İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bilteksis Nerede ? Nasıl Bir İnsan Bu

MyKaBuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba

bu bilteksis nerede bunun kadar şerefsiz bir insan daha görmedim.

Kendisine ana avrat sövüyorum adam ortalıkta yok. Birde bu sitede yönetici...!

............

DehaNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
bilteksis borçlarından dolayı sunucularının kapatıldığını duymuştum nekadar doğru bilemiyorum.

T

themaniac

Misafir
paralarini odeyemedikleri icin sunuculari kapandi. bilteksis THE END

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Konu ne?
Ne oldu da hukuki yollar aramak yerine ayıp günah yollara başvuruyorsunuz?

Mertcan'K

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Bilteksis hakkında defalarca konu açıldı, adam hepsinde kendini haklı çıkardı, savunmasını yaptı, karalama konusu dedi bi şekilde çıktı işin içinden.
Ama büyük konuşmamak gerekiyormuş işte.
Bencede böyle konu açıp , veya küfür ederek değilde hukuki yöntemler ile hakkınızı arayın.

MyKaBuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu ne?
Ne oldu da hukuki yollar aramak yerine ayıp günah yollara başvuruyorsunuz?

Adama parayı yatırdım hostu domaini açtı ortadan kayboldu... Siteye girilmiyor müşteri bana demediği lafı bırakmıyor ben onun anasına bacısına sövmüşüm çok mu ?

Ben Hafızım... Günahı iyi bilirim bilerek günah işlediğimide biliyorum...

Bilteksis.net.tr değilde daha önceden başka bir olay olmuştu yine hostingle alakalı hukuki yollara başvurdum savcılığa verdim 10 gün sonra eve takipsizlik belgesi geldi...

Neyse bu dünyanın öbür tarafıda var...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Fatura yoktur elinizde ...
Allah ıslah etsin deyin; küfür edince elinize bişey geçmez...

tasarla

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
her zaman bağıra bağıra diyoruz.acaba hizmet alırken bilinçli bir tüketici olarak mı alım yaptınız yoksa 99999 gb alan 9999 gb trafik 1 tl diye başlıgı görup hemen aldanarak mı aldınız.

Hosting hizmeti veya bür tür hizmetleri vermek için önce alt yapı, bilgi birikimi ve güven gerektirir.

Biri çıkıp whmcms bir portal sonra 100 tl bir tema 100 tl ye bir marka tescil ile net.tr alıyor.
sonra avukatlarımız, binalarımız, sunucularımız, kabinlerimiz,elamanlarımız diyerek ortalıkta kurumsal hava atıyorlar , evdeki uyduruk bir pc ile ordan burdan aldıgı veresiye sunucular ile hizmet vermeye çalışan bir hevesli. Ne oluyor 2 yada 3 sunucuya ulaşınca sunucu giderleri aylık 1000 tl üzerine çıktıgında ve kapasitelelerini 4 ayda 5 tl ye hosting satarak doldurdukları için batıyorlar. Bir takım yalanlar ile sunucumuz yandı, saldırı aldık, gibi bahanelerler kesintileri atlatırlar. Sonunda servis sağlayıcı hop kardeşim borcun çok oldu diye sunuculara el koyar.Olan sizin gibilere olur, şuan forumda boyle çok kişi dolaşmakta.

tekrar söylüyorum

vergi levhası olmayan, bu sektörde 5 yıl üzerinde hizmet vermiş, arkdasında kimseyi mağdur etmemiş onca firma varken neden kendinize eziyet eder paranızı kaptırırsınız.
sonra buralara rahatlamak için küfürler eder bir bardak soğuk su içersiniz.

karaca,hostley,bilteksis, gibi onlarca boyle kişi geldi geçti.Birşeyi veriyorum demek ile vermek arasında çok fark var. Bu işler heves bir ego için değil, spor yapmak içinde değil
para kazanmak marka olmak koşuluyla uzun yıllar verilen mücadele ile kazanılır.

bakın hemen aşağıda kısa mesafe koşucusu mevcut o yuzden siz siz olun uzun mesafe gidenleri seçin gerekirse 5 katı para verin ama seçin sonra kimse sizi başkasına satmaz, devir etmez, kaybolmaz.

http://forum.iyinet.com/sirket-tanitim-ve-haberler/174137-soyernet-kurumsal-hizmetler-ltd-sti.html

devir ederek bu sıkıntıyı gören bir firmanın başlıgı mevcut, bu işler oyle hemen ayda milyarlar kazanacagınız bir sektör değildir.
Türkiyede halen gerek dc lerin hizmetleri gerek host satışı yapan ve alanların daha bilinçlenmesi gerek.

Parasının peşinde değil hizmetin peşinde olun. Türkiyede halen daha sağlıklı bir yapı oluşmuş değil.Belki ilerde bizlerde güvenirde tr lokasyon hizmet verebiliriz.

MyKaBuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beni Dolandırdı ya İnşallah En Kısa Zamanda Başına Bir Kaza Gelir.

İnşallah Geberir Gider.!

Hakkım Zehir Zıkkım Olsun... Aldığı Para Burnundan Fitil Fitil Gelsin...

panter_71

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beni Dolandırdı ya İnşallah En Kısa Zamanda Başına Bir Kaza Gelir.

İnşallah Geberir Gider.!

Hakkım Zehir Zıkkım Olsun... Aldığı Para Burnundan Fitil Fitil Gelsin...

Amin Diyorum Benimde Sunucumun Hdd Yandı Diyerek Deiştirdiler Sonrada Kapandı Falan Flaan ALLAH Çıkartsın. :peh:

sniperscope

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her zaman bağıra bağıra diyoruz.acaba hizmet alırken bilinçli bir tüketici olarak mı alım yaptınız yoksa 99999 gb alan 9999 gb trafik 1 tl diye başlıgı görup hemen aldanarak mı aldınız.

Hosting hizmeti veya bür tür hizmetleri vermek için önce alt yapı, bilgi birikimi ve güven gerektirir.

Biri çıkıp whmcms bir portal sonra 100 tl bir tema 100 tl ye bir marka tescil ile net.tr alıyor.
sonra avukatlarımız, binalarımız, sunucularımız, kabinlerimiz,elamanlarımız diyerek ortalıkta kurumsal hava atıyorlar , evdeki uyduruk bir pc ile ordan burdan aldıgı veresiye sunucular ile hizmet vermeye çalışan bir hevesli. Ne oluyor 2 yada 3 sunucuya ulaşınca sunucu giderleri aylık 1000 tl üzerine çıktıgında ve kapasitelelerini 4 ayda 5 tl ye hosting satarak doldurdukları için batıyorlar. Bir takım yalanlar ile sunucumuz yandı, saldırı aldık, gibi bahanelerler kesintileri atlatırlar. Sonunda servis sağlayıcı hop kardeşim borcun çok oldu diye sunuculara el koyar.Olan sizin gibilere olur, şuan forumda boyle çok kişi dolaşmakta.

tekrar söylüyorum

vergi levhası olmayan, bu sektörde 5 yıl üzerinde hizmet vermiş, arkdasında kimseyi mağdur etmemiş onca firma varken neden kendinize eziyet eder paranızı kaptırırsınız.
sonra buralara rahatlamak için küfürler eder bir bardak soğuk su içersiniz.

karaca,hostley,bilteksis, gibi onlarca boyle kişi geldi geçti.Birşeyi veriyorum demek ile vermek arasında çok fark var. Bu işler heves bir ego için değil, spor yapmak içinde değil
para kazanmak marka olmak koşuluyla uzun yıllar verilen mücadele ile kazanılır.

bakın hemen aşağıda kısa mesafe koşucusu mevcut o yuzden siz siz olun uzun mesafe gidenleri seçin gerekirse 5 katı para verin ama seçin sonra kimse sizi başkasına satmaz, devir etmez, kaybolmaz.

http://forum.iyinet.com/sirket-tanitim-ve-haberler/174137-soyernet-kurumsal-hizmetler-ltd-sti.html

devir ederek bu sıkıntıyı gören bir firmanın başlıgı mevcut, bu işler oyle hemen ayda milyarlar kazanacagınız bir sektör değildir.
Türkiyede halen gerek dc lerin hizmetleri gerek host satışı yapan ve alanların daha bilinçlenmesi gerek.

Parasının peşinde değil hizmetin peşinde olun. Türkiyede halen daha sağlıklı bir yapı oluşmuş değil.Belki ilerde bizlerde güvenirde tr lokasyon hizmet verebiliriz.
Harika tespit.
Ben yurtdisinda yasiyorum. Buradaki hosting ve musteri iliskileri ile kiyaslayinca Turkiye ortacag gibi geliyor.
Hosting isiyle ugrasanlarin bir cogu lise ogrencisi.

Adamlar yillik 50tl ye whm/cPanel VPS veriyor. Bunu satin alan kisi aklinin ucundan bile gecirmiyor. cPanel VPS lisansi 200 dolar yillik.
Bunun ustune amortisman gideri, elektrik ve internet erisimi, sabit ip yi ekle Bir tek vps sunucusunun yillik en azindan 300 dolar masrafi var.

Bir cok firma(!) Datacenter dan 2 tane sunucu kiraliyor. tasarla'nin dedigi gibi Allah ne verdiyse site doldur icine.
5tl lik paketlerden kac tane satmasi lazim acaba bir tane dedicated sunucunun yillik parasini cikarmak icin?

Dunya kadar site. Dunya kadar siteyi tek bir makineye koyunca ister istemez er yada gec sorunlar cikiyor.

Neyse, konuyu acan arkadasa gecmis olsun diyorum.

M4HMuT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
Adama parayı yatırdım hostu domaini açtı ortadan kayboldu... Siteye girilmiyor müşteri bana demediği lafı bırakmıyor ben onun anasına bacısına sövmüşüm çok mu ?

Ben Hafızım... Günahı iyi bilirim bilerek günah işlediğimide biliyorum...

Bilteksis.net.tr değilde daha önceden başka bir olay olmuştu yine hostingle alakalı hukuki yollara başvurdum savcılığa verdim 10 gün sonra eve takipsizlik belgesi geldi...

Neyse bu dünyanın öbür tarafıda var...

en köt yanıda bu olsa gerek.Kısa sürede düzelir inş.

bilteksis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Herhangi bir kapatılma durumu yok. Daha önce sitemize kayıtlı tüm müşterilerimize durumu izah eden toplu mail atıldı. Kendilerine toplu mailden sonra aklına takılan soru olursa diye gsm numarası ve adres bilgilerimizde bırakıldı. Ortalıkta olmamamızın sebebine gelince bilteksis kurumsallaşma ve markalaşma sürecine girdi bu nedenle belli bir süre hizmetlerimiz kapalıydı. Mağdur olan tüm müşterilerimiz atılan toplu mail sonrası bize geri dönüş yaptılar ayrıca bilteksis sitesini kapatmadan 2 hafta öncesine kadar web sitemize de aynı duyuruyu ana sayfada duyurduk.

Yakın zamanda kurumsallaşmış ve markalaşmış olarak hizmetlerimize kaldığımız yerden bir çok değişikliklerle devam edeceğiz. Takipte kalın.

GsliKahraman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herhangi bir kapatılma durumu yok. Daha önce sitemize kayıtlı tüm müşterilerimize durumu izah eden toplu mail atıldı. Kendilerine toplu mailden sonra aklına takılan soru olursa diye gsm numarası ve adres bilgilerimizde bırakıldı. Ortalıkta olmamamızın sebebine gelince bilteksis kurumsallaşma ve markalaşma sürecine girdi bu nedenle belli bir süre hizmetlerimiz kapalıydı. Mağdur olan tüm müşterilerimiz atılan toplu mail sonrası bize geri dönüş yaptılar ayrıca bilteksis sitesini kapatmadan 2 hafta öncesine kadar web sitemize de aynı duyuruyu ana sayfada duyurduk.

Yakın zamanda kurumsallaşmış ve markalaşmış olarak hizmetlerimize kaldığımız yerden bir çok değişikliklerle devam edeceğiz. Takipte kalın.

ücretsiz hostlar devam ediyor mu?
hesaplardaki bilgiler sıfırladı mı ?

T

themaniac

Misafir
hocam ben birsey demek istemedim ama bunca zaman magdur insanlar yazdilar, sonra sizin hostlarinizi barindirdiginiz yerin sahibi parasini odemediginiz icin kapatildigini yazdi, magdur insanlarin sayisi ve acilan magduriyet konularinin haddi hesabi yok ama siz rahat rahat sorun yok diyorsunuz.
Toplu maili keske siteleri kapatmadan once atsaydiniz. neyse hayirli forumlar diliyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5