İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir Fikrim Var

MYTHEBEST

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar benim bir fikrim var bilmem kabul görür mü?

1-Google Adsense reklamlarından çok büyük bir gelir kaydediyor ve bunun bir kısmını reklam yayımlayan web sitesi sahipleriyle paylaşıyor.

2-Bu gelirin büyük bir kısmı ABD ve Avrupa Ülkelerine Gidiyor, Ülkemize az bir gelir geliyor.

3-Türk reklamlarına çok az tıklama ücreti veriliyor. Ancak ABD'de ki bir tıklamaya Türkiye'deki tıklamanın 100 katı daha fazla ücret ediyor örneğin Mesotholiama kelimesi.

Sonuç: Yukarıda izah ettiğim unsurları gözönünde bulundurarak bizde Türk Webmaster'lar olarak bir beraberlik kuralım. Sitelerimizden birbirlerimize hit gönderelim. Adsense reklamlarını yayımlayan siteler bir portalda buluşsun herkes birbirinin reklamını tıklasın "Şimdi diyeceksiniz bu TOS'a aykırı değil mi" diye, bence değil.

Neden bu adsense pastasının büyük dilimini biz almayalım.

Görüşlerinizi Bekliyorum

O

onder

Misafir
Türklere az para verilmesini reklamveren ayarlıyor bilgin olsun, burada google'ın suçu yok, adam amerika için bir reklam birde diğer ülkeler için açıyor. amerikadan girenlere 20 dolar, diğerlerine 10 cent verilsin diyor.

MYTHEBEST

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim bu konu hakkında yeteri kadar bilgim var, paylaşımın için yinede saol benim anlatmak istediğim olay farklı.

O

onder

Misafir
anladım fakat dediğin olay direk kurallara aykırı, o reklamlar ziyaretçiler tıklasın diye veriliyor, eğer anlarlarsa atarlar.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Peki Mesotholiama kelimesinden kaç türk sitesinin accountunun kapandıgını biliyormusun :p
Herşey göründüğü gibi degil...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
amerikada en gözde meslekler
1.amerikan başkanlıgı
2.sinema aktörlüğü
3.Avukat
4.Dişci
5.Veteriner

Mesotholiama kelimesi çok spesifik bir konu.Herkez kanser degil.Bu ilacı kullanıp zarar gören kişiler
ilaç firmasına dava açıyor.Dava ile iglilenen avukatlar google a reklam veriyor.Müşteri bulmak için.
Yüzbinlerce dolarlık tazminat davaları kazanabiliyorlar.Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez diye düşünen
avukatlar google a tek tık için 50-80$ dolar arası para veriyorlar.
Ve adamlar gelen her ziyaretçiyi kontrol ediyorlar.
Türkiyeden biri tıklarsa reklam veren avukatın ne gibi bir kazancı olabilir sizce.Tabii ki HİÇ.
Google müşteri departmanına bir telefon çakıyorlar ve google accountlarını kapatıyor ki google da
kendi müşterilerini düşünmek zorunda.
Yine basit bir örnek bir tanıdıgımın köpeginin çiş problemi varmış.Köpek çişini yaparken kan geliyormuş.
veterinere götürmüşler ve köpegin idrar torbasında taş tespit edilmiş.taşı kırmak için 4500$ istemiş veteriner
adamda seve seve vermiş parayı.Böyle para kazanan bir veteriner google a tıklama için 20-30$ vermesi sizce çokmu ?
Eger ingilizce bir Pet siteniz olsa ve günlük hitiniz 400 olsa.ayda çok rahat 2000$ kazanıyorsunuz.

Ama bizim türk reklamlarına bakıyoruz.hitiniz 3000 olsa bile çıkan reklamlar genelde çicekçi reklamları.Bizim gariban
çicekciler ne kazanıyor ki google a ne versin :(

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
olay targeted traffic yabanci traffic uygun site güzel pazarlama olayi reklam vermek şart yani sonrasinda o paralar rahat kazanilir kimsede atmaz

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"yoktur", çok iyi açıklamaşsın..Ayrıca..

Google aptal değil, biliyoruz değilmi arkadaşlar.Şöyle düşünün..
Türk webmasterlar para kazanmak için mesothelioma kelimesinin çok popüler olduğunu öğrendi ve sırf meso. ile ilgili siteler yapmaya başladı.Diyeceksiniz Google'a ne? istediğim siteyi yaparım uygun olduktan sonra, anlamaz beni..Ama öyle değil işte..Parayı sanal ortamdan almıyorsunuzki egold paypal gibi, gerçek bilgilerinizi coğrafi konumuzu giriyorsunuz, ardından bölgenize çek geliyor..
Sözgelimi
Google'da bakıyorki toplam 100 tane Türk webmaster adsense yayıncısı, ama bunların 80'i Meso ile ilgili site yapmış ve günlük gösterim ve tıklama durumları ya autohit ile geliyor, yada eş dost tık tuklardan..
Sonrada diyorlarki..
Deeeeeeeeeeeh...
-
Sözün özü yabancı trafiğe hitap eden siteler her zaman çok kazandırır, hiç farketmez yeterki yabancı hit ve o konuda reklam veren bulunsun, tek tık ile $80 kazanmayında tık başı $1 kazanın 10 tık alın $10 kazanın her ay $3000 kazanın bırakın $10000000 kazanmayı.. 3000$ bile çok yakın geçmişe göre neler ifade ediyordu, yok oku kazanlar tıkla kazanlardan hile yapmadan kazanılan 0,0000000000000000000000000000001 cent'leri düşünün..

Geniş düşünelim lütfen, kimse babasının hayrına para dağıtmıyor..

Sevgilerimle..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten forumda böyle bir düşünce hakim.. sanki reklam verenlere paraları fazla gelmiş de onlar da bu parayı bizim gibi webmaster müsveddelerine gönderiyor.. oh oh..

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar lütfen işin dozunu kaçırmayın boyle giderse google hepimize naaahhhh cekecek dot gibi kalcaz ortada

B

bandelas

Misafir
arkadaşlar cahilligimi bagışlayın

arkadaşlar cahilligimi bagışlayın ama şimdi biz ingilizce bir site yapsak ve buna türkiyedende tıklansa bu paraları alabiliyormuyuz yada domaini hostingi falan abdden alsak yani bir bilgisi olan varmı yakalanırsak ne olacak en fazla o domainin acauntu ıapanır yani birde bu google hakkında bana yardımcı olan olursa msn de görüşmek istwerim o arkadaşın reklamını bir ay üst baner olarak sitemde tanıtıcam ben fazla buralara giremiyorum bana msnde görüşebilecek arkadaşlar olursa cok sevinirim msn : [email protected]

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Önemli olan ingilizce site yapmak degil yabancı ziyaretçi çekebilmek.Dış dünyada site büyütmek çok zor.Eger çok iyi bir içeriginiz yoksa büyümek imkansız.Çok iyi bir içerik şart ve pr mutlaka şart.Popüler olan her konuda rekabet çok yüksek.

Türkçe sitelerdende çok güzel para kazanabilirsiniz :p
Örnek vermek gerekirse.Tatil köylerini yada otelleri tanıtan bir site yaparak çok güzel para kazanabilirsiniz.İstanbul kelimesi günde 45bin kez aranan popüler bir kelime.Otel reklamları tık başına 10$ kadar veriyor vesaire vesaire.... :rolleyes:

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
beyler google yada başka reklam firmasından kazanmak istiyorsanız; yabancı içerikli bir site yapmak zorundasınız. İçeriğiniz çok sağlan ve google yada başka arama motorlarınca çok aranan bir konu seçmelisiniz.
tek başınıza bunun altından kalkamıyacak gibi iseniz, ortak yapın tanıdıklarınızla. bir konu seçin sağlam 5-6 ay da bitirin siteyi tamamen gerçek bir site olsun.
ama konu seçerken aranan ve reklam verilen bir konu seçin bu en önemlisi.
Türkiye den reklam verenler,en az 80.000 TL yani 8 YKR en alt birim olarak google reklam vermekte, günlük en az 500.000 TL yani 50 YKR luk, reklam verebilme şansları var. Bunun üstünü pek kimse yüksek vermiyor, çünkü reklam pazarı Türkiyede çok zayıf. Reklam başına 100.000 YL yada 1.000.000 TL demenize google karışmıyor ama reklam fiyatınız düşükse o kadar gösterilme olanağınız azalır diyor yükseltmeye yönlendiriyor.

Yabancılar reklama çok önem veriyor ve reklam fiyatlarını sürekli yükseltiyorlar. Reklamının gösterilmediğini gören reklam veren reklamım neden gösterilmiyor diyince, fiyatınız düşük kalıyor sıra gelmiyor deniliyor basitçe.

Birde Türkçe sitelerin reklamları fiyatları çok düşük olduğu halde, bir çok sitede aynı sayfada 4-10 arası reklam yeri ayrılıyor. bu çok hatalı bana göre. Sayfanızda gösterilecek reklamları çok çabuk bitiriyorsunuz. 5 reklamın gösterilmesi yada 1 reklam gösterilmesi sizin kazancınıza bir şey sağlamaz. sadece reklamınızı bitirir sizin sayfanızda gösterilecek reklamları.

Google birde öncelikli olarak pahalı reklamı önce yayınlamıyı tercih eder. 0.5$ reklam önce yayınlanır yayınlanır biter. öğleden sonra size kalan 0.02 - 0.04 $ ucuz reklamlar kalır ziyaretçi tıklasada bir şey etmez.

daha öncede yazmıştım, sitenizde bedava host kelimesi geçiyor ve bu kelime için reklam yayınlanıp yayınlanıp tıklanmayınca google bu sefer reklam verenin reklam göstermek için işlem yaptığını tıklanmasını istemediğini alğılayıp reklamı göstermeyi kesiyor o reklam verenin.

Serbülent Daşkın

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MYTHEBEST' Alıntı:
Arkadaşlar benim bir fikrim var bilmem kabul görür mü?

1-Google Adsense reklamlarından çok büyük bir gelir kaydediyor ve bunun bir kısmını reklam yayımlayan web sitesi sahipleriyle paylaşıyor.

2-Bu gelirin büyük bir kısmı ABD ve Avrupa Ülkelerine Gidiyor, Ülkemize az bir gelir geliyor.

3-Türk reklamlarına çok az tıklama ücreti veriliyor. Ancak ABD'de ki bir tıklamaya Türkiye'deki tıklamanın 100 katı daha fazla ücret ediyor örneğin Mesotholiama kelimesi.

Sonuç: Yukarıda izah ettiğim unsurları gözönünde bulundurarak bizde Türk Webmaster'lar olarak bir beraberlik kuralım. Sitelerimizden birbirlerimize hit gönderelim. Adsense reklamlarını yayımlayan siteler bir portalda buluşsun herkes birbirinin reklamını tıklasın "Şimdi diyeceksiniz bu TOS'a aykırı değil mi" diye, bence değil.

Neden bu adsense pastasının büyük dilimini biz almayalım.

Görüşlerinizi Bekliyorum

benim kız çocuğum evde otursun ama ben gece diğer kızlarla gezeyim.

arkadaşım şimdi senin bir araban var diyelim. otopazarına gidiyorsun birileriyle anlaşıyorsun , adamlar sana para veriyor. ama bir 2 gün sonra bir bakıyorsun ki bu paralar sahte. ne hissedersin ? ne kazanmış olursun ? bir daha aynı otopazarında araba satar mısın ? o otopazarının sahibi zor duruma düşmez mi ? peki sen aynı adamı görsen bir daha araba satmaya çalışır mısın o adama ? o adamı gördüğünde direk polise gitmez misin ? neden çünkü YAPILMAMASI GEREKEN BİR ŞEYLER YAPILINCA PROBLEM OLUR.

sen webmasterlik değil de kısa yoldan nasıl köşe olurum düşüncesindesin.
eğer gerçek reklam veren ile müşteriyi buluşturmakta internete bir nebze de emek verirsen para kazanırsın ve bu senin için bir gelir olur.
zaman sana her şeyi en güzel şekliyle öğretecek ama o zamana kadar neleri kaybedeceğin ve neleri elinde tutabileceğin sana kalmış.

iyi çalışmalar.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
oyuncu' Alıntı:
beyler google yada başka reklam firmasından kazanmak istiyorsanız; yabancı içerikli bir site yapmak zorundasınız. İçeriğiniz çok sağlan ve google yada başka arama motorlarınca çok aranan bir konu seçmelisiniz.
Serbülent Daşkın

Dostum çok aranan kelime herzaman kazandırmaz.
Örnek "Paris hilton" kelimesi.
Ben hosting satsam bu paris hilton kelimesi aranınca sitem çıksın istemem ve para vermem reklamlar için.

Nasıl Para kazanılır :
1 ingilizce yazılmış Türk yemekleri kitabı
1 scanner
ile çok güzel para kazanılabilinir.Ugraşılırsa....

Önce sultanahmete gidilip güzel bir türk yemekleri kitabı alınır.Bütün sayfaları tek tek taratılıp güzel bir içerik oluşturula bilir.
Güzel bir domain ve güzel bir tasarım ile çok iyi yabancı ziyaretçi çekebilir.
ELin yankee si bizim yemekleri bilemez herhalde :p
sadece "turkish salad" kelimesini arayan günde 10bin kişi var vesaire vesaire :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5