İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dailymotiontr.com telif?

Starturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
@Starturk Reklam farklı bir olay, eğer videoları çekilen sitenin playerını kullanırsan yani embed şeklinde eklersen tabiki sorun olmaz (domain adresini karışltırmıyorum) fakat biz Türkler o tür reklamları sevmiyoruz 3-5 kuruş codere para veriyoruz kendi playerımızda oynatacak şekilde bot yazdırıyoruz.

Ayrıca yukarıda birkaç arkadaş sitenin altında, söz konusu siteden çekildiğini falan yaz demişler bu şuna benziyor, sen adamın evine giriyorsun güzelce herşeyini alıyorsun sonrada diyorsun ki '' ben senin evini soydum haberin olsun '', bana göre budur.

Edit:
@hmtytgn42 seni bulmak kadar basit birşey olamaz . whois gizleme , içerikleri v.s yurt dışında ki makinalarda barındırma v.s sadece bulunmama süreni artırır, başka bir işe yaramaz.

peki Fizy.Com için ne söyleyebilirsiniz ?

hmtytgn42

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tesekkürler cevabın için, tazminat + dava ücretleri ne kadar tutar tahminen?

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Dailymotion marka bir isimdir. Bugün Türkiye'de gittigidiyor yüzünden bittibitiyor diye site açamıyorsun. Ha %100 sorun çıkar demiyorum, sorun çıkmaz da diyemem. Tehlikeli iş fazla maddiyat bağlama.

hmtytgn42

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dailymotion marka bir isimdir. Bugün Türkiye'de gittigidiyor yüzünden bittibitiyor diye site açamıyorsun. Ha %100 sorun çıkar demiyorum, sorun çıkmaz da diyemem. Tehlikeli iş fazla maddiyat bağlama.

fazla maddiyat bağlayamam zaten hocam :) domain çok düşük bi fiyata geldi beğendim aldım, yoksa öğrenciyiz yani durumlar belli :)

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
tesekkürler cevabın için, tazminat + dava ücretleri ne kadar tutar tahminen?
Ben avukat değilim sadece ileride olabilecek şeyleri size önceden söylüyorum.

peki Fizy.Com için ne söyleyebilirsiniz ?

Biraz daha açarmısınız sormak istediğinizi.

Biraz aydınlatıcı olabilir sanırım;

2007 yılında 2 domainimizde youtube kelimesi geçtiği için adsense den 2 domainimiz ban yemişti.İtirazlarımızda sonuçsuz kalmıştı.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Ben senin yerinde olsam bu işle uğraşmam, şimdi sana akıl veren çok olur. Araba bir devrilsin sana niye şöyle kullanmadın diye akıl veren de çok olur. İyi bende gibiyim microsoftyenimahalle die domain alıyım olur mu? Yani bir webmaster böyle konular açmamalı.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Ben senin yerinde olsam bu işle uğraşmam, şimdi sana akıl veren çok olur. Araba bir devrilsin sana niye şöyle kullanmadın diye akıl veren de çok olur. İyi bende gibiyim microsoftyenimahalle die domain alıyım olur mu? Yani bir webmaster böyle konular açmamalı.

İyinet veya diğer web platformlarına takılan herkes webmaster değil, sadece webmaster olmaya aday kişiler, webmaster kelimesi bu kadar basite indirgenmemeli.
Soracak ki öğrenecek kimse annesinin karnında öğrenmedi bu işleri : )

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
İyinet veya diğer web platformlarına takılan herkes webmaster değil, sadece webmaster olmaya aday kişiler, webmaster kelimesi bu kadar basite indirgenmemeli.
Soracak ki öğrenecek kimse annesinin karnında öğrenmedi bu işleri : )

Haklısın hocam ben biraz sert çıktım sanırım. Ama göz görür dimi bazı şeyleri :)

Starturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Biraz daha açarmısınız sormak istediğinizi.

Fizy dünyanın birçok ülkesinde kullanılıyor, örneğin youtube'dan videolar çekebiliyor. müzik dinletiyor, Geçtiğimiz günlerde kısa bir süreliğine kapatılıp geri yayın hayatına döndü. Fizy için neden telif hakları sorunu olmuyor ? Olmuyorsa bu tarz siteler yapılabilir diye düşünüyorum.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Sen Fizy'misin? İkincisi Fizy hangi şirketin adını domain içerisinde kullanmış? Kullanmadığı halde yayınladığı videolar neticesinde kapatılabiliyor, tazminat ödeyebiliyor. Yarın kapına bir tazminat dosyası gelse ne yapacaksın?

enes5

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
benimde şimdi bittibitiyor tarzında bi isim var gittigidiyor sorun çıkarırmı kesin tescilli marka oldugu için :(

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Fizy dünyanın birçok ülkesinde kullanılıyor, örneğin youtube'dan videolar çekebiliyor. müzik dinletiyor, Geçtiğimiz günlerde kısa bir süreliğine kapatılıp geri yayın hayatına döndü. Fizy için neden telif hakları sorunu olmuyor ? Olmuyorsa bu tarz siteler yapılabilir diye düşünüyorum.

Son 1-2 aydır fizy konuşarını görmedin galiba :D

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18

Fizy telif hakkı sorunu olmadığını ilk defa sizden duyduğumu söylesem yalan söylemiş olmam.

Fizy gelişim aşamasında mü-yap ile anlaşma yapıyor fakat az çok bu işlerle uğraşanlar bilir, bu miktar yayımlanacak müzik sayısına göre artış gösterecektir.
Fizy dünya çapında önemli bir konuma geldiğinden dolayı mü-yap tekrar sözleşmede dğeişikliğe gitmek istiyor ve bu tutar oldukça yüksek bir tutarmış (site gelirine göre) doğal olarak fizy ekibi süre istiyor ve daha sonra malum ülkemizde her zaman alangirli olaylar olduğu için ttnetmüzik devreye giriyor ve fizy kapanıyor bir nevi kapattırılıyor desek yanlış olmaz.

Kapatıldığı günün ertesi günü fizy kelimesine ttnetmüzik adwords veriyor.Bizler böyle bir ülkede yaşıyoruz.

Daha sonra medya olayın üzerine gittiği için ve Turkcell şirketi fizy ile ortaklık çalışmaları başlattığı için geri dönüş oldu sayılabilir.

Starturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Sen Fizy'misin? İkincisi Fizy hangi şirketin adını domain içerisinde kullanmış? Kullanmadığı halde yayınladığı videolar neticesinde kapatılabiliyor, tazminat ödeyebiliyor. Yarın kapına bir tazminat dosyası gelse ne yapacaksın?

Arkadaşım problemin nedir bilmiyorum ama ben Fizy değilim sende dailymotion değilsin. Konuşma şeklini bir düzelt. Ben doğru ya da yanlış fikirlerimi yazıyorum. Arkadaşta açıklama yapınca aklımda kalan soruları ona sordum.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sorun olur, nasıl olmaz,
dailymotion bir markadır, sen bu markayı bu tescilli markayı hele ki 58.8 milyon Euro gibi bir ortaklık anlaşmasına ımza atmakda olan bır ısımı oyle kafana gore kullanamazsın, eğer boyle bır şey mumkun olsa herkes cocacola1 cocacola2 dıye urun çıkartırdı.
Fanpage olayı filanda olmaz, şimdi ben senın adın soyadın ile domaın alıp fan page dıye bır sayfa alsam sen elbette bunu kapatabılırsın.
Özetle ; Bilmeden konuşan gaz verip yap diyen çok, oturup 15 dakika mantıklı düşünse herkes bunun normal bir şey olmadığını anlayabilirler.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Arkadaşım problemin nedir bilmiyorum ama ben Fizy değilim sende dailymotion değilsin. Konuşma şeklini bir düzelt. Ben doğru ya da yanlış fikirlerimi yazıyorum. Arkadaşta açıklama yapınca aklımda kalan soruları ona sordum.

Sakın yanlış anlama dostum ordaki sen Fizy misin sözcüğü Fizy'nin verebileceği imkanlara sahipmisin anlamındaydı, yanlış anlaşıldıysam 1000 kez özür. Kesinlikle şahsınıza ait bir şey değil. Kurumlar veya şirketler ile bireyleri bir tutmayın demek istediğim bu.

Şimdi ben senin adın soyadın ile fun clup açsam ne yapardın?

enes5

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ula arada o zaman bende kaynacam gittigidiyor yüzünden :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5