İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DakikHost Yapacaksan işini adam gibi yap

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Muhabbet fazla uzadi, arkadas dogru soyluyor. Turkce mealine ben cevireyim, bu forumda bu isi bilen akilli, tecrubeli arkadaslar hep sizi uyardi bizimle calismamaniz icin, ama siz kendi burnunuzun dikine gittiniz, kendiniz ettiniz kendiniz buldunuz, simdi gereksiz yere forumda yazmayin diyor.

Evet bu konudaki gecmis konulardaki mesajlarimizi okuyun, sonra aradan 2-3 ay gecmeden basiniza gelenlere bakin. Lutfen artik bu tarz mesajlarinizi kendinize saklayiniz. Gidip hizmet almaya calistiginiz firma ile gorusun. Bir kere, iki kere, uc kere actiniz, biz de size yorum da bulunmaya calistik. Kendi dusen aglamaz.
kesinlikle katılıyorum ilk mesajımda da söyledim bu firmaların size kötü olduğunu kanıtlamak için temiz bir dayak atmak zorunda değiliz size. kendiniz devam ettiniz kendiniz buldunuz. illada beni dolandırın dediniz. onun için kimse kusura bakmasın ama ne burada mağdur olanlara üzüşüyorum nede inşallah atlatırlar demiyorum.

Çakallık yapıp 100 kuruş ucuz olsun buradan olsun aman be derken aslında siz zaten dolandırılmayı baştan kabul ettiniz.

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence kontrolsuz büyümenin dogurdugu bir sonuc gibi gorunuyor

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Ben de çakallık edip, ucuz reseller aldım oradan (Netdirect). Nerede ise her gün kesilmeler oldu. Forumda kesilmeler ile ilgili kesilme süreleri ile beraber mesajlarım mevcut. Kesilmeler sonunda HDD hatası oluşmuş ve yine kesintilere devam...

Ama ben başka bir çakallık daha yaptım, denemek için reseller'e sadece 1 site koydum ve aylık ödeme yaptım. 3 ay sonunda da terk ettim reselleri.

Bu esnada diğer sitelerim de Netdirect de. Arada TTNET'in yurt dışı çıkışları da bozulmuştu. DNS farklılığı yüzünden Netdirect'te olan iki farklı sunucudan birine erişim olmayabiliyorken diğerine oluyordu.

N

nudembilisim

Misafir
Merhaba;
Peki niye kendileri tekrardan odeme yapıp müşteriler adına konuşup sunucuları geri almıyo?burasını anlıyamadım.
Neyse tüm dakik zedelere geçmiş olsun.

Saygılar.

harikahost.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar ,

Öncelikle hepinize geçmiş olsun inşallah en kısa sürede sunucularınıza ve sitelerinize tekrardan kavuşursunuz...

Aldığım iyi bir duyuma göre dakikhost ödemelerini yapmakta gecikmiş (birkaç kez yapılmış bu)sunucularda bu yüzden kapatılmış sadece bir duyum bu kesin değil kimseyi suçlamakta istemem...

İnşallah olaylar istediğiniz gibi güzelliklerle gelişir..

KOLAY GELSİN...

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Bence Konu ödeme geciktirmesi gibi degil 50 sunucudan sunucu başına 10 euro kazansa 500 euro eder ki bu komik bir rakam daha yüksek kazanc vardır. Kimse daha doğrusu aklı başında kimse aylık 1000 2000 euro kazanç sağlayacağı muslugu kapatmaz.

Benim 3 komplo teorim var.
1. olarak Almanyada bazı datacenterlar özellikle türkiyeden çalışan firmalara senelik ödeme dayatması yapmakta.
2. olarak netdireck belkide turkiye temsilcisi olan başka bir firma ile daha yogun alişveriş içinde oldugu ve anlaşmasında TR nin yetkili tek satıcı sizsiniz dedigi icin türk müşterileri bu şekilde devre dışı bırakmış olabilir.
3. Dakikhost yada cidden 1,2 ay ödemeleri yapmadı ve 50 sunucu X minumun 50 euro dan 25.000 euro yu bir seferde cebine indirdi ve kartlarını iptal ettirdi.

Yani bunlar komple teorisidir birileri lütfen bunları paylaştıgım için cephe almasın yada sataşmasın.

Sayğılarımla.

S

SupRAdyN

Misafir
15 tane sitem kapalı dakikhosttanda yanıt yok cok yazık bunca emek bosamı gitti yani yapacaksanız adam gibi yapın yada bırakın bu işi . Dakikhost sözum sana burdaysan yaz bir 2 seyde bizde bilelim ne olacagını.

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yada dakikhosttan sunucu alıp radyo host satan firmalar extra band harcadı. Sınırsız paketi 10 15$ a satılması gibi. Extra 1TB band 100€ olduğu düşünülürse...

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazmayalım diyorum da tahrik edenler var burada. Emin olun, bu forumda böyle kötü uslupla yazan kişilerin ne düşünceleri, ne de paraları bizim umrumuzda değil. Büyüklüğümüzü kabullenemeyen bir çok insan olduğuna inanıyorum burada. Toplam müşterilerimizin %80 i ile problemleri hallettik.

@qdin, yazılarını okuyunca forumda düzgün anlayan, fikir yürütebilen insanların da olabileceğini düşünmeye başladım. Son madde hariç, tüm parayı cebimize indirseydik bugün ne telefonla, ne de site üzerinden hiç kimse hiç bir yere erişim yapamazdı, işimizin başında olmazdık. 1. ve 2. teorilerin de gayet güzel açıklama getirmiş gibi. Öyle değil mi, neden bu musluğu kapatalım ?

Ben bu arkadaşlara, öncelikle nasıl sunucu, hosting kullanılacak bilgi sahibi olun diyorum.

@sihirlinet, mesajına senin uslubun ile cevap vermeyi çok isterdim, emin ol saygıdan da geçtim artık bu benim stilim değil.

Hep birlikte göreceksiniz ki, çok kısa zamanda çok daha iyi yerlerde olacağız ve yine kötü fikirleri olan arkadaşlar aynı fikirlerini savunmaya devam edecekler. Art niyetli beyefendiler, artık düşüncelerinizi, fikirlerinizi kaale alıp cevap yazmayacağımızı da son kez bildirmek istiyorum.

N

nudembilisim

Misafir
Merhaba;
Kardeşim o zaman almancası iyi birisi arasın dc yi sebep neyse öğrensinler.

Saygılar.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Benim 3 komplo teorim var.
1. olarak Almanyada bazı datacenterlar özellikle türkiyeden çalışan firmalara senelik ödeme dayatması yapmakta.
2. olarak netdireck belkide turkiye temsilcisi olan başka bir firma ile daha yogun alişveriş içinde oldugu ve anlaşmasında TR nin yetkili tek satıcı sizsiniz dedigi icin türk müşterileri bu şekilde devre dışı bırakmış olabilir.
1. maddeyi unutabilirsin,
2. madde için ise türkiye de kaç temsilci var bilmiyorum, konusu geçen haricinde 2 tanesinin de sitesinde bakımda yazıyor www.teknoas.com.tr www.netdirekt.com.tr

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
diyorsunuz , diyorsunuzda olan 50 sunucu sahibine binlerce site sahibine oluyor, bazı müşteriler vardırki 1 saatlik kesintiye bile tahammül edemezler sonuçta bu server sahipleri size parasını ödüyor ve karşılığında da sizden hizmet bekliyor ben serverı satarım sonrasına karışmam diye bir mantık varmdıdur, ozaman millet gider yurtdışından dc lerden kendisi alır size nedne komisyon ödüyor yabancı dili yoktur, server vs. yönetmekte etkisiz kalır, + sanırım size daha önceden dc den serverların iptal edileceği hakkında bilgi verilmiş madem müşterilerinize değer veriyorsunuz bu para akan musluktan olmak istemiyorsunuz neden siz yedek almadınız veya onu bırakın durumdan müşterilerinizi haberdar etmediniz bizimde haberimiz yoktu demeyin bunada ben inanmam lakin hiç bir DC habersiz sunucu iptal etmez,

bu arada ülkemizde insanların kendi meslektaşımızda olsa iyi yerlere gelmesi bizi kıskançlığa vs itip iftira atmaya yöneltmez dahası sektörün iyi yerlere gelmesinden dolayı mutlu oluruz. gerçi sizi suçlayanlarda yine sizin meslektaşlarınız değil size para verip doğru düzgün hizmet alamayan müşterilerinizdir.

İnşallah bu sorunlarınızı kısa sürede atlatırsınız,

Saygılar,

Yazmayalım diyorum da tahrik edenler var burada. Emin olun, bu forumda böyle kötü uslupla yazan kişilerin ne düşünceleri, ne de paraları bizim umrumuzda değil. Büyüklüğümüzü kabullenemeyen bir çok insan olduğuna inanıyorum burada. Toplam müşterilerimizin %80 i ile problemleri hallettik.

@qdin, yazılarını okuyunca forumda düzgün anlayan, fikir yürütebilen insanların da olabileceğini düşünmeye başladım. Son madde hariç, tüm parayı cebimize indirseydik bugün ne telefonla, ne de site üzerinden hiç kimse hiç bir yere erişim yapamazdı, işimizin başında olmazdık. 1. ve 2. teorilerin de gayet güzel açıklama getirmiş gibi. Öyle değil mi, neden bu musluğu kapatalım ?

Ben bu arkadaşlara, öncelikle nasıl sunucu, hosting kullanılacak bilgi sahibi olun diyorum.

@sihirlinet, mesajına senin uslubun ile cevap vermeyi çok isterdim, emin ol saygıdan da geçtim artık bu benim stilim değil.

Hep birlikte göreceksiniz ki, çok kısa zamanda çok daha iyi yerlerde olacağız ve yine kötü fikirleri olan arkadaşlar aynı fikirlerini savunmaya devam edecekler. Art niyetli beyefendiler, artık düşüncelerinizi, fikirlerinizi kaale alıp cevap yazmayacağımızı da son kez bildirmek istiyorum.

N

nudembilisim

Misafir
1. maddeyi unutabilirsin,
2. madde için ise türkiye de kaç temsilci var bilmiyorum, konusu geçen haricinde 2 tanesinin de sitesinde bakımda yazıyor www.teknoas.com.tr www.netdirekt.com.tr

Merhaba;
netdirek.com.tr teknoas.com.tr teknoserver.net semih bey'e ait şuanda kendilerinde serverım var ve 5 aydır banamısınde demeden çalışıyo sorunları yok.Teknoas.Com.tr sitesi yaklaşık 3 aydır bu halde yani bu olay ile bir alakası yok.

Saygılar

N

nudembilisim

Misafir
Merhaba;
R10 da gördüm

Hi,

thank you for your email.

Since Dakikhost did not stand to the contract we disconnected the systems,
installed new image and sold the systems to new customers. Therfore are all
datas are lost.

We are sorry about the trouble this may caused.

Mit freundlichen Grüßen / Best regards
Wiethold Wagner

netdirekt e. K.
Kleyerstrasse 79 / Tor 13
60326 Frankfurt am Main
Germany

Geçmiş olsun...

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sırıtma resmimidirki benim yaptığım neresi komik diyorsun

geçmiş olsun dedim ve iyiniyetimle işaret yaptım oraya,

başkada birşey demiyorum...

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu firma ile ilgili yaşanılan ilk sorunlar değildir, daha öncede birçok kez serverlar kapandı kesintiler yaşandı

r10.net ten bir arkadaşım şöyle demiş,

bir kişi sizi bir kere aldatmışsa onun suçudur
bir kişi sizi birden çok kez aldatmışsa suç sizindir sözünü derleyip kullanabilirsiniz kendinize...

bu anlatır artıkk herşeyi, amacım ne bu firmayı karalamak nede madur olan müşterilerini alaya alıp dalga geçmektir. Sadece firmalar hakkında biraz araştırma yapılsın...

hatta acilen sitesi açılması gerekenler varsa bana pm atarlarsa ücretsiz hesap açabilirim yeni bir yer bulana kadar:)

Saygılar,

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5