül veremem.

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mardin midyat'ı bu konuda takdir ediyorum. onlarca farklı meziyetteki insan birarada yaşıyorlar. biz hrant değiliz çünkü azınlık değiliz. ama şunu bilir şunu şoylerim tüm azınlıklar hrant gibi olsaydı bu ülke bu kadar karışmzdı. olaylara basının verdiği şekilde değil de bu olayın kimin işine geldiğine bakılmalı. sizce bu olay ermenilerin işine gelmedi mi? ozaman sizce kim yapmış olabilir. konuşamadn önce düşünsek daha iyi olur. amacım kimseyi kırmak değil. herkese sevgiler..

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaten ordu üzerinden örnek vermek yanlış, 1.derece bir akrabanız adi bir suçtan hüküm giymişse de orduda yükselemezsiniz, benim ne hatam var o yaptıysa deme şansınız yok. O muameleye sıradan bir devlet dairesinde uğrasa ayrı birşey, ordunun işleyiş mekanizması tamamen farklıdır, yapmıyorum der yapmaz, gerekçesi de onu bağlar, güvenlik ciddi iştir, risk kaldırmaz, risk olarak nitelenebilecek birşey illa ayrımcılık değildir, tedbirdir.

PieRLuGi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu memleket tarihte Türk'tü, halen Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır...

Mustafa Kemal ATATÜRK

Elhamdülillah TÜRKÜM!

iletiler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şöyle düşünün birde;
Bu adam Türkiye miz için Askere gitmiş birisi. Milliyetçi geçinip te askerden kaçan kişilerin yanında bu Ermeni asıllı Türk ün bu hareketi takdire şayandır diye düşünüyorum.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Trabzon'lu olduğum için kendimle gurur duyuyorum

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ülkemizin başı ciddi şekilde " belada " arkadaşlar..sağımız solumuz önümüz arkamız bela ile çevrilmiş..ve ne acıdırki hala bunun farkında değil " büyüklerimiz"..ya da farkında ama böylesi onlar için de daha iyi..ne kadar ürpertici değil mi?

Allah sonumuzu hayr etsin..

iletiler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trabzon lu çocuğun arkasından kim çıkacak acaba?

Türkiye nin istikrarsızlığını isteyen abd mi, israil mi? kim ?

Bu işte bi iş var, bu iş okadar basit değil.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Ülkemizin başı ciddi şekilde " belada " arkadaşlar..sağımız solumuz önümüz arkamız bela ile çevrilmiş..ve ne acıdırki hala bunun farkında değil " büyüklerimiz"..ya da farkında ama böylesi onlar için de daha iyi..ne kadar ürpertici değil mi?

Allah sonumuzu hayr etsin..

çok güzel demişsin. bende bir ekleme yapayım. biz dünyada bunca savaş durumu varken birlik içinde olup, TÜRKİYE'de yaşıyan herkesin birbirine sımsıkı sarılması lazımken, kendi içimizde olmaması gereken tatsızlıklar yaşayıp, insanları ayırmaya çalışıyoruz. TÜRKİYE'de yaşıyan herkes birbirine kenetlenmelidir.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
3-5 kişinin yaptığını daha katil yakalanmadan Tüm milliyetçilere yükleyenler, 3-5 (kaç tane 3-5 acaba, asala dedik cevap alamadık) ermeninin yaptığını Hrant'a yüklemeyin diyor, sonra mantıksal ortamdan bahsediyor. Öyle mantıksal ortama bugün yoğurt koyup cacık yapılır ancak.

Siz, Ermeniyiz diye bağırın diye öldürüldü bu adam, artık bunu kafanıza sokun. Bugün Ermenistan Türkiye'ye muhtaç bir ülkedir. Türkiye olmadan ancak bugün yaşadıkları gibi sefalet içinde yaşarlar. Bunlara 1923'den beri biz mi savaş açtık. Biz mi gidip toprak işgal ettik, biz mi ilişki kurmayalım dedik. Asala'yı kurup terörü bizim topraklarımızda onlar yaptı, üstüne Fransa'yı, Avrupa'yı bızıklayarak soykırım soykırım diye onlar bağırdı, üstüne yetmedi Azerbaycan'ın yasal toprağını işgal ettiler. Ben de gelip sınır açacağım onlara öyle mi? Ben de adım atacağım.. Hadi oradan güzel kardeşim 75 milyon, kendisine bu kadar düşmanlık yapan 2 milyonun ayağına gidip adım atacakmış.. Kendilerini akıllı sanıyorlar bunlar. Ben terör örgütü kurup onları öldürmedim, topraklarını işgal etmedim (1000 senedir Van, Iğdır filan bende buraya yeni gelmedim), bunlar savaşta köy bastı hepimizi kesti diye propaganda da yapmadım.. Ben Ermeni'yim diyen tarih okusun. Bizim milletimiz milliyetçilik nedir daha bilmeden, Ermeni dölü diye bir kelime çıkmış ortaya. Neden çıkmış acaba bilen var mı? Bir millet durup dururken böyle bir sıfat koyar mı? O kadar sevilmeyen, Kürtler'den bile daha az sevmişler bunları. Çünkü bunlar her fırsatta nankörlük edip, herkesi kırmışlar..

Önce onlar barış yapsın, barışa niyetli gözüksünler, Ben Ermenistan'a koşarak gidiyim. Provokasyonla, bir gazetecinin öldürülmesiyle olmaz. Türkiye suçlu değildir, önce Ermenistan hesap vermelidir. Ermenistan problemini Türkiye ile halletmelidir, eğer haklılarsa bizimle halletsinler, bizim kapısında süründüğümüzü bildikleri AB'ye niye gidiyorlar, AB insan hakları dağıtım şirketi mi ? (ne güzel söyledi burada bir arkadaş)

Evet bu konu bu forumda tartışılmamalı, çünkü yorum yazanlar tarihi okumamışlar. Tarihi unutan da gelecekte, böyle rezil bir duruma düşer ülke olarak. Hala sağcı, solcu, müslüman, milliyetçi filan yazanlar var, azıcık geçin bunlar ne olur. Ne olursanız olun, tarihi okuyun.. 1800-1910 arasını okuyun, bugünkü duruma benzer çok şey göreceksiniz. Bunların hepsini ezip geçen Atatürk'te Gençliğe Hitabesi'nde aynı şeylere düşmememiz için yazmış, sadece okuyun.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Konu dışı :

önceden sinan günay vardı onun konularına girince acaip okuma isteğim doğuyordu, son bir kaç gündür bu cinayet haberleri ve konularıda okuma isteğimi arttırmaya başladı, sinan günay duy sesimi seni hiç kimse aratmıyo burda : )

--------------

biz bugün burda şu konu içinde bile bir düzen bir birlik sağlıyamıyorsak ALLAH gecinden versin ilerde bir gün bi kargaşa bir savaş bir afeti devran olduğunda ne hale düşeriz ALLAH bilir...

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
- Konu Dışı -

Karışıklık olmaması için kendi yazılarımı alıntı yapıyorum.

Ermeni kimliği üzerine (8)

Ermenistan'la tanışmak

13 Şubat 2004

Türk'ten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, Ermeni'nin Ermenistan'la kuracağı asil damarında mevcuttur.
Yorum yapmak istemedim fakat hala bu cümlesi yüzünden onu suçlayan insanları görüyorum mesajlarda.

Bir kişi, kurum veya grubu temsil etmiyor veya savunmuyorum sadece objektif bakalım, bir cümleyi bir yazı dizisinden çekmeyin.

Yazı Dizisi, Ermenilerin tarih içinde geçirdiği olayları ve bu olayların kimlikleri üzerindeki etkilerini anlatıyor.

Özetledim ama yine de yanlış anlaşılabilir. Siz tüm yazı dizisini okuyun, yorumunuzu kendiniz yapın.

http://www.agos.com.tr/ermenikimligi.html
(Tüm Dünyadaki Ermeniler için söylüyor)

Çocukları ve gençleri Ermeni okullarına gönderebilmek, Ermeni kurumlarında daha fazla bir araya getirebilmek, birlikte dans partileri yapmalarını sağlamak, kiliseye gitmek, derneklerde kültürel geceler düzenlemek, müzik ve folklor gösterileri yapmak, işte bu pratik kimlikten çalınan zamanları anlatır.

Acı olan ise şu ki, bu özel etkinlikler, kimliği yaşamak için değil, kimliği yaşatmak adına düzenlenir.

Ve nihayet kabaca bir tanım yapmak gerekirse...

Ermenistan kimliğin yaşandığı, Diaspora ise kimliğin yaşatılmaya çalışıldığı alandır.

Ermeni'nin ve Türk'ün birbirleriyle ilişkileri ve birbirlerinden etkileşimleri öyle iki kelimeyle geçiştirilecek bir sıradanlıkta değildir. Asırlar süren ilişkilerde birbirinden alınan o kadar çok iyi ve kötü kimlik donanımları söz konusudur ki, kimi zaman davranış biçimlerinde birini diğerinden ayırmak hayli güçtür.

Yaşanılan birliktelik öylesine derindir ki bu birlikteliğin bozuluşunu ihanet olarak tanımlamak her iki tarafın da kullandığı karşılıklı bir argümandır. Ermeni milletini Sadık millet olarak adlandıran ancak daha sonra ihanet ettiklerini iddia eden Türk görüşü karşısında, Ermeniler 1915'te yaşananları salt bir halkın topluca imhası olarak yorumlamaz, bunun aynı zamanda asırlar süren ilişkiye ihaneti de içinde barındırdığını belirtirler.

Dolayısıyla asırlar süren bu İslamla biraradalığın Ermeni kimliğinin şekillenmesinde de yadsınamaz bir rolü elbette olacaktır ancak Ermeni kimliğinin bugünkü yapısını şekillendiren ve Ermeni kimliğinde bir tür kanserojen tümör işlevi gören asıl etken "Türk" olgusudur.

Türk-Ermeni ilişkisinin günümüzde geldiği nokta ise şudur: Ermeniler ve Türkler birbirlerine bakışlarında klinik iki vaka durumundadırlar. Ermeniler travmalarıyla, Türkler de paranoyalarıyla.

İçinde debelendikleri bu sağlıksız halden kurtulmadıkça -Türkler belki değil ama- Ermeniler'in kendi kimliklerini sağlıklı şekilde yeniden yapılandırmaları mümkün gözükmemektedir.

(Soykırım İddaları İçin Söylüyor)

Bu gerçekliği kabul edip etmemek esasen herkesin kendi vicdani sorunudur, bu vicdan da temelini bizatihi insanlık denilen ortaklığımızdan -İnsan kimliğimizden- alır.

Dolayısıyla gerçeği kabul edenler, asıl olarak kendi insanlıklarını arındırırlar.

Ermeni kimliğinin sağlığını Fransız'ın, Alman'ın, Amerikalı'nın ve ille de Türk'ün soykırımı kabul edip etmemesine endeksli bir durumda bırakmak, Ermeni dünyasının artık terk etmesi gereken bir hatadır. Gayrı bu hatadan uzaklaşmanın ve Türk'ü Ermeni kimliğindeki bu etkin rolünden ötelemenin zamanı gelip de geçmiştir.

Ermeni kimliğinin çektiği bunca sancı artık yeterlidir, sancıyı bundan böyle biraz da insanlık denen aleme terketmek gerekir.

Kimliksel dinginliğini Türk'ün olumsuz ve kayıtsız varlığına kilitleyen Ermeni dünyasının, tüm ortak performansını dünya üzerinden Türk'e baskı uygulamaya ve soykırımı kabul ettirmeye ayırması, ne yazık ki kimliğin uyanışını erteleyen koca bir zaman kaybından başka bir şey değildir.

Ermeni dünyası, kimliğinin geleceğine bundan böyle, öylesi kavramlar yüklemelidir ki bu kavramlar bu ulusun körelmiş üretim yeteneğini tekrar fişekleyebilecek iticilikte olsun.

İşte bu nedenle, Kendi acısını sırtlayacak ve gerekirse mahşere kadar da onuruyla kendisi taşıyacak bir anlayışı Ermeni kimliğine hakim kılmak en temel yönelim olmalıdır.

Aksi durumda Ermeni dünyası kendini başkalarının gerçeği kabul edip etmeme insafına zincirlemiş olur ki...

Bu da gerçek tutsaklığın ta kendisidir.

Ermeni kimliğinin Türk'ten kurtuluşunun yolu gayet basittir:

Türk'le uğraşmamak..
Ermeni kimliğinin yeni cümlelerini arayacağı yeni alan ise artık hazırdır: Gayrı Ermenistan'la uğraşmak.

Türk'ten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, Ermeni'nin Ermenistan'la kuracağı asil damarında mevcuttur.
Yeter ki bu mevcudiyetin farkında olunsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5