İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fatihfx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aylar önce bu adama 150$ paypal yollayıp 150$ stormpay aldım.

bugün nasıl olduysa herhangi bir açıklama olmadan stormpay bu parayı charge back ettiğini yazdı.

şu an hesabım ekside. umarım kredi kartımdan bir para çekme falan olmaz.

adı : *********
paypal maili : ********

bu arada stormpayın bi halt yemişliği olabilirmi bu olayda ? boşuna günahınıda almayalım bu adamın.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence bosuna gunahini aliyosun fatih,
stormpay bu aralar, HYIP sitelerinden dolayi bu tarz para cekme olaylari yapiyor, onun icin olay tam olarak netlik kazanmadan arkadasi kotulemeyelim.

ki, tr.st zamaninda elindeki .com, .net li domainleri bedava olarak dagitmis bi insandir...

emuzzik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tr.st ye laf ettirmem :mad: burada düşündüğün kelimeleri ve dışa vurduğun tavırı hakedecek en son kişilerden biri!

kaldı ki sen ne hakla durup dururken birşeyden emin olmadan bi insana dolandırıcıdır diyebilirsin? sen kimsin? ne olduğunu sanıyorsun? bir insana dolandırıcı damgası vurmak bu kadar kolay mı? olabilir mi desen neyse. ama kalkıpta "[email protected] (dolandırıcıdır)" diye başlık açarsan senin adına kötü şeyler düşünmeye hakkımız var, ha?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
güvenen arkadaşlara veya olayı bilmeden kötülemeyen arkadaşlara öncelikle teşekkür ederim. fatih in bu mesajını okumadan önce kendisinin attığı açıklama isteyen mailine yazdığım cevabı burayada yazıyorum;
Kod:
genel anlamda stormpaye yatırılan miktarların geri alımı için garanti 
bankasına dilekçe verdim. geri çekilen miktarlar içinde senin paranda dahil 
edilmiş. banka parayı hesabıma geçirdiği an banka hesabına ödemeni 
yapacağım. merak etme. bu arada hesap bilgilerini ve telefonunu alayım.

stormpay adlı şirkete yaptığım kredi kartı ödemeleri için verdiğim iptal dilekçesine alakalı olarak stormpayin elkoyduğu miktarlar garanti bankasının aracılığı ile donduruldu. dolayısıyla olay sonuca bağlanana kadar o miktarda ne stormpayin nede benim söz hakkım var. ve ingilizce tabiri ile chargeback yapılan ödemelerim stormpay tarafından rastgele seçilmiş. normal şartlarda ödemeyi yapmama hakkım olmasına rağmen söz konusu arkadaşa para elime ulaştığında ödeme yapacağımı belirtmek isterim.

F

Flasci

Misafir
Şunu söylemeliyim,fatihfx seni tanımıyorum,hakkında yorum yapamam ama ne yazdığını görmeden direkt iftira olduğunu düşündüm ve tr.st'nin kesinlikle böyle birşey yapmayacağına eminim...

fatihfx : İnsanlara iftira atmadan önce iyice bir beyin süzgecinden geçir,senin için zor olabilir ama en azından dene...

Saygılarımla,
Eski Bir Dost ;)

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnsanı kırmak kolaydır ama önemlisi onun kırdığın kalbini tamir etmektir.Tavsiyem hatanı düzelt bu arkadaşı forumdan tanırım ve böyle birşey yapacak biri değildir;)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Lutfen kirici hitaplardan kacinalim. Basiniza bu tur olaylar geldigin de, ister istemez boyle cikislar yapilabiliyor.
Tatminkar bir aciklama yapildigini dusunuyorum, konuyu acan kullanici yorumunu yaparak bir nokta koyarsa bu konu uzayip gitmez.

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[Linç toplumu olmuşuz , ama xfatihx olaya birazda temkinli davranmış diyebiliriz

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yine kariştirdiniz ya ühühühüh :( xfatihx degil fatihfx
ben mahsumum

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
xfatihx sende böyle dolambaçlı kullanıcı adı seçmeseydin :p

rs635

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
uzatmaya gerek yok ,arkadaşlar konuyu açıklığa kavuşturmuş ben de ilk mesajı okuduğumda tr.st nin böyle birşey yaptığına inanmadım , neyse öpüşün barışın artık:)

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
başlıktaki nicki sildim. aslında böyle birşey olmayacağını bildiğim için konuyu direk silecektim ama haksızlık etmek istemedim. şimdi Yanlış anlaşılıp kötü imaj vermesin diye en azından başlığı temizledim. Eğer bu arkadaş cevap hakkını kullanmayacaksa konuyu komple sileceğim yarın.

fatihfx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam ben hata yaptım ama iyinet admininde dediği gibi başınıza böyle bir şey gelince aniden bir çıkış yapıyorsunuz. zaten mesajı editleme imkanım olsaydı editlerdim. editleyemediğim için 3. mesajımda boşuna günah almayayım diye mesajda yazdım. moderatörler 3 mesajı birleştirmişler.

cem den ödeme yapacağına dair mesaj aldım. ödeme yaptığında tekrar buraya yazarım.

tekrar kusura bakmasın arkadaş bir anlık çıkış işte, editleme imkanım olsaydı editlerdim.

tulas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim stormpay ile para yolladigim kisilerdende param stormpay tarafindan geri cekildi bunu stormpay kendisi yapiyor bizim disimizda gelisiyor bu olay sebeb bizim hesaplarin surf ve hyip olaylarina bulasmasi olabilir ben 109$ gondermistim forumdan birisine o para bana geri geldi ben de parasini bankaya havale yaptim ayrica stormpaye bankam araciliyla itirazda bulundum.bana chargeback mailleri geldi ve hesabim kapandi.buyuk ihtimal paralar kredi kartima geri iade olacak.iyi gunler.

fatihfx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cem geri ödeme ile ilgili bir gelişme varmı ?

ne zaman alırım benim parayı ?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
garanti hesabıma baktım herhangi bir aktif giriş olmamış. garantidende tekrar arayan olmadı. bende beklemedeyim.

fatihfx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cem ödeme ile ilgili olarak hala bekliyorum seni. bir gelişme olmadımı paramı alamayacakmıyım. çok uzun zaman geçti. sonuçta itiraz etmişsin paranı geri almış olman lazım. paranı geri alamasan benden 150$ almazlardı zaten.

bir cevap bekliyorum.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
fatihfx' Alıntı:
cem ödeme ile ilgili olarak hala bekliyorum seni. bir gelişme olmadımı paramı alamayacakmıyım. çok uzun zaman geçti. sonuçta itiraz etmişsin paranı geri almış olman lazım. paranı geri alamasan benden 150$ almazlardı zaten.

bir cevap bekliyorum.
bankadan hala ses seda yok. garanti bankası genel müdürlüğüne dilekçe yazıp sorabilirsin. 3 ay geçmesine rağmen ödememi alamadım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5