İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cok Dahi (!) Daum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T

turkgenc

Misafir
guzel yazmissin, iyi yazmissin da arkadasim... bana dokunuyor bu "oh oldu, bilmem ne oldu" laflari.

bu spor bir oyun bile olsa benim icimdeki millî duygulari kabartiyor. millî takim sampiyonadan elenince dunyada kac Turk benim gibi oturup aglamistir? bazilarina bunlar komik gelebilir; ama benim karakterim de boyle ne yapayim? dokunuyor agabeyicigim!..

Galatasaray'in kupalarina, Besiktas'in vb. takimlarin yurtdisindan getirdikleri galibiyetlere, turlara en az o kulubun taraftari kadar sevindigimi; aksi durumlarda ise uzuldugumu belirtmek isterim.

iste karakterim yuzunden de bu tur durumlarda rakipten yan tutan kisilere de serefsiz dememden dogal bir sey olamaz. Galatasaray'in maglubiyetinde "oh oldu" diyen Fenerlisi, Besiktaslisi da serefsizdir, Fenerbahce'nin v.s. yenilgisinde "ah ne guzel oldu" diyen de serefsizdir.

soylemek istedigim budur.

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:)
Demek sen gerizekalisin.
Yaw sevmiyorum bu takimi. Sevmedigim takimin basarisinida istemiyorum.
Bundan daha dogal birsey olur mu? Neden bir Gs'li gelip bana serefsiz demiyor ? Cunku cok dogal benim yaptigim. Kirk kez yazdim, kirk kez daha yazarim. Ben Milan'i destekledim diye bana serefsiz diyenin 7 sulalesi serefsizdir. Gerizekalidir, ahmak'tir, mal'dir, odun'dur. Tuttuklari takimda serefsizdir. Zira ayni adamdan 4 tane (kendi sahasinda) yiyen bir takimdir. Bu takim icin halen offf pufff eden degil, sevindigini soyleyenlere serefsiz diyenlerde serefsiz oglu serefsizdir. Bu takimin dun aksam ilk 11 de oynayan tum futbolculari vatan hainidir, serefsizdir. Kopektir. Italyanlari sevindirmistir. Senin anladigin dilden yazayim dedim. Umarim anlamissindir.

Milli takimin son macinda sen benim ne kadar uzuldugumu biliyormusun peki ? Bilmiyorsun. Ben Fb yenildi diye sevindigim icin serefsiz oldum. Vay be. Sizin aile ortaminizda seref kelimesinin sonuna cok SIK "siz" hecesi eklendigi icin, veya halen Schevchenko nun gollerinin etkisinde kaldiginiz icin kolay geliyor yazmak. Neyse sonuc olarak 4 tane gecirdiler. Allah razi olsun. Yuzumu guldurduler. Fb li futbolcular icin (vatan hainleri, serefsizler) daha fazla parmaklarimi yormak istemiyorum.

Sanirim simdi anlamissindir. Yani insallah diyorum. Baska birsey demiyorum.

Bu arada Fb li Selcuk denilen adami biraz arastirirsaniz, Angelo nun dedigi gibi futboldan anlamayan, sadece babasi zengin olan bir zuppe oldugunu ogrenirsiniz. Ben ogrendim. Sizde ogrenirsiniz.

T

turkgenc

Misafir
herkes haddini bilsin, haddince konussun!

aile gibi kutsal bir kuruma laf edenlerin ne kadar bir terbiyeye sahip olduklari da merak konusudur.

o ailenin icinde anne de var baci da var. anaya baciya laf edecek insan daha yasamasin bu dunyada, siksin bir tane kafasina def olsun gitsin cehennemine.

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Katmak istemiyorum. Ama zorluyorsunuz. Yada siz seref kelimesinin anlamini bilmiyorsunuz. Size gore seref basit bir kavram. (Oyle olmasa sirf milan'i destekledim diye sizin gozunuzde serefsiz olmazdim) Dolayisiyla bu basit kavrami* senin veya baska biri icin soylemem seni germez diye dusundum.

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neden gerildin boyle ? Ben kimsenin annesine bacisina laf atmadim. Atmam da zaten. Sen benim icin serefsiz diyebiliyorsan, bende senin veya aile fertlerin icin soylerim! (Soylemek istemedigim halde)

T

turkgenc

Misafir
Tunahan' Alıntı:
Katmak istemiyorum. Ama zorluyorsunuz. Yada siz seref kelimesinin anlamini bilmiyorsunuz. Size gore seref basit bir kavram. (Oyle olmasa sirf milan'i destekledim diye sizin gozunuzde serefsiz olmazdim) Dolayisiyla bu basit kavrami* senin veya baska biri icin soylemem seni germez diye dusundum.

benim icin soyle; ama ailem icin soyleme. aile ne zamandan beri "baskasi" oldu? lafini, sozun varsa -ki var gordugum kadariyla- bana konus, aileyi bilmem neyi katma araya. birisi senin ailene laf etse hosuna gider mi? tahminimce gitmez; ama yine de bilemem yani sadece tahmin ediyorum. tahminim dogru ise, yani ailene laf edilmesi seni de en az benim kadar uzuyor ve celallendiriyorsa beni anlamani beklerim.

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sen benim icin soyluyorsun ya.-ki ilk once sen yazdin bu serefsiz kelimesini. Oyuzden bende boyle tepki verdim. Bu gayet normaldir. Sen "benim icin soyle" diyebilecek bir karakterdesin. Ama ben bunu kaldiramam. O yuzden bana bir soyleyene ben iki soylerim.
Sana serefsiz kelimesinin aciklamasini yapayim.-ki baskalarina "benim icin serefsiz diyebilirsin" deme bundan sonra.
Serefsiz demek kimden ciktigi belli olmayan, gecimini tabiri caiz ise pe.evenklik ile saglayan kisidir. Benim gozumde oyledir.
Sen bu kelimeyi sirf ben Milan'i destekledim diye diyorsun. Cok yazik.
O yuzden sozlerini geri alirsan, bende memnuniyetle butun soylediklerimi geri alirim.
Sana birde ayet soyleyeyim.
Allah (cc) : "Ben insanlari varliklarin en sereflisi olarak yarattim" demis. (Genel anlami bu. Kelime hatasi olabilir)
Bu da aklinda bulunsun.

T

turkgenc

Misafir
Oncelikle ben senin rumuzunu kullanarak "Tunahan serefsizdir" gibisinden bir sey soyledigimi hatirlamiyorum. Genel konustum, ustune alinmissin.

Benim "bana soyle" dememin sebebi isin icine ailemi katmamani istememdendir. "Bana soyle" demeseydim tek alternatif benim de sana ayni sekilde cevap vermem olacakti ki bu da benim terbiyeme sigmaz.

Serefsiz kelimesi bircok sekilde tanimlanabilir. O yuzden yaptigin tanima saygi duyuyorum.

Genel manada kullandigim "serefsiz" kelimesini ustune aldiysan -ki almissin- kusura bakma derim, ozur dilerim.

Ben Milan'in galibiyetini ozellikle soylemedim. Milan taraftari veya amigosu veya sempatizani herhangi bir seyi olabilirsin ona da lafim yok; ama bana dokunuyor arkadasim boyle "oh oldu" tarzindan laflar. Dokunmayanlar vardir bilemem tabi. Bana dokunmasinin da Fenerbahceli olmamla alakasi yoktur. Bir Fenerbahceli de Galatasaray'in ayni durumunda "oh olsun" bilmem ne derse ona da ayni tepkiyi koyarim.

Sonuc olarak oyun bitmistir, her sey bitmistir. Burada birbirimizi yememize de gerek yoktur. Sonucta ne benim ne de baskasinin eline bu yazilardan hicbir sey gecmeyecek. Ben dusunce yapim geregi bir seyler yazdim. Ustune alinip da kabullenene soyledigim seyler aynen gecerlidir. Ustune alinip da kabullenmeyene ise sozum yoktur, ozrumu iletirim.

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende ozur dilerim ama, ben kelime oyunlarini sevmem. Sevmedigim gibi anlarim.
Sen tunahan serefsiz dememis olabilirsin. Bende turkgenc'in ailesi serefsiz demedim. Demekki sende ustune alinmissin.
Fb in yenilmesi senin ne kadar zoruna gidiyorsa, benimde o kadar hosuma gidiyor. Olay bundan ibaret. Ustte yazdiklarimi ustune alinanlar aynen alinsin. Ustune alinmayana sozum yoktur.
Ben Milan sempatizani degilim. Fb'in oynadigi tum takimlarin sempatizaniyim. Isterse Panathinaikos (Yunan takimidir) olsun. Bu degismez. Fb yi sevmedigim kadar, Fb in rakiplerini severim. Fb'i ne kadar sevmedigimi tahmin ediyorsunuzdur sanirim.
Ha neden sevmiyorsun diyenler olabilir. Pesin pesin cevap vereyim.
Hakki ile elde ettigi cok az sey olduguna inaniyorum. Ayrica kendimi bildim bileli nefret ediyorum. Ozellikle Ali Sen'in baskanligi donemlerinde iyice uyuz olmaya baslamistim. Halen de devam ediyor.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Guzel insan Tunahan bu seref lafina cok takmissin, nacizane mesajimi okuyup sakinlesmeni dilerdim. Tekrar yaziyorum. Kimse tuttugun takim icin sana serefsiz diyemez Fenerbahce'ye karsi sevinmene de. Ama olur ki bunu yanlis platformlarda yanlis kisilerin yaninda soylersin o zaman bireysel takilmis olmuyorsun, bu mevzu herkesi ilgilendiren bir mevzu oluyor. Ben bireyselim ulan size ne, bana bunu diyen odun dersen bir gun al sana odun deyip kafanda kiracak adam da cikabilir. Neyi nerede soyledigin cok onemlidir, bu ulkede siir okudu diye basbakan adaylari hapse atiliyor. Insanlarin hassasiyetlerine saygi gosterip bu sekilde davranman senin icin iyi olacaktir toplumda, ya da toplumda olmasa bile cogunlugun senin gibi dusunmedigi ortamlarda.

Lutfen bu mesaja kim benim kafamda odun kiracakmis sasarim bre heyt tarzi cevap verme, ne demek istedigim anlasiliyor sanirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5