İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çorumluları Görelim..

biRtuRk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) görüp ne yapacaksın valla ben çorumluyum ama gitmek nasip olmadı daha kaldık burada gurbet ellerde

salihrocker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işte size has çorumlu, yolunuz düşerse burdayım !

kime sorsan gösterir beni :D

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
www.corum.tk
Çorumlu bir tanıdık vardı, pek sevemedim...
Çorumluların genel özelliği nedir?
Leblebinin dünyada sadece çoruma has olduğunu sanmaları mı?

cybim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
www.corum.tk
Çorumlu bir tanıdık vardı, pek sevemedim...
Çorumluların genel özelliği nedir?
Leblebinin dünyada sadece çoruma has olduğunu sanmaları mı?

kardeş, sevmemiş olabilirsin. herkes iyi olacak diye bi kaide yok. ayrıca birde onun gözünden sana bakmak lazım bakalım o seni sevebilmiş mi :) mesela bende seni sevemedim çünkü hem kendi sitenin reklamını yapmışsın, hemde sitenin reklamını yapmak isterken bizim konumuzda ukalalık etmişsin...

genel özelliğimize gelince, cana yakın, samimi, neşeli ve komik insanlarız.

özeleştiri olarak konuşmalarımız kabadır. kalın harflerle konuşuruz. lan, gobel, yav, heri cümlelerimizin noktası virgülüdür.

leblebi konusuna gelince leb demeden çorumu anlamak diye bir deyim vardır :) adımız leblebiyle anılır çünkü leblebimiz 1 numaradır ve çayı leblebisiz içmeyiz. misafir geldiğinde de çayın yanına leblebi dahil çerez çeşitleri getirilir.

çay ile çerez bir kültürdür. bu kültürün başka illerde olmadığını yalnızca bize has olduğunu çorum dışına ilk çıktığım zaman anladım. çoruma yeni taşınanlarda bu kültürü anlamaya çalışır :)

şimdi bazıları diyecek ki ne var bizde evde çay leblebi felan olayına gireriz. tamam sizde seversiniz ama bana hangi eve giderseniz gidin çayın yanına çerez getirebilecek başka bir il daha gösterin :)

Ama şunu anladım ki leblebi kültürünün başka illerde yaygınlaşmamasının sebebi, leblebi yapmayı beceremediklerinden :)

24 saat sıcak ve enfes lezzette leblebi ve leblebinin 70 çeşidini bulabileceğiniz başka bir yer yok

Bazı zamanlarda başımıza beladır. nerelisin dendiğinde çorum cevabını alanların %90 ı leblebi getirdin mi nerde benim leblebim diye sorar.o yüzden çorum dışına çıkarken 5 er 10 ar paket leblebi alırda çıkarız. halbuki kimse afyonluyum diyen birinden kaymağım nerede, eskişehirli birisinden ise met helvam nerede diye sormaz.

...

r3LLi7

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Cybim kardeşim çok güzel açıklamış olayı üstüne laf söylemek oLmaz.. Bende çorumLuyum.. hemşolar tanışıp kaynaşmak dileğiyle..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5