İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dakikhost Sorunları

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar Host Şirketleri bölümünde çok yazıldı çizildi. Ama sanırım protesto bölümüne yazılmadı.. bu güne kadar kısa sorunlar(önemsiz saydık) oldu.. Ama bu seferki epeyce bozdu. Şuan hala açık değil siteler ve yaklaşık 3 gündür sitelerde Mysql(Apache) kullanan sayfalar açılmıyor.. Hatta şöyle bir olay da oldu. Parayı yatıracağımız gün(2 gün önce) MSN kullanmaya başladım ve MSN'e girdiğim gibi arkadaş bugün ödeme günü gibi açıklama yaptı. Bizim parayı yollayan arkadaşlar da aynı dakikalarda yatırıyorlarmış ve en fazla yarım saat sonra parayı yatırdık. Sonra bende sitelere girilmiyor dedim. Önce TürkTelekomdan dedi. Dedim Hide IP ile girsek de girmiyor dedim. O zaman adres ver bakayım dedi. Baktı evet bu Türk Telekomdan değil dedi. Sonra çıkış o çıkış. 3 Gündür girmedi.

Arkadaşlar İstanbulda bir telefonu aradılar sunucuya bir baksınlar diye. Orda da Elazığda hesabına para yatırdığımız kişi yok dediler(ilk telefonda). İkinci telefonda da arkadaşlara söyleyeceğim diyerek konuyu geçiştirdiler. Şuan hala sitelere girilmiyor kendi çapımızda önlemler yapıyoruz mecburen..

Bu yüzden ya açıklama yada hatalarının kabulünü bekliyoruz. Başka seçeneğimiz kalmadığı için buraya yazmış bulunuyoruz.. Yazmasaydın da bize söyleseydin gibi bir şey sözkonusu değil. Yazmamayı biz de isterdik..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Çok yazılıp çizildi yazmışsınız, bunu bile bile hizmet satin almissiniz, hatalar kabul edilse de cok fark etmez gibi olan olmus.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2 gün önce almadık ki daha önce almıştık 3-4 ay önce. Gerçi o konuda gerçekten çok haklısın..

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
birşey bilirim birşey söylerim.. herşeyin kaynağından alacaksın.. kendi dc leri kendi sunucuları kende network alt yapılarımı var hayır hiçbirşeyleri yok onlarda senin benim gibi insanlar saedce biraz cesaret ister.. ilk başladığım günden bu yana hep yabancı dc ler ile direk olarak çalışırım ilk başlarda zorlandım çok zorlandım ama zamanla üstesinden geliyor ve birşeyler öğreniyorsun.. Hep insanlara gebe olma hobisinden artık vazgeçin... kıyıyı kaybetmeye cesaret edemezseniz asla yeni okyanuslar keşfedemez işte böyle başkalarının okyanusunda boğulur gidersiniz.. geçmiş olsun söylenecek söz yok...

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açılmayan sitenizin adresiniz nedir ? Sunucuların tümü problemsiz olarak çalışmakta. Konuyu çarpıştırarak anlatmak yerine, sorununuzu telefonda görüştüğünüz kişiye anlatsaydınız probleminiz giderilirdi. Bu ofis 7/24 soru geçiştirmek için açık değil. Zannediyoruz ki, sadece dakikhostu kötüleyelim diye hosting alıyorsunuz. Hangi probleminizi düzgün olarak ilettiniz de yanıtlamadık ya da sorununuzu çözmedik ? dakikhosttaki kullanıcı adınız nedir ? Kayıtlarınızı buraya göndermek istiyorum ki kaç tane problem için ticket açmışsınız. Hatta bir üyeliğiniz var mı onu da çok merak ediyorum.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Almanyadaki server'dan aldık (kaliteli olsun diye, fdcler ucuz ve sınırsız bw deniyordu, bizse sınırlı bw olarak kaliteli olur diye almanya sunucusu aldık) sonra sunucu adresi filan türkiye gösterdi bilmem ne oldu. sitenizde büyük forum var yavaşlatıyor dendi ve biz de doğrudur diyerek forumu kapattık. ama yavaşlama (günde bir-iki kez belirli saatte 5-10 dakika kesinti) yaşandı. Ama bundan şikayetçi olmadık. Neyse dedik. Ticket de açtık, Kullanıcı adımız da var, telefon açtığımız kişinin ismi de var elazığda kayıtlı arkadaşa söyleyecem diyen de var.

Sanırım siz(Batu) her sorunda aradığımızda makinaya restart atıyorsunuz sağ olun. bu seferkinde apache sorunu var.. HTML siteler veya cpaneller veya ftp giriyor.. ama dediğimiz söylediğimiz(söyleyebildiğimiz) kadar sorun apachede mi ne??

3 gündür siteler kapalı ama şuan aklıma gelen sitelerden http://www.alorak.com/pano/ (yani forum scripti-sonuç olarak apache ve mysql isteyen her adres) açılmıyor 500 internal server error çıkıyor.. bunu Cihan bey biliyordu.. (en azından.)

L

LifeNIC~

Misafir
Almanyadaki server'dan aldık (kaliteli olsun diye, fdcler ucuz ve sınırsız bw deniyordu, bizse sınırlı bw olarak kaliteli olur diye almanya sunucusu aldık) sonra sunucu adresi filan türkiye gösterdi bilmem ne oldu. sitenizde büyük forum var yavaşlatıyor dendi ve biz de doğrudur diyerek forumu kapattık. ama yavaşlama (günde bir-iki kez belirli saatte 5-10 dakika kesinti) yaşandı. Ama bundan şikayetçi olmadık. Neyse dedik. Ticket de açtık, Kullanıcı adımız da var, telefon açtığımız kişinin ismi de var elazığda kayıtlı arkadaşa söyleyecem diyen de var.

Sanırım siz(Batu) her sorunda aradığımızda makinaya restart atıyorsunuz sağ olun. bu seferkinde apache sorunu var.. HTML siteler veya cpaneller veya ftp giriyor.. ama dediğimiz söylediğimiz(söyleyebildiğimiz) kadar sorun apachede mi ne??

3 gündür siteler kapalı ama şuan aklıma gelen sitelerden http://www.alorak.com/pano/ (yani forum scripti-sonuç olarak apache ve mysql isteyen her adres) açılmıyor 500 internal server error çıkıyor.. bunu Cihan bey biliyordu.. (en azından.)

Klasör içindeki .htaccess dosyasını silip yeniden dener misiniz?

İyi çalışmalar.

the_fero

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.htaccess dosyası kullanıyorsun sanırım aynı sorunlar bendede var .htaccess dosyasını silirsen 500 internal server error hatası vermiyor

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
LifeNIC' Alıntı:
Klasör içindeki .htaccess dosyasını silip yeniden dener misiniz?
İyi çalışmalar.

Ondan olmadığını biliyordum ama cidden denedim olmadı.. Tüm sitelerde olacak hali yok sanırım? 1 tanesinde denedim olmadı (burda verdiğim siteden)

Dosyayı silemem. içinde birçok bilgi tanımlı.. (yedek alıp deniyorum..)

L

LifeNIC~

Misafir
Ondan olmadığını biliyordum ama cidden denedim olmadı.. Tüm sitelerde olacak hali yok sanırım? 1 tanesinde denedim olmadı (burda verdiğim siteden)

Dosyayı silemem. içinde birçok bilgi tanımlı.. (yedek alıp deniyorum..)

.htaccess dosyası içerisinde sitenizi çok büyük etkileyecek birşey yok merak etmeyin. Yani onu silerseniz script hata falan vermez, aksine düzelir :) (yani .htaccess hatası ise)

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
.htaccess dosyası içerisinde sitenizi çok büyük etkileyecek birşey yok merak etmeyin. Yani onu silerseniz script hata falan vermez, aksine düzelir :) (yani .htaccess hatası ise)

.htaccess i biliyorum içine gerekli kodları ben koydum. sorun ondan değil daha önce çalışıyordu da. rewrite yapmak için .htaccess kullanılmalı.. ve bende kullanıyorum. Konu dışına çıkmayalım. Yetkili arkadaşlar da açıklama yapmalarını bekliyorum(ayrıca birkaç hafta önce şuan söylemeyeceğim bir nedenden dolayı sitelerde açık oluştu. bizden değil. ama biz söyledik)

esq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açılmayan sitenizin adresiniz nedir ? Sunucuların tümü problemsiz olarak çalışmakta. Konuyu çarpıştırarak anlatmak yerine, sorununuzu telefonda görüştüğünüz kişiye anlatsaydınız probleminiz giderilirdi. Bu ofis 7/24 soru geçiştirmek için açık değil. Zannediyoruz ki, sadece dakikhostu kötüleyelim diye hosting alıyorsunuz. Hangi probleminizi düzgün olarak ilettiniz de yanıtlamadık ya da sorununuzu çözmedik ? dakikhosttaki kullanıcı adınız nedir ? Kayıtlarınızı buraya göndermek istiyorum ki kaç tane problem için ticket açmışsınız. Hatta bir üyeliğiniz var mı onu da çok merak ediyorum.

Siz neden forumlarda yalan yanlış şeyler yazıyorsunuz? 7/24 soru geçiştirmek açık değil de ne demek? Gerekiyorsa Almanyaya gideceksiniz işinizi yapmak için.O sitenizde ki sözleşme ilede kimseyi kandıramazsınız.Tüketici hakları kanununu öğrenin ilk önce.Tüketici hakları kanununu kullanarak dava açıldığı takdirde, o sözleşmenizin 1 damla değeri kalmaz.

Eğer kanunu bilmiyorsanız şirket açmayınız.Buyrun okuyunuz: http://www.er-tek.com.tr/tuketici.htm

Ayıplı Hizmet
Madde 4/A- Sağlayıcı tarafından bildirilen reklam ve ilânlarında veya standardında veya teknik kuralında tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da yararlanma amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren hizmetler, ayıplı hizmet olarak kabul edilir.

Tüketici, hizmetin ifa edildiği tarihten itibaren otuz gün içerisinde bu ayıbı sağlayıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, sözleşmeden dönme, hizmetin yeniden görülmesi veya ayıp oranında bedel indirimi haklarına sahiptir. Tüketicinin sözleşmeyi sona erdirmesi, durumun gereği olarak haklı görülemiyorsa, bedelden indirim ile yetinilir. Tüketici, bu seçimlik haklarından biri ile birlikte 4 üncü maddede belirtilen şartlar çerçevesinde tazminat da isteyebilir. Sağlayıcı, tüketicinin seçtiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

Sizden artık hizmet almak istemeyen kişilere sunucudaki dosyalarını ve ücretlerini GERİ İADE ETMEK ZORUNDASINIZ. Çünkü yaptığınız kanundaki "ayıplı hizmet" kategorisine giriyor. Hakkınızda dava açılıp 10 yıllık makine parası kadar tazminatta alınır.Bunu unutmayın...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Restart atmak, .htaccess i silip denemek , cok ilginc seyler yaziliyor. Siz gercekten emin misiniz hosting servis saglayicisi oldugunuza?

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüketici haklarını da çok iyi biliyoruz. Olayı bizim tarafımızdan göremediğiniz için bu şekilde düşünmenizi anlıyoruz ama biz de her şeyin farkındayız. Kullanıcılardan kaynaklı problemleri kimse ayıplı hizmet olarak nitelendiremez, kaldı ki kabul edilen bir kullanım sözleşmesi bulunuyor. Gerçi bu kullanıcının bir problem raporu bile bulunmuyor. Forumdan bakarak problemlerini gidermeye çalışıyoruz.

Hiç bir kullanıcımıza ayıplı hizmet sağlamıyoruz, hiç bir kullanıcı da bu şekilde hizmet aldığını gösteremez. Prosedüre uygun hareket edildiği sürece problemler bize iletildiği andan itibaren maximum 10 dakika içerisinde çözülmektedir.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Batu' Alıntı:
Hiç bir kullanıcımıza ayıplı hizmet sağlamıyoruz, hiç bir kullanıcı da bu şekilde hizmet aldığını gösteremez. Prosedüre uygun hareket edildiği sürece problemler bize iletildiği andan itibaren maximum 10 dakika içerisinde çözülmektedir.

O kişilerin cep telefonlarını bana özel mesajla iletebilir misiniz? 10 dakika önemli değil 1 saat olsun ki hiç yoktan ulaşabildiğim birisi olabilsin. "Tamam ben söylerim şuna şuna" diyen birisi yerine?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Restart ederseniz 3 dakikaya yakin bir surede cozulebilir. Tabi bir cok problem 10 dakikadan uzun surer, ama super kahramanlar varsa bilemiyorum.

Ates olmayan yerden duman cikmaz, onlarca mesaj atiliyor, biraz daha serinkanli olup hata bizde de olabilir, sunu da biz yanlis yapmis olabiliriz diyerek buyukluk gosterebilirsiniz. Uretim sektorunde degilsiniz, servis sektorundesiniz, ikili diyalogun cok onemli oldugu bir yerde. Her turlu girdiye acik olarak, maksimum kaliteli ciktiyi vermeniz gerekir. Neyse buyuk ihtimal bunlari da biliyorsunuzdur zaten.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5