İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dahi fikirleri finanse ediyorum!!!

A

aliozen

Misafir
Arkadaşlar, eğer dahi bir websitesi fikriniz olduğunu düşünüyorsanız. Ve bunu gerçekleştirmeniz önündeki en büyük engel finansman ise. Sitenize seve seve ortak oluruz. Finansmanınızı sağlayabiliriz.

ilgileniyorsanız lütfen [email protected]

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

dahi bir fikri olan kişi ile hangi şekilde anlaşacaksınız?

yani dahi fikirli kişi size güvenip söyleyecek ve siz ona para mı vereceksiniz?

o size nası güvenecek? fikri söyleyecek?
siz ona nasıl güvenip parayı vereceksiniz?

diyeceksiniz ki size ne?

1. Soruların cevabını çok merak ediyorum.
2. Dahice olduğunu düşündüğüm bir sürü fikrim var ama burada msn adresini veren bir kişiye tabii ki güvenip fikrimi söylemem. ve kimsenin de fikrimi söylemeden bana güvenip para vermesini beklemem. zaten ben o kadar saf olsam aklıma dahi fikir nereden gelsin. DAHİ fikir dediğin şey öyle ağaçtan elma düşmesi gibi gelmez insanın aklına internet ortamında; hele ki oldukça fazla proje üretilmiş ve sürekli tekrarların başlamış olduğu bu aşamada....
3. Moderatör olarak böyle soruların insanların aklına gelmesini sağlamak zorundayım. bir çoğunun gelebilir ama gelmeyen varsa da getirmemiz lazım :)

saygılar...

G

Geveze.at

Misafir
Ben öyle bir salaklik yapmazdim fikirlerimi baskalarina söyleyecek kadar.
Enayi varsa buyrun söylesin

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayın Ali ozen,

Lütfen özelden sağlayacağınız finansmanın miktarını ve ödeme şeklini geçin.Bu, öncelikle sizin ciddiyetinizi gösterecektir.

Tşk.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla benim dahiyane bi fikrim varda dostum senin bunu karşılamaya gücün yetermi bilmem... ama bende para tonla dersen görüşürüz :) İnsanlığa seninde bi katkın olsun :)

A

aliozen

Misafir
Google nasıl doğdu? Amazon.com nasıl doğdu?

Çok mantıklı sorular... Ancak fikrimi paylaşmam diyenlere cevap olsun diye yazıyorum. Google bir joint venture dur. Google u iki genç adam mı kurdu sanıyorsunuz? Peki hiç private equity diye birşey veya venture capitalist diye birşey duymadınız mı? Etrafta yatırım yapmak için dolaşan bir sürü yatırımcı var kenarda köşede parası bulunan.

Ben internet sayfalarına yatırım yapmak istiyorum. İyi olduğuna inandığı bir fikri olan paylaşır. Başarılı olur olmaz. Başarılı olursa beraber zengin oluruz olamazsa benim param gider, onun zamanı. Paylaşmazsın. ona da saygı duyarım. O zman da para biriktirmeyi beklersin ki bir bakmışsın başka biri çoktan yapmış senin fikrini.

Önemli olan fikrin pazarlanır olması. Fikrin orijinalliği bir yere kadar.

Herkese saygılar. Tüm fikrini kendine saklayan "dahi"lere selamlar...

A

aliozen

Misafir
fikirleri paylaşmanın salaklık olduğunu düşünenlere de bir lafım var onlar tanga manga satmaya devam etsinler, karınlarını doyururlar...

biz salaklar güç birliği yaparak büyük şeyleri hedeflemekteyiz. Esas mesele budur. Riske giriyor musun girmiyor musun?

S

SempatiX

Misafir
Haksızsın yada dolandırıcısın demiyorum ama Refer'in yazdıklarınada +1907 dememek elde değil...

D

Dahi

Misafir
aliozen' Alıntı:
Çok mantıklı sorular... Ancak fikrimi paylaşmam diyenlere cevap olsun diye yazıyorum. Google bir joint venture dur. Google u iki genç adam mı kurdu sanıyorsunuz? Peki hiç private equity diye birşey veya venture capitalist diye birşey duymadınız mı? Etrafta yatırım yapmak için dolaşan bir sürü yatırımcı var kenarda köşede parası bulunan.

Ben internet sayfalarına yatırım yapmak istiyorum. İyi olduğuna inandığı bir fikri olan paylaşır. Başarılı olur olmaz. Başarılı olursa beraber zengin oluruz olamazsa benim param gider, onun zamanı. Paylaşmazsın. ona da saygı duyarım. O zman da para biriktirmeyi beklersin ki bir bakmışsın başka biri çoktan yapmış senin fikrini.

Herkese saygılar. Tüm fikrini kendine saklayan "dahi"lere selamlar...:)

Biri bana selam mı gönderdi ? Sizede Selamlar...

G

Geveze.at

Misafir
aliozen' Alıntı:
fikirleri paylaşmanın salaklık olduğunu düşünenlere de bir lafım var onlar tanga manga satmaya devam etsinler, karınlarını doyururlar...

biz salaklar güç birliği yaparak büyük şeyleri hedeflemekteyiz. Esas mesele budur. Riske giriyor musun girmiyor musun?

biricinsi o tangababy.com u laf olsun diye koydum.

Elimde www.veranlagen.de var. www.veranlagen.at www.volksbankt.at ve www.volksbank.de tarafindan reg edilip vergilendirme sistemi hakkinda bilgi veriyor. Ama nedense .de yi reg etmeyi unutmuslar.

veranlagen.de nin minimum satis fiyati 20.000€ (Banka kabul ederse 100.000€)

Al sana fikir. Almancan varsa bu adresi alirsin vergilendirme hakkinda bir site acarsin. Ama öncelikle Alman Vergi Dairesi ve Volksbank ile boy ölcüsmen lazim cünkü siteyi onlarada önerdim.

Madem hersey parada bitiyor yap bakalim.

Bunun haricinde fikirlerimi asla paylasmam.
Google un nasil olustugunu bana ögretme. Stanford da bir tez ödevi, data mining üzerine. Data Mining ne biliyorsan tabi. Kendim böyle cok projelerde yeraldim üniversitede.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en başta sitenize ortak olurum dedin şimdik "Başarılı olursa beraber zengin oluruz olamazsa benim param gider" diyosun ben anLamadı seni dosTum... Benim akLımda bi hayır-yardım sitesi oLuşTurmak vardı ama oLmadı he dahiyane bi fikir olmayabilir tabi bu sana göre ama bana göre çokta güzel bi fikir... neyse burası zengin olma köşesine dönüşmüş ben uzaklaşayım... sana bol şans...

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geveze.at' Alıntı:
biricinsi o tangababy.com u laf olsun diye koydum.

Elimde www.veranlagen.de var. www.veranlagen.at www.volksbankt.at ve www.volksbank.de tarafindan reg edilip vergilendirme sistemi hakkinda bilgi veriyor. Ama nedense .de yi reg etmeyi unutmuslar.

veranlagen.de nin minimum satis fiyati 20.000€ (Banka kabul ederse 100.000€)

Al sana fikir. Almancan varsa bu adresi alirsin vergilendirme hakkinda bir site acarsin. Ama öncelikle Alman Vergi Dairesi ve Volksbank ile boy ölcüsmen lazim cünkü siteyi onlarada önerdim.

Madem hersey parada bitiyor yap bakalim.

Bunun haricinde fikirlerimi asla paylasmam.
Google un nasil olustugunu bana ögretme. Stanford da bir tez ödevi, data mining üzerine. Data Mining ne biliyorsan tabi. Kendim böyle cok projelerde yeraldim üniversitede.

Google, çok küçük denebilecek bir venture capital ile kuruldu.

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aliozen' Alıntı:
+1

Selamlar,

"Refer" arkadas hepimizin kafasinda olusabilecek sorulari net bir sekilde belirtmis. Tesekkurler.

Peki bunlar bir "joint venture" olayina engel mi? Tabii ki hayir!

Bundan yaklasik 2 sene once bir televizyon programi yapildi.Program 3 isadaminin katilimcilarin begendikleri fikirlerini (internet projeleri) finanse etmesiydi. Hayal dunyalarini susleyen o muthis projelerini katilimcilar televizyon onunde milyonlara takir takir anlattilar!
(Kimbilir, yarin oburgun bizim kanallar da boyle bir program yapar :p )

Goruyorsunuz ki finansman gelecek yer saglam olunca problem olmuyor!

Sn. Ali Ozen keske kendinizden biraz bahsedip guven verebilseydiniz.O zaman belki tepki gosteren arkadaslarin yaklasimi degisik olurdu.

Herkese Iyi Calismalar

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

burada bir msn adresine fikrini söylemesinler insanlar.
benim söylediğim şey bu.. ama cevap verilmedi hala.

Joint Venture ile burada konuşulanların hiç bir alakası yok, joint venture'lerin msn de kurulduğunu sanmıyorum.

ya da şöyle söyleyim :

"dahice fikri olan varsa bana da söylesin, benim de çok param var :)"

dahice fikirleri özel mesaj ile almak istemeyen bir kişi var mı aranızda?

saygılar

A

aliozen

Misafir
astraler' Alıntı:
Google, çok küçük denebilecek bir venture capital ile kuruldu.

google çok ortaklı ve sadece yahoo'nun 15milyon dolarlık yatırımı var. Küçük anlayışı nedir?

Ayrıca, tez ödevi yapmış adamlar... İşte paylaşmışlar. Data mining projelerinde yer alması bir insanın, yahoo veya google ile ne alaksı var? Yani google'ı ben de yaparım mı diyorsun?

Ayrıca, para derken ben 10,000 eurolardan da bahsetmiyorum. İyi satışlar...

A

aliozen

Misafir
ReferXchange' Alıntı:
Merhabalar,

burada bir msn adresine fikrini söylemesinler insanlar.
benim söylediğim şey bu.. ama cevap verilmedi hala.

Joint Venture ile burada konuşulanların hiç bir alakası yok, joint venture'lerin msn de kurulduğunu sanmıyorum.

ya da şöyle söyleyim :

"dahice fikri olan varsa bana da söylesin, benim de çok param var :)"

dahice fikirleri özel mesaj ile almak istemeyen bir kişi var mı aranızda?

saygılar

Söylediğinde haklısın. Diyecek birşeyim yok. Ama ilk görüşme ve tanışma için mail adresimi verdim. Adamlar bana projeyi gönderecek kadar saf olamazlar. Kaldı ki aklımdan hiç böyle birşey geçmedi. Belki biri gönderir de üstüne yatarım projenin. Orası sadece bana ulaşmak için verilen bir mecra. Şöyle bir mesaj bekliyordum sadece: "oyun ile ilgili projem var. Görüşelim. İletişim bilgileri" Ondan sonrası biz yüzyüze konuşuruz, o beklentilerini söyler, ne kadar paraya ihtiyacı olduğunu ve amacını vs ben de aynı şekilde. Ve anlaşılır.

Bu çok basit bir prosedür ama bunu anlamamak gerçekten garip. Nitekim anlayanlar oldu ve onlar bana attılar bilgilerini.

Bunu bir enayi avı olarak göstermeye çalışanlar haksızlık ediyor

T

turkplatform

Misafir
güzel başlık, güzel yazı ancak insanları doyurucu bi açıklama yok gerçekten. benimde sadece finansa ihtiyacım olan birçok projem var, hele birtanesi varki adım kadar eminim birkaç ayda milyonlarca! dolar kazanırım.. Ama gerçekten bu şekilde bir fikri söleyecek bi insan bulmak çok zor..
msn ini ekledim bu arada,

G

guajira

Misafir
keyfinebak.com' Alıntı:
valla benim dahiyane bi fikrim varda dostum senin bunu karşılamaya gücün yetermi bilmem... ama bende para tonla dersen görüşürüz :) İnsanlığa seninde bi katkın olsun :)

Hayırdır ayda "data center" mı açıyoruz :D

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yatırım

aliozen' Alıntı:
Söylediğinde haklısın. Diyecek birşeyim yok. Ama ilk görüşme ve tanışma için mail adresimi verdim. Adamlar bana projeyi gönderecek kadar saf olamazlar. Kaldı ki aklımdan hiç böyle birşey geçmedi. Belki biri gönderir de üstüne yatarım projenin. Orası sadece bana ulaşmak için verilen bir mecra. Şöyle bir mesaj bekliyordum sadece: "oyun ile ilgili projem var. Görüşelim. İletişim bilgileri" Ondan sonrası biz yüzyüze konuşuruz, o beklentilerini söyler, ne kadar paraya ihtiyacı olduğunu ve amacını vs ben de aynı şekilde. Ve anlaşılır.

Bu çok basit bir prosedür ama bunu anlamamak gerçekten garip. Nitekim anlayanlar oldu ve onlar bana attılar bilgilerini.

Bunu bir enayi avı olarak göstermeye çalışanlar haksızlık ediyor

msn: [email protected]

eklerseniz tartısırız.

hoscakalın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5