İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu domain için teklif geldi

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Dava durumu söz konusu değil, sistem Türkiyede'ki gibi işlemiyor. Kim önce alırsa onundur, firma ismi içersede içermesede..

cagri169

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Çok uzak bir tarih ama geleceğe yatırım amaçlı olabilir.2027 de 33 yaşında oluyorum :S

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Ne kadar vereceğini sormalısın ilk önce.
How much you are thinking? gibi bi soruyla düşüncesini al, daha sonra buraya yaz cevap verelim bence.

esg1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Üstadım, moralini bozmak gibi olmasın ama bu adamdan iş çıkacağını hiç sanmıyorum. Zira ingilizcesi Meksika varoşları ingilizcesine benziyor...

"I am interesting on" diye bir şey olmaz. İngilizce bilmiyor muhtemelen bu zat. E doğru düzgün ingilizce dahi bilmeyen birinin uluslararası iş yapacak kadar yetkin bir şirket temsilcisi olabileceğini düşünmek hata olur gibi geliyor bana.

Sanırım İspanyol olabilir fakat yüksek bir beklentim yoktur zaten.

Ekleme:
Ne kadar vereceğini sormalısın ilk önce.
How much you are thinking? gibi bi soruyla düşüncesini al, daha sonra buraya yaz cevap verelim bence.

Teşekkürler doğru söylediniz bakalım ne cevap verecek. 10.000 dolar derse 10 doları sizindir. ;)

Ekleme:
hangı fırmayla regledın domaini?

namecheap ile regledim

Ekleme: Arkadaşlar 300 euro önerdi ama şuan düşük bu teklif. Şöyle cevap vereyimmi tamam 3000 euroyu kabul ediyorum. Belki 1 sıfır eksik koydu.

Ekleme: acaba 1 sene sonra daha iyi bir fiyata satılırmı

zonbadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dava durumu söz konusu değil, sistem Türkiyede'ki gibi işlemiyor. Kim önce alırsa onundur, firma ismi içersede içermesede..

aynen katılıyorum.. biliyonuz internetin atası amerikadır ve domain kayıtları ilk orada başladı ve mantık ilk başvuranın hakkıdır mantığıydı (hatta ilk zamanlar para ile satılmıodu şu an bilmiom) bizim ülkemizde internet ilk ODTÜ nün tekeliyle girdi topraklarımıza ve domainlerde onun tekelinde dağıtılmaya başlandı (tabi parayla ve torpille) ve tabi üniversiteler devletten bağımsız bi cumhuriyet oldukları için (pardon saltanat ile yönetiliyorlardı) hala bilmem neremle iş yaparım havasıyla internet tr de tekelnet durumundadır! (rektörün akrabası değilsen kıyak domainleri unut bence)

codegenerator

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Üstadım, moralini bozmak gibi olmasın ama bu adamdan iş çıkacağını hiç sanmıyorum. Zira ingilizcesi Meksika varoşları ingilizcesine benziyor...

"I am interesting on" diye bir şey olmaz. İngilizce bilmiyor muhtemelen bu zat. E doğru düzgün ingilizce dahi bilmeyen birinin uluslararası iş yapacak kadar yetkin bir şirket temsilcisi olabileceğini düşünmek hata olur gibi geliyor bana.

in ve on arasında gramatik olarak fark yok hocam cümle doğru

QuickSilver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Geçen aklıma geldi reglicektim fakat 2030'a kadar almışlar herhalde.

sadace

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
hocam 5 yada 10 bin euro veren olursa hiç düşünme hemen sat.Bu domainleri elde bekletmemek lazım.Mazallah heklenir mecklenir :)

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bence bu yanlış bir çıkarım olmuş. Tamam şirket temsilcisi olmayabilir ama senin-benim gibi netle ilgilenen ve bu domainden para kazanmayı düşünen bireysel bir girişimci olabilir. Sonuçta, 2 milyarlık kullanıcının hepsinin düzgün ingilizce kullanmasını bekleyemezsiniz.

Ben de Türkiye varoşları ingilizcesiyle yazışıyorum ama Amerikadan Arjantine kadar yazıştığım ve bazen iş yaptığım bi dolu insan var.

Amerikan ve İngiliz ingilizcesi dışında artık 3. bir ingilizce olduğunu kabul etmek lazım. Tabiiki ciddi şirket yazışmalarında kullanılmaz ama artık dünya öyle ya da böyle net üzerinde bir biçimde anlaşmaya çalışıyor. O yüzden kişileri ingilizce bilgisi ile sınıflandırmamak gerekiyor. Kişilerin samimiyetini davranışlarından çıkarmak lazım.

esg1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence bu kişi birey 2009 da attığı bir mesajı gördüm forumda, anlayamadım fakat.
Domain için 500 euro önerdi.

Ekleme: Sanırım amatör bir futbolcuymuş..

limitlerikaldir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Aynı mail banada geldi dediğiniz şekilde doğru düzgün ingilizce yazmayı bilmiyorlar.Hemde para etmeyecek bir domain için kendini fazla kaptırma bu işe dostum ! Satcamda zengin olcam diye düşünme bir kesinlik yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5