İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dailymotiontr.com telif?

Starturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Sakın yanlış anlama dostum ordaki sen Fizy misin sözcüğü Fizy'nin verebileceği imkanlara sahipmisin anlamındaydı, yanlış anlaşıldıysam 1000 kez özür. Kesinlikle şahsınıza ait bir şey değil. Kurumlar veya şirketler ile bireyleri bir tutmayın demek istediğim bu.

Şimdi ben senin adın soyadın ile fun clup açsam ne yapardın?

ben yanlış anladıysam özür dilerim :) Sadece örnek olarak söylemek istemiştim yoksa illaki kişi ve kurumları aynı kefeye koymak yanlış olur.
Ayrıca fan açarsan hoşuma gider şahsen :D

Starturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Fizy telif hakkı sorunu olmadığını ilk defa sizden duyduğumu söylesem yalan söylemiş olmam.

Fizy gelişim aşamasında mü-yap ile anlaşma yapıyor fakat az çok bu işlerle uğraşanlar bilir, bu miktar yayımlanacak müzik sayısına göre artış gösterecektir.
Fizy dünya çapında önemli bir konuma geldiğinden dolayı mü-yap tekrar sözleşmede dğeişikliğe gitmek istiyor ve bu tutar oldukça yüksek bir tutarmış (site gelirine göre) doğal olarak fizy ekibi süre istiyor ve daha sonra malum ülkemizde her zaman alangirli olaylar olduğu için ttnetmüzik devreye giriyor ve fizy kapanıyor bir nevi kapattırılıyor desek yanlış olmaz.

Kapatıldığı günün ertesi günü fizy kelimesine ttnetmüzik adwords veriyor.Bizler böyle bir ülkede yaşıyoruz.

Daha sonra medya olayın üzerine gittiği için ve Turkcell şirketi fizy ile ortaklık çalışmaları başlattığı için geri dönüş oldu sayılabilir.

Açıklamanız için teşekkür ederim.

Bu arada - rap i basmışız hemen :)

Elim gitti birden kusura bakma :D tekrar rep veremiyorum yoksa artıya çevirecektim.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu arada fizy olayına değınmeden geçemeyeceğım,
fizy denilen olayın bir kere mantığı çok basit, bunu yıllardır yapan grooveshark.com filan vardı zaten. onuda engellediler.
Fizy ile turkcell nasıl anlaşma imzaladı bunada şaşırdım, fizy dediğin site muzık alt yapısını video ve bir kaç muzik sitesinden alıyor kısacası çekiyor, kendine ait bir şeyi yok, muhtemelen hostunda sadece yazılımı vardır, birde mysql o maysql da zaten listeleri ve uye verıtabanını tuttuğu için çok buyu kbır şey olmasa gerek. youtube bu sıteyı bloklarsa veya yarın erişimi engellnırse çok uğraşırlar gibime gelıyor.
Türkiye'de olaya basıt bakılıyor'da Youtube yarın ben bu şarkıalr için mılyonlarca dolar telif oduyorum sen benden bunu alıp pazalıyorsun da dıyebılır.
Fizy acaba youtube, dailmotion veya veri çektiği diğer siteler ile anlaşma yapmış mı ? sanmıyorum...

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
fizy denilen olayın bir kere mantığı çok basit, bunu yıllardır yapan grooveshark.com filan vardı zaten. onuda engellediler.
Fizy ile turkcell nasıl anlaşma imzaladı bunada şaşırdım, fizy dediğin site muzık alt yapısını video ve bir kaç muzik sitesinden alıyor kısacası çekiyor, kendine ait bir şeyi yok, muhtemelen hostunda sadece yazılımı vardır, birde mysql o maysql da zaten listeleri ve uye verıtabanını tuttuğu için çok buyu kbır şey olmasa gerek. youtube bu sıteyı bloklarsa veya yarın erişimi engellnırse çok uğraşırlar gibime gelıyor.
Türkiye'de olaya basıt bakılıyor'da Youtube yarın ben bu şarkıalr için mılyonlarca dolar telif oduyorum sen benden bunu alıp pazalıyorsun da dıyebılır.
Fizy acaba youtube, dailmotion veya veri çektiği diğer siteler ile anlaşma yapmış mı ? sanmıyorum...

Söz konusu sitelerin yöneti mi fizy.com adresini bildiklerini bile sanmıyorum.
Fakat fizy ekibi çok akıllı yalan haberlerle siteyi gündemde tutmayı başardılar, fakat Turkcell olayı doğru sanırım çünki Turkcell de açıklama yapmıştı,.

Turkcell in yapmayı düşündüğü sanırım müzik.net in yıllardır yaptığı : )

enes5

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

bunu youtube yapmaz google yapar youtubeyi bünyelerini almışlardı bunuda dipnot olarak belirteyim istedim :)

hmtytgn42

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fazla büyürsen gözüne batarsın demiş bazı arkadaşlar, fazla büyümek derken kaç k mesela günlük?

enes5

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
fazla büyürsen gözüne batarsın demiş bazı arkadaşlar, fazla büyümek derken kaç k mesela günlük?

hocam bu işin k m ile alakası yok istersen sitene hiç girmesinler elbet günün birinde bişeyler olur dailmotion adı altında tr eklemişsin olmaz yani sakata gelme bu işler basit olsa çoktan zaten alınmıs olurdu bu isimler :)

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Sizin anlıyacağınız bu işte, markalardan uzak durucaksınız yoksa tüm emekleriniz boşa gidebilir.İleriyi düşünerek birşeyleri uygulamada yarar var.

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Çıkarmaz ama çıkarmasada o domainden bişi olmaz.. İşte olurda birşeyler çıkarırsan başın ağrır.

aslantr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ya Allahaşkına bu adam bunla en falza 10.000 tekil yapıcak diyelim ne sorunu olucak bundan , .com.tr mi bu domain

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Görünürde sorun olmıyacak ama sorun olabileceğinide bilsin.Niye riske girsinki.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5