İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu webmasterlar neden böyle?

E

Expert

Misafir
Yaklaşık üç ay önce siteme düzgün bir tasarım yaptırmaya karar verdim.

İnternette araştırdım,bir şirket buldum,aradım görüştük anlaştık,peşinatlarını gönderdim.

İçeriği gönderdim.Şu gün başlıyoruz,şu gün bitiriyoruz dediler.2 ay oldu ,peşinatı bile ödememe rağmen hala ses yok.

İki hafta bekledikten sonra,vakit kaybetmemk için neyse oldu bi kere,başka şirket bulayım dedim.Aydesign diye bir şirket buldum internetten.Ödüllü filanmış.İyi dedim,aradım,fiyatı söylediler pazarlık yapmadan istedikleri peşinatı gönderdim.Şu gün başlayacağız dediler.Ortada bişey yok.Hep yarın diye sallayıp sallayıp duruyorlar.Ki bunu da emaille bana yazma zahmetine katlanarak yapmıyorlar,ben onları arıyorum da söylüyorlar,yoksa umurlarında değil.

Neyse iki hafta daha böyle geçti.Sitelerin de hemen olmasını istiyorum.
Domainlerimi de aldığım hostciniyle anlaştım (umarım burayı takip ediyorlardır)
Durumu onlara da anlattım,böyle böyle diye.Merak etmeyin biz onlar gibi değiliz falan dediler.Gerçekten de bende öyle düşünüyordum.

Yine fiyat teklifi verdiler,ben yine iş kaliteli olsun diye pazarlık bile yapmadım ve aynı gün istedikleri ücretin tamamını hesaplarını yatırdım.
Sonra içeriği filan gönderdim.Birinci gün başlıyoruz,ikinci gün ya yarın ya ertesi gün başlıyoruz dediler.En son görüşmemize göre salı ya da çarşamba günü kesin başlıyorduk sözde.Bugün cumartesi hala ses yok.

Hayır dertleri nedir bu adamların anlamıyorum.Herşeyden öte ''kusura bakmayın biz bugün ense yapıyoruz sizinle ilgilenemeyecğiz'' diye email filan gönderseler anlarım.
Adamlar email bile göndermiyor.Mesela en son pazartesi günü hostcinin ben aradım.salı ya da çarşamba kesin başlıyoruz dediler.
ben ondan sonra bir daha aramadım.onlar da email ble yazmadılar.

Şimdi 4. şirketi arıyorum : )

Gidip webtasarımımı öğrenelim illa.Nedir bunların derdi.

linkvadisi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:))
ya kardeşim birazda suç sende
tanımadığın adamlara hiç para gönderilirmi ya
tanıdık birini bul
adama de yap siteyi al paranı
ödüllüymüş falan filan bunların hepsi boş
internet piyasası hile yapılabilecek en uygun ortamdır
lütfen bu işlerle ilgilencek bir eleman bulun ve o sahtekarla gibi olmasın

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
normal de bende web tasarımı yapıyorum ama internet üzerinden ağırlıklı yapmıyorum çünkü internet üzerinden bağlantı kopukluğu oluyor hem müşterinin başı ağrıyor hemde benim , ben yerel olarak çalışıyorum gidiyorum bizzat görüşüyorum anlaşırsam fotoğraf mı çekilecek fotoğrafımı çekiyorum veri mi lazım müşteriden hemen alıyorum ne müşt. ün başı ağrıyor nede benim..
Sana tavsiyem yerel bir web master'a git , ben kırıkkale de çalışıyorum , ben mutluyum , müşterilerim mutlu herkes mutlu ;)

E

Expert

Misafir
adını lazım değil bir şirket,arada rh girdi ama onların pek suçu yok önce bir deyip sonra fiyatı beşe çıkardılar,sonra aydesign.net ,en son da hostcini'nin tasarım sitesi boytas.web.tr

E

Expert

Misafir
evet haklısın aslında ben de öyle istiyorum ama sitenin içeriği itibariyle yerel bir webmasterla çalışamam : )
@linkvadisi,bunlar gerçekten büyük siteler ama.aydesign,rh,diğer site ve hostcini izmirin en büyük internet şirketi.zaten öyle dolandırıcılarla uğraşmayayım diye böyle büyük şirketlerle çalışmaya karar vermiştim.ama onlar da böyle çıktı.
para da önemli değil.yani önemli de,zaten boşa giden iki ay beni daha fazla zara soktu.

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bizde şirket olarak çalışıyoruz ve ön ödeme olmadan kesinlikle işe başlamayız

sonuç olarak şirketiz ve yanlışımız olduğu an mahkemeye verme hakkına sahiptir müşterilerimiz

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
forumdan moderatör yoktur gibi 6 kişi ile çalıştım, işini iyi yapanlar 'parayı verin önce' demedi. siteyi kurdular sonra hesap numarasını verdiler.

şunu belirtmeliyim; asla parayı siteniz bitmeden vermeyin!
parayı verirseniz istediğiniz işi yaptıramazsınız hatta bir daha bulamazsınız bile! maalesef bu böyle oluyor.. ben de çok çekiyorum..

timsah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gercekten de internet ortaminda kimseye guvenilmiyor ben ilan sitesi yaptirmak icin webmaster ariyordum hatta bu forumda baslik actim bazi arkadaslarla msnde gorustuk hepside parayi pesin istedi arkadaslara karsi bi on yargim yok ama, goruyorsunuz iste expert arkadasin basina gelenleri su an projem beklemede ama en azindan kafam rahat.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Tabi burada paralarını hiç alamayan webmasterlar olduğunu da unutmamak lazım. Sorun yine toplumsal malesef.
Yapılan işi de sanattan ayırmamak lazım. Zira sizin beğendiğinizi ben beğenmeyebilirim.
Mesela sağlık sitesi açılacaksa onun içeriğinin ne olacağını tasarımcı değil, sahibi bilir, tasarımcı genel bilgiyi alsa da birden yanlız kalır. Hiç bilmediği bir konuda site yapacaktır, renkleri, sayfa düzenini, olacakları tam kestiremez.
Belki bu itibarla tasarımcı ve iş sahiplerinin aynı bilgisayar karşısında birlikte mesai harcamaları daha doğrudur.
İş sahibinin edimi sadece para vermek değil aynı zamanda kendi işine sahip çıkarak tüm doneleri tasarımcıya vermektir. Yoksa tasarımcı kala kalır, geç veya eksik teslim eder veya hiç yapamaz....
Saygılar.

E

Expert

Misafir
Elbette.
Kendime adıma söyleyeyim,ben sitenin şeklini bile cetvelle çizip scanledim onlara.Sayfalarca açıklama yazdım (linkler mavi olacakd,iey bir cümleyi dahi yazdım yani)
Yani adamların işini inanılmaz kolaylaştırdım.Hatta dedim ki yazıları HTML olarak yazayım,zaten hazırda var olan bir sitem var.Ordan yazıların HTML kodlarını çıkarırım siz gerekli yerlere kopyala yapıştır yaparsınız.
Yani işlerini inanılmaz derecede kolaylaştırmak için herşeyi yaptım.

Ama sonuç da böyle oldu maalesef.

E

Expert

Misafir
bu arada yoktur'un web tasarımı yaptığını bilmiyordum.Onunla da görüşeyim.

seniseviyo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selamlar

bEn freelance olarak webtasarımla ugrasıyorum. Calısma prensibim sitenin tasarımını müşteri ile cıkartmak ve belirlli aralıklarla müşteri ile görüşecek siteyi bitirmek. Bu şekilde bitirdigim siteler

www.normmedikal.com
www.asansordunyasi.com
www.haberist.com
www.sincanli.com
www.gizmor.com.tr
ve su anda devam etmekte olan bir kaç iş daha var elimde.

Tasarım begenildikten sonra ön ödeme alıyorum. Sonra iş ne kadar sürecek 1 hafta max 1 ay süre veriyorum. Bu süre icinde belirli aralıklarla ödeme ve son taksiti iş bitiminde alıyorum.

E

Expert

Misafir
Evet,özel mesaj kutum doldu.Birçek teklif gelmeye başladı.Aslında amacım ''tasarım yaptırmak istiyorum'' türü bir başlık açmak değildi.
''Param gitti,beni dolandırdılar'' türü bir başlık açmak hiç değildi.

Foruma kaç aydır yazmıyorum.Ama son olaylardan sonra,bu büyük şirketler de böyle yaptıktan sonra açıkçası hiç umudum kalmamıştı.

Ama foruma giriş yaptıktan sonra burda da kaliteli ve profesyonel webmasterların olduğunu hatırladım.

Su anda elmasgüneş 'le ve ulaşabilirsem yoktur'la görüşeceğim.

Sizlerin yaptıkları siteler de gerçekten çok güzel.İlerde sizinle de çalışabiliriz.
Ama madem tekrar webmaster aramaya döndük,şimdilik elmasgunes veya yoktur'la çalışmayı tercih ederim,kabul ederlerse.

Tekrar teklifler için teşekkürler.

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Tabi burada paralarını hiç alamayan webmasterlar olduğunu da unutmamak lazım."

Katılıyorum... Msn'den ekleyen kişi bir sistem kurdurmak istedi. (Toplist, mp3 scripti v.s.) Ben dedim bu hafta başlayamam başka bir site yapıyorum gelecek hafta başlayayım. Fiyat falan konuştuk anlaştık. Adama başlıyorum dedim zamanı gelince. Başladım. Önce tasarım bitti. Beğendi kodlamayı bitirin dedi. Kodlama bitti son retuşlara geçmeden bir daha bi fikrini alayım dedim adam ben o scripti başka birine yazdırdım siz başka script yazsanız olmaz mı dedi.........

bu olay başıma bir kaç defa geldi. o yüzden artık bende msn üzerinden çalışmıyorum. Adres, telefon, ve hatta bir çok bilgiyi vermeyenlere site yok :)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şu aralar günde 13 saat çalışıyorum.işler çok yogun.(dogalgaz)

Eger hazır scriptlerimizden isterseniz yardımcı olabiliriz.
yonja
80630
mp3 scripti
linksitesi (sayfa.com)
hitlist (iyki.com zurzuvi.com toplist.forumtr.com gibi)
sarki sözleri ( sarkisozleri.net sarki.gen.tr )
onlinesatış (populerpsikiyatri.com)
habersitesi (olaygazete.co.uk canakkalehaber.com)

şuan aklıma gelmeyen bir sürü scriptimiz var kendimizin yazıdıgı.istedigin modifiyeleri yapıp hemen verebiliriz.Bizim çalıştıgımız güvenilir yer olarak
www.colornewmedia.com burayı öneririm. kadiköyde ofisleri git görüş yada msn dende iş yapabilirsin.
Bizim çalışma şeklimiz bunlara tasarım yaptırıp, kodlarımızı içine gömmek

Evocel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
Şu aralar günde 13 saat çalışıyorum.işler çok yogun.(dogalgaz)

Eger hazır scriptlerimizden isterseniz yardımcı olabiliriz.
habersitesi (olaygazete.co.uk canakkalehaber.com)

Bizim çalışma şeklimiz bunlara tasarım yaptırıp, kodlarımızı içine gömmek
haber sitesi olarak bunun php si varmı? varsa Veya Yoksa Fiyat Alabilirmiyim ?

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
haber sitesi zaten php 100ytl ücreti.
sarki sözleri veritabanı istiyorsanız satılık varmış.
600.000 şarkı sözü var yerli ve yabancı mysql dosyası olarak.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5