İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DakikHost Yapacaksan işini adam gibi yap

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
hiç kullanmadım hiç bir fikrim yok. Ama @xfatihx sayac.tc için yurt dışından bir sunucu aldı ki muhteşem bir sunucu tek kelime ile ona sorabilirsiniz.

sizinkide biraz tavsiye olmuş sanki.

djkickass aracılığı ile netdirekt'den bir makine aldım. şu anda 2. ayımdayım herhangi bir sorun yaşamadım. (tavsiyedir.)

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
sizinkide biraz tavsiye olmuş sanki.

djkickass aracılığı ile netdirekt'den bir makine aldım. şu anda 2. ayımdayım herhangi bir sorun yaşamadım. (tavsiyedir.)

vallaha günlük 300 000 tekile banamısın demiyor sunucu direk ben kullanıyorumdiyebilirim ama nereden olduğunu bilmiyorum.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ha anladım. servise bağlı sitelerin hitlerini sayıyorsun ok
bende 300 bin tyekil deyince merak ettim
ama sayaç güzel . tebrikler
bizde düşünüyoruz o tarz birşey. ama daha değişik

Inferno

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Merhaba;
Biz insanlar çok nankörüz siteleriniz açık olduğu zamanlarda forumlara neden çok memnunuz başlıkları atmıyorsunuzda sorun olduğunda oraya buraya yazıyorsunuz ve sorun çözüldüğü zaman o insanlardan hizmet alıyorsunuz kendilerinden destek istiyorsunuz nasıl yüzünüz tutuyor burada size soruyorum forumlar paylaşım yeridir.Şikayet edeceksen çek git yakınındaki adliyeye ver dilekçeni iceriye kendini azda olsa kanıtlamış bir hosting firmasına yapacaksan işini adam gibi yap diyemezsin!!!
Burda sizi şiddetle kınıyorum yaptığınız çok yanlış.

Saygılarımızla.

Nudenbilisim allah başına bize gelen gibi bir bela vermesin yoksa bu postu attığına çok pişman olduğunu görürsün. Saygılar.

N

nudembilisim

Misafir
Nudenbilisim allah başına bize gelen gibi bir bela vermesin yoksa bu postu attığına çok pişman olduğunu görürsün. Saygılar.

Merhaba;
Bu durum her firmanın başına gelebilri ama hiç bir firma bu durumda olmak istemez ama müşterilerinde biraz sağ duyulu olması lazım firma forumlardan müşteri kaybedip itibarı zedelenir ise kapatır olan diğer kullanıcılara olur.Yani bu arkadaşımızın ve diğer dakik zedelerin yaptıkları dakikin bitmesine neden olabilir amacımız bu durumun onune gecmek hakkı forumlarda değil dava yerlerdinde adli mercilerde aramalıyız.

Saygılar.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Merhaba;
Bu durum her firmanın başına gelebilri ama hiç bir firma bu durumda olmak istemez ama müşterilerinde biraz sağ duyulu olması lazım firma forumlardan müşteri kaybedip itibarı zedelenir ise kapatır olan diğer kullanıcılara olur.Yani bu arkadaşımızın ve diğer dakik zedelerin yaptıkları dakikin bitmesine neden olabilir amacımız bu durumun onune gecmek hakkı forumlarda değil dava yerlerdinde adli mercilerde aramalıyız.

Saygılar.
Adli mercilere başvurarak adamın içeri girmesi veya dolandırıcılık suçuyla savcılığa çağırılması itibarını zedelemezmi acaba. Bu olaylar olduğunda şirketi kim nasıl yönetebilir.

N

nudembilisim

Misafir
Adli mercilere başvurarak adamın içeri girmesi veya dolandırıcılık suçuyla savcılığa çağırılması itibarını zedelemezmi acaba. Bu olaylar olduğunda şirketi kim nasıl yönetebilir.

Merhaba;
www.dakikhost.com girerseniz adamın gerekli açıklamaları mevcut ve bunları kendisi kullanıcı sözleşmesinde dile getirmiş bu nedenle adam cezaevine girmez ama kayıplardan dolayı kendisine tazminat davası açılır buda kaç yıl sürer bilinmez :)

Saygılar.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Merhaba;
www.dakikhost.com girerseniz adamın gerekli açıklamaları mevcut ve bunları kendisi kullanıcı sözleşmesinde dile getirmiş bu nedenle adam cezaevine girmez ama kayıplardan dolayı kendisine tazminat davası açılır buda kaç yıl sürer bilinmez :)

Saygılar.

Ben mağdur değilim. Alışverişim olmadı. Sözleşmelerinide okumama gerek yok. Gidin şikayet edin buraya yazmayın dediniz. Bende farzı misal örnek verdim.
Ya gerçekten içeri girerse ne olacak. O zaman zarar vermiş olunmayacak mı?

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
o sözleşme ile bile olsa adamı ipe götürürler ( mizansen örnek sadece )
o nasıl sözleşmedir öyle? hiç bir ciddiyeti, yaptırımı yok. ne sorumlu mahkeme adı yazılı ve sözleşme maddelerinin sayısı ne sorumlu ne müşteri..
" kap - kaç " mantığı ile karalanmış..

N

nudembilisim

Misafir
Ben mağdur değilim. Alışverişim olmadı. Sözleşmelerinide okumama gerek yok. Gidin şikayet edin buraya yazmayın dediniz. Bende farzı misal örnek verdim.
Ya gerçekten içeri girerse ne olacak. O zaman zarar vermiş olunmayacak mı?

Merhaba;
Batmak ayrı içeri girmek ayrı tüm elemanlarımı içeri giriyor hayır 1 kişi vergi levhası kimin adına ise o girer diğerleri işi yürütür ama batarsa hepsi çıkar.

Saygılar.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
@nudembilisim'e hitaben:

burası iyinet webmaster forumları.

webmaster forumundada 50 tane server ve 1200 küsür tane web sitesinin canı yandığı zaman tabiki başlık açılacaktır. bundan doğal birşey yok ki.

"forumlar paylaşım içindir" demişsiniz. oda nereden çıktı? forumda paylaşımda yapılır, lak lakta, fikir alış verişide...

mesela bu konu "fikir alışverişi" kategorisine girebilecek bir konu.

son olarak yine tekrarlamak istiyorum, burası webmaster forumu ise, canı yanan kişiler tabiki canlarının yandıklarını yazacaklar ve buna sizin ağzınızı açmaya hakkınız yoktur.

iyi çalışmalar dilerim.

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dikkat ediyorsanız aylardır forumlara yazı yazmaktan kaçındım. Çünkü buralara ne kadar yazı yazarsak o kadar adımızı kötüye çıkartmak için uğraşanlar ÇOK. Dolandırıcı firmalar arasına ismimizi yazacak bir durumu yok hiç kimsenin, üstelik birilerini dolandırmak isteseydik aylardır netdirekt'in yıldırma çalışmalarına katlanmaz ve hizmet vermeye devam etmez, önermez ve satmazdık bu sunucuları.

Hatta o her konumuzun altından gelen farklı firmavari reklamların da durumu belli zaten, biz bunları kaale alıp kıyaslamaya girmiyoruz bile. Afedersiniz, biz açıklamamızı en doğru şekilde yapmamıza, ortadaki mağduriyetleri bildirmemize ve çözüm üretmeye çalışmamıza rağmen bu şekilde yorumlayan kullanıcılar için böyle durumlarda pılı pırtı toplayıp ortadan kaybolmamız mı gerekir diye soruyorum.

Nasıl olur da şu şekilde bir yol izlerseniz size çözüm üretebiliriz dediğimiz halde, forumlardan bizden sorularınıza yanıt almak istiyorsunuz anlamıyorum. Hadi anlayışsız olunmalara hak veriyorum, ne veriler, ne web siteleri, ne sunucular gitti bu fesih ardından. Biz her birinin değerini düşünerek hareket etsek zaten her birimiz vicdan azabından ölürüz.

Arkadaşın biri tutmuş yazmış, dakikhost netdirekte para ödemiyor. Neden ödemesin dakikhost kullandığı sunucu ücretlerini ? Neden netdirekt kullanılmayan sunucuların ücretlerini tahsil edemediği için anlaşmayı feshettiğini tahmin etmiyorsunuz da aklınızda hep bir suclama yapalım, karalama yapalım şeklinde iddialar savunuyorsunuz.

Firmamızdan alışveriş yapan tüm kullanıcılar, hizmet sözleşmemizi kabul ettiği gibi kullanımlarını da bu doğrultuda yapmakla yükümlüdürler. Hiç bir firma hizmetin kesintisiz olacağını garanti edemediği gibi biz de bu şekilde bir bildirimde bulunmadık. Yine işimizin başındayız, yine mağduriyetleri engellemek için çalışmaktayız. Fakat her kullanıcı gibi "nerede benim yedeğim" şeklinde gelen telefonlara/epostalara/ticketlara otomatik olarak aynı evabı vermekteyiz. Hizmet almaya devam etmek istiyorsanız hizmetiniz devam ettirilecek, yalnızca yedek dosyalarınıza erişiminiz olmayacaktır. Yedeklemeden de her firmada olduğu gibi kullanıcılarımız sorumludur fakat hiç bir kullanıcı kendi sorumluluğunun farkında değildir(neredeyse). Oysa mağduriyeti 1 saat içerisinde atlatmış en az 250 tane hosting kullanıcımız şu anda faaliyetlerine devam etmektedir. Neden ? Çünkü bilinçli kullanıcıdır, ne nasıl ne şekilde kullanılıyor haberi vardır, belirttiğimiz yolları izlemiştir ve hizmetini almaya devam etmektedir.

Çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir, bu mesajın arkasından forumda herhangi bir açıklama yapılmayacaktır, dakikhost yıllardır sektörde olmasına karşın aldığı bu yanlış ithaf ve karalamalarla bile yine ayakta duracak ve hizmet vermeye devam edecektir. Sadece dakikhost sunucularına ait 1250 web sitesi, 50 adet kullanıcı sunucusunda ise yaklaşık olarak 8.000 civarı web sitesi kaybedilmiştir.

Son olarak, çözüme ulaşmak isteyen kullanıcıların telefon etmek yerine Müşteri Hizmetleri bölümünden bize soru göndermeleri yeterlidir. Şu anda telefon yolu ile ulaşan kullanıcılarımız yalnızca sekretere not bırakabilmektedir.

Yaklaşık 45 saattir kesintisiz olarak çalıştığım için yazılarımda anlaşılmazlıklar olabilir. Bu kadar anlayışsızlığın karşısında yine de anlamayacağınızı bile bile bu mesajı buraya yazmayı uygun gördüm.

Umarım okuyacak tüm kullanıcılar için de uygun olmuştur.

sihirlinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen ne kadar yüzsüz ve iğrenç bir insansın ya olaya bak.
Ben gelcem senden sunucu alıcam SENDEN alıyorum bak satıcı sensin bana ben senin müşterinim sonra bana diyorsunki aldığım yerle ödemelerde sorun çıktı şak diye kapadılar. Ben sana ödemelerimi tıkır tıkır yaptımmı arkadaşım yaptım. Ben seni bilirim. Senin SORUMLULUĞUNDA olan bir olaya senle hiçbir alakası yokmuş tamamen netdirekt ve müşteri suçuymuş gibi yaklaşıyorsun. NETDİREKTE aylık ödemen gereken parayı ödeyemedin adamlarda türk değiller seni sallamazlar şak diye kestiler. bundan önceki kesilmelerdede ödemeni aksattığın için kesinti yaptılar sonra ödeyince açtılar. Bu çok basit bişey bunu insanlar göremeyip senin şu SAF sözzlerine kanıcaklarsa ONLAR DAHA SAF. Senin gibi insanlar yüzünden şu forumdan kimse hiçbişey alıp satamıyor. Rezil herif kapa accountunu git de ADAM sansınlar.

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yaklaşık 45 saattir kesintisiz olarak çalıştığım için yazılarımda anlaşılmazlıklar olabilir.

sen o kadar saat çalışıyorsunda, bizim çalışmamız çalışma değil mi ?

madem böyle bir olay var, madem ödeyemeyeceksin parayı, o zaman söylersin müşterilerine, herkes yedeğini alır sonra ne yaparsan yap.

yazık değil mi bizim emeğimize + senin yüzünden kaç kişiye mahçup olduk kaç kişiden küfür yedik bunun farkındamısın ?

buraya 45 saattir kesintisiz çalışıyorum diye duygu sömürüsü yapma. burda madur olan biri varsa o da müşterilerdir.

saygılar,

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Muhabbet fazla uzadi, arkadas dogru soyluyor. Turkce mealine ben cevireyim, bu forumda bu isi bilen akilli, tecrubeli arkadaslar hep sizi uyardi bizimle calismamaniz icin, ama siz kendi burnunuzun dikine gittiniz, kendiniz ettiniz kendiniz buldunuz, simdi gereksiz yere forumda yazmayin diyor.

Evet bu konudaki gecmis konulardaki mesajlarimizi okuyun, sonra aradan 2-3 ay gecmeden basiniza gelenlere bakin. Lutfen artik bu tarz mesajlarinizi kendinize saklayiniz. Gidip hizmet almaya calistiginiz firma ile gorusun. Bir kere, iki kere, uc kere actiniz, biz de size yorum da bulunmaya calistik. Kendi dusen aglamaz.

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu olay uzun bir süre kapanmayacak gibime geliyor.
Mağdur olanların durumuda kötü,
dakikhost'un durumuda kötü.

2 tarafada hak veriyorum.
2 Tarafada geçmiş olsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5