İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tartışma Blogspot SEO nasıl yapılır? Blogspottan para kazanılır mı?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Evet arkadaşlar bu konuyu tartışalım sonuçlara varalım. En son ben de tecrübelerimi aktaracağım. Öncelikle sizlerin düşüncesini alalım.

Blogger SEO Nasıl yapılır? Blogger bloglardan para kazanılır mı?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bu bloglar senin ve çok para mı kazanıyorsun :)

Y

Yapay

Misafir
Onda seo yapmaya bile gerek yok. Kelime bir site anında ilk sayfada çıkar zaten.. Google kendi servislerini ön planda tutar. Ben seoya inanmıyorum. Bir kere Türkçe forumda Türkçe adı söylenmeyen bir şeyi nasıl destekleyebilir ve size bilgi aktarabilirim. Benim bildiğim arama motoru optimizasyonudur. Ve bu da arama motorlarına yönelik site'de bir kaç düzenlemedir. Bu da özgünlüktür. Eğer özgün olursak, her şey zamanla olur. Bunu bir para amacı ile yapmamak gerek. Amacı aşmamak gerek yani.

İyi forumlar.
Ömer Sarı ( Bilgi Güvenliği Uzmanı - Yazılım Mühendisi )

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Bu bloglar senin ve çok para mı kazanıyorsun :)

kazandığını düşünüyorum, çünkü hepsinin hit bilgisini sordum ve gayet iyi , adsensede bol bol vereceğini düşünüyorum. şahsen adam akıllı bir blogpsot veya diğer bloglardan site açmadım

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Onda seo yapmaya bile gerek yok. Kelime bir site anında ilk sayfada çıkar zaten.. Google kendi servislerini ön planda tutar. Ben seoya inanmıyorum. Bir kere Türkçe forumda Türkçe adı söylenmeyen bir şeyi nasıl destekleyebilir ve size bilgi aktarabilirim. Benim bildiğim arama motoru optimizasyonudur. Ve bu da arama motorlarına yönelik site'de bir kaç düzenlemedir. Bu da özgünlüktür. Eğer özgün olursak, her şey zamanla olur. Bunu bir para amacı ile yapmamak gerek. Amacı aşmamak gerek yani.

İyi forumlar.
Ömer Sarı ( Bilgi Güvenliği Uzmanı - Yazılım Mühendisi )

Yani diyorsunuz örneğin ben medyum.blogspot u alsam birşey yapmama gerek yok anında kelimesinde ilk sayfaya çıkar. Doğru anlamış mıyım?

Türkçe terim olayı konu dışı olduğu için onu tartışma gereği duymuyorum.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
kazandığını düşünüyorum, çünkü hepsinin hit bilgisini sordum ve gayet iyi , adsensede bol bol vereceğini düşünüyorum. şahsen adam akıllı bir blogpsot veya diğer bloglardan site açmadım

İyi hit nedir sizce? Yani günlük ziyaretçi kaç kişi olursa iyi denilebilir?

Bu arada ben de merak ettim blogspot seo yu.

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
İyi hit nedir sizce? Yani günlük ziyaretçi kaç kişi olursa iyi denilebilir?

Bu arada ben de merak ettim blogspot seo yu.

600-800 arası günlük hit olması bir moda-tasarım sitesi için iyidir, ama bir inşaat için astromik bir rakamdır yada film izleme sitesi için çok az bir rakamdır. Burda hit/kazanç oranı önemli

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Blogspot seosunda bildiklerim:

Pinge hiç ihtiyaç yoktur.
Backlink gereksizdir
Sadece oturup güncel ve özgün makale girmeye gerek vardır (Zaten bunu yapınca arkadaşında dediği gibi site hemen kendi kelimesinde 1. sırayı alır)

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
1.sıra fazla abartılı olmuş ama genellikle ilk sayfada yer alır.

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Çok tartışılması gereken bir konu, bende dolu taraftan mı boş taraftanmı bakarak düşüncemi yazsam bilemedim. İkisinide yazıyorum:)

Dolu taraf:
Bir google hizmeti olarak blogger, seo konusunda gayet başarılı, gel bu bizim adam gibi bir durum söz konusu. Bu yandan basit kelimelerde ilk sayfada oluyor, ve aslında blogger'ın seosundan da kopya çekmek gerekir, header bilgileri, kendi şablonlarının html içeriği gibi ve ayrıca adsense konusunda da sıkıntı yaşamadan kabul görüyorsunuz ve kazanmaya başlıyorsunuz. Gayet iyi sayılır, bir blog açım konu yazsan ne kaybedersin?

Boş taraf:
Blogger ücretsiz bişey, blogger kullananlar bilir, sürekli blog açarsınız, açıp durursunuz, diziler için filmler için bilgisayar oyunları için, ben ki wordpress taraftarıyım benim bile 14 tane blogger'ım varmış :) bu sürekli açılan blogların biri yada birkaçı tutabilir. Ücretsiz olduğu için aç babam aç, biri tutunca da aa bak işte blogger mükemmel seosu var. Ayy bak ilk sıradayım gibisinden.

Peki diğer bloglara ne oldu, (pageview 2 olan) :) sadece internetteki boşluğu dolduran bir blog açmışsın ve o tutmuş, webmaster kelimesi gibi rekabet dolu bir kelime üzerine blogspot kimse açmaz diye düşünüyorum. (inanamadım ya 14 tane varmış benimde:) bunlardan 2'i tutmuş günlük 3-4 dolar getiriyor )

---
Durum ortada yazıyı birince boş tarafa bakasım geldi. Sonuç olarak, sermayesiz kazanç diyebiliriz:alkış:

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Blogspot ile cok sayida blog acmak yumurtalari baskasinin sepetine doldurmaktir. Bir sabah kalktiginizda bloglarinizin spam nedeniyle silindigine ve yillarca verdiginiz emegin bir anda yok olduguna sahit olabilirsiniz. Bunu ben yasadim 2003 senesinde. Bir daha da blogspot'a bulasmadim.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Çok tartışılması gereken bir konu, bende dolu taraftan mı boş taraftanmı bakarak düşüncemi yazsam bilemedim. İkisinide yazıyorum:)

Dolu taraf:
Bir google hizmeti olarak blogger, seo konusunda gayet başarılı, gel bu bizim adam gibi bir durum söz konusu. Bu yandan basit kelimelerde ilk sayfada oluyor, ve aslında blogger'ın seosundan da kopya çekmek gerekir, header bilgileri, kendi şablonlarının html içeriği gibi ve ayrıca adsense konusunda da sıkıntı yaşamadan kabul görüyorsunuz ve kazanmaya başlıyorsunuz. Gayet iyi sayılır, bir blog açım konu yazsan ne kaybedersin?

Boş taraf:
Blogger ücretsiz bişey, blogger kullananlar bilir, sürekli blog açarsınız, açıp durursunuz, diziler için filmler için bilgisayar oyunları için, ben ki wordpress taraftarıyım benim bile 14 tane blogger'ım varmış :) bu sürekli açılan blogların biri yada birkaçı tutabilir. Ücretsiz olduğu için aç babam aç, biri tutunca da aa bak işte blogger mükemmel seosu var. Ayy bak ilk sıradayım gibisinden.

Peki diğer bloglara ne oldu, (pageview 2 olan) :) sadece internetteki boşluğu dolduran bir blog açmışsın ve o tutmuş, webmaster kelimesi gibi rekabet dolu bir kelime üzerine blogspot kimse açmaz diye düşünüyorum. (inanamadım ya 14 tane varmış benimde:) bunlardan 2'i tutmuş günlük 3-4 dolar getiriyor )

---
Durum ortada yazıyı birince boş tarafa bakasım geldi. Sonuç olarak, sermayesiz kazanç diyebiliriz:alkış:

Öncelikle çok güzel açıklamalar olmuş tebrik ederim. Bu postta aranılan bir çok sorunun cevabına ulaşıyoruz;

1-blogger her kelimede değil sadece basit kelimelerde ilk sayfaya çıkıyor
2-kendi haline bırakılınca tutabilir, tutmayabilir.

Peki öyleyse önemli soru bu olmalı;

Zor kelimede ilk sayfaya çıkmak istiyorum? Ne yapmalı?

Blogspot ile cok sayida blog acmak yumurtalari baskasinin sepetine doldurmaktir. Bir sabah kalktiginizda bloglarinizin spam nedeniyle silindigine ve yillarca verdiginiz emegin bir anda yok olduguna sahit olabilirsiniz. Bunu ben yasadim 2003 senesinde. Bir daha da blogspot'a bulasmadim.

9 yıl sonra aynı şekilde devam ediyoruz, blogger maalesef şikayet üzerine blogları kapatabiliyor, spam olmasalar bile.

600-800 arası günlük hit olması bir moda-tasarım sitesi için iyidir, ama bir inşaat için astromik bir rakamdır yada film izleme sitesi için çok az bir rakamdır. Burda hit/kazanç oranı önemli

hit/kazanç oranı da bir başka çok önemli noktadır. Bloggerda çok hitimiz olursa çok para kazanır mıyız?

frtn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Blogger az hitin olmasına ragmen bile adsense'den iyi paralar kazandırıyordu bir aralar

lonely2134

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Linkwheel evet evet bunu yapmalısınız paravan web siteleri oluşturup linkwheel(link döngüsü ) yaparsanız kelimede çıkarırsınız parada kazanırsınız pagerankıda yükselir...
Nasıl mı?
Farzedelimki Seo konusunda üste çıkmak istiyorsunuz....
O zaman şunu yapacaksınız Seo ile alakalı bolegger,blogcu,google plus(sosyal medya da dahildir),facebook,twitter,wordpress,drupal ve daha bir sürü paravan site açacaksınız... bir link ağı oluşturacaksınız
ÖRNEK:A,B,C,D,E,F,G,H Paravan Sitemiz olsun asıl amacımız M sitesine link toplamak olsun

A---C--B---A---D----F---G---M---H----A---G---D---E----A----M----G----F----H----B-----A-----M--- VE bu böyle devam eder... Buradaki algoritma mantığı şudur... A önemli değil başta ama C önemli halbuki B C'den daha önemli neden o halde A direk B'ye değilde C'ye verdi diye düşünürken bu link ağının içinde Adan direk B'ye bir link görecek bootlar ve inanılmaz bir link ağı gerçekleşecek... En sonuncu siteye yani hedef sitemiz olan M'den hepsine mutlaka link gidecek ve aynı şekilde hepsinden M'ye.....

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Linkwheel evet evet bunu yapmalısınız paravan web siteleri oluşturup linkwheel(link döngüsü ) yaparsanız kelimede çıkarırsınız parada kazanırsınız pagerankıda yükselir...
Nasıl mı?
Farzedelimki Seo konusunda üste çıkmak istiyorsunuz....
O zaman şunu yapacaksınız Seo ile alakalı bolegger,blogcu,google plus(sosyal medya da dahildir),facebook,twitter,wordpress,drupal ve daha bir sürü paravan site açacaksınız... bir link ağı oluşturacaksınız
ÖRNEK:A,B,C,D,E,F,G,H Paravan Sitemiz olsun asıl amacımız M sitesine link toplamak olsun

A---C--B---A---D----F---G---M---H----A---G---D---E----A----M----G----F----H----B-----A-----M--- VE bu böyle devam eder... Buradaki algoritma mantığı şudur... A önemli değil başta ama C önemli halbuki B C'den daha önemli neden o halde A direk B'ye değilde C'ye verdi diye düşünürken bu link ağının içinde Adan direk B'ye bir link görecek bootlar ve inanılmaz bir link ağı gerçekleşecek... En sonuncu siteye yani hedef sitemiz olan M'den hepsine mutlaka link gidecek ve aynı şekilde hepsinden M'ye.....

Link wheel yaparak zor kelimede ilk sayfaya çıkardığınız blogspot görebilir miyiz?

NovaCep

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Evet bende şimdi fakettim 2 description olduğunu düzelteceğim.Başarılı bulduğum kısımları bir kere hitin %95'i arama motorlarından gelmesi.Ziyaretçinin sitede fazla zaman geçirmesi v.b nedenler.

lonely2134

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Link wheel yaparak zor kelimede ilk sayfaya çıkardığınız blogspot görebilir miyiz?

Bunu paylaşmam mümkün değil ancak eğer illaki güven kazanmak istiyorsanız pim günderin söylim... 14 ayrı paravan site ve sosyal medya kullanıldı 273. sıradan 2. sıraya 1 haftada çıkarıldı....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5