İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir hileci almanca site daha..

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öyle deme içerik onlar içerik faydalı bilgiler :D

utkuts

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bazen adamları gerçekten akıllı buluyorum. biz tık başına 0.1 bile alamıyoruz. adam 5 günde 100 dolar alır (en azından ben alırdım). 5 günde banlanma ihtimalide yok. Adam takır takır alıo yani. Bide bizim çektiğimize bak. Sizce kim daha akıllı? Biz site yapıyoruz hiti artırıyoruz adam iki keyword koyuyor 5 günde paranın anasını ağlatıyor. Olacak işmi bu...

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
O adam bugün kazanır.. Yarın yok olur.
Sen yarın ve öteki gün de kazanırsın..

O yüzden sen ondan daha akıllısın.
Hadi şimdi mutlu ol ve gülümse :)

StyLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok mu arıyosun hemen mi buluyosun bu siteleri, bu tip siteleri sıralamakla bitmez. Gereksiz bir iş peşindesin.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Style benim daha önemli çok işim var merak etme sen :)

Ama almanca siteleri gezmem gerekiyordu. Gezerken de aslında çok çok fazla site buldum. Ama sadece bir iki tanesini buraya yansıttım o kadar. Burada herkes gördüğü siteleri paylaşıyorlar ben de paylaşmak istedim o kadar.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
site almancada yapan turk herhalde
Altta bazi kelimeleri turkce koymus :)
Hakanizm ama sytle in dedigi gibi Gereksiz is pesindesin
cunku:
bu sekilde Yabanci bir sitenin banlanma sansi %1 ise
Bu sekilde turkce bir sitenin banlanma sansi %50
Adsense yabanci sitelerde senin su dikkat ettigin kadar dikkat etmiyor onemsemiyor

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
culpable' Alıntı:
site almancada yapan turk herhalde
Altta bazi kelimeleri turkce koymus :)
Hakanizm ama sytle in dedigi gibi Gereksiz is pesindesin
cunku:
bu sekilde Yabanci bir sitenin banlanma sansi %1 ise
Bu sekilde turkce bir sitenin banlanma sansi %50
Adsense yabanci sitelerde senin su dikkat ettigin kadar dikkat etmiyor onemsemiyor

Siz kafayı iyice bozmuşsunuz Türk ve yabancı ayrımına..
Forumda o kadar konuşuldu halen algılayamadınız işin özünü.

Kurallara kim uymadıysa atılır veya uyarılır. Bunun oranı Türklere veya yabancılara göre değişmez...

Ayrıca tekrar ediyorum. Onca işim arasında kalkıp da kendime böyle bir iş edinmiş değilim. Çok fazla site geziyorum. Gezerken de yüzlerce hatalı siteyle karşılaştım. Buraya da 2-3 tanesini yazdım o kadar.

Bak şöyle yapalım. Bırak ben yanlışlara tepkisiz kalmayım. ( Buraya yazmasam da şikayet ederim elbet )

Sen ise tepkisiz kal.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yada mesajda turk yabanci diye bir ayrimi kastedmedim
Sonucta alman vatandasida olsa amerikan vatandasida olsa o sekilde Bir turkce site actigi zaman banlanma sansi %50
Fakat ister turkiye vatandasi ister baska bir ulke bu sekilde bir yabanci site acildigi zaman Banlanma sansi %50
adsenseTR atilan maillerinize yada basvurulara 1 ayda cevap veriyor ama bu sekilde sitelerin ustune daha cok dusuyor
diger yabanci ulkelerdeki adsense ise fazla ustune dusmuyor yada kontrol mekanizlamalari daha zayif
+ sayet birileri adsense kurallarina aykiri sitesi varsa bunu buraya yazmak yerine madem sikayet etmek istiyorsun adsenseye girip sikayet edebilirsin buraya yazmak sana bir sey kazandirmaz yada kaybettirmez bence sadece mesaj kalabaligi sonucta adsense yetkilileri gelip iyinette senin sikayet basliklarini okumuyordur herhalde

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
culpable' Alıntı:
Sonucta alman vatandasida olsa amerikan vatandasida olsa o sekilde Bir turkce site actigi zaman banlanma sansi %50
Fakat ister turkiye vatandasi ister baska bir ulke bu sekilde bir yabanci site acildigi zaman Banlanma sansi %50
adsenseTR atilan maillerinize yada basvurulara 1 ayda cevap veriyor ama bu sekilde sitelerin ustune daha cok dusuyor
diger yabanci ulkelerdeki adsense ise fazla ustune dusmuyor yada kontrol mekanizlamalari daha zayif
+ sayet birileri adsense kurallarina aykiri sitesi varsa bunu buraya yazmak yerine madem sikayet etmek istiyorsun adsenseye girip sikayet edebilirsin buraya yazmak sana bir sey kazandirmaz yada kaybettirmez bence sadece mesaj kalabaligi sonucta adsense yetkilileri gelip iyinette senin sikayet basliklarini okumuyordur herhalde
bir türk bunları söylerse, yabancılar bize ne gözle bakarlarki ? Her tarladan çürük meyve çıkabilir.Buda çok doğaldır.Yabancı forumlardada herkez kendi halkından şikayetçi.Tabiki biraz istisnalar olabilir.Ama bu hileciyiz diye nitelendirilemez.Bizim reklamverenimiz az.Ben yabancı siteye yabancı adre ve yabancı isimle başvuru yapdım ve 1 günde kabul edildim.Bunun nedenide orada adsenseye ihtiyaç var.Ama bu demek değildirki, onların hilelerine eyvallah bize asla.
Hergün googleye açılan davaları görüyoruz.Reklamverenler haklarını arıyorlar.Sence milyondolarlık davalar varken google böyle bir ayrım gözetebilirmi ?

Dip Not : Bizdeki adseneseye üye sayısının yaklaşık 10 katı var o ülkelerde.Mekanizma belkide bundan yavaşdır.Ben bunada inanmıyorum, burada linki verilen bir çok site çokdan banlı.buda dediğin gibi buraya giripde google, aa şu hile yapıyormuş demiyor.Kontrol mekanizmalarına er yada geç yakalanıyor.
Ben sana bir - rep vermek istiyorum sakıncası yoksa.Kusura bakmazsın umarım.Bir türk olarak kendimizi bu kadarda kötü durumlarda görmemeliyiz.

D

Dot Net

Misafir
son 1 yıldır bu forumda çok kez site şikayet edildi ve çok kez de tartışma çıktı bu yuzden. bende bu tartışmada "iyinette yazmak gereksiz" tarafındaydım. aynen arkadaşın (culpable) dedıgı gıbı adsense yetkılılerı gelip burayı takıp etmıyorlar yada herhangı bır forumu. ve de kişisel olarak şikayet etme hakkınız elbette var. ama adsense başlığı altında yıne bırçok konu oldu şikayet edin adı altında. edin arkadaşlar şikayet ama buraya yazmak bir işe yaramaz.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Dot Net' Alıntı:
son 1 yıldır bu forumda çok kez site şikayet edildi ve çok kez de tartışma çıktı bu yuzden. bende bu tartışmada "iyinette yazmak gereksiz" tarafındaydım. aynen arkadaşın (culpable) dedıgı gıbı adsense yetkılılerı gelip burayı takıp etmıyorlar yada herhangı bır forumu. ve de kişisel olarak şikayet etme hakkınız elbette var. ama adsense başlığı altında yıne bırçok konu oldu şikayet edin adı altında. edin şikayet ama buraya yazmak bir işe yaramaz.

kesinlikle katılıyorum.Ama şunada inanıyorumki, en azından burada olan, burayı takip eden arkadaşlarımızı yazmak hem onlara hemde tüm türk webmasterlerine bir yarar sağlar.En azından banlanma sayıları artar.Bana günde 4-5 kişi bu yanlışmı, doğrumu kod gibisinden sorular yöneltiyor ve 10 sorudan en az 2 tanesi yanlış.Bazen bilmedende -hile- ( hata) yapanlar olabiliyor.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<bir türk bunları söylerse, yabancılar bize ne gözle bakarlarki ? Her tarladan çürük meyve çıkabilir.Buda çok doğaldır>

<Orjinal Mesaj Sahibi culpable
diger yabanci ulkelerdeki adsense ise fazla ustune dusmuyor yada kontrol mekanizlamalari daha zayif>
+ sayet birileri adsense kurallarina aykiri sitesi varsa bunu buraya yazmak yerine madem sikayet etmek istiyorsun adsenseye girip sikayet edebilirsin buraya yazmak sana bir sey kazandirmaz yada kaybettirmez bence sadece mesaj kalabaligi sonucta adsense yetkilileri gelip iyinette senin sikayet basliklarini okumuyordur herhalde>

Fakat ister turkiye vatandasi ister baska bir ulke bu sekilde bir yabanci site acildigi zaman Banlanma sansi %1

koyu olarak tekrar yazmakta fayda var okuman ve anlaman kolaylasir
Isin gercegi verdigin -rep Umrumda bile degil Ama baska yerden acin varsa bu baslik altinda konuyu sapitmak icin kullanma
o mesajda turk olmanin getirdigi bir - gibi bir seymi anlatilmaya calisilmis ??

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dot Net' Alıntı:
son 1 yıldır bu forumda çok kez site şikayet edildi ve çok kez de tartışma çıktı bu yuzden. bende bu tartışmada "iyinette yazmak gereksiz" tarafındaydım. aynen arkadaşın (culpable) dedıgı gıbı adsense yetkılılerı gelip burayı takıp etmıyorlar yada herhangı bır forumu. ve de kişisel olarak şikayet etme hakkınız elbette var. ama adsense başlığı altında yıne bırçok konu oldu şikayet edin adı altında. edin şikayet ama buraya yazmak bir işe yaramaz.
bunu anliyamiyorlar yada anlamak istemiyorlar forumda yazilan mesajlari tek tek oku sikayet eden kisilerin kendi sitesine Bakmak yeterli
http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=30714
bugun yazilan mesajlar
basligi acan sahis emek den hakdan bahsediyor
Illegal Mp3 ve dosya dagitimi yapan bir sirket nasil hak ve emege saygidan Bahseder
Gel gorki herkez yazilan mesajlari yada diger seyleri kendi Anlamak istedigi yone cekiyor

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
culpable' Alıntı:
<bir türk bunları söylerse, yabancılar bize ne gözle bakarlarki ? Her tarladan çürük meyve çıkabilir.Buda çok doğaldır>

<Orjinal Mesaj Sahibi culpable
diger yabanci ulkelerdeki adsense ise fazla ustune dusmuyor yada kontrol mekanizlamalari daha zayif>
+ sayet birileri adsense kurallarina aykiri sitesi varsa bunu buraya yazmak yerine madem sikayet etmek istiyorsun adsenseye girip sikayet edebilirsin buraya yazmak sana bir sey kazandirmaz yada kaybettirmez bence sadece mesaj kalabaligi sonucta adsense yetkilileri gelip iyinette senin sikayet basliklarini okumuyordur herhalde>

Fakat ister turkiye vatandasi ister baska bir ulke bu sekilde bir yabanci site acildigi zaman Banlanma sansi %1

koyu olarak tekrar yazmakta fayda var okuman ve anlaman kolaylasir
Isin gercegi verdigin -rep Umrumda bile degil Ama baska yerden acin varsa bu baslik altinda konuyu sapitmak icin kullanma
o mesajda turk olmanin getirdigi bir - gibi bir seymi anlatilmaya calisilmis ??
Bak sorun şurada.Türkçe ' ye karşı bir yargın var ve bunu herkezede aşılıyorsun.Bugün bir çok sitede adsense reklamları var ve halada devam ediyorlar.Burada türkler diye google acımayın, çok daha sıkı takip edin diye bir politika izlemiyor kesinlikle.Bizde atılma olmasının nedeni çok hile yapmamız da değildir.Bizde olduğu kadarıyla başka ülkelerdede olmaktadır.Bunu artık anlamamız lazım.Bizim engellenen sponsorlarımız hile yapdığımızdan engellemiyorlar bizi.Reklamverenimiz yok diye engelliyorlar.Tek sebebide budur.Benim kuyruk acım filanda yok :) Olsa sıkıntımı sana özel mesajla, onu altında bir şekilde söylerim.Buradaki tutumum, seni okuyan insanların googleye karşı bakış açılarının yanlış olacağını göstermekdi sadece.İnsanları korkutmak onlara yarar sağlamaz.Ayrımcı hale getirmek, onları zor işlere sokar.Ben 2 yıldır filan sanırım google ilk türkiye ' ye geldiğinde bir hesap açdım halada çalışıyor sorunsuz.3 kez uyarı maili geldi kodu oradan kaldır şundan dolayı diye.Bana göre ayrım yok.Tabiki gidipde direkt hileli sayfalar ( içeriksiz sayfalar, popuplar, absürtta kullanmalar ) yapılırsa banlayacaktır.Daha bugün sabah yabancı forumda banlanma konusunda bir yazı okudum.Amerikada banlanmaların arttığını, bunun nedeninde copy-paste içerikli siteler olduğunu sölüyorlardı.Yaklaşık 30 kişide bende banlandım gibiisnden mesajlar atmışdı.Her girdiğim yabancı forumdada banlanmamak için şunları yapın gibisinden bir mesaj görüyorum.
Neyse sabahın köründe çok uzattım sanırım.Umarımki sana anlatabilmişimdir amacımı.Daha yazmıyacağım olay polemiğe dönmesin.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beceriksiz_acemi mesaji tekrar okusan iyi olur Hala anlamis degilsin
O mesajda bahsedilen turk olmak yada turkce site degil
adsense-tr

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
culpable' Alıntı:
Beceriksiz_acemi mesaji tekrar okusan iyi olur Hala anlamis degilsin
O mesajda bahsedilen turk olmak yada turkce site degil
adsense-tr

iyice okudum mesajı.Bende zaten yazıdğım mesajlarda türklere yönelik tavırları kastettim.Ekmek yiyoruz onlardan ve böle eleştirmenede karşıyım.Sanki türklere karşı bir önyarıları varmış gibi göstermekte kesinlikle yanlış bence.Türk olduğumuz için banlanacağız gibi hissettim kendimi : )

Son olarakda dosya paylaşımıyla ilgili olarak sanırımki biliyorsundur.Mp3 dağıtmak kadar film dağıtmakda suçdur.Ben filmde mp3 de dağıttım zamanında.Bunu aslada inkar etmem.Sende ithamda bulunurken lütfen dikkatli ol.
Bir laf vardır ; Dinime küfür eden müslüman olsa diye.
Artık yatayım yarın iş günü :) İyi sabahlar herkeze (özellikle sana culpable ilk sen okuyacaksın sanırım :) )

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beceriksiz_acemi' Alıntı:
iyice okudum mesajı.Bende zaten yazıdğım mesajlarda türklere yönelik tavırları kastettim.Ekmek yiyoruz onlardan ve böle eleştirmenede karşıyım.Sanki türklere karşı bir önyarıları varmış gibi göstermekte kesinlikle yanlış bence.Türk olduğumuz için banlanacağız gibi hissettim kendimi : )

Son olarakda dosya paylaşımıyla ilgili olarak sanırımki biliyorsundur.Mp3 dağıtmak kadar film dağıtmakda suçdur.Ben filmde mp3 de dağıttım zamanında.Bunu aslada inkar etmem.Sende ithamda bulunurken lütfen dikkatli ol.
Bir laf vardır ; Dinime küfür eden müslüman olsa diye.
Artık yatayım yarın iş günü :) İyi sabahlar herkeze (özellikle sana culpable ilk sen okuyacaksın sanırım :) )
Ben Mp3 dagitimi Yapan bir insani elestirmiyorum
benim forumda MMp3 yada film dagitimi yapan birini elestiren mesajim varmi hayir (zamaninda benim de vardi inkar eden yok)
O sahisi neden elestiriyorum : Dinime küfür eden müslüman olsa diye.
BU zaten senin basliklarina yada mesajlarina son mesajim kalkip seninle polemige girmenin hic anlami yok
dedigim gibi kuyruk acin varsa konulari sapitmana gerek yok
Aramizdaki Fark :
icimde banlanma korkusu yokki 8-10tane adsense accountu acma geregi duyayim
Ama kalkip binlerce sayfa spam yapip Banlanma korkumda yok {bilmeyerek sanirim kuyruguna bastimsa kusura bakma }

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
estğ. neden kusura bakayım.Burada tartışa tartışa doğruları buluyoruz.Ben asla buradaki konuşmlarımdan dolayı birine kin, nefret filan duymam.Eksiklerimiz vardır.Bu mesajlar sayesinde bunları görürüz ve tamamlarız.Bizi daha çok ileriye götürür diye düşünüyorum.Birde kuyruğuma takdığını düşünüyorum :) Kuyruk acısı die die bende şüphelenmeye başladım vallahi kendimden : )

Neyse mesajına cevap vereyim dilersen.
Ben Mp3 dagitimi Yapan bir insani elestirmiyorum
benim forumda MMp3 yada film dagitimi yapan birini elestiren mesajim varmi hayir (zamaninda benim de vardi inkar eden yok)
O sahisi neden elestiriyorum : Dinime küfür eden müslüman olsa diye.
Benim yazdığım mesajın 5 üstüne bakarsan, sorduğun soruna kendin cevap vermiş olursun.Mp3 dağıtımı yapan kişinin emekden bahsetmeye hakkı yoksa, o arkadaş gelipde sanada hatırlatmazmı bunu ?
Aramizdaki Fark :
icimde banlanma korkusu yokki 8-10tane adsense accountu acma geregi duyayim
Ama kalkip binlerce sayfa spam yapip Banlanma korkumda yok {bilmeyerek sanirim kuyruguna bastimsa kusura bakma }

Bunun cevabını yine vereyim.Sanırımki yine show diyenler çıkacakdır.Ama en azından bu konuda kapansın.Benim kazancımı çok iyi bilen kişiler var aramızda.Zıpkın, trdownload, sohbetim, duyurbeni v.s. böle giden sanırımki 15 civarında insan.Bu insanlara bir çok şeyi elimden geldiğince anlattım ve anlatırımda bu güven meselesidir.Banlanma olaraksa, ben bu foruma bir şeyleri yazmamın ardından NE YAZIKKİ hesaplarımdan bazıları banlandı.Bunun nedenide bu yukarıdaki şahsılar değildir.Neden olan şahsıda biliyorum.Hiçde sorun değil.Tek üzüntüm, bu mesajları okuyan insanların bende sitemi vermeyim düşüncesine dahada sıkı sarılacağıdır.Ama buda bir gerçekki; insanlar bazen bu tür yanlışları yapıyor.Neyse gelelim konuya.
Ben her ay 5 civarında sitenin, paralı- parasız optimizasyonunu yapıyorum.Paralı optime ettiklerimin bazıları kendi üzerime oluyor,bazende sıfırdan alıp, al-sat yapıyorum.Bunun dışında yaklaşık 15 civarında sitem kendime aittir.Hemen hemen hepsinin kendine ait hesapları vardır.Bunun nedenide ; her hesabın farklı şekilde takip edilmesidir.Yarın birgün satma durumunda, bu şekilde verilmesidir.Yabancı forumlarda, satmadan sonra yapılan ufak olaylarla insanların banlandığı hakkında bir çok yazı okudum.
A şahsı sitesini B şahsına veriyor.. B şahsı A şahsının kodlarını kullanarak satın aldığı sitede reklama devam ediyor ve hile yapıyor.. A şahsının eskiden google hesabında bu siteden kazanç vardı düşüncesi; googleyi banlamaya itiyor.

Ben bu düşünceler için açmışdım.Dersenki hiçmi banlanma korkusu olmadı içinde ? Tabiki oldu.Halada var.Her hesabımı açarken de var.Bunun sebebide hile yapdğımdan değil, acaba bugünde bir diyipde sitemi söylediğim arkadaşım sahte tıklama yapdımı ? Bir kanalımda, gösterimden çok tıklama varmı ?
İşde içimdeki ban endişeleri.

Senden bir de ricam var.Bana bir ithamda bulunmuş ve mesajının sonunda, spamcı demişsin.Bana bunu ispatlamak zorundasın.Şu spam sayfalarımı görmek, tüm forumla paylaşma isterim.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar bu konunun yönü değişti.
Konuyu uzatmamıza gerek yok.

Konunun özü şu:
Google kuralları ihlal eden bir insanı banlama ve uyarma konusunda asla ama asla Türk & Yabancı ayrımı yapmaz.

Yapıyor diyen insanların sadece ve sadece kendi fikirleridir.
Ama hiç de hoş bir fikir değil.

Bilinçli reklem verenler hiç mi yok googlea?
Bizler reklam vermiyor muyuz googlea?
Buraya yazılan illegal adsense sitelerini reklamverenler gördüklerinde google u ikaz etmiyorlar mı ? Google a dava açmıyorlar mı ? Haklarını savunmuyorlar mı ?
Google müşteri kaybetmek ister mi ? Kalitesinin düşmesini ister mi ?

Tabiki istemez.. O sebeple Türk de olsa yabancı da olsa illegal yerleştirilen reklamların bulunduğu siteleri elbette ya uyaracak ya da banlayacaktır.. Fark gözetmeksizin..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5