İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir Soru.. şahıs mı desem firma mı bilemiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar size bir sorum olacak.Bir şahıs düşünün.Kendisine baya büyük bir firma süsü veriyor.Her yerde baya büyük sadece internet sektöründe değil gıda,inşaat v.b. diğer sektörlerde de faaliyet gösteren bir şirket olduklarından bahsediyor.Ama bunu bir türlü kanıtlamıyor.Kendisinden ne zaman belge istense bir şekilde Hallederiz Kadir misali kaçıyor.

Sürekli uluslararası ortaklıklardan bahsediyor.Yurtdışındaki bir firmanın Türkiye bayisi olduklarını söylüyor.Firma ile iletişime geçince firmanın böyle bir bayisinin olmadığı ortaya çıkıyor.

Bu şahıs her yerde müşteri sayısının hızla arttığından bahsediyor.Ama en az 3-4 gündür sitesinde bulunan ModernBill scriptinin 30 günlük deneme sürümü dolduğu için sitesinden hiçbir şekilde sipariş verilemiyor.

Ve işin daha da komiği ve ilginci,bu şahsın aktif satış yaptığı sitelerinden birinin domaininin süresi doluyor ve domain şu anda godaddy tarafından pasif durumda park sayfasında bekletiliyor.

Şahıs bazı yerlerde RIPE'a üye olduklarını ve kısa bir süre içerisinde kendi adlarına limitsiz IP dağıtabileceklerini söylüyor ama RIPE kayıtlarında böyle birşey görülmüyor.

Şahıs bazı yerlerde insanlara "Bunu da bilmezsen bu işi nasıl yaparsın anlamıyorum" gibi laflar sarfediyor.Ama işin sonunda karşı tarafın haklı olduğu ancak malum şahsın haksız olduğu ortaya çıkıyor.Şahısa bunları bilmeden nasıl iş yaparsın diye sorulduğunda da cevap alınamıyor.

Yazacak şey daha çok..Şimdi gelelim soruya..Böyle bir şahıs mı desem firma mı bilemiyorum..Böyle biri diyeyim..Böyle biri hakkında düşünceleriniz ne olurdu?

BirPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açıkçası fazla söylenicek birşey yok aslında hiçbirşey yok Allah Islah etsin.

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kendisini dier kişilerden daha üstün görüyor dier kişileri salak durumuna düşürüyor.

Y

ysf

Misafir
Bu tanımların bazılarına uyan bir arkada$ım(!) vardı, yava$ yava$ farkedince ili$kimi kestim. yapacak en dogru $eyinde bu olduğunu dü$ünüyorum.

D

deja-vu

Misafir
bende cozdum kım oldugunu :)

son bı kontrol yaptım emın olmak ıcın evet o ınsan kendı domaınını takıp etmezken nası 100 lerce musterı ıle calısabılıyo anlamıs deyılım.ısın sırrını bızde ogrenelım:)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben direk şu şahıs diye gösterdim zamanında ama adım "Karalamacı" ya çıktı.Bunun tekrar olmasını istemiyorum.Forum üyelerinin nabzını tutuyorum şu anda.Zaten burayı sıkı takip edenler biliyor kim olduğunu.Ve herkes anladı bu şahsın ne mal olduğunu.Konuya gelecek birkaç yorumdan sonra tüm delillerle açıklayacam bu şahsı.

S

sinangunay

Misafir
BiLHost' Alıntı:
Ben direk şu şahıs diye gösterdim zamanında ama adım "Karalamacı" ya çıktı.Bunun tekrar olmasını istemiyorum.Forum üyelerinin nabzını tutuyorum şu anda.Zaten burayı sıkı takip edenler biliyor kim olduğunu.Ve herkes anladı bu şahsın ne mal olduğunu.Konuya gelecek birkaç yorumdan sonra tüm delillerle açıklayacam bu şahsı.

Merhabalar, değişik bir macera ile yine karşınızdayız :)
Yazmamak için çok ısrarlar aldım ancak kendinin dün b*ktun bugün koktun olayına bakmayıp insanları "mal" diye hitap eden Bilibilihost'un sahibi çok saygıdeğer yüce insan.

Küllenmiş olayları açıpta bizim üzerimizden prim yapmaya çalışmasan daha iyi olacaktı ancak bahsettiğin "salakça" şeylere yanıt vermeden geçmeyeceğim.

*) Sen geçmişte forumda bana saldırı yaptı diyen lavuk değilmisin? Hatta DataCenter'a mail atmıştın bana saldırdılar diye ancak hala makinamız UP
Eğer ki bir saldırı sözkonusu olsaydı çoktan ilişiğimizi keserlerdi.
İşte kanıt. Lütfen IP'i pingleyin: 217.172.168.163 (MAKİNA HALA UP)

TÜM SALDIRILARININ ve SORULARININ YANITLARINI AŞAĞIDA GÖREBİLİRSİN.

Demişsin ki,
size bir sorum olacak.Bir şahıs düşünün.Kendisine baya büyük bir firma süsü veriyor.Her yerde baya büyük sadece internet sektöründe değil gıda,inşaat v.b. diğer sektörlerde de faaliyet gösteren bir şirket olduklarından bahsediyor.Ama bunu bir türlü kanıtlamıyor.Kendisinden ne zaman belge istense bir şekilde Hallederiz Kadir misali kaçıyor.

*) Saygıdeğer bilibilihost,
HİZMET ALDINIZDA FATURANIZ KESİLMEDİ Mİ?
YADA NE BİLEYİM GELDİNİZ BİZİ GÖRDÜNÜZ MÜ ÇOKMU KÜÇÜK GELDİK SİZE? MALESEF ANNEMİZİN YANINDAN YAPMIYORUZ BU İŞİ ÖZÜR DİLERİM O KADAR BÜYÜYEMEDİK .

Demişsin ki,
Sürekli uluslararası ortaklıklardan bahsediyor.Yurtdışındaki bir firmanın Türkiye bayisi olduklarını söylüyor.Firma ile iletişime geçince firmanın böyle bir bayisinin olmadığı ortaya çıkıyor.

*) EVET ALMAN INTERGENIA'nın YETKİLİ TÜRKİYE BAYİİSİYİZ. ANCAK BİZİ NE DİYE SORDUNUZ Kİ? EĞER SORACAK OLURSANIZ LÜTFEN ŞU MAİLİ VE İSMİ KULLANIN.

[email protected] - Dedicated Merkezi

KİM BUNLAR DİYE SORUN.
[email protected] (MSN & MAIL) Intergenia Satış Departmanından Frank ile görüşebilirsiniz.

Demişsin ki,
Bu şahıs her yerde müşteri sayısının hızla arttığından bahsediyor.Ama en az 3-4 gündür sitesinde bulunan ModernBill scriptinin 30 günlük deneme sürümü dolduğu için sitesinden hiçbir şekilde sipariş verilemiyor.
Birçok sipariş sistemini inceleme amaçlı test sürümlerini sistemimize kurduk. Bunun nedeni ise en esneği ve iyisini bulup hizmet vermek.
Ancak hiçbiri işimizi görmediği için KOLAYPANEL adını verdiğimiz TEKNOLOJİ HARİKASINI kodlamaya başladık. Belki size uzak bir kavram bu. ASP ve .NET teknolojilerini kullanıyoruz..

Demişsin ki,
Ve işin daha da komiği ve ilginci,bu şahsın aktif satış yaptığı sitelerinden birinin domaininin süresi doluyor ve domain şu anda godaddy tarafından pasif durumda park sayfasında bekletiliyor.

*) O DOMAİN ÜZERİNDEN AKTİF SATIŞ YAPTIĞIMI NEREDEN ÇIKARDIN :)
GEÇMİŞTE OLMUŞTU EVET İSMİ KULLANDIK ANCAK SEN HİÇ İYİNET FORUMUNDA PORTALSERVİSLERİ DİYE İSİM GEÇTİĞİNİ GÖRDÜN MÜ EY YÜCE İNSAN bilibilihost ?

Bu arada rakiplerimin beni hergün takip ettiğini görmek inan çok sevindirici :) EĞERKİ AMACINIZ BİZ NASIL BU TEKNOLOJİYE ULAŞIRIZ İSE, SİZ YATIN UYKUYA, RÜYANIZDA BELKİ ERİŞME İMKANINI YAKALAYABİLİRSİNİZ

Demişsin ki,
Şahıs bazı yerlerde RIPE'a üye olduklarını ve kısa bir süre içerisinde kendi adlarına limitsiz IP dağıtabileceklerini söylüyor ama RIPE kayıtlarında böyle birşey görülmüyor.

*) EVET RIPE'A ÜYE OLDUK NİHAYET. EĞER SUNUCU SİPARİŞİ GEÇECEK OLURSANIZ GÖRÜRSÜNÜZ ALMANYADA VERİLEN MAX. 4 IP'LER VARKEN BİZ ARIN KURALLARINA GÖRE LİMİTSİZ IP VEREBİLİYORUZ. BİRYERİMİZDEN VERMİYORUZ IP'LERİ. RIPE'DAN ALIP VERİYORUZ

Demişsin ki,
Şahıs bazı yerlerde insanlara "Bunu da bilmezsen bu işi nasıl yaparsın anlamıyorum" gibi laflar sarfediyor.Ama işin sonunda karşı tarafın haklı olduğu ancak malum şahsın haksız olduğu ortaya çıkıyor.Şahısa bunları bilmeden nasıl iş yaparsın diye sorulduğunda da cevap alınamıyor.

*) NE SORDUNDA YANIT ALAMADIN ÇOK MERAK EDİYORUM İNAN. BİZİM HAKKIMIZDA YAZILAN HERŞEYE YALANSIZ VE KURALLARA UYGUN OLARAK YANIT VERDİK.

SON OLARAK EKLEMEK İSTEDİKLERİM...
Hiç gereği yokken böyle 1 topic açan biri, küllenmiş hesapları alevlendirmeye çalışan biri, sadece bizim üzerimizden prim yapmaya çalışıyordur. Her aklı-selim insan anlar bunu çünkü biz ne size saldırdık nede hakkınızda 1 yerde yazı yazmadık

Elbette "karalamacı"sınız çünkü sen hiç benim gidipte X firması hakkında şöyle böyle diye yazdığımı gördünmü? Ben seni çok gördüm. HER GİTTİĞİM FORUMDA TAKİP EDİYORSUN BİZİ :) "EĞER YOLUMUZDAN YÜRÜMEK İSTİYORSAN BU ŞEKİLDE DEĞİLDE, İŞİ ÖĞRENME NİYETİYLE GEL"

BÜTÜN BUNLARA EK OLARAK, PORTALSERVİSLERİ DOMAİN ADRESİNİ İSTEMEDİĞİMİZ İÇİN PEŞİNDEN KOŞMUYORUZ. DİLERSEN DOMAİNİ SEN RE-NEW YAP BİRAZ SATIŞ YAPARSIN HA? ;)
PORTALSERVİSLERİ BİR EFSANEYDİ ARTIK BİTTİ. KLAVYEYİ KULLANMAYI BİLENİN HOSTİNG SATTIĞI ÜLKEMDE HER SANİYE YENİLENMENİN ZORUNLU OLDUĞUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ, FARKINDAYIZ. Bu yüzden artık üzerimizdeki ağırlıkları bir bir atmaya başladık..

Herkesten rahatsız edici yazım için özür dilerim. Ancak kusura bakmayın kaşınanı kaşırım. Hiç gerek yokken, paşa paşa 3 haftada 26 sunucuya eriştiğimiz DataCenter'ımızdan bol bol satış yaparken gelip forumda bize saldırmana anlam veremedim.
SANIRIM YENİ KAMPANYA YAPACAKSIN O YÜZDEN BİRAZ REKLAM OLSUN DEDİN

Son olarak biz kimmiyiz? İşte sorularının yanıtları.
*) 1 Ocak 2007'de Almanyaya DataCenter açacak olan firmayız.
*) Malesef ki sahibinin çift üniversite bitirdiği bir firmayız.
(N. Sinan GÜNAY - Marmara İngilizce Öğretmenliği / Anadolu Üniversitesi İşletme 3. sınıf)
*) ALMANYADA LİMİTSİZ IP VEREN İLK VE TEK FİRMAYIZ
*) ALMANYAYA İLK cPANEL GETİREN FİRMAYIZ (geçmişte cPanel lisanslarını test lisansı olarak deniyorduk ancak artık cPanel NOC partner olduk - Logomuzu cPanel'da görürsünüz zaten)
*) 1 ülkede 1 DC'de 1 sunucu ile hizmet vermiyoruz özür dileriz :( Bir ara sizin aktif satış yaptığınız sitenizin bandwidth'i dolmuştu Saldırı demiştiniz. Gelin size LoadBalance sunucularımızdan 1 alan verelim ne dersiniz? CISCO E151 firewall arkasındaki makinalarımızdan. (Sadece firewall'ımız senin 1 yıllık sunucu masrafın)

Her yönümüzde bilibilihost firmasından üstün olduğumuz açık. Kendinden büyükleri sorgulama olur mu? Evine git aç bilgisayarını biraz daha araştırma yap sonra gel hosting sat.

Hadi bakalım görelim yazacağın saçmalıkların devamını :)

Diğer herkesten verdiğimiz geçici rahatsızlıktan dolayı özür dilerim. Sonuç olarak sineğin uçarken çıkardığı ses bile sessiz sakin bir mekanda huzuru bozar değil mi?

İyi çalışmalar
(Sözüm sadece ekmeğinin peşine düşmüş, elaleme çamur atıp prim yapmaya çalışmayan delikanlı gibi çalışan için geçerlidir)

F

foxxx

Misafir
O DOMAİN ÜZERİNDEN AKTİF SATIŞ YAPTIĞIMI NEREDEN ÇIKARDIN :)
GEÇMİŞTE OLMUŞTU EVET İSMİ KULLANDIK ANCAK SEN HİÇ İYİNET FORUMUNDA PORTALSERVİSLERİ DİYE İSİM GEÇTİĞİNİ GÖRDÜN MÜ EY YÜCE İNSAN bilibilihost ?

sinan beyy 10gbhosting.net te satın al a tıklayınca hangi sitenin sayfasına gidiyo daha doğrusu gidemiyo bir bak bakalım :D

Birçok sipariş sistemini inceleme amaçlı test sürümlerini sistemimize kurduk. Bunun nedeni ise en esneği ve iyisini bulup hizmet vermek.
Ancak hiçbiri işimizi görmediği için KOLAYPANEL adını verdiğimiz TEKNOLOJİ HARİKASINI kodlamaya başladık. Belki size uzak bir kavram bu. ASP ve .NET teknolojilerini kullanıyoruz..

site genelde html bazı kısımlar php dedicatedmerkezi.com dan bahsediyosan o site açılmıyo bile..

ripe olayına lafım yok çünkü çok fazla anlamıyorum..

her sitenin bw i dolabilir çünkü host sitelerinin çok fazla bw e ihtiyacı yoktur.. bir saldırı yaparak sitenin bw ini doldurup sitenin kapanmasını sağlayabilirsin.. bence buna laf edeceğine önce kendi sitene bakk sitedeki linklerin yarısı çalışmıyor..

+logonu cpanel de göremedim link verirsen ii olur.. sayfaya

fazla ortalıkta show yapma heker arkadaşlar kızıp canınızı yakabilirler..

sen kimsinde böyle yorum yapıyosun dersen.. ben BİR DOST..

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet ..Sırayla herşeyi açığa çıkarmanın ve bu insandan kurtulmanın vakti geldi..Şimdi sırayla cevap verelim herşeye..

1)Bahsettiğiniz gibi annemle aynı ofisi kullanıyorum.1999 yılından beri web sitemizde yazan adreste hizmet veriyoruz Sigorta Acentesi olarak.Ben hiçbir zaman şirketim büyüğüm v.s. demedim..Demem de.Benden hizmet alan herkes bunları bilerek alıyor.Ofisimizde misafir ettiğim müşterilerim bile oldu.Hepsi bilinçliler yani.Bir ara yolum Manisa'ya düşerse sizin marketi de ziyaret edecem.Merak etmeyin.

2)Fatura için her zaman bu cevabı veriyorsunuz.Ya da "1 hafta sonra müşterilerimizden foruma faturalarımızı yollamalarını isteyecem" diyorsunuz.Ama böyle birşey hiç olmadı.Bu yüzden hostingyardim.com dan banlandınız ama suçu yine hostingyardim yönetimine attınız."İstediğimiz şartlar sağlanamadı" diye.Ne şartı aradınız çok merak ediyorum.Hostingyardim'da firma grubuna dahil olmak isteyen herkes belgelerini gönderiyor.Ama siz göndermediniz.(Olmayan belge nasıl gönderilir gerçi..)

3)İmzanızda daha önce Alman Mega Telekom Manisa A Bölge Bayisi yazıyordu.Bunu herkes gördü zamanında.Buyrun Mega Telekom'dan gelen mail:

219080email8ym.gif

4)Sipariş sisteminizi değiştiriyor olabilirsiniz.Ancak burada herkes bilir ki,bahsettiğiniz derecede büyük bir firma(!) nın web sitesinde şu satırlara yer olmaz.Olsa bile en fazla 1 saat sürer.Hemen scripte lisans alınır veya script değiştirilir.
[Error 2-10]Demo license is expired.Please purchase a leased or owned license here to contunie using ModernBill.

5)Portalservisleri.com üzerinden aktif satış yapmıyorsunuz ama şu anda bile www.10gbhosting.net adlı sitenizde "Satın Al" linkleri siparis.portalservisleri.com'a yönleniyor.Çok enteresan..

6)"Bunu da bilmezsen nasıl iş yaparsın" sorusu ile ilgili şu kanıtları sunayım.

Şimdi hep birlikte http://www.hostingyardim.com/index.php/topic,1494.msg8412.html#msg8412 adresinde PortalServisleri adlı üyenin gönderdiği mesaja bakalım.

Ayrıca orada last update tarihi görünmektedir.
Last Update = domainin en son ne zaman uzatıldığıdır. Kaydedildiği tarih değildir. Bunu bilmeyen biri hosting işi yapabiliyorsa ben artık bırakıyorum bu işi

LAST UPDATE TARİHİNDE DOMAİN'İN UZATILDIĞI TARİH GÖRÜNMEKTEDİR.
Kapağınızın boyu ve rengi hoşunuza gitmediyse değiştirebiliriz.

Kimseyi kandırdığımız yok. Sadece şu var, Siz hayal edersiniz, Biz hayallerimizi hizmete dökeriz

Buna karşılık benim açıklamam ve cevapsız kalan sorum..

konuştukça batıyorsun.Sana biraz ders vereyim ondan sonra cevap ver.

Bir domainin whois sorgusunda üç tane tarih yer alır.

Bunlardan biri Creation Date'dir.Yani domain kayıt tarihi.Create İngilizce'de yaratmak anlamına gelen bir fiildir.Sonuna gelen ekle (bu eklere suffix denir) Creation olarak çekimlenmiştir.Creation kelimesinin anlamı ise "Yaratılış" dır.Date ise tarih demektir.Yani Creation Date (Domain Yaratılış/Kayıt Tarihi)

İkinci tarih ise Expiration Date.Bu da domain süresinin bitiş tarihi.Expire kelimesinin anlamı sona ermektir.Bu da bir fiildir.Yine bir suffix sayesinde Expiration Date olarak çekimlenmiştir.Bu tarihte domainin süresinin sona ereceği günü gösterir.

Üçüncü tarih ise Last Update tarihidir.Update date kelime kökünden "up" prefixi ile üretilen bir fiildir.Anlamı ise güncellemedir.Last ise son demektir.Last Update'in anlamı son güncellemedir.Yani sizin domainin whois bilgilerinde en son ne zaman değişiklik yaptığınızı gösterir.

Şimdi
http://www.bilhost.com/domain/domain.php?domain=portalservisleri&ext=com&option=whois adresine tekrar bakalım.

Alıntı
Domain Name: PORTALSERVISLERI.COM
Created on: 10-Jun-05
Expires on: 10-Jun-06
Last Updated on: 07-Dec-05

Bitiş Tarihi: 10 Haziran 2006
Son Güncelleme Tarihi: 7 Aralık 2005

Umarım bu bilgiler aydınlatıcı olmuştur sizin için.Bu arada bir aydan kısa bir süre içerisinde domaininizin kayıt süresi doluyor.Süresini uzatırsanız iyi olur.

Ayrıca archive.org kayıtlarında domainin ilk kaydı 2003 yılında görünüyor.2000 yılına ait bir kayıt yok.

Kapak meselesine gelince.Ben de herkese hakettiği gibi davranmasını bilirim.Ancak ne bu forumun kuralları sizin hak ettiğiniz davranışa müsade eder ne de benim ahlakım.

İnsanların size ne kadar güven duyduğunu değil de aldandığını söyleyelim.

Uluslararası forum sitelerinde kullanıcılara alan verdiğiniz konusu da bana hiç indandırıcı gelmiyor.Onun da sebebini açıklayayım.

http://64.233.161.104/search?q=cach...ortalservisleri+rapidshare&hl=tr&ct=clnk&cd=1

adresini ziyaret edelim.Bu adreste Google'ın önbelleğe aldı sayfa mevcut.

Alıntı
http://www.doctoramor.com/foro/archive/index.php/t-22216-p-40.html adresinin G o o g l e tarafından 19 Ağustos 2005 04:14:30 GMT tarihinde kaydedilmiş önbellek görüntüsüdür.

Kayıt geçen yıl Ağustos ayına ait.Orada resime verilen link http://www.portalservisleri.com/basit/images/vtb09205.jpg şeklinde.

Siz bir İspanyol kullanıcıya "Basit" diye bir kullanıcı adı/subdomain v.s. mi verdiniz?Şimdi evet diyeceksiniz biliyorum.Bunun için de size teşekkür ediyorum.Sayenizde biraz gülüyoruz.

Ayrıca benim domainle ilgili cevabıma göre sizin domain konusunda bilginizin neredeyse sıfır olduğu ortaya çıkıyor.Ve sizin görüşünüze göre daha bu basit bilgileri bile bilmeyen birisinin hosting işi yapması yanlış.O zaman neden siz bu işi yapıyorsunuz?

7)Çift üniversite bitirdiğinizi yazmışsınız.Birincisi çift üniversite bitiren biri,hele ki bunlar Marmara ve Anadolu Üniversitesi ise, bu şekilde konuşmalar yapmaz.Mesajlarınızdaki üslubunuz nasıl biri olduğunuzu ortaya koyuyor.Ayrıca İngilizce Öğretmenliği palavrası da bir üstteki hostingyardim.com'dan alınan mesajda sırıtıyor.Hiç İngilizce bilmeyen ama bu sektörde olan insanların bile bildiği "Last Update" öbeğini siz bir İngilizce Öğretmeni olarak nasıl bilemiyorsunuz enteresan..

8)1 ülkeden 1 sunucudan hizmet veriyoruz.İkinci yılımızı doldurmak üzereyiz ve hakkımızda bir tane şikayet duymamıştır kimse.Aksine şu anki referans listemiz hep müşterilerimizin eşine dostuna tavsiyesiyle oluştu.Müşterilerimiz mutlu,biz mutluyuz..Fazlasına gerek yok..Çünkü amacımıza zaten ulaşmış durumdayız.

9)Web sitemiz bir kere aldığı saldırı sonucunda kısa bir süre kapalı kaldı doğrudur.Aylık trafik kullanımı 1 GB'ı anca bulan bilhost.com'a 3 GB trafik tanımlamıştık.Ancak yapılan saldırı sonucu kısa sürede trafik kullanımı 6 GB'a ulaşınca site kapanmış.Bunda ben bir ayıp göremiyorum.

10)Lütfen www.ripe.com üzerinde adınızın bulunduğu sayfayı bizimle paylaşın.Ben çok aradım ama bulamadım.

11)Hiçbir şekilde şu firmadan üstünüz gibi bir iddiamız olmadı ve olamazda.Biz şu an için kendi yağımızla kavrulmaya çalışıyoruz.

Zaten forum üyeleri yukarıdaki mesajınızdan sonra sizin nasıl biri olduğunuzu anladı.Benim daha fazla birşey söylememe gerek kalmaz herhalde.Saygılarımla.

Barış Türkay
BiLHost Internet Hizmetleri

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sinan gunay Birak bu isleri Laf ebeligi Yapma Icraaat Goster
daha onceleri millet hakkinda kotu seyler yazarken benim ne yazdiklarimi biliyorsun
Ama tamamen icine girmeyince insan bilinmiyormus sen 1 aylik saticicsin

p4. 2.8 1G Makinada barinan site (Makina tamamen ham )Anlik 300 kisiyi rahatlikla Kaldirabiliyorsa
ve senden alinan opteron 146 2GB ram makina ve sana management ini yaptigin makina 150 kisi yi kaldiramaiyorsa
Istedigin kadar burda Salla kimse inanmaz
benimde senden aldigim gibi sadece 3-5 gunluk satarsin isin icine girdikten sonra herkez ne oldugunu anlar
Tekrar soyluyorum
Ham p4 makinada site anlik 300 kullanici sayisini kaldiriyor ve senin manage ettigin opteron 2GB makinada 150 kiside bayil;ip kaliyorsa bunun ne demek oldugunu benden daha iyi biliyorsun
YOk Dc ye mail atmisda yok cevap gelmemiste yok bu gece baska sey deniyecekmiste BunLar hikaye laf ebeliginden baska bir sey degil
Laf ebeligi yapma Icraat yap musterilerini memnun et
Madem Sinirsiz Ip veriyorsun daha dune kadar calisan Makinanin Ana Ipsi bugun nereye Gitti ??

S

sinangunay

Misafir
Merhaba,
@ foxxxx: Kim olduğunu söyle, ne olduğunu söyleyeyim :)
Satın Al'a tıkladığında açmamasının sebebi senin gibilere satış yapmak istemediğimizdendir :p

RIPE olayını bilibilihost'ta anlamıyor sen takma kafana
cPanel olayı için "yakında" ibaresini kullandım iyi okursan anlarsın :)
heker arkadaşlar canımızı yakabilirmiş :/
Bunu bir tehtit olarak alıyorum ve herhangi bir zarar görmemiz durumunda (varsa öyle biri tabii :) ) hakkınızda bilişim suçu ile suç duyurusu yapılacağını mutlulukla bildirmekteyim.

@bilibilihost,
Malesef ki yanıldığınız çok nokta var . Alman GSM devi MegaTelekom, almanyada GSM operatörlüğü yapmaktadır (Başka bir isim olabilir)

Ancak Türkiye'de VoIP veya calling card denilen sistemler ile alakalı satışlar yapılmaktadır. Kadir bey'i ben tanımam ortaklarım tanır. Kendileri daha önce izmire girişteki tepede inşaat halinde olan yarısı bitmiş plazalarında 2-3 kere ziyaretinde bulundular. Hatta şirketimize 1000 abone kazandırdığımız takdirde (2 haftalık iş bizim için) Mercedes marka araba vereceklerini söylediler. Bunlarıda sorun ;)

BİZ TEK İSİMLE DOLAŞMIYORUZ PİYASADA. O YÜZDEN,
Sayın kadir bey'e şunu sorup yanıtı bizimle paylaşır mısınız? Turgutlu AS telekom ve Salihli RSM İnternet, Bilişim ve Telekomünikasyon Hizm. LTD. ŞTİ. sizin neyiniz oluyor?

Bahsi geçen AS telekom, Ahmet beyin çalışmalarını devam ettirdiği ortaklık şirketimizdir. Turgutluda A bayiiliğine sahiptir. Ve RSM LTD. ŞTİ. Salihliyi daha sonradan aldığımız için güçbirliği bozulmasın diye A bayiisinin altında çalışan başka bir bayiimizdir

MegaTelekoma gidipte 10GBHosting veya ResellerMerkezi kim diye sorarsanız tabii bilmezler. Gidin sorun AS Telekom kim diye.
Aynı olay Intergenia'ya PortalServisleri kim diye sormakla alakalı. Onlar sadece DedicatedMerkezi isimli firmamızla işbirliği yaptıkları için onu bilirler.

Tabii size uzak kavramlar bunlar. Sonuçta nerede bilibilihost görülse siz olduğunuz bilinir. Ama şu an Türkiye piyasasında senin bildiğin isimlerimiz kadar, bilmediğin isimlerimiz ve ortaklıklarımızla çok yönlü hizmetlerimiz var.

Fatura olayı olmadı evet. Neden biliyormusun? İnan alışveriş yapan hiçkimse fatura almak istemiyor. Çünkü sitemizde veya sağda solda gördüğünüz fiyatlarımız kdv'siz rakamlardır. Fatura talebi halinde +kdv ödeme ile fatura kesiyoruz. Sen bilmezsin bunları sonuçta fatura kesmiyorsun.

4)Sipariş sisteminizi değiştiriyor olabilirsiniz.Ancak burada herkes bilir ki,bahsettiğiniz derecede büyük bir firma(!) nın web sitesinde şu satırlara yer olmaz.Olsa bile en fazla 1 saat sürer.Hemen scripte lisans alınır veya script değiştirilir.
Site benim için inan hiç önemli değil. Buna rağmen tasarımlarımız sizinkilere oranla daha ÖZGÜN ve GÜZELDİR. Şu an satış yapmıyoruz neden biliyor musun? sadece canım istemiyor
Varmı bunu diyebilen başka bir kişi? :)

Scriptin çalışmaması ile bunların alakası yok. Onun arkasına saklanmıyorum.

Pazar günü biliyorsunuz ÖSS sınavı var. Ve çalışma arkadaşlarımızdan 2 tanesi (tasarımcımız ve 10gbhosting satış departmanı) ÖSS'ye gireceği için "ve onların hayatları bizim yapacağımız 60-70 satıştan daha değerli olduğu için" sitelerimize bakmıyoruz bile

Bununda seni ilgilendireceğini hiç sanmıyorum inan :)

Bahsi geçen üniversitelerin hepsinde,
38707865868 TC. Kimlik numarası (aynı zamanda öğr. numarası) ile soruşturma yapabilirsin. Domain olayındaki "Last Update" karmaşasında inan hala ne zırvaladığından haberim yok o yüzden açıklama getiremiyorum.

Amacımıza ulaştık demişsiniz. Ne güzel "KÜÇÜK" amaçlarla yola çıkmak, küçük şeylerle pembe rüyalar görmek.. Hakikaten güzel ;-)

Bir hosting firmasının bw'si dolarsa müşterisininki ne olur bilinmez. Bu neye benzer biliyor musun? Güvenlik firmasının soyulmasına veya Sigorta firmasının sigortadan para alamamasına (annenize sorun)

BİZ SİZE SALDIRI YAPMADIK MAKİNAMIZ HALA UP. BUNA YANIT VERMEDİNİZ SADECE İFTİRA ATTINIZ.

Kendi yağınızla kavrulun tabii herkes haddini bilsin. "Hani gergedanların sırtında dişlerini temizleyen kuşlar vardır ya? Onlara benziyorsunuz"

Merak etmeyin bizi bilen her zaman bildi, o yüzden gün geçtikçe müşteri potansiyelimiz artıyor.

size kolay gelsin, ufak hayallerinizle.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sinan Gunay Hala laf ebeligi Yapiyorsun Icraat YAp !!!
bilhost senden makina almadi alan ve kullanan benim benim yazdigimi cevapla cevapliyabilirsen diger arkadaslarda okusun
Dahas dune kadar kullandigim sununun Ana Ipsi nerde ??
p2 2.8 1gb Ham makinada anlik 250-300 kisiyi kaldirabilen Makina

senin manage sini yaptigin (Sozde) opteron 146 2GB ram de neden anlik 120-130 kiside Baylip kaliyor bumu senin 1 aydir yaza yaza bitiremedigin Hizmetin

YOK DC ye mail atmiscevap gelmemis
Hangi DC Ortagi Yada Bayisinin attigi Maili Gormezden gelir

F

foxxx

Misafir
Satın Al'a tıkladığında açmamasının sebebi senin gibilere satış yapmak istemediğimizdendir :p

tabi tabi hep öyle olur zaten.. konuşmalarından anladı herkes senin ne lduğunu kıvırmayı bile beceremiyorsun.. :D

heker arkadaşlar canımızı yakabilirmiş :/
Bunu bir tehtit olarak alıyorum ve herhangi bir zarar görmemiz durumunda (varsa öyle biri tabii :) ) hakkınızda bilişim suçu ile suç duyurusu yapılacağını mutlulukla bildirmekteyim.

git istediğin yere şikayer et heker değilim, bir int kullanıcısıyım ve hosting işine ilgimden dolayı neredeyse tüm firmaları bilirim senin gibileride bilirim tr1server ında kaçacağını tahmin etmiştim surkent inde..bir heker olsam senin server ını hekler haddini bildirirdim buna emin ol..

Şu an satış yapmıyoruz neden biliyor musun? sadece canım istemiyor

çok komiksin sadece sana gülüyorum şu anda satış yapmak istemesen bile sitendeki o linklere yapım aşamasında geçici olarak satış durdurulmuş falan gibi yazı koyar insan senin gibi istemiyoruz dediğin portal servislerinin sayfasına link vermez :D

F

foxxx

Misafir
birşey daha ekliyim unutmuşum elimde 1 Gb lık reseller var ama satış yapmıyorum.. neden biliyormusunuz ????

canım istemiyor :D:D

Y

ysf

Misafir
Merhabalar ;

Öncelikle şunu belirtmeliyim ben bu konu altinda yazdigim ilk mesajimi kesinlikle Sinan Günay icin yazmamistim. Fakat Sinan 'ida karde$im gibi severim, tahmin ediyorumki o da beni seviyordur. En azindan msn görü$melerimiz bunu hissettirdi bana.

Şimdi şu mesajlara bakınca gerçekten üzülüyorum. sinangünay yada bilhost icin değil. Bilhost gibi bir firmaya ( belki firma değil, haklarinda hic bir bilgim yok. yanli$im varsa kusuruma bakmayin) bilibilihost diye hitab eden ba$ka bir firma sahibinin davrani$lari karde$im gibi görüyor dahi olsam beni üzen bir hareket oldu. Haklı / haksiz kimse bilmiyorum umarim bu ba$lik altinda aciga kavu$ur. Fakat konu$malar biraz acemilik konu$maları. Ve sinan belki bana darilacaktir ama postlara bakinca Bilhost 'un daha ciddi bir ki$i/firma olduğu görülüyor.

Eleştiri tabiki yapılır. Yada Sinan 'ın dediği belkide bu bir karalamadır fakat, bunu münasip bir dille bertaraf etmek gerekir..

Saygilarimla
Yusuf Fırat POLAT

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
foxxx' Alıntı:
nerede yakında yazıyor ben göremedim

foxx senden ricam mesaj kalabaligi oluyor
cpanel yada sahsin kendisi ile ilgili probleminizi
Karsilikli halledin
Ama sinan gunaydan Hizmet aliyorsan memnun degilsen yaz
Arada bizim yazdigimiz mesajlar kayniyor

F

foxxx

Misafir
tmm bundan sonra siz dewam edin, hiçbirşey yazmayacağım.. yazdıklarım ona ölene kadar yeter zaten..

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Galiba ben farklı bir ülkede yaşıyorum.1983 doğumlu bir insan Türkiye'de nasıl 2 üniversite birden bitirebiliyor 2006 yılında anlayamıyorum.

Bu arada ysf,resmi bir firma değilim.1999 yılından beri Mersin'de sigorta acentesi olarak çalışıyoruz.Ofis annemin ofisi.Birlikte kullanıyoruz ve ben bu ofiste hosting/tasarım hizmetleri veriyorum.Kartvizitlerimde de web sitemizde de aynı ofisin telefonu ve adresi yazar.Bunu söylemekten hiçbir zaman çekinmedim çekinmem de.

Bu arada Last Update ile ilgili bölüm birkaç mesaj önceki mesajımda yazıyor.Okuma zahmetine katlanırsanız görürsünüz.

Forumdaki herkes sizin de görebileceğiniz gibi bazı gerçekleri anlamaya başladı.Ben sizin yerinizde olsam foruma bir özür mesajı yayınlardım.Ama gördüğüm o ki hala atıp tutmaya devam ediyorsunuz.Yine bir sürü firma,holding ve ortaklıktan bahsetmişsiniz.

Mega Telekom'dan Kadir Bey'i tanımamanız normal.Ben de Koç Holding'den kimseyi tanımıyorum mesela.İnsan çalışmadığı birini tanıyamaz.Bir de dikkat ederseniz portalservisleri ifadesi geçmiyor.Manisa bayisi yok diyorlar.Yani adamların Manisa'da bayisi yokken siz nasıl ismimiz farklı diye bir ifade kullanıyorsunuz çok enteresan..

Bu arada gergedan sırtındaki kuş benzetmenizle seviyenizi bir kere daha tescil ettiniz.Teşekkür ederim.Forum üyelerini bilinçlendirmeme katkıda bulunuyorsunuz.

Ufak hayallerimizle kolay gelsin demişsiniz..İyi niyetli dilekleriniz için teşekkür ederim.Umarım siz de biran önce doğru yolu bulur ve dürüstçe nasıl para kazanılır öğrenirsiniz.Saygılarımla.

Barış Türkay
BiLHost Internet Hizmetleri
Bir hosting firmasının sitesinin saldırı sonucu trafiğinin dolmasıyla müşterilerinin sitesinin trafiği arasında bir bağ kuramadım.Sonuçta her sitenin kendine özel tanımlanan trafiği var.Bilhost.com'un trafiği onları etkilemez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5