İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu zülme bir dur denilmeyecek mi ?

HiTech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu anda itlaf adına hayvanlara insanların yaptığına bir isim koyamıyorum. Doğadaki en değerli yaratık insan mıdır ? Yoksa doğanın bir düzeni vardır ve bu düzende insan da belli bir sırada mıdır ? Şu anda doğanın en zeki yaratığının kendi ırkını korumak adına katliama giriştiğini görüyorum ve insanlığımdan utanıyorum. Başka ne yapılabilirdi ? Bence virüsü öldürmenin peşine düşülebilirdi. Ama insanoğlu her zaman yaptığı gibi kolayı seçti. Vahşi yüzünü bir kez daha gösterdi. Allah akıl, fikir, ihsan versin diyorum. Başka bir şey demiyorum. İyi bayramlar.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bu mesajda tam olarak hangi eylemi kastediyorsun, cok cevreci yapida biri olmadigim icin takip etmiyorum ve merak ettim.

HiTech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin' Alıntı:
Bu mesajda tam olarak hangi eylemi kastediyorsun, cok cevreci yapida biri olmadigim icin takip etmiyorum ve merak ettim.

Kanatlı hayvanlara yapılan zulümden bahsediyorum. Tavuklar kazlar v.s.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
turkiyedeki kus gribi yuzunden canli canli itlaf edilen hayvanlar konusuna deginmis arkadasimiz.

kadircandemir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslında cok acıklı görüntüler ama komikde

tavukları ateşe atıyorlar kimisi kaçıyor onu yakalamak için peşinde koşuyor dört beş kişi ,zaten ekiptekilerin cogunun virusün neye benzedigi hakkında fikirleri bile yoktur eminim yani herşeyde oldugu gibi buradada belli ediyoruz kendimizi :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bence toplayip kafeslere koyup, kapali bir alanda imha etmeleri daha dogru olur. Bu tur goruntulerin basina yansimasi uzucu olmus.

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
HiTech' Alıntı:
Şu anda itlaf adına hayvanlara insanların yaptığına bir isim koyamıyorum. Doğadaki en değerli yaratık insan mıdır ? Yoksa doğanın bir düzeni vardır ve bu düzende insan da belli bir sırada mıdır ? Şu anda doğanın en zeki yaratığının kendi ırkını korumak adına katliama giriştiğini görüyorum ve insanlığımdan utanıyorum. Başka ne yapılabilirdi ? Bence virüsü öldürmenin peşine düşülebilirdi. Ama insanoğlu her zaman yaptığı gibi kolayı seçti. Vahşi yüzünü bir kez daha gösterdi. Allah akıl, fikir, ihsan versin diyorum. Başka bir şey demiyorum. İyi bayramlar.
Doğadaki en değerli varlık insandır tabii, bunun aksini düşünüyorsan ya sen insan değilsin yada kendini insanda dahil tüm alemden üstün gören birisin.Olaylara bir tanrı gözüyle bakıyorsun çünkü, bu ne demek ya , "Şu anda doğanın en zeki yaratığının kendi ırkını korumak adına katliama giriştiğini görüyorum ve insanlığımdan utanıyorum"Ne yapılmasını bekliyordun ki, her kanatlı yakalanıp ayrı ayrı tedavi mi edilsin, dünyanın yarısı açlıkla pençeleşirken sen hastalıktan ölen tavukları düşünüyorsun.Tamam her canlının yaşama hakkı vardır lakin bu insanların sağlığını ciddi şekilde tehdit ediyorsa yapılacak herşey mübahtır.Unutmamalıdır ki dünya ve içindekiler insanlar için, bizler için vardır...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
yok böyle birşey güzel . ne Kuran da en değerli varlık insan yazar ne de bilim öyle der !

senin fundemantalindekiler insanlığından utanmalıdır bence de!

mübah olan şey canlı canlı hayvan yakmak değildir. kendinize gelin ya. bu nasıl anlayıştır !
herşeyin yolu yöntemi vardır. bu devirde bu kadar cahil kalmayın lütfen !

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon' Alıntı:
yok böyle birşey güzel . ne Kuran da en değerli varlık insan yazar ne de bilim öyle der !
Kuranı niye işe karıştırıyorsun ki, zaten Kuran'a bakarsa varlıkların en yücesinin insan olduğu birçok yerde yazar yani yalan yanlış konuşuyorsun yada kurana hiç bakmamışsın.Ayrıca "ne de bilim öyle der !" bu lafın ayrı komik, bilim nedir ? Nihayetinde insanların yaptığı bir şeydir, insanlıktan üstün bir makam değil ki en değerli varlık konusunda bir sözü olabilsin...

+ Canlı canlı hayvan yakmak tabi ki yanlış önce zehirlenmeli sonra yakılmalı, acı çektirmek sadistlik olur.

Not: Bir virüsün durdurulması ve oluşabilecek büyük bir salgını durdurmak için bu salgına sebep olacak hayvanların imhası cehalet mi ? Gereksiz duygusal olmayın... Herhalde bir sihirli değnek olacağını ve o sihirli değneğin tüm virüsü yok edeceğini sananlar var aramızda.

dorm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kuran-ı Kreim de yanlış hatırlıo olabilirm ama aşağı yukarı böyle birşey vardı.
"Biz insanı tüm varlıklardan üstün yarattık"

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Kuran da bir yer göster ki bana insan en yücedir desin!

Allah sizden (yükümlülükleri) hafifletmek istiyor. Çünkü insan zayıf yaratılmıştır.
Nisâ(*) Sûresinin 28. Ayeti

senin kabül ettiğin insan hayatı için mübah olan canlı canlı hayvan yakma buraya çok uyuyor sanırım.

Andolsun, biz insanoğlunu şerefli kıldık. Onları karada ve denizde taşıdık. Kendilerini en güzel ve temiz şeylerden rızıklandırdık ve onları yarattıklarımızın bir çoğundan üstün kıldık.
İsrâ Sûresinin 70. Ayeti

bu senin için bir örnektir. ama bu yine senin dediğin gibi - senin hayatta kalman için canlı canlı hayvan öldürmeyi uygun / mübah görmeni - görülmesi gerektiğini anlatmaz !

bilimin ne olduğunu öğrenmek için önce bir sözlüğe bakmanı öneririm.
senin dediğin gibi nihayetinde insanın yaptığı birşey insanın en yüce olduğunun kanıtı değildir, olamaz.
matematik de buzdolabı da insanın en yüce varlık olduğunu gösterir o halde..
ben Antropologum; bilim benim işimdir.

demek istediğim kavramları karıştırmayın. yazarken cümleleri bir daha okuyarak yazın..
'varlıkların en yücesi insandır' demek bana göre de ortak koşmaktır !

bunları bir yana koyalım;
herhangi bir canlıyı - senin yaratmadığın bir canı - yaşarken yanarak ölümünü izlemek ve mübahtır demek daha önce de dediğim gibi insanlık değildir. bunu savunan bir insanla da oturup tartışmam bile. sen sadece besin zincirinin en üstündesin diğer herşeyi kendin için kullanabilirsin ama kendi bencilliğin mübahtır anlayışını getirmez. işte uygarlık budur. AB ye girmek değil.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bu bir Virüs..ve henüz tıb çaresini bulamamış. Dünyanın hiç bir yerinde çaresi yok. şu aşamada, her ne kadar acı da olsa, başka çare yok.

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon' Alıntı:
Kuran da bir yer göster ki bana insan en yücedir desin!

Allah sizden (yükümlülükleri) hafifletmek istiyor. Çünkü insan zayıf yaratılmıştır.
Nisâ(*) Sûresinin 28. Ayeti

senin kabül ettiğin insan hayatı için mübah olan canlı canlı hayvan yakma buraya çok uyuyor sanırım.

Andolsun, biz insanoğlunu şerefli kıldık. Onları karada ve denizde taşıdık. Kendilerini en güzel ve temiz şeylerden rızıklandırdık ve onları yarattıklarımızın bir çoğundan üstün kıldık.
İsrâ Sûresinin 70. Ayeti

bu senin için bir örnektir. ama bu yine senin dediğin gibi - senin hayatta kalman için canlı canlı hayvan öldürmeyi uygun / mübah görmeni - görülmesi gerektiğini anlatmaz !

bilimin ne olduğunu öğrenmek için önce bir sözlüğe bakmanı öneririm.
senin dediğin gibi nihayetinde insanın yaptığı birşey insanın en yüce olduğunun kanıtı değildir, olamaz.
matematik de buzdolabı da insanın en yüce varlık olduğunu gösterir o halde..
ben Antropologum; bilim benim işimdir.

demek istediğim kavramları karıştırmayın. yazarken cümleleri bir daha okuyarak yazın..
'varlıkların en yücesi insandır' demek bana göre de ortak koşmaktır !

Öncelikle şurda bir yanlış anlama olmuş ben insan varlıkların en yücesidir derken, yaratılmışların en yücesidir anlamında söyledim, ki islam dininde böyledir (En başta hz. muhammed s.a.v. alem onun hürmetine yaratılmıştır, islam dinine göre, yani neymiş insan yaratılmışların en yücesi).

2. olarak bende demiyorum ki canlı canlı yakılsın, benim önerim önce bayıltılıp sonra imhasına yönelik, yada zehirleyerek, başka yol yok çünkü, tek tek tüm kanatlıları tedavi şansı malesef yok, bunu anlayabiliyorsundur umarım.Bu virüsün yayılmasını önelemek adına yapılabilecek en önemli şey halkı bilinçlendirmek olsada bir diğer önemli şeyde bu hayvanların imhası.Hala aman hepiniz ilkelsiniz diyeceksen bu senin problemindir.

bunları bir yana koyalım;
herhangi bir canlıyı - senin yaratmadığın bir canı - yaşarken yanarak ölümünü izlemek ve mübahtır demek daha önce de dediğim gibi insanlık değildir. bunu savunan bir insanla da oturup tartışmam bile. sen sadece besin zincirinin en üstündesin diğer herşeyi kendin için kullanabilirsin ama kendi bencilliğin mübahtır anlayışını getirmez. işte uygarlık budur. AB ye girmek değil.[/

Bazı şeylerin farkında değilsin galiba, kimse keyfinden o canlıları imha etmiyor.İnsan hayatı söz konusu sen diyorsun ki; insan hayatını korumak amacıyla başka bir türe zarar vermek insanlık değil, bu nasıl bir düşünce ? Senin de kardeşin, annen, baban, çoluğun çocuğun vardır. Bunların bir tanesinin kılına zarar gelsin istemezsin herhalde, bende istemem kimsede kendisi için istemez.E o zaman nasıl salgın olabilirliği yüksek yerlerdeki salgın ihtimalini bitirmek için yapılan imhaya insanlık değil diyebiliyorsun ? Ordakiler insan değil mi, ordakilerinde anaları babaları çocukları yok mu?Bu insanların sağlığını düşünmek bencillik mi? Nerden biliyorsun belki olay medyada göründüğünden daha vahimdir ? Belki o yüzden alel acele hayvanlar toplanıp canlı canlı yakılıyordur ?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
çok farklı şeylerden bahsediyoruz ve yazdıkların tutarlı değil.
ama uzatmaya gerek yok , dediğin gibi olsun..

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Canlı canlı yakılması hiç hoş olmadı.
Hastalıklı/hastalıksız ayırmadılar tüm tavukları öldürdüler.

Dediğim gibi, tavuk ve yumurta alanı duracak, yurt dışından almamız gerekecek. Bunu biri önceden düşünüp bir virüs olayı yapmış olabilir. Bu benim kişisel düşüncem.

Hayvan sever biri olarak bu görüntülere çok üzüldüm.

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon' Alıntı:
çok farklı şeylerden bahsediyoruz ve yazdıkların tutarlı değil.
ama uzatmaya gerek yok , dediğin gibi olsun..
Nasıl tutarlı değil ya ? Allah Allah, sanki ben zengin kadınlara kürk manto imalatı için hayvanların diri diri derisini yüzen insanların tarafındaymışım gibi konuşuyordun... Peki uzatmayalım bakalım

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon' Alıntı:

senin fundemantalindekiler insanlığından utanmalıdır bence de!

mübah olan şey canlı canlı hayvan yakmak değildir. kendinize gelin ya. bu nasıl anlayıştır !
herşeyin yolu yöntemi vardır. bu devirde bu kadar cahil kalmayın lütfen !
saçmalamışsın millet aç karnını mı doyuracak yoksa hayvan mayvan koruma dernekleri açıpta üstlerine o korudukları hayvanlardan yapılma kürkleri mi giyecek ?

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
önce ilaçla felan öldürüp yaksalar daha hoş olurdu sanırım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5