İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bilhost

Ugur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendisinden Yaklaşık 15 gün önce cPanel Sunucu Almıştım..

Fakat Şuan cPanel Lisans Hatası Veriyor.

Kendiside 15 günlük cPanel Lisansı ( Deneme Sürüm ) Verenlerden Sanırım..

Birde Şunu Söylemek istiyorum bir çok arkadaş bilhostu önermişti daha dikkatli olsunlar bundan sonra.....

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilhost un sahibi barışı tanırım kimseyi dolandıracağını sanmam, ortada bir yanlış anlaşılma vardır diye düşünüyorum. siteleri üzerinden ticket atarsan bence çok daha yararlı olacaktır.

Saygılarımla,

Ugur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Nasıl Bir Yanlış Anlaşılma Olabilir cpanel lisans hatası...

çözülse bile artık onunla çalışmayacağim.

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilhost un sahibi barışı tanırım kimseyi dolandıracağını sanmam, ortada bir yanlış anlaşılma vardır diye düşünüyorum. siteleri üzerinden ticket atarsan bence çok daha yararlı olacaktır.

Saygılarımla,

kesinlikle katılıyorum sana. bende bilhost ile çalışmaktayım şu anda .Hatalı birşey yaptıysa bile düzelteceğinden eminim.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yanlışım varsa düzeltin ama sanırım bir çok hosting servisinde " müşteriyi garantilemek " için tüm bileşenler ve paneller trial olarak kuruluyor
belli bir süreden sonra kayıt ediliyor bunlar.
çünkü lisans için ödeme yapıyorlar. e haklı olarak önce deneme sürümü kuruyorlar. bana da bir kaç kez oldu bileşenlerde.

Ugur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yanlışım varsa düzeltin ama sanırım bir çok hosting servisinde " müşteriyi garantilemek " için tüm bileşenler ve paneller trial olarak kuruluyor
belli bir süreden sonra kayıt ediliyor bunlar.
çünkü lisans için ödeme yapıyorlar. e haklı olarak önce deneme sürümü kuruyorlar. bana da bir kaç kez oldu bileşenlerde.

parayı ödedikten sonra bu işin garantisi olmaz.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ugurcum sakin ol bence, bu tarz lisans sorunları datacenter yada cpanel lisans sunucusu kaynaklı oluyor genelde, kısa sürede aşılabilecek bri sorun. haklısın tabiki herkez kesintisiz 4/4 lük bir hizmet almak istemektedir ama lütfen unutmayalım ki herşey kul yapısı. Bu tarz şeyler için birbirimizi kırıp üzmeyelim.

afiet

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Öncelikle yaşanan aksaklık için sizden çok özür diliyorum.VPS satışlarında her zaman 15 günlük deneme lisansıyla cPanel açıyoruz.Bu konunun aksini iddia etmiyoruz.Zaten http://verify.cpanel.net adresinden bu açıkça görülebilir.

Ancak tamamen bizim hatamız olarak lisansınız 15 gün dolmadan yenilenmesi gerekirken unutularak yenilenmemiştir.Bu konuda sonuna kadar hatalıyız ve hatamızı mutlaka telafi edeceğimizi belirtmek isterim.

Ancak bir konuya açıklık getirmek istiyorum.Size 15 günlük test lisansı sağlamamız bizim sizi kandırdığımız anlamına gelmiyor.Çünkü biz sizden lisans ücreti adı altında ekstra bir ücret almadık.Web sitemizde ve forumlarda VPS satış bölümlerindeki tüm duyurularımızda cPanel lisansını ücretsiz verdiğimizi söylüyoruz.Bu durumda müşteriye vereceğimiz lisansın çeşidi (test,internal,external v.s.) değil de cPanel'in çalışması önemlidir.

Lisans için bu mesajın hemen ardından gerekli başvuru yapılıyor.Bu konuda tekrar özür diler ve hatayı telafi edeceğimizi belirtirim.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Benim de plesk de bazen lisansım kendiliğinden değişiyor :)

müşteriler yığılıveriyor abi domain ekleyemiyoruz diye.

Bu tür sorunlar olur .Çok normal.

Buraya konu açmadan önce bence ilk önce hostcunuz ile bir görüşmelisiniz.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tekrar merhaba,

Lisans için gerekli işlemler yapılmıştır.Birkaç saat içerisinde lisans aktif olacaktır.Yaşanan aksama için tekrar özür dilerim.

N

nudembilisim

Misafir
Her iki tarafa'da geçmiş olsun.Barış kardeş sende unutma ya :) bazı müşteriler anlamıyor :)

Saygılar.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır müşterimizin anlamadığı bir nokta yok.Tepkisi çok haklı.Kendisine cPanel'in test sürümünü verdiğimizi düşünmüş.Bir VPS kullanıcısı için bu çok normal.Kendisine durumu hem sistemde açtığı ticket üzerinden hem de MSN Messenger üzerinden izah ettik.Hatamızı telafi etmek için bir teklifte de bulunduk.

Bizimle önümüzdeki ay çalışıp çalışmama konusunda kendisi karar verecek.Vereceği her türlü karara saygı duyarız. :)

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her iki tarafa'da geçmiş olsun.Barış kardeş sende unutma ya :) bazı müşteriler anlamıyor :)

Saygılar.

arkadaşın yazdığı yazıda ters birşey yokki neyi ve nasıl anlamıyor bende onu anlamadım, bu işi anlasada anlamasada bir sorun olduğunda tabiki yazacaktır. ( Mail veya tel ile iletişim daha öncelikli olmalı )

neyse Barış bey sorunu herzamanki gibi halletmiş:)

kolay gelsin.

N

nudembilisim

Misafir
arkadaşın yazdığı yazıda ters birşey yokki neyi ve nasıl anlamıyor bende onu anlamadım, bu işi anlasada anlamasada bir sorun olduğunda tabiki yazacaktır. ( Mail veya tel ile iletişim daha öncelikli olmalı )

neyse Barış bey sorunu herzamanki gibi halletmiş:)

kolay gelsin.

Demek istediğim müşteri anlamıyor sorun,yanlışlık falan o nedenle dikkatli olmak lazım forum yerine telefon açsada yada msn durumu düzeltse daha iyi olmazmıydı.

Saygılar.

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hımm. o konuda size katılıyorum zaten ilk önce kendi iletişim kanallarını denemeleri lazım en son çare burası olmalıdır,

Saygılar

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demek istediğim müşteri anlamıyor sorun,yanlışlık falan o nedenle dikkatli olmak lazım forum yerine telefon açsada yada msn durumu düzeltse daha iyi olmazmıydı.

Saygılar.

Haklısınız,ancak olaya müşteri gözünden bakınca daha iyi anlıyor insan.Sonuçta kendini biran için de olsa dolandırılmış hissediyor ve hemen karşı atağa geçiyor insan.Doğal bir tepki bu.Anlayışla karşılamak lazım. :)

Merchant

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Barış Bey, yıllardır burada ticrai ahlakıyla herkesin takdirini kazanmış birisi.Kendisi bunu mesajlarında bir kez daha ispatlamıştır. Olabilir darxis'in dediği gibi makina bunlar.Ayrıca lisans olayındada anormal pek bir şey yok. Kendisi unutmuş, hatasını da kabul etmiş. İki tarafada geçmiş olsun.

Enis Okur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilhost'un müşterisine 3 ay bedava hizmet vermesi morelleri düzeltir diye düşünüyorum.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
hosting olabilirde .

3 ay sunucu nun ücretini cebindenmi ödesin ?

Yazık değil mi ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5