İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu ayrı bi komedi ADSENSE?

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Hesabınızı Gözden Geçirirken, ÅŸu an Google reklamlarını program
kurallarımıza uyum sağlamayan bir şekilde gösterdiğinizi tespit ettik.
Örneğin,
http://www.***.com/t5930-bilgisayarnza-reklam-alarak-veya-email-okuyarak-para-kazanma.html
sayfasında AdSense program kurallarını ihlal ettiğinizi görebildik.

Evet böyle bir sayfa varmış yaklaşık 6 ay önce açılmış bir konu ve ertesi gün moderatörlerden birisi forumda silmiş.. bana bugün saat 01:00 gibi bir mail geliyor bu linki 72 saat içinde kaldırın diyor olmayan bir linki nasıl kaldırcaz diye adsense-tr mail attım du bakalım ne dicekler.. google cache tede link ve içerik mevcut değil bu nerden geldi acaba siteler başka bir yerde kayıt altında tutuluyormu...

Sizin başınıza böyle birşey geldimi ? Peki

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Reklam botu siteleri gezerken kayıt ediyor sanırım, bu mesaj onu gösteriyor.Google'da incelemyi botu kayıt ettiği sayfalar üzerinde yapıyor olsa gerek.Zaten kontrol için sayfaya girdiklerinde sayfayı bulamayacaklardır...

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bottur bot :p

dediğin gibi tam bir komedi, m.ö açılmış ve kapanmış sayfaları hala cache de tutmak google ın huyudur zaten, ama bu mesajın güzel tarafı bu tür maillerin botlar tarafından zarf atar nitelikte gönderiliyor olduğunu göstermesi.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
zaten vbulletın forumalrda altta google adsense botu gorunuyor devamlı :)
ama şoyle bişide var butun uyelre hukmedemesınkı adam hafıf legal bı konu açsa napacaksın

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaa işte saçmalığın ta kendisi konuyuda co-admin silmiş şu superteklif olayı adam internetten para kazanının diye bi başlık açmış zaten hemen silmiş co admin ama sen bunu niye cache alıyorsun bottur bot kedidir kedi gibi oldu valla iyice ama botta olsa 72 saat sonra kapatacam diyor..

forumdan seoyu kaldırdım çözüm olarak şuanda konu zaten silinmiş..

netsitem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlarr şuu süperr teklif para kazanma falan olayları mı ?? Onlarsa siliyorum hemen

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bottur bot :p

dediğin gibi tam bir komedi, m.ö açılmış ve kapanmış sayfaları hala cache de tutmak google ın huyudur zaten, ama bu mesajın güzel tarafı bu tür maillerin botlar tarafından zarf atar nitelikte gönderiliyor olduğunu göstermesi.
peki zıppkın, botlar sence neleri farkedebiliyor.
konuyu açan arkadaş acaba o sayfada ne tür bir problem olduğunu söyleyebilir mi?
Yani merak ettiğim konu botlar ne tür uyumsuzlukları tanıyıp bunları gönderiyor.

netsitem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Soruyu kimse cevaplamadığına göre bende google a sordum.

Merhaba, öncelikle uyarınız için teşekkürler yaklaşık 2,5 senedir goggle adsense kullanıyorum ve hiçbir zaman kurallara aykırı hareket etmedim.Söylediğiniz sayfada diğer sayfalarımda da olduğu gibi arama motoruma kayıtlı sitelerin linkleri bulunmaktadır. Eğer goggle bu linklerden rahatsız oluyorsa tabi ki kaldırırım fakat hangi sitelerden kaynaklandığını bilemediğim için bu sayfada ki bütün linkleri mi kaldırmam gerek?Sorumu cevaplarsanız memnun olurum; eğer 1 gün içerisinde cevap yazmazsanız önlem olarak bütün linkleri kaldıracağım.Şimdiden teşekkürler; iyi çalışmalar.

bakalım ne olacak.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence tamamen seodan kaynaklanıyor seoda internetten para kazanma ile ilgili kelimeler var açıkçası konunun içeriğinde zaten google reklamlarına tıklayın gibi salakça bi mesaj yok sadece s***teklif sitesi hakkında ve bir kaç email okuyup para kazanma hakkında bir kullanıcı foruma konu açmış netten nasıl para kazanırız diye google da bunu kurallara layık görmemiş ; ben kendilerine mail attım zaten köbelenerek değil tabiki bu kadar nazlanmasın yani..

siteyi incelemelerini istedim google adsense tr den ve bu tür mesajların rahatsız edici olduğunu berlittim gerçi ne kadar işe yarar tamamen huzursuzluk yani..

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
peki zıppkın, botlar sence neleri farkedebiliyor.
konuyu açan arkadaş acaba o sayfada ne tür bir problem olduğunu söyleyebilir mi?
Yani merak ettiğim konu botlar ne tür uyumsuzlukları tanıyıp bunları gönderiyor.

mesajı attıktan sonra düşündüm bu konuyu ama yoğunum fazla da düşünemedim, ben biraz daha düşüneyim bi şey bulursam p.m lerim :p

netsitem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birşey değil :) doğruları söylüyoruz.Bakalım gördüklerimizi temizledik 200 civarında link sildim googledan da cevap gelmedi yarın belli olur

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5