İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Burası Dag Başımı!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir Arkadasımın magduriyeti söz konusu.
Sohbetim.com IRC sunucusunu bircogunuz biliyorsunuzdur. bu sunucu icerisinde satlık kiralık kanallar bulunuyor. Uzun zamandır tanıdıgım bir isletmeci , bos zamanlarında Sohbetim.com IRC sunucusunda sohbet etmek icin takılıyordu ve bende oradaydım o zamanlar. Turkiye kanalının kiralanacagı haberini alan bu IRC ve WEB sorumlusu olan altinkalp nickiyle irtibata gecerek turkiye kanalını belli bir ücret karsılıgında 1 aylık kiralama talebinde bulunmus ve anlaşarak 1 aylık 200 YTL ye anlasmıslardır. Fakat kiralandıktan ve para ödendikten 1 hafta sonra Kanal elinden alınarak nickine yasak konmustur. Paranın tekrar ödenmesi söz konusu dahi olmamıstır. Bu 200 ytl ye muhtac birisi degil ve 200 ytl ile zengin olacak olsa kanalı kiralamazdı ve sonrasında paranın iadesi yapılmamıstır. Okadar ısrara ragmen ricaya ragmen ters tepki ters yanıt almıstır. ve bu olay hangimizin basına gelse salak durumuna hangimiz konulmus olsak sinirleniriz ve birtakım kötü sözler sarf edebiliriz. ve bu arkadasımızda kötü sözler sarf etmek zorunda kalmıstır. size soruyorum ; Hanginiz Bu Durumda Olsanız Aynı Şeyleri yapmassınız ? ve aradan 4-5 ay Gecmesine Ragmen hala ödeme söz konusu bile olmamıstır. Simdi Sizlere Soruyorum Bu Yapılana Sizce Ne denir ? icinizden gelenleri söyleyin Lütfen. haklı taraf kim olursa olsun Olay tamamen bu şekildedir ve hic bir konu saptırma yoktur!

Sohbetim.Com ile Yapacaginiz tüm islemler öncesinde bu yazılanları lütfen göz ardı etmeyin. insanların bu ortamda bilgi paylaşım ortamında bu duruma düşmelerine ben şahsım adına göz yumamıyorum ve elimden gelen tüm gayreti Sarf edecegim...

Lütfen Düşüncelerinizi Burada yazınız ki güvenecegimiz ve güvenemeyecegimiz kisi ve/veya portalları bilerek davranalım. ilgi ve alakasız kalmıyacagınıza inanıyorum.

Soru Sorun ve Görüşleriniz icin birebir görüşmek isteyen [email protected] msn adresinden ulaşabilirler.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Geçmiş olsun malesef internet böyle bir mekan.Magdur olmayan yok sanırım

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tesekkürler . ilgine ve alakana teşekkür ediyorum.

Lütfen bu IRC sunucusu ve web ile ilgili yapacagınız calısmalarda daha dikkatli Olun !!!

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
200 ytl ye kendi irc serverini kiralasaydı ya neden hiç bir güvencesi olmıyan bir işe girmişki güvence olmadıgını bile bile işe girmişse katlanmak durumundadır.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Genelde kiralamak yerine kendi irc ve radyo sunucumu kurdum ordan ordan kendimi tatmin ediyorum(200 ytl ye).
Arkadaşına söyle orda harcadığı zamanla kendi sitesini , irc kanalını kurar.Bu tür işlerde hazıra konmak bazen böyle kötü sonuçlar dogurabilir.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gecmis olsun böle hobiler nedir ya ilginç chat odası kiralayacağına chat sunucsu ac sizde biraz abartmışınız bana göre mantık dışı ama sonuçta heveslenmişiniz ve almışınz ve mağdur olmuşunuz sana tavsiyem gönderen kişinin banka bilgilerinde adını filan al o bolgede arat bul adresını neyaparsan yap ama oyle biri degilsen salla gitsin geçmiş olsun

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Aslında bu tür işlerde en çok zoruma giden paranın gitmesi değil harcanan zamandır.Tam işleri yoluna sokarsın tak al sana bi aksilik.Bütün harcadıgın zaman boşa gider, uykusuz geceler,....

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadasın irc bilgisi ve web bilgisi olmadıgı icin bunu heves edip yapmıs ve sonucu bu olmustur. bilmeden güvenmeden de olsa karsı taraf ne yapmalı sizce ? parayı yollamamak kul hakkı degilmidir ? nasıl gecer insanın bogazından o para ? büyük bi para da degil

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
geçen sene portallarımıza reklam veriyordu Cihat ( Altınkalp ). çok reklam yaptı bizim arkadaşlar sitesi için. son çalışmada 100 YTL kaldı.. bir kaç kez mail yazıldı. ödeme yapacağını söyledi kaç kez..üzerine soğuk su içildi:)buına rağmen herhangi bir platformda dile getirmedi portal sahipleri arkadaşlar. meblağ küçük olsa da davranış hoş değildi.
unutmuştum bile. bu başlığı görünce aklıma geldi sohbetim sitesi ve Cihat - altınkalp..

geçmiş olsun bu arada:)

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
favorites sizede gecmis olsun.

tüm arkadaslara ilgilerinden dolayı cok tesekkür ediyorum..

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lugelas peki TÜRKİYE'de yasanması gereken şeylermi bunlar ? ve tanınmıs isim yapmıs bir portal sahibi webmasteri founderi bunları yapıyorsa kimlere güvenebiliriz sence ? varmı aklına gelen birileri ?

F

fatihhk

Misafir
onun için tanımadığımız kişilerle alışveriş yapmayalım.
ALLAH'ından bulsun inşallah.uğraşmak isterseniz banka kanalıyla birşeylere ulaşabilirsiniz.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bence 2 tarafıda dinlemek lazım. sonucta para ile kiralasa bile sunucunun kurallarına uymamış olabilir bu konuda bir açıklama yok. şu şekilde düşünün kötü yorum yapan arkadaşlar.

birisi kalkıp çıkıyor ve size hırsız diyor altınada herkes verip veriştiriyor ama belki siz haklısınız ama haberiniz yok açıklama yapamıyorsunuz.

ben kimseyi savunmuyorum bahsettiğiniz sunucudanda habersizim ama 2 tarafı dinlemeden lütfen yorum yapmayınız.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
KalpChat' Alıntı:
lugelas peki TÜRKİYE'de yasanması gereken şeylermi bunlar ? ve tanınmıs isim yapmıs bir portal sahibi webmasteri founderi bunları yapıyorsa kimlere güvenebiliriz sence ? varmı aklına gelen birileri ?

IRC'in portal ı olmaz. Genelde network olarak hitap edilir. Orada network değil onlarca sitenin paralı sohbet girişi var. Ayrıca Ceaser e katılıyorum irc de adminler bazı konulara hassasdır ve bu hassas noktalar kırılma noktasına geldimi verdiği yetkiyi almamak içten bile olmaz. Bu kanal kiralama olayları daha bitmedimi :) ben irc öldü diye duymuştum :p

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Caesar : oldugu gibi olay budur. itirazları varsa okudular bölümü gördüler neden cevap vermediler? baska bir konuya cevap vermisler ama buraya vermiyorlar. neden sence cevap vermiyor olabilirler ? korktuklarından mı hayır. Olay Oldugu gibi böyledir. yalan yanlıs varsa isin icinde buyursunlar Yazsınlar.

*siber* : IRC portalı veya networku senin anlayışın ve bildigin şey o dur benimkisi ise bu. yazdıgım yazılardaki imla kurallarnı ve böyle IRC network platform gibi yanlış yazılmış farklı bilinerek yazılmış cümleleri arayacagına daha güzel acıklayıcı tarafsiz birşey yazabilirdin. konuyu algılama kapasitesine dönüştüyorsun. 19 yasındayım 13 yasından beri IRC ortamındayım. her$eyi ßilecem yada dogru bilecem diye de bir kaide yok. burda foruma konu acanların acıgını arayacagına kendin icin birşeyler yap istersen.

ilginize teşekkür ediyorum iyi calısmalar.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
hmm. ne diyim bu şekilde çakallık yapanların (ki yapmışlarsa) işleri doğru gitmezç 3 kuruş için kendilerini rezil etmişler.

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nasıl yani ya? ben anlamadım adam kanalı mı kiralamış...

niye böyle gereksiz bir şey yapmış ki :D ben ona yıllık 200 e irc sunucusu kuruyim :D

ya da yanlış anladıysam kusura bakmayın.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilgisi olsa zaten bi domain alip reklam vererek kendi userini kazanıp kendi kanalını ircsini kurardı demi :) bilmediginden böyle birşey yapmiş. bilmiyor anlamıyor diye de bu tür insanlar magdur edilmez. kul hakkıdır bu!!!!!

N

negemezsin2

Misafir
merhaba, ben sohbetim.com kurucusu altinkalp. bi arkadaşımın ikazı uzerine bu yazıları gördüm.Normalde bu tur yazılara cevap vermeyız cunku cok kez iftira atılıyor ama bunların önüne cevap verilerek geçilmiyor. Öncelikle ön yargılı olmamanızı tavsiye ediyorum.

Olayları size anlatıyorum istediğiniz gibi yorumlarsınız ama benım ıstegım kımsenın gunahı alınmasın.

Bir kanal kiralanmıştır 2 arkadaşa bu arkadaşların isimlerini vermek istemıyorum ama bu forumu acan değildir. Bu kanal kiralama içerisinde 2 3 kişi tarafından teklıf geldı bız ıclerınden en uygun olanını bu ıkı arkadaşı seçmiştik ve kiraladık. Ama sonradan 10 gun içinde gelişen olaylar sunlardır serverımızda bulunan bir webmaster (oper yetkılı) ile daha onceden bulunan kotu ılışkılerını surdurmeye calışmışlar kanal ortasında ozellerde kufurler ve hakaretler olmuştur. Ki biz böyle olaylara gelmicegimizi daha onceden bu arkadaşlara bıldırdık ama bunlar kanalı kıralamkdan zıyade bu webmaster arkadasa inat alındıgını anladık ve kanalı hemen gerı almak zorunda kaldık. daha sonra süreklı bu forumu acan arkadaşın kanallarımıza kufurlu ve hakaretlı saldırıları oldu ki hala devam edıyor. neredeyse hergun yapıyor. bu durumda para odenırmı sayın ? Ödenicegini sanmam ama ben yınede kendılerıyle gorustum bu paranızı ıstersenız sıtemızde reklam vererek degerlendırırsınız dedım cunku paranızın bende kalmasını ıstemedıgımı soyledım kendılerıne. onlar once kabul ettıler 1 ay sure egctı banner bana gonderılmedı. daha sonra parayı gerı ıstedıler bende tamam dedım gonderıcegım ama bellı bır zaman verın dedim kabul edıldı tam odıyecegım sıra serverımıza kalpchat den sureklı saldırı geldı ve serverımız sureklı saldırıya maruz kaldı bende yenı makıne almak zorunda kaldım ve ödemenın yıne gecıcekecegını kendılerıne yıne bıldırdım kabul ettıler bu ıkı kısı abı kardesdırler abı olanı ıle hıcbır problemım yoktur ama ı ıle ılıskılerım abısıne oranla daha gevsekdır. kendısı gelsın sorunuz... parasının odenmesı ıcın son görüşmemız nedir parası cok kısa içinde inşallah odenicek aslında ödenmemesi lazım ama ödemeye calışıyorum her ne kadar cok engel cıkarsa cıksın. bu ödeme gerçekleşicek

Bu arada kendısıyle alakası olmayan kalpchat sıtesının sahıbı sureklı kanallarımıza saldırı yapmakdadır Ve kendisinde yüzlerce trojen bulunmakda süreklı serverlarda trojenle reklam yarısına girmiştir bu hakmıdır pekı ? bu olaydan oncesıde ( oyle dusunuyorum ) kanallarımıza saldırı yapmaktaydı. Ve trojen reklam yapıyordu ... Ayrıca kanal kirlandıgında bu webmaster ımızın kanalınada saldırı yapılıyordu kalpchat tarafından. Hiçbir şekılde kufur etme eylemınde olan bırı degılım ama bu bıze zarar vermek ıcın elınden gelenı yapmaya calışıyor adımızı karalamaya calısıyor. kendısıyle konusmaya gıttıgımde bana kufurle karsılık verıyor.

asıl hak tanımayan arkadaşın domainlerını yazıyorum

superamcik.com
islakamcik.com
kalpchat.com
muhabbetsohbet.net
aykiz.net

Trojen Reklamları

[22:15] <ESRA_> Zencilerin saks Filmleri Tıkla izle www.islakAmcik.com
[21:15] <Buseee> 12askım tıklasana MSNde soyuncam 13www.MuhabbetSohbet.Net
[21:23] <Hatice-> gel hadi msnde cam acıcam askım www.Aykiz.Net
[21:42] <Gs-AYSU> gel hadi msnde cam acıcam askım www.KalpChat.Com
ve reklamları

3 yıldır caba edıyoruzkı bir noktalara gelelım dıye maddı manevi herseyımızı ortaya koyuyoruz ama bazı ınsanların bılgısayalrarına program yukleterek bu tur ıslerle aranıza gırmeye calsıanlar vardır. Bu hak ıse soleyın bızde dogru yolu bulalım.

Dediğim gibi suan parayı gonderen asıl kısı ıle herhangıbı sorunum yok ıken bu ın bıze karsı tavrını goruyorsunuz. Gerçekleri ogrenmenız ıcın geldım zira cok degerlı kısılersınız turkıye ınternetı ıcın ama kımsenın gunahını almayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5