İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bir ilk.. Çek karşılıksız cıktı..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba
aşagıdaki gelen cekim pazartesi takasa vermiştim ama cekten para beklerken karşılıksız cıktı böle bir şey ilk defa duydum yaa yok böle bişi.

Ödeme Geçmişi > 23.Mar.2006 Ödeme Ayrıntıları

Ödeme Türü: Güvenli Çek
Ödeme Tarihi: 27.Mar.2006
Ödeme Numarası: 0********
Takip Numarası DHL 4*******

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çekin karşılıksız çıkması durumunda Google'ye dava açma hakkına sahip olursun.

(Google'dan banlanmadığını varsayıyorum)

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
çeki yazdır hemen :D
Google uğraşsın dursun..aslında imkanın olacak, peşine düşeceksin bu olayın. bilmiyorum imkanın ne durumda..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ya bir yanlış yüzünden neden dava vs.. uğraşayım google gerekli bilgileri gönderdim sorunun giderilmeisni söyledim cevap beklicem ceki tekrar takasa verdim pazaretsi cekten kesin habe ralıcam mail ne zaman gelir bilemicem..

K

Kerasus

Misafir
Bence sorun bankalardan yada muhbirden kaynaklanmış olabilir. Google ile ilgisi oldugunu düşünmüyorum.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bankalar yüz yüze görüşme şansları yokmuş sisteme bakıyorlarmış cekin durumunu oradan takip görünüyormuş cekte işlem yapılamımış yanai cek in karşılıgı cıkmamış şeklinde bilgi cıkıyormuş. bankaya sordum deidm telefon acıp görüşme imkanı yokmu diye hayır dedi ceki ya geri iyade ederiz yada tekrar takasa veririz dedi.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sanırım bu ilk benim başıma geldi.. başka böyle magdur varmı..

K

Kerasus

Misafir
tahminime göre Google çekinde bir ilk olması gerek ancak bir sorun oldugunu düşünüyorum halen daha. daha önce birkaç yabancı sponsor çekinin karşılıksız çıktıgı olmuştu. Updated bunlardan biriydi mesela.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
diger sponsorlardan beklerim ama amerikada savaş cıksa bu cek karşılıksız kalamz diyorum kesin banka yada google hatası buu

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
takasa verdiğin bankadan kaynaklanıyordur

google la ilgili bir sorun olacağını sanmam

I

i.s.a.q

Misafir
Google Çekinin (googleden kaynaklanan bır durumda) Karşılıksız Çıkması Durumunda Googleye Açıcagın Dava Sonucunda Goolge Şirketinin Kapatılmasını bile sağlayabilirsin.Yani bir şirket eğer karşılıksız çek yazar ise O şirket Batar.

Bu yüzden googlenin böyle bir hata yapmasına pek olanak vermiyorum.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bankayla görüştüm banka hata olsa diyor hatalı gönderi diye cek geri geliyormuş artık ben büyük ihtimal citibank hatası diye düşünüyorum sürekli cek alan bir bankaya veriyorum cekimi sorunsuz işlem yapıyorlar..

bakalım google ne cevap yazacak bana dedim cekiniz karşılıksız cıktı dedim.

B

bazobehram

Misafir
Google Ye Dava Açma Hakkına Sahipsin Çünkü Senin Google İle Anlaşmanda böyle bişe yok .. google politikalarında onun için dava açarsan kazanma oranın 1,95 dir ...

R

Reignman

Misafir
Bir yanlışlık olmuş işte, çok fazla üzerinde durmanın da alemi yok.
Sorun Google'dan kaynaklanıyorsa, yeni bir çek gönderirler, bankadan kaynaklanıyor ise, bir yanlış yapmışlardır o yüzdendir.

Dava mava açayım diye düşünme. Pire peşinde koşarken yorganı da yakma ;)

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben zaten pire için yorganı yakma niyetinde degilim egerki google bizi paranızı yatırdık der banka ise yok yatmadı diye iddalaşılırsa direk ceki aldıgım gibi avukatın yanındayım zaten..

ama sanmıyorum bu duruma olucagını yanlışlık var düzeltilecektir.

bu bir ilk oldu googlede karşılıksızda ceki cıktı yani :p

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
i.s.a.q' Alıntı:
Google Çekinin (googleden kaynaklanan bır durumda) Karşılıksız Çıkması Durumunda Googleye Açıcagın Dava Sonucunda Goolge Şirketinin Kapatılmasını bile sağlayabilirsin.Yani bir şirket eğer karşılıksız çek yazar ise O şirket Batar.

Bu yüzden googlenin böyle bir hata yapmasına pek olanak vermiyorum.

önce çeki check ettirsin karşılığı yoksa bildirirsin.Sana yeni çek gelir.Yeni çekde gelmezse onay istersin.Onay sonucundada iş çıkmazsa mahkemeye verirsin.Mahkeme öde der.ÖDemezse google temize gider büyük ihtimalle.Öle kolay değil kapattırmak kısacası.

Kaldıki çek nakit demekdir.Tarih yokdur çekde.1 yıl sonrasına kesilen çek elindeyse hemen tahsil için bankaya gidebilirsin.Hesap müsahitse paranıda hemen alırsın.ama ticareten bu uygulanmaz.Ama google çeki kesdiği anda karşılığını yatırmaktadır.Bu basit bir sistem hatasıdır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5