İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu webmasterları anlamadım gitti

E

Expert

Misafir
Ben webmaster değilim,hiç anlamam bu işlerden.

Ama şunu anlamıyorum.Mesela hepiniz site yapabilicek bilgiye sahipsiniz,yapıyorsunuz.

Az önce google dan araştırdım ve burdan da araştırdığım kadarıyla,mesela adsense de ''credit repair'' kelimesi tıklama başı 133$ veriyor.

Siz neden bu konuyla ilgili bir site hazırlayıp,bu reklamı alıp,günde en az bir kişinin tıklamasını sağlayıp oldukça iyi para kazanmıyorsunuz?

Hayır,yapmıyorsanız mutlaka bildiğiniz birşey vardır,ama işte o nedir?

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
133 dolar mı...gerçekten mi? o kadar veriyorsa bu reklam sahibi nasıl para kazanıyor ya...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
akıl işte

:D
:p

yarın düşünsene bir site yapıyorum (ki yaparız)..
içinde dediğin keywordden ve bir iki tane daha.
google a ekliyoz siteyi.
biraz hit geliyo tabii.
bir iki kişi tıklıyo msn den falan.
sonra ilk çekle bir uçak bileti amerikaya.
sonra gidip internet cafe internet cafe tıklıyoz.
günde 3-4 tane anlaşılmasın diye.
ayda sanırım 15.000 $ yapıyo.
bununla 3-4 tane google yapıyoruz. (zaten garajda yapılmış)
sonra millet bizim yaptığımızın aynısını yapabilir tabii
ve bir sürü millete ayda 15.000 $ boşa veriyoz reklam verenler ödemiyo hile var diye.

bu iş çok riskli
en iyisi ben bildiğim işlere devam ediyim. amele gibi linkere devam ..

saygılar..

Expert' Alıntı:
Ben webmaster değilim,hiç anlamam bu işlerden.

Ama şunu anlamıyorum.Mesela hepiniz site yapabilicek bilgiye sahipsiniz,yapıyorsunuz.

Az önce google dan araştırdım ve burdan da araştırdığım kadarıyla,mesela adsense de ''credit repair'' kelimesi tıklama başı 133$ veriyor.

Siz neden bu konuyla ilgili bir site hazırlayıp,bu reklamı alıp,günde en az bir kişinin tıklamasını sağlayıp oldukça iyi para kazanmıyorsunuz?

Hayır,yapmıyorsanız mutlaka bildiğiniz birşey vardır,ama işte o nedir?

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bak bu da 73 dolar veriyor..
Günde 2 kişi tıklayıverir MSN den. Tamam.
Senin hesaba göre öyle..

Keyword Cost/Click
conference call services 73.42

E

Expert

Misafir
Benim değil,sizin hesaba göre böyle işte.Halla halla.O kadar kişi cevap yazdı,ama kimse cevap yazmadı.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Expert' Alıntı:
Benim değil,sizin hesaba göre böyle işte.Halla halla.O kadar kişi cevap yazdı,ama kimse cevap yazmadı.

böyle bir şey yok.
efsane yani ..
tabii bazı kelimeler fazla veriyor ama bunun için site yapmakla olmuyor.
kendini reklam verenlerin yerine ve dünyanın en büyük internet şirketinin yerine koymaya çalış. sonra düşün birilerinin haybee para kazanmasına izin verir misin?

vermiyorlar işte..

peki kimse kazanamamış mıdır bundan?
kazanan olmuştur. ve efsane doğmuştur belki ama şu anda boş iş bu.

saygılar..

E

Expert

Misafir
İşte bu kadar.
Yani benim bu konuyla ilgili okuduğum siteler,bu konu hakkında bilgi sahibi değillermiş.
Çünkü koca bir liste yayınlamışlar.Bu keyword a tıklanması,adsense de bu kadar veriyor diye.
Benim zaten bu işlerle alakam yok da,siz niye yapmıyorsunuz diye sormuştum sadece.
Ve nihayetinde cevap alabildim.
Teşekkürler.

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
herşeyi bir tarafa bırakın, aklınıza nasıl yatıyor bir tıklamaya 133 USD kazanabilecğiniz. hiçmi dünyanın gerçeklerinden haberiniz yok.

1.33 usd değil bu bahsettiğiniz 133 USD. bırakın normal bir şirket için, dünyanın en büyük yada en zengin şirketi için bile büyük para düşünsenize tüm dünyada google da reklamalrınız yayınlanıyor. örneğin günde 1.000 click oluyor.

ve 133 x 1.000 = 133.000 USD :) bu rakkamı kaç tane şirket ödeyebilir yada internetten sadece 1.000 ziyaretci için harcar.

biraz mantıklı olalım....

bende birkaç keywords sitesine rastladım. adamlar uçmuş bir tıka 50 usd lerden felam bahsediyorlarki bence boş....

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bırak ya öyle olsa millet para babası olurdu.
Tıklama bası 133 usd aklın alıyomu o 2 kelimeye :D

cahveci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Atalarımız zamanında bugunu görerek ne güzel söz söylemişler :)

Uzaktan davulun sesi hoş gelir :)

E

Expert

Misafir
Normalde insan yeni birşey öğrendiği zaman mutlu olur değil mi?
Şimdi de öğrendim,ama mutlu değilim çünkü burnumdan getirdiniz.

Merak ettiğim soruyu yazdıkatn sonra yine öyle bi dolaştım forumda.
Sonra baktım cevap gelmiş.İyi dedim,öğrenelim bakalım şu işin aslı neymiş.
Ama sadece çok bilmiş webmasterın çok bilmiş yorumu.
Neyse arkadaş belki kötü günündedir,diyorum,başka şeylerle uğraşmaya devam ediyorum.
Bakıyorum yine cevap gelmiş.Ha işte şimdi öğreniriz bakalım neymiş bunun aslı.Ama mümkün değil.
Birkaç sefer sonra mesajı açmak bile gelmiyor içimden.Yani o hale getiriyosunuz.Düzgün cevap veren çıkıyor ya,o zamana kadar insanı kendinizden soğutuyosunuz.

Arkadaşlar,mesela star televizyonunda 30 saniyelik bir reklam yayınlatmak 300 milyar değerindedir.Yani saniyeye vurduğunuzda 10 milyara denk gelir.Televizyona bir saniyeye 10 milyar TL(7000$) lik reklam vermek ne kadar garip birşey değilse,tıklama başına 133$ verilmesi de o kadar garip gelmedi bana.Biri diğerinin 50 katı ama o da internetle televizyon arasındaki farktan kaynaklanıyor.

Herşeyi geçtim,zaten mesajı yazarken webmaster olmadığımı ve ''bu işlerden anlamadığımı'' yazdım.Bunda mutlaka farklı bir koşul olması gerektiğini de yazdım.

Ama yok,biliyorum ki,bu başlıkta yazılan cevaplar,bu kişilerin bu tarzdaki ne ilk ne de son mesajı.

Bundan sonra ben de mi böyle yapsam acaba?Hiç olmazsa tatmin olmuş olurum.

A

altar

Misafir
ya bana bazı şeyler çok ters gelmiyor o kadar da, mesela bizim için dev para olan 1000 dolar onlar için küçük para, çünkü çok fazlasını kazanıyorlar, hani bi aralar bu kanser vakaları için dava açma meraklısı siteler vardı, onlar o davalardan dev paralar vuruyorlardı, dava açanda onlarda güzel para ödüyordur, belki bu da bu tür bişeydir.

M

M@latyæsporlu

Misafir
Arkadaşım webmaster olmadığın belli :p hiç bir zaman Türkiye ve Türki Cumhuriyetler Sınırları İçerisinde Bir tıka o kadar vermez daha öncede söyledeim o seinn 133 $ verdiğini iddia ettiğin sayfalardan bakarak yaptığım mortgage sitesi ( ki o da tık başı 50 $ verdiğini iddia ediyordu :p) en yüksek 4 cent verdi , bunlar boşuna işler...

A

altar

Misafir
tabi Türkiye ve diğer Türk cumhuriyetlerinde o kadar vermezler :p Türkiye ile alakalı bir konu değil, amerikalılara tıklatmak lazım :p yani iyi para, bir tık 100 dolar :p

M

M@latyæsporlu

Misafir
altar' Alıntı:
tabi Türkiye ve diğer Türk cumhuriyetlerinde o kadar vermezler :p Türkiye ile alakalı bir konu değil, amerikalılara tıklatmak lazım :p yani iyi para, bir tık 100 dolar :p

işte altar bende onu dedim ya o reklamlar amerikalılara Türklere değil ..

Konusu Ne olursa Olsun Adsenseden bir Türk tıkına o parayı alacak webmaster daha ansından doğmadı:p

X

xonurx

Misafir
referexchange arkadasimiz yorumunu yapmis, arkadasimiza sorusunun cevabini vermis! konuya noktayi koymus.
diger olumsuz yorumlar icin;

ingiliz ukelaligi ruhumuzdami diye düsünmüyor degilim!

saygilar

M

M@latyæsporlu

Misafir
xonurx' Alıntı:
referexchange arkadasimiz yorumunu yapmis, arkadasimiza sorusunun cevabini vermis! konuya noktayi koymus.
diger olumsuz yorumlar icin;

ingiliz ukelaligi ruhumuzdami diye düsünmüyor degilim!

saygilar
doğru ruhumuzda :rolleyes:

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gelin 133 $ i bir kenera atin ben size tiklama basina 4.10 ile 5.30 arasinda degisen reklam keyword u soyliyeyim uzatmaya gerek yok keyword : retrieval

NOT : Su anda aktif yabanci sitemde kullaniyorum. domainim.com/en/retrieval_about.asp istatistiklerine gore yazdim. Gunluk ortalama bu dosyayi 25-30 kisi ziyaret ediyor. Hesaplamarima gore click ucreti yukardaki rakamlar arasinda oynuyor.

Kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5