İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Beşiktaş Tekrar İstiyor

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Kartallar hep alcalıp avlanırlar ve yukarılardaki yuvasında ziyafeti ceker:D Bilseydik okadar sevinceklerini daha başta yenilirdik:p

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Maçın ertelenmeyeceği dün bildirildi. Çünkü;
Ne kural hatası varmış, ne de hakem hatası...
O pozisyonda ilk baş hakem taç vermiş.
Serkan'ın yüzündeki kanı görünce yan hakeme dönmüş, yan hakem foul olduğunu belirtmiş. Kırmızıyıda gördü.
Yani taç kararı veripte foul kullandırtmadı. Hem taç kararı vermiş olsa nasıl kırmızı kart gösterecek hakem? Bir neden olması lâzım ki kırmızı kart göstersin dimi? Nedenide foul.

ManuaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Gazetelerde yanlış yere başvurup başvuru değerlendirmesi yapılmadığı yazıyor, yani değerlendirme bile yapılmamış ne yan hakemi ne foulü :)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Ben televizyondan öğrendim.
Gazetedekilere pek inanamıyorum.
Açıklama yapıldı dün; ne kural hatası var, ne de hakem hatası diye ;)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Top taçla başlasaydı Beşiktaş 5 gol atacaktı bize. Allahtan hakem bizden de ucuz kurtulduk.

ManuaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
telsim.jpg

PieRLuGi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FENERBAHÇE SEVGİSİ EVLAT SEVGİSİ GİBİDİR. EVLADI OLMAYAN EVLAT SEVGİSİNİ, FENERBAHÇELİ OLMAYAN FENERBAHÇE SEVGİSİNİ BİLMEZ.

M

maiL

Misafir
allahım ya çok gülüyom. allahta sizi güldürsün. ne fenerbahçeymiş be bi yendik hala acısını yaşıyolar :D
ben bile artık takımımdan utanmaya başladım. bu ne böyle ya bu kadar ağlıyan takımları yenmeyelim. zaten emziklerin rengide siyah-beyaz kendilerine özel tasarlamışlar. bol bol emersiniz bizi hatırlarsınız :p

PieRLuGi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
allahım ya çok gülüyom. allahta sizi güldürsün. ne fenerbahçeymiş be bi yendik hala acısını yaşıyolar :D
ben bile artık takımımdan utanmaya başladım. bu ne böyle ya bu kadar ağlıyan takımları yenmeyelim. zaten emziklerin rengide siyah-beyaz kendilerine özel tasarlamışlar. bol bol emersiniz bizi hatırlarsınız :p

valla o emzikler onlara az gelir gibime gelio :D

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Süre dolmuş!

Fenerbahçe derbisinde kural hatası yapıldığı iddiası ile itirazda bulunan Beşiktaş'ın adresi şaşırdığı, Merkez Hakem Kurulu yerine Gözlemci ve Temsilciler Kurulu'nun kapısını çaldığı ortaya çıktı.

Hakem Fırat Aydınus'un maçın 82. dakikasında topun taca çıktığı anda dördüncü hakeminin uyarısı ile İbrahim Toraman'a gösterdiği kırmızı kartın ardından oyunu ceza atışı ile başlatmasının kural hatası olduğunu ileri süren siyah-beyazlı kulübün itirazını yanlış yere yapması şaşkınlık yarattı.
Futbol Müsabaka Talimatının "İtirazlar" başlıklı 34. maddesi, "Bir müsabakada oyun kurallarına aykırı hareket edilmesinden doğan itirazların Merkez Hakem Kurulu'na yapılması zorunludur" hükmüne rağmen Beşiktaşlı yöneticiler dün sabah Gözlemci ve Temsilciler Kurulu'na itirazda bulundu.
GTK yetkilileri itiraza şaşırırken siyah-beyazlılara adresin kendileri değil MHK olduğunu ve bu nedenle herhangi bir işlem yapamayacaklarını bildirdi.
Süreyi de geçirdiler
Beşiktaş derbi maçında kural hatası yapıldığı yolundaki itirazında ikinci skandala başvuru süresini geçirerek imza attı.
FMT'nın 34. maddesine göre itirazını maçın yapıldığı günün ertesinden başlayarak üçüncü gün saat 12.00'a kadar yapmak zorunda olan siyah-beyazlıların dün (Salı günü) belirtilen saate dek Merkez Hakem Kurulu'na resmi olarak başvurmadığı saptandı. Cumartesi akşamı oynanan maçtan sonra başvuru süresi dün doldu. Talimata göre itirazını zamanında yapmayan Beşiktaş'ın haklı olup olmadığı konusunda inceleme yapılamayacağı vurgulandı.
Reddedilecekti
Beşiktaş itirazını zamanında ve doğru adrese yapılmış olsaydı bile öne sürdüğü gerekçeler reddedilecekti.
MHK, Uluslararası Oyun Kurallarının 5. maddesinde hakemin kararlarıyla ilgili, "Hakem verdiği bir kararı ancak doğru olmadığını anladığı durumlarda veya gerekli görürse, yardımcı hakemin verdiği bilgiye göre, oyunu tekrar başlatmamış veya müsabakayı bitirmemiş olmak koşulu ile değiştirebilir" hükmü doğrultusunda hakem Fırat Aydınus'un hata yapmadığı sonucuna varacaktı.
Oyun kurallarının dördüncü hakemle ilgili bölümünde öngörüldüğü gibi derbinin dördüncü hakemi Çetin Sarıgül'ün hakemin görmediği pozisyonda onu uyarmakla zorunlu olması da, reddedilme gerekçelerinden biri olarak gösterilecekti.

Kaynak: Milliyet

Ne denirki buna. :)

M

maiL

Misafir
Onlarda biliyolar komik duruma düştüklerini. şimdi diyecekler ki vay efendim biz yanlış yere başvuru yapmasaydık maç kesin iptal olacaktı :p sezon sonunda fenerbahçe kupayı alıncada şaibeli lig diye ötüp duracaklar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5