İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

chatin reklamı yayınlayan uyanık webmasterlar! Okuyun!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
C

chatin

Misafir
Selamlar,

Yakında askere gideceğim için foruma yazı yazmaya başlamayacaktım ancak gördüğüm bazı şeyler kafamı acayip attırıyor.

Her forumda ve her konuda "yardımlaşalım" "birbirimizi koruyalım" zart zurt diyen, kendini uyanık zanneden bazı "webmaster" arkadaşlara soruyorum! "chatin" reklamını nasıl yayınlıyorsunuz? Bu kadar çok sitede yayınlandığına göre bir yolu olmalı. Dayanışmadan dem vuran ve o reklamı yayınlayan site sahiplerini, diğer site sahiplerine de chatin reklamı alabilmeleri için yardım etmeye çağırıyorum!

Ama büyük ihtimal, vatan millet sakarya diyen o arkadaşlar, yine kendi çıkarlarından başka bir şey düşünmeyerek cevap vermeyecekler!!

Böyle uyanıklıklarla olmaz!!

saygılar

B

Bedavalar-Net

Misafir
Simdi sen bu foruma yeni üye olmussun,kimse seni tanimiyor,suana kadar da kimseye bir faydan olmamis,yanlis anlama forum icin bahsediyorum.Bu reklami alan arkadaslarima da uyanik filan diyerek nereye varmaya calisiyosun anlamiyorum.Insan söylüycek olsa bile söylemez bu üslubun üzerine.Kimse burada senin dedigin gibi Zart Zurt etmiyor,cagu arkadasim gayet bilgili ve yardimsever insanlar.

Sana hayirli teskereler.

MuZiKCi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Chatin reklamı

Dostum Chatin reklamı için hiç bir yere başvurmuyorsun.Onlar seni buluyorlar.Merak etme siten iyi ise seni de bulurlar.

C

chatin

Misafir
müzikçi, kim buluyor seni? sitenin adresini verebilir misin? sen söylersen belki başka arkadaşların sitelerini bulmaları da kolaylaşır bu sayede.. önemli olan paylaşım değil mi?

ayrıca foruma yeni mesaj atmak, sorduğum sorunun doğruluğunu değiştirmiyor. bizim millet hep böyle. kendisinin bilgiye ihtiyacı oldu mu sorar, kendi bir şey buldu mu da sır gibi saklar başkaları ondan yararlanmasın diye.

bu forumda "kimsenin zart zurt edip etmediğini" de herkes biliyor, zaten benim de iyiniyetle insanların sorularına cevap veren arkadaşlarıma hiçbir sözüm yok. sözlerimi dikkatli okuyan herkes ne demek istediğimi anlıyor.

saygılar

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne diyebilirim ki? Foruma katılan her yeni kendini bilmez gibi bu arkadaşımız da dikkat çekmek için saçma sapan bir konu üzerine saçma sapan bir yaklaşım uyguladı ve tekrar eden tarih sayesinde amacına ulaştı!

Nerden çıktı birden bire chatin reklamı? Nerden çıktı birden bire webmaster'ların reklam sakladığı?

Hiçbir bilgisi olmayan ve bu iş ile yakından uzaktan alakası olmayan bir KENDİNİ BİLMEZ nasıl olurda bu kadar şuursuz davranıp bu tarz laflar sarf edebilir?

Sinirlerim bozuldu...

Bilmediğin birşey hakkında sormak en güzel şeydir, bilmediğin bir şeyi bildiğinden iyi anlatmaya çalışmak sonrasında ise karşı taraftan birşeyler beklemek değil!!!

Reklam vermek yada reklam almak senin isteğine göre yada reklam alan bir webmaster' ın "YAW ŞU SİTENİN GÜNLÜK 15 TEKİL HİTİ VAR HADİ BİLEMEDİN 1000 TEKİL HİTİ OLSUN, VERİN ŞU GARİBANA BİR REKLAMDA KURTULSUN SEFALETTEN" demesine bağlı değil! Reklam verecek kişi, kurum yada kuruluş önce bir tracking sunucusu üzerindeki tekil-çoğul vurdu sayına bakar, sonrasında İŞİNE GELİRSE sana teklifte bulunur daha daha sonrasında ise SENİN İŞİNE GELİRSE kabul eder ve para kazanırsın.

Bıktım artık sizin gibilerden, boş boş laf edip hiçbirşey hakkında hiçbirşey bilmeden konuşanlardan bıktım artık. Bundan sonra sizin gibilere asla prim verilmesine müsade etmiyecem ve elimden geldiğince hak ettiğiniz tek şey olan ÖĞRENİM ile cezalandıracam sizi!

:mad::mad:ŞİMDİ YIKIL KARŞIMDAN!!! :mad::mad:

C

chatin

Misafir
ShadowSong' Alıntı:
:mad::mad:ŞİMDİ YIKIL KARŞIMDAN!!! :mad::mad:

Bu laf senin demokrasiden ne anladığını göstermeye yetiyor!

ShadowSong' Alıntı:
Bıktım artık sizin gibilerden, boş boş laf edip hiçbirşey hakkında hiçbirşey bilmeden konuşanlardan bıktım artık. Bundan sonra sizin gibilere asla prim verilmesine müsade etmiyecem ve elimden geldiğince hak ettiğiniz tek şey olan ÖĞRENİM ile cezalandıracam sizi!

Zahmet ediğ de anlatıver neden boş laf ettiğimi. Moderatör olunca söylediklerin anlamlı olacak diye bir şey yok! Burada herkesin reklam alabilmesi için adam gibi bir soru soruyoruz, bir anda herkes üstümüze çullanıyor!

Bu da ne kadar doğru bir noktaya parmak bastığımı gösteriyor!!

MODERATÖR OLMUŞ BİR DE!! AĞZINI TOPLA! Sen kimsin de bana "KENDİNİ BİLMEZ" diyorsun!!!!

SAYIN İYİNET ADMİNİ'NE : Böyle ağzına geleni yazan ve kibarlık & demokrasiden nasibini almamış adamları lütfen moderatör filan yapma. Bu gibi adamlar anca kıyı köşe forumlarında küfürleşirler!! (YIKIL KARŞIMDANMIŞ, artiiiiiiiiiiiiiiiist, KADİR İNANIR MISIN BEEEEEEE!)

ŞİMDİ YIKIL KARŞIMDAN!!!

B

Bedavalar-Net

Misafir
chatin' Alıntı:
SAYIN İYİNET ADMİNİ'NE : Böyle ağzına geleni yazan ve kibarlık & demokrasiden nasibini almamış adamları lütfen moderatör filan yapma. Bu gibi adamlar anca kıyı köşe forumlarında küfürleşirler!! (YIKIL KARŞIMDANMIŞ, artiiiiiiiiiiiiiiiist, KADİR İNANIR MISIN BEEEEEEE!)

Bu gibi adamlar anca kıyı köşe forumlarında küfürleşirler,demissin,aslinda sana cevap yazmak istemezdim yine dayanamadim.

ShadowSong un bi zahmet suana kadar yazdigi konu basliklarini yada yazilarini forumda bir incele.Incelersen hemen buraya bir özür yazisi yazacagini saniyorum.Kimse beni yalakalikla suclamasin,ShadowSong un forum üyelerine ettigi yardimlari herkez biliyor.

Ben sana ne demistim Chatin,üslubun iyi degil,saygisizca.

Iyinet adminine seslenmissin :) Seni cok takarya,cok takilacak bir yazi yazmissin ya,admin yada diger webmasterlerde ShadowSong gibi tepki verir unutma.

Zart diye ciktin Zurt diye laf ettin,ee sen kaybettin.

saygilar

C

chatin

Misafir
adam bana yıkıl karşımdan deyince saygısızlık olmuyor da benim yazdıklarım saygısızlık oluyormuş!

Yürüyün orrrdan taş arabaları sizi!!

İşte burayı ele geçirmeye çalışıp birbirini kollayan çete bozuntusu bir grup insan, sorduğum sorulara cevap vermek yerine hala konuyu başka yerlere çekmeye çalışıyorlar.

Burası kimsenin babasının forumu değil, kimse kimseye YIKIL KARŞIMDAN filan da diyemez, herkes edebini bilsin otursun.

Bedavalar.net sen de iyisin hani, shadowsong kardeşin de başka bir zaman senin forumda karıştırdıklarını görmezden geliverir artık di mi ;)

Uyanıklığın sonu yok, siz bu gün chatin reklamını iç edersiniz dayanışmadan dem vurup, yarın İYİNET forumunu çete olup ele geçirirsiniz, sonrasını Allah bilir.

İYİNET admininin kimi takıp takmadığını da bilen bilir. Anlaşılan sen pek takılmayan bi insansın :) o yüzden başkalarını da takılmayacak zannediyorsun.

Geyiği uzatmayın da daha önce sorduklarıma cevap verin, nedir bu chatin reklamının kaynağı? Söyleyin de herkes sebeplensin!!

YIKILIN KARŞIMDAANNNNN :)

saygılar

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu tarz bir konuşma yaparsan kimsenin sana cevap vereceğine inanmıyorum.

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Chatin;

IQ seviyenden doğan kaygılarımdan dolayı bu başlığı iptal etmiyorum belki ne yazdığımı ve nerede moderator olduğumu anlar ona göre cevap verirsin.

Demokrasi? Ben demokrasiden anlamıyorum?

Bana karşı ettiğin laflardan dolayı bu başlığı anında kapatıp bir daha bu foruma asla girememeni sağlayabilirim. Ama dikkat ettiysen açtığın başlık hala aktif, hala görebiliyorsun ve sana bir tavsiye; bırak reklam almayı soru sormayı öğrenmen için 10 fırın ekmek yemen lazım!

Ne halin varsa gör...

C

chatin

Misafir
ShadowSong;

IQ seviyenden doğan kaygılarımdan dolayı bu başlığı iptal etmiyorum belki ne yazdığımı ve nerede moderator olduğumu anlar ona göre cevap verirsin.

IQ'nün uzun halinin ne olduğunu bildiği bile şüpheli olan bir insandan ilginç ve nereye dayandığı belli olmayan bir ifade. Kaygını yerim ben senin. EYVALLAH ShadowSong BABA. Başımızdan eksik olma!! (bi fıkra var kaymakam olmuşsun ama adam olamamışsın diye, IQ düzeyi yüksek moderatörler gerisini tamamlar).

Bana karşı ettiğin laflardan dolayı bu başlığı anında kapatıp bir daha bu foruma asla girememeni sağlayabilirim.

İşte sen demokrasiden bunu anlıyorsun, adı moderatör içeriği belirsiz insan; şantajcının tekisin. Neden kapatacakmışsın bu mesajı anlat da ibreti alem olsun. Küfür mü ettim birine, ahlaksızlık mı önerdim? illegal mp3 reklamımı yapıyorum? Dialerli siteye link mi verdim?

Anlat da öğrensin herkes senin gibi değerli ve bilgili (!) bir moderatörün beni hangi hakla yasaklayacağını!!

bu arada cevap vermek için gerekli 10 fırın ekmeği yemiş birileri (mesela ShadowSong BABA'mız) bu chatin reklamının kaynağını açıklasın? Söyleyin de herkes sebeplensin!!

YIKILIN KARŞIMDAANNNNN :)

saygılar

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Simdi bende merak ettim Bu chatin reklami nasil alinir diye :) Bir arkadasimda bu chatin ile beni karistirmis. Yoksa ilgimi cekmezdi saniyorum :)
Dimi Elmasgunes :)

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Chatin reklamı için bir yere başvurmuyorsun. Eğer siten gerçekten başarılıysa seni onlar buluyorlar. Reklam vermek istiyoruz diye.........

C

chatin

Misafir
elmasgunes' Alıntı:
Chatin reklamı için bir yere başvurmuyorsun. Eğer siten gerçekten başarılıysa seni onlar buluyorlar. Reklam vermek istiyoruz diye.........

Kaç ziyaretçili siteler başarılı sayılıyor bir bilginiz var mı? ya da hangi firma "buluyor"?

teşekkürler.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuda bir bilgim yok, fakat bizim tasarımını yaptığımız bir site için bize teklif etmişlerdi. Sitenin sahibi istemediği için siteye reklamı koyulmadı.

C

chatin

Misafir
teşekkürler elmasgunes,

derdi bağcıyı dövmek olmayan insanlar görmek güzel...

demek ki chatin reklamını yapabilen arkadaşlar forum üyelerini bunu paylaşmaya layık görmüyorlar :mad:

nasıl olsa onların da gelecekte böyle bilgilere ihtiyacı olacak.. o zaman göreceğiz kimse onlara ağzını açıp da bir şey söyleyecek mi!! :cool:

saygılar

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Chatin;
Pekala pekala, sen kazandın. Sürekli olarak kendi kendime sakin ol dediğim halde bir işe yaramadı ve berbat tavrın & cehaletinden dolayı cevap vermek istemediğim tüm sorularının cevabını alacaksın.

1-) IQ' nun açılımını bilemeyeceğim hakkındaki şüphenden başlayalım. IQ = intelligence quotient
2-) Kaymakam değil moderatörüm. Ayrıca adım moderatör değil Murat.
3-) Başlığı kapatabilirim çünki; forum kurallarında belirtildiği gibi "Moderatörler ile münakaşa etmeyiniz" kuralını ihlal ettin, küçük düşürücü söylemlerde bulundun ancak başlığı kapatmadım çünki(2); kimse senin kadar küçük olamaz...
4-) İnternet siteleri eskinin aksine günümüzde Data Tracking (Bilgi izleme) yöntemi ile takip edilmekte. Yani belirli reklam şirketlerinin kurduğu reklam network'larına üye olup, saat>gün>hafta>ay sıralamasına göre ve site içeriğine uygun kategoriler altında reklam alabilirsin. Reklam kategorileri ile sitenin içeriğine uygun kategoriler genelde üye olduğun şirketin "şirket politikasına" göre belirlenmekte. Örneğin; kimi şirketler chatin reklamı için GSM sitelerine reklam verirken, bazı şirketler ise network' ü içerisindeki en iyi tekil vurduyu alan siteleri kullanmaktadır. Bu tarz sistemlerde ödemeler 2 çeşittir. Ya belirli bir süre anlaşmada geçen nitelikteki banner, floating banner yada popup reklamı gösterir sonrasında yine anlaşmada belirtilen ücreti alırsın yada(2) belirli bir süre içerisinde sitende yer verdiğin banner, floating banner yada popup reklamın GERİ DÖNÜŞÜ üzerinden komisyon alırsın.
Bu tarz networklara girmek için sitenin belirli bir hit almasına gerek yok. Örneğin; günlük ortalama 80-200 tekil hitin var ama sitende GERİ DÖNÜŞÜMLÜ (kısmi komisyon) banner göstermektesin. Banner'lar ilgi gördüğü anda ve sitenin ziyaretçi kitlesi orta ve yüksek kesimden oluşmaktaysa; günlük ortalama 4000-20.000 tekil hit alan bir siteden bile fazla reklam ve para alabilir, kazanabilirsin.
Diğer reklamlar gibi Chatin' de reklam vermek isteyen şirket ile reklam network' u olan Advertisement (Reklam, ilan şirketleri) şirketleri arasında yapılan anlaşma sonucunda dağıtıldığından (ki büyük reklamların tamamı bu yöntem ile dağıtılmaktadır) herhangi bir network' e üye değilsen bu tarz bir yayıncılıkta yer alamazsın.

Türkiye' de işini gerçekten iyi yapan reklam şirketi az, benim zamanında beraber çalıştığım www.reklamz.com bunlardan bir tanesi. Bir yerlerden başlamak istiyorsan öncelikle burayı tavsiye ederim. Şuanda bakımda olmalarına karşın telefon ile görüşüp, gerekli bilgileri alabilir sonrasında network' e girdiğinde reklam alabilirsin. Bu arada eğer aklıma başkalarıda gelirse DOSTLARIMLA PAYLAŞMAKTAN büyük zevk alırım!!

Demekki uyanıklık denilen kavram BENİM IQ SEVİYESİNDEN ŞÜPHE ETMEMİ SAĞLAYACAK kimi tavırlar sergileyen KİMİ ŞAHISLAR tarafından NE YAPTIĞINI BİLMEK ile karıştırılıyor.

Ne söylediğini ve ne yaptığını bilmek lazım, bilmek için öğrenmek lazım, öğrenmek için sormak lazım, sormak için sormayı bilmek lazım, sormayı bilmek için edep-ahlak lazım, edep-ahlak için terbiye lazım, TÜM BUNLARI ANLAMAK İÇİNDE AKILLI OLMAK DEĞİL İNSAN OLMAK LAZIM!!!

Kalın sağlıcakla, baş belam olan CS 1.6 sunucuları ile uğraşmam gerekiyor..

B

Bedavalar-Net

Misafir
Benim seninle bir problemim yokki,buradaki herkez üslubunun yanlis oldugunu söyledi.Keske bu reklami sende alsan bende alsam baska sitelerde alsa.Bu is birazda sans isi.O kadar cok kaliteli site varki.

Bedavalar.net sen de iyisin hani, shadowsong kardeşin de başka bir zaman senin forumda karıştırdıklarını görmezden geliverir artık di mi --->Chatin yazmis

Ben hicbir forumda hicbirsey karistirmam asla,beni taniyan-tanimayanlar bilir.Iftira atmak seni hicbir dogru yöne götürmez.Herseyin basi saygili olmak.Suana kadar iyinet forumlarinda 35-36 defa post um olmus hicbirisi sacma yada ortaligi karistirici yazi degildir.Bana cok sey kattigi icin bu foruma katiliyorum,kimseyede saygisizligim olmamistir,bundan sonrada olamaz.Shadowsong da zaten bu tür ortaligi karistirmaya calisan insanlarin agzinin payini verir(ben bile olsam yada kim olursa olsun,onu iyi tanidik burada)

saygilarimla

MuZiKCi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne chatinmiş be

Yahu arkadaşlar bırakın çetini cevizi :) bakın ekmeğinize ya.İçeriğinizi kendiniz hazırlıyorsanız,belli bir seviyeyi yakalamış iseniz sorun yok,chatin olmazsa başkası olur, hadi hayırlı işler.
Bedavalar net,kardeş yaw icq da bululşamadık bi türlü sana chatinin reklamını vereceğim nerdesin be gözüm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5