İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dakikhost Sorunları

L

LifeNIC~

Misafir
Geçmiş olsun arkadaşım, Batu beye ulaşmayı denediniz mi bu süre zarfında? Dilerseniz kendinden izin aldıktan sonra GSM numaralarını PM atabilirim ?

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
dakikhost bu başlıkta 2 kere mesaj atmış (sanırım 24 saat önce) nasıl haberleri olamaz bu ne pişkinlik

Pinhani

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet hala bekliyoruz sorunlar düzeltilsin diye ama bu başlığı açalı bile epey uzun bir zaman oldu hala düzelmiş değil problem. Birkaç saat önce yine arandı düzeltilecek dendi. Artık yorum size kalmış...

Pinhani

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yedeklerimi de alabilsem bi bırakacağız ama yedeklerime de ulaşamıyorum

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O konuya açıklamayı yaptık. O soruların cevabı forumdan verilmez.

Şu anda açıklama yapan bir firma yetkilisi yerine, sizler gibi herkesin ne düşüneceğini umursamaz birisi olsaydık, (ticari ya da etik sorunumuz olmasa) bu konuyu açan müşteri hakkında çok daha farklı olayları buraya yazardım. Ancak etik gereği bu yapılamıyor.

Bizi saat 17:50 de 2 kere aramış (5 dakika ara ile) güya iş bilmeyen birisi telefonu açmış. Cevap verememiş, bilir kişi şu an yok demiş (Tam çalışma saatimiz ve herkesin büroda olduğu zamanlar...). Sevgili müşterimiz kalkıpta not bile bırakmamış. Sadece msnde bizim online olmamızı beklemiş, telefon numaralarımızdan tekrar aramayı, sitemizden ticket atmayı unutmuş ondan sonra bizden destek alamamış ki biz mail ile bilgilendirme yapmış ve sitemizden de konu ile ilgili açıklama yapmışız.

1 haftadır kapalı diyen kullanıcılarımız http://www.dakikhost.com/tos.html de belirttiğimiz üzere hiçbir yedek almamış ve yedek konusunda güvenceyi kesinlikle vermememize rağmen bizi beklemeyi tercih etmiştir. Yedekleri olan tüm kullanıcılara başka serverlarda hesap açılmış ve gecikmeye dair olan sürenin belki 20 katı süreliğine bedava kullanım hakkı verilmiştir.

Diyecek birşey bulamıyoruz. İsteyen istediğini düşünebilir. Biz elimizden geldiğince 7/24 ofis numaralarından destek vermeye çalışıyor ve işimizi yapıyoruz. Bu mesajımızdan sonra hala bize ulaşmak yerine, forumlarda bizim takip etmemizi bekleyen müşterilerimiz varsa sanırım daha fazla beklemek zorunda kalacaklar.

Zamanımızı uygunsuz bir platformda aldığınız için teşekkür ederiz;

Cihan KIZILGÜL

http://www.dakikhost.com

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
O konuya açıklamayı yaptık. O soruların cevabı forumdan verilmez.

Şu anda açıklama yapan bir firma yetkilisi yerine, sizler gibi herkesin ne düşüneceğini umursamaz birisi olsaydık, (ticari ya da etik sorunumuz olmasa) bu konuyu açan müşteri hakkında çok daha farklı olayları buraya yazardım. Ancak etik gereği bu yapılamıyor.

Bizi saat 17:50 de 2 kere aramış (5 dakika ara ile) güya iş bilmeyen birisi telefonu açmış. Cevap verememiş, bilir kişi şu an yok demiş (Tam çalışma saatimiz ve herkesin büroda olduğu zamanlar...). Sevgili müşterimiz kalkıpta not bile bırakmamış. Sadece msnde bizim online olmamızı beklemiş, telefon numaralarımızdan tekrar aramayı, sitemizden ticket atmayı unutmuş ondan sonra bizden destek alamamış ki biz mail ile bilgilendirme yapmış ve sitemizden de konu ile ilgili açıklama yapmışız.

1 haftadır kapalı diyen kullanıcılarımız http://www.dakikhost.com/tos.html de belirttiğimiz üzere hiçbir yedek almamış ve yedek konusunda güvenceyi kesinlikle vermememize rağmen bizi beklemeyi tercih etmiştir. Yedekleri olan tüm kullanıcılara başka serverlarda hesap açılmış ve gecikmeye dair olan sürenin belki 20 katı süreliğine bedava kullanım hakkı verilmiştir.

Diyecek birşey bulamıyoruz. İsteyen istediğini düşünebilir. Biz elimizden geldiğince 7/24 ofis numaralarından destek vermeye çalışıyor ve işimizi yapıyoruz. Bu mesajımızdan sonra hala bize ulaşmak yerine, forumlarda bizim takip etmemizi bekleyen müşterilerimiz varsa sanırım daha fazla beklemek zorunda kalacaklar.

Zamanımızı uygunsuz bir platformda aldığınız için teşekkür ederiz;

Cihan KIZILGÜL

İlk sorunuza cevap olarak eğer telekomdan aramaların listesi filan bakılabiliyorsa oradan bakarız. eğer biz yalancıysak burada yalancı olduğumuzu siz kendi elinizle gösterirsiniz?? Ki o saatten biraz daha önce arandı(son arama)

1 haftadır kapalı diyen kullanıcı o adresteki host günlük ve aylık yedekleri almasını bekliyoruz. Yedek konusunda güvence var sitenizde..

Neyse yarın açılacakmış siteler..

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu mesajımızdan sonra hala bize ulaşmak yerine, forumlarda bizim takip etmemizi bekleyen müşterilerimiz varsa sanırım daha fazla beklemek zorunda kalacaklar.

Kendi kendinizle çelişiyorsunuz o zaman forumda başlık açarak müşteri bulmaya çalışmayın normal bir firmanın yapması gereken gibi reklam verin sadece.

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güvence olarak ta hiçbir madde yoktur.

"Yedekleme; Barındırma hizmetlerimizden yararlanan müşterilerimizin tümü, aldıkları hizmete ait yedekleme işlemlerini yapmakla yükümlüdür." ama biz her ihtimale karşı yedek alıyoruz. Bunun da açıklaması : "DakikHost, kiralık sunucular haricinde, web ve bayii hosting sağladığı sunucuları için günlük ve aylık olarak yedekleme yapmaktadır. "

Kaynak : http://www.dakikhost.com/tos.html

Az önce iki ortağınızla da msnde görüştük. 2 kere aradığınızı kendiniz söylediniz ve tarih verdiniz. Bu yüzden harici bir kanıta gerek yok sanırım?

Müşterilerimizle tartışır tarzda bir üslup içine girmeyi uygun bulmuyoruz. Fikirlerinizin devamı varsa, demin bizlerden nasıl cevap aldıysanız yine aynı yerden iletebilirsiniz.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111

Nasil bir terbiyesizliktir bu? Ticari ya da etik sorun yuzunden musterin hakkinda bildigin farkli olaylari yazmayacaksan, bunu zaten hic dile getirme. Aba altindan sopa gostermek mi bu? Hayatimda boyle sacmalik gormedim, siz kendinizi kim saniyorsunuz? Insanlar sorun dile getiriyor, cozum getirmek yerine ben de neler biliyorum ama etik insanim soylemem diye mi cevap veriyorsunuz? Imza atiyormussunuz ama attiginiz imza kalitesiz konusmanin imzasi.

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyla ilginiz olmadığı halde bu yaklaşımınızı (terbiyesiz kelimesini) ilk kendiniz sorgulayınız. O insanlar sorununu bizlere değil de, firmamızla hiçbir ilgisi olmayan bir ortamda iletiyorsa, ne yazık ki böyle bir cevapla dönmemiz gerekiyor. Mağduriyetini savunan hiçbir müşterimiz; yedeklerini almış olduktan sonra, 1 hafta gibi uzun bir süreçte beklemek zorunda kalmamıştır.

Bu olayları yazarken biz aynı zamanda msnde konuşmakta idik ve ne yazıkki hala buradan cevap verilmektedir. Bunun içinde ki niyeti de ister anlayın ister anlamayın. Biz müşterilerimizin hakkını forumlardan aramasını kesinlikle kınıyoruz. Hak ve taleplerine karşılık gelmezse tabii ki sorunlarını buradan dile getirecekler. Ancak kalkıpta bizlerden haber almak yerine, sitemizdeki haberleri okumak yerine, telefon açmayı unutmak yerine buradan cevap bekleniyorsa; biz tüm işimizi gücümüzü bırakıp buradan insanlara laf yetiştiremeyiz. Bu yüzden de her zaman buradan cevap veremeyiz.

Yaptığımız kampanyalara gelince aylık olarak bir mesaj atmaktaydık, dikkat ederseniz onu da yapmıyoruz. Çünkü kendini bilmezlerin direk hedefi oluyoruz. Dakikhost'un hiçbir foruma ihtiyacı yoktur, bizim en büyük referansımız ve yeni iş kaynaklarımız her zaman mevcut müşterilerimiz olmuştur.

Bu yazdıklarımdan sonra oluşacak polemikleri yine sanırım kendi aranızda halletmek zorunda kalacaksınız. Çünkü yazılanlara baktığında tüm Dakikhost çalışanlarının sinirleri bozulmakta ve gerçekleri tam olarak yansıtmadığını düşünmekteyiz.

NOT : Kesintiler tamamen sunucu değişimlerinden kaynaklanmaktadır. Hafta sonları DC'ye ulaşılamadığı için böyle bir gecikme olmuştur.

Daha fazla meraklarınız varsa http://www.dakikhost.com/news.php den sorunlar hakkında bilgi alabilirsiniz. (Sitemizi kullanmayı bilmeyenler için)

Hepinize değerli fikirlerinden ötürü teşekkür ederiz;

Cihan KIZILGÜL

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Mesajlari okumadan cevap veriyorsun bir kere. Ben sana dc kesintisi, musteri problemi filan yazdim mi? Kotu hizmet veriyorsun yazdim mi? Bana 4 paragraf laf anlatmana gerek yok. Benim saskinlik icinde kaldigim, bir musterine topluma acik bir forumda, ben de senin hakkinda neler biliyorum ama etik geregi yazamiyorum demen. Gerisi, yaptigin is, kim oldugun, kac kisi calistirdigin beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Dolayisiyla yaptigin terbiyesizligi de savusturmuyor. Neyi sorgulayacagim anlamadim, ozur dileyecegine, bana sorgula diyebiliyorsun. Sahsina munhasir konusma tarzini ve musterine yaklasimini neden kendi aramizda problem yapip cozumleyecegiz onu da anlayamadim, cozumlenecek birsey yok. Eksi puan.

Ek not olarak da, foruma ihtiyacin yoksa bir post icinde 3 kere sitene link verme bence.

Pinhani

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biz sorunları birebir de görüştük sizinle geçen pazartesi günüydü tam olarak. Cihan beyle Msn vasıtasıyla görüştük. Hatta o gün sitelerin bazıları açılmıyordu(büyük çoğunluğu). Bize halledileceği söylendi. Bekledik ama fayda yok. Ofisinizi de 2 defa değil daha fazla aradık. Ayrıca sorunumuz da hala çözüme ulaşmış değil. tam bugün pazartesi yani yaklaşık 8 gündür sitelerimize ulaşım yok. Bugün de açılacağı söylendi ama hala sitelerimize erişim açılmış değil. Bu arada bu kesintiler sunucu değişiminden kaynaklanmıyor. İlk önce sitelere erişim kesildi sonra sizin tarafınızdan sunucu değişimine karar verildi. Burda da kendinizi zeytinyağı gibi suyun üstüne çıkarıyorsunuz her zamanki gibi. Ben buraya daha fazla mesaj yazmayacağım. İnsanlar kendileri değerlendirsinler artık... Ne kadar mağdur durumda olduğumuz da aşikar.

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Serverlardaki problem giderilmek üzeredir. Tek sunucu hariç hepsi aktif durumdadır. Bu sunucu üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir. Yarın gün içerisinde (14.10.2006) hallolucaktır. Tüm mağdur kullanıcılarımızın gerekli zararı karşılanacaktır.

Anlayışları adına teşekkür, mağduriyetleri adına özür dileriz,

Cihan KIZILGÜL

Dakikhost

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Root dizininde;

/etc/init.d/iptables start

% 90 sitelerin acilacaktir. buda demek oluyorki sitelerin dns problemi yasiyor. ayni sorun bendede var cünkü. yaklasik 2 haftadir her gün gece 02:15 ile 06:30 arasinda bi ara time out oluyor daha sonrada dnsler çözülmüyor.
bende; /etc/init.d/iptables start yazik aciyorum.

umarim en kısa süre icerisinde bu sorunuda çözebilir DakikHost

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Ağlanacak halimize gülmekten başka çare yok bu topic te...

Siz sağolun emi.. Pazar günü kalkıp yorgun argın bi o kadarda uykusuz işe gelmişim siz bütün uykumu kaçırdınız ve yorgunluğumu üzerimden aldınız... Türk filmi izlemek gibisi yok...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5