İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bir ilk.. Çek karşılıksız cıktı..

M

murme

Misafir
arkasına karşılıksız bassın banka eger banka hatalı basarsa google bankaya dava acar yok google hatalıysa sende ona acarsin güzel bi kombinasyon olur :D

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
beceriksiz_acemi' Alıntı:
önce çeki check ettirsin karşılığı yoksa bildirirsin.Sana yeni çek gelir.Yeni çekde gelmezse onay istersin.Onay sonucundada iş çıkmazsa mahkemeye verirsin.Mahkeme öde der.ÖDemezse google temize gider büyük ihtimalle.Öle kolay değil kapattırmak kısacası.

Kaldıki çek nakit demekdir.Tarih yokdur çekde.1 yıl sonrasına kesilen çek elindeyse hemen tahsil için bankaya gidebilirsin.Hesap müsahitse paranıda hemen alırsın.ama ticareten bu uygulanmaz.Ama google çeki kesdiği anda karşılığını yatırmaktadır.Bu basit bir sistem hatasıdır.

Ödeme Tarihi: 27.Mar.2006 gördüğün gibi bu taraihten itibaren paranı cekebilrisin demek istiyor bunda sana 6 ay veriyor bunu bozman için zaman sadece

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Dava açmıyorsunuz direkt icraya veriyorsunuz. Hatta bence iflasını da isteyebilirsiniz.

Bence google yetkilileri ile görüşüp YANLIŞLIĞI düzelttirin. Google çeke bloke koysaydı zaten size söylerdi banka. Üstelik google hesabında para olmaması çok saçma bir durum. Muhtemelen banka teknik nedenlerle provizyon alamayınca size böyle bir gerekçe sunmuş. En doğrusu google dan sormak...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hukuki' Alıntı:
Dava açmıyorsunuz direkt icraya veriyorsunuz. Hatta bence iflasını da isteyebilirsiniz.

Bence google yetkilileri ile görüşüp YANLIŞLIĞI düzelttirin. Google çeke bloke koysaydı zaten size söylerdi banka. Üstelik google hesabında para olmaması çok saçma bir durum. Muhtemelen banka teknik nedenlerle provizyon alamayınca size böyle bir gerekçe sunmuş. En doğrusu google dan sormak...

bende öyle düşündüm egerki banka derse google yatırmadı google ise yatırdım diye cevap gelirse sizden hukuki yolda yardım isticem sizlerden.

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yokya yatırmama gibi saçmalık olmaz... zaten havuzdan çekiliyodur çeklerin karşılıkları, bankada bi sorun vardır başka bi yere sen o çeki... şubede sorun vardır kesin

O

Optil

Misafir
Karşılıksız çek suçu, şikayete bağlı bir suçtur.

Suçun organ veya temsilci tarafından tüzel kişi yararına işlenmesi halinde özel hukuk tüzel kişiliği para cezasının muhatabıdır. Mahkeme ayrıca işlenen suçun niteliğine göre bir yıl ile beş yıl arasında belirleyeceği bir süre için hesap sahiplerinin ve yetkili temsilcilerinin çek hesabı açtırmalarının yasaklanmasına karar verir. Kısmen veya tamamemen karşılıksız çıkan her çek yaprağı ayrı bir suç oluşturur. Yasal düzenleme gereği olarak;

- Tüzel kişilerde, yetkili organ veya temsilciler tarafından karşılıksız çek düzenlenmiş ise organ veya temsilciler,

- Organ ve temsilciler tarafından, çek hesap sahibi tüzel kişinin yararına çek düzenlenmiş ise, bu tüzel kişiler,

- Çek sahibi veya sahipleri gerçek kişi olup da, bu gerçek kişi veya kişiler tarafından karşılıksız çek düzenlenmiş ise, bu çek hesabı sahibi veya sahipleri,

- Çek hesap sahibi gerçek kişinin yetkili temsilcisi tarafından, bu hesap sahibi yararına çek düzenlenmiş ise, bu çek sahibi,

- Gerçek kişiyi temsil eden, temsilcinin düzenlediği çekler için çeki imza eden temsilci,

aleyhine karşılıksız çek suçu oluşur. (Eriş GÖNEN, "Yeni Çek Yasası Işığında Uygulamalı Çek Hukuku ,Seçkin Yayınevi, 4. Baskı, 2003, Sf: 787)

Karşılıksız çıkan çek nedeniyle soruşturma ve kovuşturma yapılması "hamilin, çeki elinde bulundurmaları koşulu ile ödemede bulunan cirantanın veya kanuni veya akdi teminatı nedeniyle tam ödemede bulunan bankanın şikayetine bağlıdır. Bu suçlara çekin ibraz edildiği ya da keşide edildiği veya şikayetçinin yerleşim yerinin bulunduğu yer asliye ceza mahkemesinde bakılır.

Çekin karşılıksız kalması nedeniyle şikayet hakkı en geç on gün içinde yüzde 10 tazminatı ile beraber yatırılmaması halinde, ihtiyati tedbir kararı veya ödeme yasağı nedeniyle süresi içinde ibrazında çek hakkında işlem yapılmaması halinde ise, ihtiyati tedbir kararının veya ödeme yasağının kalktığı tarihte başlamaktadır.

Hükmün kesinleşmesinden sonra şikayetten vazgeçilmesi durumunda hükmün tüm cezai sonuçları ortadan kalkmaktadır.

Şikayetten vazgeçme nedeniyle davanın düşmesi halinde, müdahil, ödeme nedeniyle davanın düşmesi veya cezanın ortadan kaldırılması halinde sanık veya hükümlü yargılama giderlerinden sorumlu olmaktadır.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
evet cevap geldi..

Thank you for bringing this to our attention.

So that we can follow up with Citibank regarding the returned check,
please provide us with a written statement from your bank stating the
problem with the check.

Although it may take a couple of weeks for us to determine what the
issue is, I suggest that you place your payments on hold. You can choose
to have your payments held and your earnings carried over to the next
month by selecting a 'self-hold' within your publisher account. To
request that your payment be held, please follow these steps:

1. Log into your account at https://www.google.com/adsense
2. Click on the 'My Account' tab
3. On the 'Account Settings' page, under 'Payment Holding', click
'Edit'.
4. Check the box marked 'Hold payment' to hold your previous month's
earnings.

We ask that you place a hold between the 1st and 15th of the month.
Should you change your hold status after the 15th, we cannot guarantee
that your payment will be held for the previous month's earnings. We
therefore strongly advise you to make changes to your hold status only
between the 1st and 15th of any month. We appreciate your understanding.

For additional questions, we suggest you visit our AdSense Support site
at https://www.google.com/support/adsense . If you're unable to find an
answer to your question on our site, please feel free to reply to this
email.

Sincerely,

Alexa
The Google AdSense Team

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
valla ben perşembe günü bankam aradılar deidm ceki takasa alalımı gene yoksa iyade edeyimmi bend e takasa sokun dedim.. pazartesi takasa sonuçu belli olucak takas ta sorun cıkmaz param yatarsan sorun yok gene karşılıksız cıkarsa citibanktan bu cek karşılıksızdır diye evrak alıp googleye gönderecegiz..

Cypher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben olsam medyaya veririm :) Erkan paşa uğraşsın ondan sonra.Basitmi Google genel müdürü olmak.Hem ilginç bi haber olur medya için

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence bir yanlışlık varsa düzeltirler üş beş kuruş için karizmayı çizdirmezler bence..belki bundan da karizma çizilir mi diyenler olabilir.Başarılı olanlar ayrıntılara da dikakt ederler..Bence siz rahat olun bi şekilde hakkınızı alırsınız..

Sanalvadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kac paralık cek ? Bence böyle büyük bir şirketin bu kadar ufak paralar ile böyle uğraşacağını sanmıyorum neyse verirler.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
paranın büyük veya küçük olmasının önemi yok egerki bu teknik hata degilse bende google dicek bir laf bulamıyorum..

ama ümidim pazartesi büyük ihtimal para yatacak..

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Permission kardeş, kelimenin tam anlamı ile bahtsız bedevinin malum hali gibi bi tek seni mi buldu bu?

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bana gore adamlar turkıyeyı yeterı kadar onemsemıyorlar ama baslarına en buyuk bela tr den gelecek gıbı bu davranıslarıyla bunu gosterdıler ve hala kendılerınden nefret ettırmeye devam edıyorlar

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorun o bankaya ait bir sorun olabilir, yada teknik bir hata.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5