İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bi bakın derim..

S

soundmaster

Misafir
bu tarz yerleri takip eden biri olarak bu siteyi okumadan önce bi önyargım vardı
ama bu adamlar diğer benzer sitelere nazaran daha legal gözüküo
sonuçta eğer olay yazdıkları gibise google yönünden bi sorun yaratmaz bu

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bakalim ucretsiz test servisleri var, gunde 3 kisinin girdigi bir adres icin basvurdum, bakalim test sonuclari dedikleri gibi mi olacak...

Sonucta Google'a gore bu yasak. (Kendileri oyle demiyor ama). Kurallar dikkatlice okundugunda cikiyor ortaya.

Yurtdisindaki tartisma forumlarinda kafirce SCAM yaptiklari ve 10$ 10$ toplayip bi guzel yedikleri yaziyor [gavurlarin yalancisiyim].

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla ben deneme yaptım geçen gün. 5 $ kazandırdı... googledan da sorun çıkmazsa açıkçası 10 $ lık. düşünüyorum. 10 $ a 30 - 40 $ kazanırım ben...

B

bulentozturk

Misafir
Türkiye'de işe yaramaz, oraya verdiğimiz parayı çıkartabilmek için G'ın tık başına 10 cent'ten fazla vermesi gerekiyor, ki G'ın Türkiye'de verdiği oranlar malum.

Tabii bide AdSense'den atılma tehlikesi var.
Öneğin Türkçe bir site için, ziyaretlerin tamamına yakını Türkiye'den, tıklamaların tamamına yakını ise Amerika ve Avrupa'dan. G aptal değil, yemez bunu.

N

NEFRETiZM

Misafir
bizde ingilizce site açar ona tıklatırız ? karavan şirket gibi ;)

S

soundmaster

Misafir
bence burda hiçbi sorun yok
sonuçta sen gidip x bi traffic sitesinden trafik de satın alabilirsin
kaç kere tıklarsa tıklar
ben bu tarz yerleri takip ediorum
diğerleri birbirlerinin sitelerine girip reklamlara tıklattırıolardı ki bu tamamen adwords ve adsense mantığına zaten ters

ama burda ziyaretçi gene zorlanmıyor, gene isterse tıklıor
yani adamlar sana parayla ziyaretçi yolluo, ister basar ister basmaz

S

soundmaster

Misafir
adsense.ws nin legalpara ettiği gibi:

Is this legal according to Google AdSense terms?

Yes this service is completely LEGAL. We are in compliance with the Google AdSense terms and conditions. The only thing we do is send traffic to your website, which is even what you have been doing for so long. But in this case we will search for good traffic and send it to you.

yani dio ki bu servis tamamen legaldir ve adsense kurallarına uygundur, biz sadece sitenize trafik yolluoruz ki zaten siz bunu uzun süredir yapıosunuz. siteniz için en iyi trafiği sağlayıp size göndercez(bu cümleye inanmayın euheu)

ya sonuçta bu adamlar siteye adamlar yoluolar, normal trafik gönderenlerden tek farkı satın aldığınız kotayı takip etmeleri. mesela 100 click olana kadar satın alırsanız adamlar sitenize 100 click yapana kadar trafik yoluolar(MIŞ)
benim tek merak ettiğim bu 100 click olayını nasıl takip ettikleri, hangi sistemle vs.?

dışardan bakıldığında sanki herşey toz pembe ama bi yandan da bi saçmalık var ki, ben oturup en yüksek cost/click le dandik bi site yaparım, sora bu adamlardan 1000 click satın alırım clicklettiririm ve köşe olurum.
evet İŞTE BU SAÇMA uehueheu
bu google TOS un hangi kuralına ters düşüo bulmak lazım
teknik olarak sorun yok da yani ne biliiim :)

sonuçta en dibi düşünürsek gene kullanıcı istediği reklama tıklıcak
ama tabi ufak bi sorun var, adsense 'in amacı ne, içerik neyse onla ilgili reklamları çıkarmak, niye çünkü o içeriğe uygun ziyaretçi var o sitede, şmidi böle bu siteden trafik yağarsa alakasız insanlar bi şekilde(uzun da sürse zor da olsa) 100 click yapıcak, sanırım bu GOOGLE TOS a aykırıdır.

yani teknik yönden sorun yok da sanki biyerlerde sorun olabilir gibi

en iyisi google a mail atmak :)

S

soundmaster

Misafir
aslında eğer bu adamların yaptığı TOS a aykırı ise tüm trafik gönderen siteleri kapatmak lazım hatta tüm popup reklam alan siteleri bile kapatmak lazım
çünkü hepsi site içeriği dışında farklı dil/din/ırk/zevk ten insanları toplayıp sitenize yönlendirio.
yurtdışında trafik yollayan çok iyi siteler mevcut
ucuz olanları bulup cost/click oranı yüksek bi site yapıp bunlardan trafik alırsınız gene aynı olay olur

sonuç: eğer bu TOS a aykırıysa hepsi aykırı(bence)

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yabancı wallpaper sitem için deneme yaptım 3 dolar kazandırdı. 100 dolarlık alacağım çünkü sana targeted trafic yolluyor. Sürekli kullanıcı bulma şansın çok yüksek ayrıca verdiğin parayı yabancı reklamdan kesinlikle çıkarıyosun

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet arkadaşlar bende alicana aynı şeklide katılıyorum. bende 100 click satın alacağım...

bana göre adsense için de bi sorun yok gibi. yani adamlar sana targeted traffic yolluyor. kimseye zorlama yok bi şe yok. heer şy mis gibi :)

hadi bakalım hayırlısı...

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence guvenilmez,
Gonderdikleri trafigi iyi incelemek lazim. Belkide salak 15 yasindaki cocugun biri yapti bu siteyi trafik gonderiyorum diye sonrada trafik alanlarin sitesine kendisi oturup bilgisayarin basina habire tikliyor.

Sitenin her tarafi faul. Adam lar trademarkli domain almis (adsense). Site 1 ay once yapilmis, yani hic bir gecmis yok, ne bir TOS var ne bir sey.

Bence adsense hesabinizi hic riske atmayin.

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir sey daha ekleyecegil.

onlarin sitede bu google un TOS una arkiri degil diyor amam oda yalan.

click satmak googlun tosuna aykiri.

KESINLIKLE VEDE KESINLIKLE UZAKKK DURUN

SPAM SPAM SPAM

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Trial hesabında 60 click olmuş bu 1. Kullanan 500 kişi var paralı bu 2. Kurallara kesinlikle uygun çünkü click satmak değil trafic satmak bu 3. Kazandırmayan adsense hesabım kapansın daha iyi bu da 4. bugün 10 dolar kazandım sağolsunlar bu da 5. :)

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alicanorg' Alıntı:
Trial hesabında 60 click olmuş bu 1. Kullanan 500 kişi var paralı bu 2. Kurallara kesinlikle uygun çünkü click satmak değil trafic satmak bu 3. Kazandırmayan adsense hesabım kapansın daha iyi bu da 4. bugün 10 dolar kazandım sağolsunlar bu da 5. :)

kullanan 500 kisi var oldugunu nerden biliyorsun bu bir.

Iki adam acik acik click satiyor (trafik satiyoruz dese de) sen bunu dahi anlayamiyorsun bu iki.

senin adsense de kac hesabin var, Google bir kisini bir hesabi olmasina izin veriyor yani senin durumun ordan faul bu uc.

Senin Aklini seveyim bu dort

Senin bu kazanmayan hesabin iptal olunca buraya yaz emi bu da bes :)

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
E be güzel kardeşim yazdıklarımı nasıl böyle yanlış anladın. Tek hesabım var ve kapanıp kapanmaması seni hiç ilgilendirmez. Id denen bir olay var 2 sitem için denedim birinde 500 üm birinde 501 umarım bu seni tatmin etmiştir. Uzatmana gerek yok sana bol kazançlar

E

erotika

Misafir
hotweb, günde YTL karşılığı 50/70 paralar kazanıyorum. Ve yabancı forumlarda okuduklarım vs. gayet aklıma yattı. Neden bu kazancı günlük 100/200 YTL'ye çıkarmayayım ?

İstersen webmasterworld ve sitepoint forumlarına bir göz at ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5