İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu kavuniçi neyi anlatır???

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyinetadmin +1
sonuçta yayınlanan sitenin yazılmış olduğu dil, kullandığı db ve yöntemi çok önemlidir.
dildeki ve sql deki hatalar yüzünden bir çok sunucu rahatlıkla 3 dakika içinde kapatılabilir. sitenin kullandığı CPU, ram, ve sql yükü gerçekten önemli ve site bulundurmada sorulması gereken bir sorudur. bir kötü komşunuzdan, sitenizin açılmama durumu olmaması için komşularınızıda sorun host alırken.
bir sunucuda 3000 site olabilir ama siteler ziyaretçi almıyorsa. bir siteniz var iyi ziyaretçi alıyor o zaman DB server ayrılıp, sunucu iki veya daha çok sunucuya dağıtılabilir. 1 sunucu bir siteyi bile kaldırmadığı durumlar çok değildir ama. böyle bir siteniz olursa zaten, sizden önce bunu düşünecek elemanlarınız olacaktır.

örnek: forum.iyinet
forum.kurtadam.
forumtr
bunlardan ikisini aynı sunucuya koyun ne olacak bakalım. kaç saatte bir kapanacak acaba ?
bir soru: iyinetadmin e
sunucun phpMyAdmin de, Show MySQL runtime information içinde Query statistics saniyede kaç acaba ? yani saniyedeki kaç sql sorgusu yapılıyor sunucunda.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyinetadmin' Alıntı:
Hosting firmalari bence tuketilen bant miktari yaninda CPU ya gore de fiyatlandirma yapmali.
PHP kullanan bir site ile static HTML kullanan bir siteyi ayni fiyata host etmek bence mantiksiz. Siz ne dusunuyorsunuz ?

Türkiyede barındırılan bir site için en büyük sorun band fiyatlarının yüksek oluşu.Cpu falan çok önemli etken degil.
aylık 50gb band için bir küçük bir servet ödemeniz gerekiyor malesef türk telekoma :(

ayrıca statik sayfaların hostu ile dinamik sayfaların host ücretleri zaten çok hosting firmasında ayrıdır ve cpu ya gore fiyatlandırma ise boyle bir şey paylaşımlı hostingde mumkun değil.eğer bi site çok cpu kullanıyorsa
o sitenin PAYLAŞIMLI hostingden çıkıp, dedicated bir sunucuya geçme vakti gelmiş demektir.
Eğer bi sunucuya 5-10 site konulsaydı, hosting fiyatları 10x daha fazla olurdu.
Paylaşımlı hostingde amaç, kucuk siteleri en uygun fiyata barındırmak zaten :rolleyes:

T

tahtakale

Misafir
Zaten host firmaları sitenizde ki dil ağırsa ve cpu sizin site yüzünden zorlanıyorsa, ya hemen başka sunucuya aktarıyorlar yada hizmeti sonlandırıyorlar.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Radore hosting datacenterını gezdim az önce.gerçekten çok iyi olmuş.Kendi makinamıda gördüm.çay içmeye geldim buzlu çay verdiler :p
100mbit ile sörf yapmanında tadı bir başka oluyormuş.Tek müsait bilgisayar debian kurulu laptopmuş.girip bir mesaj çakayım dedim bende :rolleyes:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5