İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir dakikhost vurgunu daha

MadDriver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar hepinizin geçmiş bayramı mübarek olsun.
Dakikhost herzamanki gibi yine yapacağını yaptı. Yaklaşık 1 yıldır dakikhost ile çalışıyordum. Kendilerinden önce bir sunucu daha sonra 2.sunucu aldım. Son 2 aydır sürekli sorunlar yaşıyorum ve teknik destekleri çok geç cevap veriyor. Ödemelerini hep bir gün öncesinden yapıyorum. En fazla 2 ödemeyi 1 gün geçirmişimdir. 2 ay önce sunucu, ödemesini yaptıktan 10 gün sonra kapandı. Kendilerine bildirdim. Teknik bir arıza olduğunu ethernet kartını değiştirdiklerini ve sorunun giderildiğini söylediler. Sunucuya baktığımda hala kapalıydı. Kendileriyle tekrar iletişime geçtim bu sefer HDD'de problem olduğunu hddyi kurtarmaya çalıştıklarını söylediler. Bu sırada ben FDCServers'a helpdesk üzerinden bilgi almaya çalıştım. Onların söylediklerine göre sunucunun ödemesini yapmadıklarından dolayı fişini çekmişler. İsteyenlere PM'le görüşmemizi gönderebilirim. Ben bir süre daha bekledim ama hala tık yok. Daha sonra dakikhost sunucunuzu kurtaramadık isterseniz yeni bir makina verebiliriz dedi. Herneyse ben ses çıkarmadım ve ödemem boşuna gitti. Onlardan ikinci sunucu talebinde bulunmadım. Çünkü sorun yaşamak istemiyordum tekrar. Direk kendim almak istedim fdcservers'tan.
Aralık sonlarında busefer ikinci sunucum ödememi yapmama rahmen kapandı. Tekrar fdcserversa ticket açtım. Söyledikleri yine aynıydı. onlara ne yapmam gerekiyor dedim. Eğer geç ödeme yaparsanız sunucunuzu tekrar açabiliriz dediler. Bende mecburen verilerimin kaybolmaması için ikinci ödemeyide direk fdcservers'a yaptım sunucum açıldı. Yani bir ayda aynı sunucu için iki defa ödeme yapmış oldum. Batuhan bey cep telefonuna cevap vermiyordu. Onlara ticket açıp beklersem sunucu tamamıyla gidecekti format atıp başkasına satacaklardı.
Artık bu sunucuyu kendi üzerime alarak kendimi kurtardım çok şükür. Dakikhost yetkilileri size ticket açmıyorum artık açmaktanda bıktım zaten. Size iyi çalışmalar.
Bunca yaşanan problemlerden sonra dakikhosttan hizmet alırken bi düşünün derim.

Hepinize iyi çalışmar...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sen aldığında da yazılıyordu bunlar burada, sen düşünmüş müydün?

MadDriver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet farkındaydım ve olanları okuduktan sonra yedek aldım. İyikide almışım :)

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla bende 1 aylıgına vps aldım..2 sonra daha 10 gun kullanamadım..Lanet olsun dedim sonra kullanmadım bile O değil. Aradan 6 ay gececek hala ödeme yap diyolar :D 2.ayı kendileri uzattı.. kullanmadım bile bu devirde para vermeden hosting mi verir dakikhost :)) valla yaw onlara para vereceğime avukat arkadaşıma yemek ısmarlarım daha iyi anladınız siz onu..

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyide artık bunlara birinin dur demesi gerekmez mi ? kaç para götürdüler ve halende götürüyorlar ... !!!!!!

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
anlayamadığım tek bir notka var, fdcservers size nasıl serveri transfer etti ?

server, eğer dakikhost üzerineyse hiçbir işlem yapmamalılar. ben gidip sizin serveriniz için, kendi serverim, o kişi aracı ve benim verdiğim parayı yatırmıyor, serveri bana transfer edin desem fdcservers bana serveri verecek mi ?

eğer hakikatten böyle birşey yukarıdaki şekilde olduysa fdcservers tam anlamıyla bir saçmalık yapmıştır. bilmediklerimiz varsa lütfen yazın.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkes bu kadar şikayetçi iken hala bu adamlar Burası üzerinden host satıyor
ve Alanlarda var degilmi ?
işte ben asıl bunu anlamıyorum

MadDriver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anlayamadığım tek bir notka var, fdcservers size nasıl serveri transfer etti ?

server, eğer dakikhost üzerineyse hiçbir işlem yapmamalılar. ben gidip sizin serveriniz için, kendi serverim, o kişi aracı ve benim verdiğim parayı yatırmıyor, serveri bana transfer edin desem fdcservers bana serveri verecek mi ?

eğer hakikatten böyle birşey yukarıdaki şekilde olduysa fdcservers tam anlamıyla bir saçmalık yapmıştır. bilmediklerimiz varsa lütfen yazın.
Adamlarla uzun zamandır konuşuyordum ve sunucuya ait bilgileri verdim (Kullanıcı adı, şifre vs.) Bu bilgileri sunucu sahibinden başka kimse bilemez zaten. Zaten birçok kişi madur kaldı ve kendilerine sadece sorunumu söyledim adamların direk sordukları şu: "This for batuhan from dakikhost?"

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
yinede çok yetersiz geldi bana. ve fdc'nin böyle birşey yapmasını hiç yakıştıramadım.

neyse konuyu dağatmıyım, geçmiş olsun arkadaşım.

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok güzel yazmışsınız da benin anlayamadığım yerler oldu. Konuya firmanın sahibi gibi değil de, dışarıdan biriymiş gibi bakmaya çalıştım sizi anlayabilmek için.

Dakik Hosting her zamanki gibi yapacağını yaptı fakat siz 1 yıldır bu firma ile çalışıyorsunuz, son 2 aydır problem yaşamışsınız. Her zaman kavramınızı anlayamadım ? (Ayrıca size telefonda bir kaç neden de belirtmiştim diye hatırlıyorum)
Ödemelerinizden kaynaklı bir sorun olmadığı durumlarda ki sizinle hiç ödeme sıkıntısı yaşamamış gözüküyoruz, yaptığınız ödemeler aracısı olduğumuz firmalara zaten ödenir. Kaldı ki bizim 1-2 server ücretinin tümüne hiç bir zaman ihtiyacımız olmadı. Ya da bu ücretin tamamına sahip olmak için bu serverları kaybetmeyi tercih etmeyeceğimizi bildiğinizi düşünüyordum. Aynı şekilde almanya sunucular için de böyle suçlamalar yapmışlardı, parayı aldılar kaçtılar, parayı yediler gibi. Şimdi buradan her ne kadar aksini de iddia etsek buna inanmayanlar olacaktır, emin olun bu konulara inanmayanların düşünceleri bizi hiç ilgilendirmiyor.
FDC'nin destek bölümüne yazılan mesajlarda, kişi eğer sunucu sahibi değilse ve farklı problemler bulunuyorsa fdcnin konu ile ilgisi olmayan cevaplar verdiğini, kesinlikle bizim adımıza kayıtlı olan hiç bir sunucu için FDC'nin işlem yapmadığını, sadece abuse nedeniyle iptal edilen sunucuları farklı bir şekilde ellerinden çıkarttığını biliyorum ve bunu daha önce size de bildirdim.
Batuhan bey cep telefonuna cevap vermiyor demişsiniz, kaç kez vermiyor ? Kaç kez aradınız da cevap alamadınız. Ayrıca kaç kişide benim cep telefonu numaram var ? Bir çok zaman açamadığım durumlarda da ben bir şekilde geri dönmeye çalışıyorum cep numaram olan müşterilerimize. E konu böyle karalama şekline gelince insan biraz da abartmayı seçiyor tabii, ne diyelim haklısınız.
Siz konuyu bu kadar çirkinleştirebildiğiniz halde, biz burayı öylesine önemsemiyoruz ki, bunu hakaret sayıp, alınan ödemelerin yapıldığını ibraz bile etmiyoruz.
Sayın MadDriver, eğer talep ederseniz, yapılan tüm ödemelere ait belgeleri tarafınıza iletebiliriz. Sunucularınıza ait hiç bir zaman ödeme problemi olmadığını ıspatlayabiliriz.
Şu yasal yollara başvuracağıma gelen benzetmeler de çok ilginç. Nedense bu tarz yazı yazanlar, haksız olduklarını bildiklerinden midir, göz boyamak maksatlı mıdır anlayamadık ne bir avukat abi, ne de bir savcı baba görmedik henüz.
Biz her ne yaptıysak burada kötü yorumlayanlar, aksini savunanlar oldu. İnsanlar yazabildikleri yerlere farklı farklı yazılar yazdı ama SONUÇ? Dakik Hosting Türkiye'nin ilk 30 hosting firması içinde.
Yorum yazanlar kimler ? Hepsi kendi çapında barındırma ile ilgilenen kişiler, e bu da bizi ne kadar etkiler, sonuç ortada.

FDC bu sunucuyu ne şekilde vermiş, ya da siz ne şekilde aldınız bilmiyorum ama zaten yazdığınız şu ingilizce metinden de ben ilginç şeyler anlıyorum. Ne böyle bir cümle kurar fdc, ne de böyle bir soru olabilir.

Artık probleminiz varsa bize ulaşın yerine, mağdur olduğunu buralara yazan kişilere hitaben; her zaman yazdığınız gibi, ilgili makamlara gidin lütfen. Kim haklı kim haksız çıksın ortaya.

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
enis okur büyük bir hayranınım pls şu batuya biraz akıl, fikir ders, verde senin yolunda ilerlesin. Belki bir gün onunda hayranları olur..

harikahost.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bu konuda dakikhost un konuyu cevaplandırdığınımı yoksa kendinimi savunduğunu çözemedim ?

Evet siz Türkiyenin ilk 30 firması arasında olabilirsiniz saygı duyulabilir belki ama...
İlk 30 firma içinde iseniz Almanyadaki serverlerinizi kapattırmazdınızki 30 firma içinde olan bir firma ne yapar eder o serverleri kapattırmazdı demekki sadece otuzuncusunuz(sadece adı var işlerliği yok)...Biz parasını ödedik ama kapattılar gibi bir bahanede çok saçma geliyor değilmi siz inanıyormusunuz bu dediğinize ki bizde bu işi yapıyoruz ama nedense bizim sunucularımız hiç kapanmıyor

Size yeterli cevabı zaten şu link veriyor...Artık rüyadan uyanın gerçekleri görün

http://www.webhosting.info/webhosts/reports/total_domains/dakikhost.com/

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dakikhost'a hitaben :
bir kaç küçük detay dikkatimi çekti,"şunu yapıyorlar umursamıyoruz" "bunu yapıyorlar umrumuzda degil" türü tavırları ne zamanları takınıyorsunuz Ve gerçek anlamda neden böyle bir tavıra ihtiyac duyuyorsunuz. burasını hala potansiyel olarak görüyorsunuz ki.. burdasınız .

ikinci olarak ilk 30 firma içindeyiz cümlesini kullanmışsınız
ilk firma diye bilinen (yanlış olabilirim düzeltilsin lütfen) turkticaret doğru bir hosting servisimidir? yoksa bir çok yalana başvurarak genelleme yaparsak insanların cehaletinden faydalanarak "Sınırsız host geaaaal" türündeki aptalca reklamlarla insanları kandırarak Ve nihayetinde " eh yani sınırsızında bir sınırı vardır kardeşim" cümlesi ile türkiyedeki internet tarihine damga vuracak bir gaf yapmıştır.
yani bu ilk 30 neye , kime , neden ilk 30dur ve kriterleri nedir?

ikinci olarak bir çok yazıda hakkınızda şikayet okuyoruz yani hepsi sizin kafanızda "merdiven altı hostingçileri" mi oluyorlar?
eğer öyle ise Daha kaliteli bir müşteri portföyü çıkarmak ve ona uygun bir politika belirlemek ve dahası buna uygun hareket etmek gerekmezmi ?

yani amiyane bir söylemle "ben çok iyi bir hizmet sunuyorum ama gelenler Tırt kardeşim" tavırları sizin firmasal kimliginizi zedelemiyormu ?

tüm bu soruları Dışardan sadece bir izleyici ve tarafsız olarak yazıyorum

harkahosta hitaben:
ordaki dgerlerin neye göre alındığını biliyormuyuz ?
o firma bir zamanlar Domain satışlarını , daha sonra sizin DNS lerinize yönlendirilen domain sayısını baz alırlardı En son ne oldu bilemem Fakat en azından turkticaretin milyonlarca hostu olmadığını çok iyi biliyorum.

Sürçülisan ettiysem affola

harikahost.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@CMYLMZ
Verdiğim linkte Domain Satışları değil sunucularına yönlenen domain sayısı yani hosting müşterilerini baz alır...

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Senin gecmisteki icraatlarin pek parlak olmayabilir ama gelecegin cok parlak gorunuyor Enis Okur

senden aldığım sunucuyu kullanıyorum ama acayip kıllanıyorum bu aralar , enis okur ile aynı kişi olduğunuzdan şüpheleniyorum ne mesaj yazsa atlıyorsun hadi bakalım hayırlısı inşallah yanılıyorumdur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5