İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Daha.Net Kaldiramadigi Hit istatigi

Akyıldız

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Bu siteniz çok CPU harcıyor, sitenizin trafiği fazla, server risk altında vs bahaneleri bana göre çok saçma. Madem yapamayacaksınız neden hosting işine girersiniz ki. :s

Hocam iyi bir firma bulursunuz umarım.

Bu işe girdi diyede tek bir siteye koca sunucuyu ayıracak değil ya firma şimdi burda tarafsız olalım;)
Cpu aşımının binlerce sebebi vardır kullandığın script,cacheler,sorgular falan filan. Eğer bunlar abartılı ise (özellikle scriptteki sorgular) 100 hittede kasar cpu..

Sanırım bazı arkadaşlar bu konudaki kötüleyen hostculuk yapıyor;)

Daha.Net kullanıyorum wordpress ve günlük hitim 7k ama ses çıkarmıyorlar neden benim kara kaşıma kara gözüme hayranlarda bundan dolayımı?

Kunteg

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
12
31 Aralık' da benim de sitemi yaklaşık 15 dakika kapadılar sebebi aşırı cpu yüklenmesi :) Biraz sert çıkışınca hemen açtılar

X

Xman

Misafir
Ölçü hit değildir cpu için. Günlük 1000 tekili olan bir siteyle sunucuyu kan ağlatabilirsin. Sitenin kodlarını görmeden daha.net'e yüklenmek doğru değil. Hiçbir firma müşterisini kaybetmek istemez.

O zaman bu tosting sitesi sahibi arkadaşlar, tosting satışı yapmadan önce müşterinin kulandığı scripti, sunucularına vereceği yükü vs. inceleyip öyle satış yapsınlar, hit zaten trafik limitiyle sınırlıdır. Ama satarken hemen parayı al üzerine ek para al sonrada ben yapamıyorum hadi güle güle de. Yok öyle yağma amerikada adamlar çamaşır makinalarına bile evcil hayvan yıkanmaz uyarısı koyarken biz bodoslama satış yaparsak işte böyle olur.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
O zaman bu tosting sitesi sahibi arkadaşlar, tosting satışı yapmadan önce müşterinin kulandığı scripti, sunucularına vereceği yükü vs. inceleyip öyle satış yapsınlar, hit zaten trafik limitiyle sınırlıdır. Ama satarken hemen parayı al üzerine ek para al sonrada ben yapamıyorum hadi güle güle de. Yok öyle yağma amerikada adamlar çamaşır makinalarına bile evcil hayvan yıkanmaz uyarısı koyarken biz bodoslama satış yaparsak işte böyle olur.

Genellikle en kötü olarak kullanım sözleşmesinde shared hosting için hesap başı verebilecekleri cpu oranını belirtir hosting firmaları. Bunları okumak ve aldığı hizmete göre göre ayağını uzatmak müşterinin sorumluluğundadır.

Ben kendi sunucumda yalnızca kendi sitelerimi ve eşe dosta ücretsiz açtığım hesapları barındırıyorum. Günlük 20k hit alan sitem en ufak sıkıntı çıkartmazken, bir arkadaşıma açtığım wordpress kurulu olan hesap 500 hit ile sunucumu ciddi biçimde yoruyordu. Biraz inceledim ve kurulu olan eklentilerden kaynaklı olduğunu tespit ettim, birkaç eklentisini sildik arkadaşın normal seyrine döndü.

Ancak, Loi tam yazacağım şeyi belirtmiş. Bu işlemi yapan bendim, site sahibide sevdiğim bir arkadaşımdı. Bir hosting firması binlerce müşterisinin yazılımının neden cpuya fazla yüklendiğini tespit etmekle yükümlü değil. Onların verdikleri hizmet barındırmadır, yazılım teknik desteği değildir.

X

Xman

Misafir
İşte Türkiye'de bu sadece sözleşmelerde yazıyor, hiç bir firma müşterisine paket satışı yapmadan önce detaylardan bahsetmiyor, sözleşmeyi okusaydın deniyor müşteriye. Peki madem bu kadar kuralcı bu arkadaşlar neden peşin aldıkları parayı iade etmezler vermedikleri hizmet için. Yasalara göre iade etmeleri gerekir ama suspend etmeye gelince kuralar geçerli, para iade etmeye gelince geçerli değil.

Neticede anlatmak istediğim hangi işi yaparsanız yapın, dürüstçe yapın.

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
wordpress hakkında yazılıp çizilmiş, wordpress güzel kodlanmış iyi bir sistem olabilir (bana göre öyle değil ama cache eklentileri ile bazı özürlerini telafi edebiliyor) ama bu sistem üzerine kurulabilen türlü türlü eklentiler var ve bu eklentilerin sürüm uyuşmazlığından doğabilecek sorunları bir yana, plugini hazırlayanın yapabileceği hatalar kadar bir çok sorun çıkarabilecek faktör söz konusu.. o yüzden yurtdışı/yurtiçi ayrımı bu konuda yapılmasını pek doğru bulmadım. Ben hostgatoru beğendiğim halde gatorda barınamayan kişiler gördüm.

Daha.net necidir bilmem, hizmetleri konusunda da çok fikir sahibi değilim ancak kimse host verdiği müşterisinin yazılım sorunlarını çözmek zorunda değil.
ornegimdeki sitenin 3-4 eklentisi mevcut bunlarin zaten 2si admin tarafli, demo: www.kuaza.info/b (hostgator de host ediyorum, ornek site degildir.)

Genellikle en kötü olarak kullanım sözleşmesinde shared hosting için hesap başı verebilecekleri cpu oranını belirtir hosting firmaları. Bunları okumak ve aldığı hizmete göre göre ayağını uzatmak müşterinin sorumluluğundadır.

Ben kendi sunucumda yalnızca kendi sitelerimi ve eşe dosta ücretsiz açtığım hesapları barındırıyorum. Günlük 20k hit alan sitem en ufak sıkıntı çıkartmazken, bir arkadaşıma açtığım wordpress kurulu olan hesap 500 hit ile sunucumu ciddi biçimde yoruyordu. Biraz inceledim ve kurulu olan eklentilerden kaynaklı olduğunu tespit ettim, birkaç eklentisini sildik arkadaşın normal seyrine döndü.

Ancak, Loi tam yazacağım şeyi belirtmiş. Bu işlemi yapan bendim, site sahibide sevdiğim bir arkadaşımdı. Bir hosting firması binlerce müşterisinin yazılımının neden cpuya fazla yüklendiğini tespit etmekle yükümlü değil. Onların verdikleri hizmet barındırmadır, yazılım teknik desteği değildir.

Loi cok guzel aciklamis, gercekten de dogrulari yazmis, herkesin bundan bir ders almasi lazim ancak bluehost ve hostgator gibi firmalar sorunun kaynagini, hanki dosyadan kaynaklandigini detayli sekilde bildirip ona gore duzenleme yapmamizi istiyorlar, sanirim bunu Turk hosting firmalari da yapsa cok guzel olurdu, ancak genelde hep musteriye okutmadiklari sozlesmenin arkadasina saklandiklari icin boylesi daha kolay geliyor sanirim..

Bu arada yorumlarimda herhangi bir firmaya elestiri yapmiyorum, genel olarak hitap ediyorum..

suleymanuslu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Iletisim bilgilerinizi PM atin,hosting sponsoru olurum efendim

azxtech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hit alıyor diye bir sitenin kapatılması çok saçma bir gerekçe hit almayan bi site zaten ne işe yararki !!!!

TeyLor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben Durumu Tamamen Ögrenmis Sayilirim Gibi.. Bu sorun Benim Basıma Geldi Arkadaslar , Simdi Diyor Bazi Arkadaslar Hitle Alakasi Pek Yok Benim Sitem 6 Aydir Orada 6 Aydir Ayni Hostu Kullanıyorum Bu Gune Kadar Bir sorun Cikmadi, Hitim Yukselemeye Basladi Ve Trafık Sorunu Yasadim Trafik Alanım Doldu , Sordum Ne Yapmam Gerekiyor Bir Ust Pakete Gecerseniz Sorun Kalmıcak Hemen Hittim Bir Ust Pakete Gectim 1 Gun Arayla, Ve Site Tekrar Aktif Oldu 1 Hafta Gecmedi Yani 31 Aralik Gecesi Sitem Oyle Bir Hit Aldiki Yeni Yil Mesajlarindan Diye , 1900 Lere Cikti , Hitim Yukseldi Deilmi , Tahminim Hit Yukseldikce Site CPU Fazla Yemeye Basladi Hersey Bir Tarafa , Benim Zoruma Giden Tek Sey Nedir Neden Bildirlmedi Arkadasim Siten CPU Cok Tuketiyor Temanizi Degistirin Kodlariniz Bakin Neden Boyle Bir Yazı Gelmedı , Gelen Yazi Fark Etmedım Bile Siteyi Actigimda Suspende Sordugumda Direk Olarak Cevap ŞU : Siteniz Acilmamak Uzere Kapatilmistir , Yedekleriniz icin Ftp Adresi Verin , Vay Anasını Bu Ne Demek Arkadaslar , Sen Benden 6 Gun once 33 Ytl Fark Aldin CPU Hic Fark etmedınmı Hani sorun Olmucakti Ne Olduda Simdi Al git Diyorsun Simdi mi Yine TR de Bir host Kullanıyorum Hic Bir Degisklik Yok Ve Catir Catir Calisiyor Site Ne Degisti , Ben Ucretimi Geri Aldim , Onlar Musteri Kaybbeti Yapcak Bişey yok, CPU Yiyormus Bunuda En son ogrendım Ucreti Geri istedigimde :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
cpu harcayan sayfaları hosting göremiyormuymuş, bu ne cahillik böyle

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5