İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir yerlerde webmasterler ölüyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Emperyalizm bir ideoloji olduguna gore, Emperyalizme karsi olmak siyasi bir eylemdir, siyasetin ta kendisidir. Siyaset, ben X partisine uyeyim, ben Y partisine uyeyim demekle yapilan birsey degil, hepimiz konusurken siyaset yapabiliriz. Gerci haklisin, siyasi partinin adini silince baslik ne de guzel misler gibi olmus. Siz siyaset yaparken konunuz, Lubnan'da olen webmaster veya webmaster adaylari, diger baslikta siyaset yaparken konu bir partinin duzenledigi miting.

Konunun merkezi ne? Insanlarin olmesi.

Bir sekilde bu merkezde toplanacak butun fikirler, en iyiye ulasma, en duzenli ve dogru idareye ulasma fikirlerinin ortaya dokulmesi/paylasilmasi (SIYASET) ayni etkiyi ve dolayisiyla ayni tepkiyi (kapatma/serbest birakma) beraberinde getirmelidir.

Basligi kirletmek icin yazmadim, ben kimsenin savunucusu degilim, ortada bir celiski ve ayrim var. Bu ayrima dikkat cekmek istedim.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ya aslında benim yerime yönetimden birisi cevap atmalı ama şuan yok sanırım. Şuan konuştuğumuz şey sadece İnsanı bir olay. Ben çıkıp da insan ölmesin diye site yapacaz diyorum .İster Filistinli olsun ister İsrailli olsun. Bu yürekten gelir siyasetten değil. Siyasi oluşumlar ise belirli parti yönetmelikleri vardır ve o yönde birşey olursa onu desteklerler. Bu çok doğaldır ama bu forumda onun konuşulması yasakmış. yani che için yapılan bir eylemde de sol partiler miting yapar ama o da yasak. Che iyi biri miydi diye yapılan tartışma ise kapatılmaz.. Siyaset konuşulmasın lütfen başlığın konusundan ayrılıyoruz..

@mfk_1868 arkadaşa teşekkür ediyoruz arada kaynadı scripti ama güzel gibi..

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Angelo' Alıntı:
Emperyalizm bir ideoloji olduguna gore, Emperyalizme karsi olmak siyasi bir eylemdir, siyasetin ta kendisidir. Siyaset, ben X partisine uyeyim, ben Y partisine uyeyim demekle yapilan birsey degil, hepimiz konusurken siyaset yapabiliriz. Gerci haklisin, siyasi partinin adini silince baslik ne de guzel misler gibi olmus. Siz siyaset yaparken konunuz, Lubnan'da olen webmaster veya webmaster adaylari, diger baslikta siyaset yaparken konu bir partinin duzenledigi miting.

Konunun merkezi ne? Insanlarin olmesi.

Bir sekilde bu merkezde toplanacak butun fikirler, en iyiye ulasma, en duzenli ve dogru idareye ulasma fikirlerinin ortaya dokulmesi/paylasilmasi (SIYASET) ayni etkiyi ve dolayisiyla ayni tepkiyi (kapatma/serbest birakma) beraberinde getirmelidir.

Basligi kirletmek icin yazmadim, ben kimsenin savunucusu degilim, ortada bir celiski ve ayrim var. Bu ayrima dikkat cekmek istedim.

Angelo
Konular arasındaki çelişkiyi en güzel şekilde sen açıklamışsın. Ortada bir haksızlık var. Ama neden bu haksızlık kabullenilmiyor anlamıyorum. Ortadaki konu çok genel bir konu. Dünyayı ilgilendiren bir konu için siz kendi ülkenizde a partisi b partisi ayrımı yapıyorsunuz. ( Sözüm Ploopa )

Yani ülkede farklı çok sayıda parti olabilir. Ülkeyi şu parti daha iyi yönetir yok bu daha iyi yönetir denilebilir. Ama ortadaki konu Filistin ve İsrail. Sonuçta birileri Filistine destek veriyorsa bu desteği veren kişi FRANSA bile olsa fransanın yanında olmak gerek.... Bu desteği bir örgüt bir kuruluş bir parti veya kötü bir insan bile verse sonuçta yaptığı şey iyi birşey.. Yani yapılan iyi şeylerin yanında olmak varken neden bu iyiliklere köstek olunuyor ki ? Tekrar cevaben kimse yok siyaset politika demesin. Burada ben kimseye A partisine oy vereceksin demedim. A partisine oy verip vermemeniz umrumda da değil. Ama ortada bir miting varsa bu mitingi her kim düzenliyorsa düzenlesin destek vermek ZORUNDASINIZ ( evet her insanın görevidir bu ) Ya yüzbinleri kendiniz oluşturacak ya da yüzbinlere destek olacaksınız.. Söylediklerim o kadar eş anlamlı şeyler ki diğer mesajlarımla... Anlamamanız gerçekten üzüyor beni.

EDİT: Gerçi anlayanlar da yok değil. 133 repim varken 162 ye çıkmış. Sağolsunlar aynı fikirde olduklarını göstermek için rep veren birçok arkadaş olmuş. Kendilerine aynı fikirleri paylaştıkları için teşekkür ediyorum.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Heyyy!!!!
konumu dağıtmayın
gidin bir konu açın deyin ki falan konu neden kapanmadı gelip konuyu dağıtmayın.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer bu konunun kapamnasına neden olursanız
(Kapatan yöneticiden kimden dolayı kapatıldığı bilgisini isterim: Buna hakkım var)

Konu açma ve açılan konunun paralelinde yazma konusunda problemleri olan arkadaşlar lütfen ama lütfen bu probleminize bizi bulaştırmayın.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaş sağolsun scripti kodlamış : iş takibi yapabileceğimiz ufak ama görselliğine şu an giremeyeceğimiz bir çalışma.
şu anda domain adına karar verelim ve hosting sözü veren arkadaşın makinasında o scriptin çalışmasını sağlayalım.

şimdi ben diyorum ki domain adında ortadogu + savas + baris kelimeleri geçsin.
bir başka önerim de çocuk + bebek + sivil + ölüm kelimelerini de düşünebiliriz

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Arkadasim burada esek veya at surmuyorsun, dogru duzgun hitap etmen gerekiyor animsatirim. Siyaset kelimesinin anlamini biraz arastirin diyecegim artik sadece. Turkce yaziyoruz ama bosa anladim.

Buradaki genel davranis ve hitap sekli boyle olabilir ama guzel bir hitap sekli degil, bu mesaji herseyden ayri bagimsiz gorsem, bu tarz konusan bir insanin hicbir kampanyasina destek vermem. +Rep verdim belki sinirle yazmissindir diye. Yeniden gozden gecirip beni anlayabilir hak verebilirsin, ya da icinden veya disindan sen kimsin ki huleyn diyerek bu sekilde konusmaya devam edebilirsin.

Heyyy!!!!
konumu dağıtmayın
gidin bir konu açın deyin ki falan konu neden kapanmadı gelip konuyu dağıtmayın.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo' Alıntı:
Arkadasim burada esek veya at surmuyorsun, dogru duzgun hitap etmen gerekiyor animsatirim. Siyaset kelimesinin anlamini biraz arastirin diyecegim artik sadece. Turkce yaziyoruz ama bosa anladim.

Lütfen alıntı yaparak cevaplar mısınız?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
PM atmissin TRInsanRehberi. Cabalarin guzel ama kusura bakma bu PM'de yazdiklarin benim dusuncelerime ters, bir yardim yapilacaksa yapilir yapilmayacaksa yapilmaz, insanlarin dikkatlerini burasi webmaster forumu diye webmasterlar oluyor diye yazilacaksa, yardim edilmesin daha iyi.

Obur postu ben acmadim, obur postun yeniden acilip acilmamasi beni ilgilendirmiyor. Kimin ne yaptigi da ilgilendirmiyor, ben ayrima dikkat cektim, burasi kapatilmis kapatilmamis bana bir etkisi olmaz. Sacma ve alakasiz bir tartisma ortamina girmis oldum, ben daha yazmiyorum.

Benim dusunceme ters, ben buraya boyle yaziyorum diye konu kapanirsa sorumlusu da ben olmam, moderatorun kendi beyni ve uyguladigi kurallar var. Konu kapansada hayatinin sonu degil, dunyadaki boyle siteye destek verecek tek insan kaynagin bu forum degil.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo' Alıntı:
PM atmissin TRInsanRehberi. Cabalarin guzel ama kusura bakma bu PM'de yazdiklarin benim dusuncelerime ters, bir yardim yapilacaksa yapilir yapilmayacaksa yapilmaz, insanlarin dikkatlerini burasi webmaster forumu diye webmasterlar oluyor diye yazilacaksa, yardim edilmesin daha iyi.

Obur postu ben acmadim, obur postun yeniden acilip acilmamasi beni ilgilendirmiyor. Kimin ne yaptigi da ilgilendirmiyor, ben ayrima dikkat cektim, burasi kapatilmis kapatilmamis bana bir etkisi olmaz. Sacma ve alakasiz bir tartisma ortamina girmis oldum, ben daha yazmiyorum.

Benim dusunceme ters, ben buraya boyle yaziyorum diye konu kapanirsa sorumlusu da ben olmam, moderatorun kendi beyni ve uyguladigi kurallar var. Konu kapansada hayatinin sonu degil, dunyadaki boyle siteye destek verecek tek insan kaynagin bu forum degil.

Ayrıma ayrım yapıldığını düşündüğünüz konunun içinde değindiğinizde konunun dışına çıkmış oluyorsunuz. Bunu size bizzat sizin açtığınız bir konuda uygulamalı olarak izah etme gereğini duyduğumda bunu izah edeceğim
nefretinizi kazanmak için değil
size birşeyi yaşatarak anlatmak için
Protesto mesajı yazabilirsiniz (bu konu dışında bir yerlerde)

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu gerçekten uzamış ve gereksiz fikir ayrılıklarına kadar gitmiş. Bir site açacaksanız fikir ayrılıkları varsa o ortamdan birşey gelmez artık. Şöyle birşey öneriyorum.

Madem bu kadar organizatör bir özelliğiniz var. Size destek vereceğinize inandığınız herkesin msn adresini toplayıp, konferans bir görüşme açıp konuyu enine boyuna ister tartışın, ister kuralları belirleyin.

Siteyi tamamladıktan sonra forumda reklamını tekrar yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyu kısa süreliğine açtım. Görev paylaşımı ile ilgili gerekli bilgiyi özel mesaj yolu ile gerekli kişiye anlattım.

Bir toplantı düzenliyorsanız bunu umuma açık yapmamalısınız. Herşeyin bir adabı vardır.

Sanırım domain arıyorsunuz. Aklıma güzel olduğunu düşündüğüm birşey geldi. Register edilme korkusu yüzünden buraya yazmıyorum. Domain boşta. Eğer hemen kaydedecek görevli buraya mesaj atarsa kendisine özelden söyleyebilirim.

Not: Domain dışı tüm mesajları sileceğim.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özel mesaj ile isteyebilirsiniz ya da istemeyebilirsiniz tabi. Konuyu kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5