İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DakikHost Yapacaksan işini adam gibi yap

Murky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DakikHost ’tan tüm müşterilerimize önemli duyuru;

1 Haziran 2006 tarihinden itibaren çalışmaya başladığımız Almanya Netdirekt veri merkezi ile sözleşmelerimiz 28.11.2006 tarihi ile feshedilmiştir. Sözleşme feshi tamamen Netdirekt tarafından karşılıksız olarak yapılmıştır. Fesih sebebi; Netdirekt ile olan ödeme problemimizdir. Ödeme problemi tamamen Alman Netdirekt Firması’nın çalışma prensiplerinin firmamızın çalışma prosedürlerine aykırı gelmesinden kaynaklanmıştır.

Sunucu müşterilerimiz [email protected] adresine mail atarak, sunucuları ve yedekleri hakkında tam olarak bilgiyi alabilirler. Biz Dakikhost olarak; çalıştığımız tüm süreç boyunca müşterilerimizin alacakları hizmete dair elimizden geleni yapmış olmakla birlikte, oluşan tüm problemlere kendi bünyemiz altından, sermayemizden fedakarlık yaparak cevap vermeye çalıştık.

Problemden ötürü Dakikhost güvencesine dair oluşacak zedelenmeyi esefle kınıyoruz. Amerikan FDCServers firması ile 2004 yılından bu yana olan çalışmamız tamamen büyük bir düzen altında ve problemsiz devam etmektedir. Bunun sebebi de çalışma prensipleri ve 7/24 hizmet vermeleridir.

Oluşabilecek veri kayıplarına yönelik bilgilendirmemiz; kuruluşumuzdan bu yana ve her zaman olduğu gibi DakikHost - Kullanım Sözleşmesi adresinden yapılmıştır.

Tüm Almanya lokasyonlu sunucu kiralayan müşterilerimizden, sunucularını yeniden almak adına, Netdirekt’e 0049-69-90556880 numaralı telefondan ya da mail yolu ile ulaşmalarını; hosting hizmeti alan müşterilerimizin ise yedek dosyalarının bulunup bulunmadığını ve yeni hesaplarının aktif edilmesini; radyo müşterilerimizin de sunucu ip adresi ve portlarını belirten bir soru ile müşteri hizmetlerinden bize ulaşmalarını ve bildirmelerini arz ediyoruz.

Amerika lokasyonlu sunucularda ve IRC bayi paketlerinde hiç bir problem bulunmamakta ve tüm hizmetlerimiz devam etmektedir.

Detaylı bilgi almak veya hesabınızı aktifleştirmek için lütfen yalnızca DakikHost Alan Adı ve Hosting Hizmetleri - - Web Hosting, Radyo Hosting, Dedicated Server, Domain Kayıt, VPS, Radio Hosting, Webhosting adresinden kullanıcı girişi yaparak iletinizi gönderiniz. Yalnızca bu yol ile ulaşan kullanıcılarımızın işlemleri en hızlı şekilde yürütülmektedir.

İptal edilen sunucu sayısı: 50

Kaybedilen veri miktarı: 1500 GB (yaklaşık)

İptal edilen sunucularımızdaki web site sayısı: 1250

Alan adı, hesap bilgileri, müşteri destek bölümü ve diğer işlemleriniz için aşağıdaki linkten sisteme giriş yapabilirsiniz.

Bu Kaç oldu çocuk oyunu mu bu yapacaksanız işi adam gibi yapın

Almanya sunucuzda problem olduğunda 1 ay bekledik ve beklediğinize değecek bir daha problem çıkmıyacak güvenin bize falan filan zırvaladınız bi şeyler eğer yapamıyacaksanız bırakın bu işi

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
artık 1 milyon kişi şikayet yazdı dakikhost için e niye hala ora ile çalışıyordunuz onu anlamıyorum e çalışmaya devam ettiyseniz sizde bunu hak etmişsiniz. bir firmanın kötü olduğunu size anlatmak için tüm forum bir kamyona toplanıp size temiz bir dayak mı atması lazım? hayır.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
artık 1 milyon kişi şikayet yazdı dakikhost için e niye hala ora ile çalışıyordunuz onu anlamıyorum e çalışmaya devam ettiyseniz sizde bunu hak etmişsiniz. bir firmanın kötü olduğunu size anlatmak için tüm forum bir kamyona toplanıp size temiz bir dayak mı atması lazım? hayır.

Forumda reklam alanında bu kişilerin reklamı var, reklam verilmeden öncede bir sürü haklı şikayetler vardı, foruma reklam alınırken, işin bu kısmı düşünülmeli mi , düşünülmemeli mi ?

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
50 sunucu 1200 site
vay vay vay
ciddi rakamlar
yazık günah kaç kişi mağdurdur şu an

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
"Problemden ötürü Dakikhost güvencesine dair oluşacak zedelenmeyi esefle kınıyoruz"

Bu ne demek ki, anlayan beri gelsin. Problemli, puruzlu ve ciddiyetsiz bir is yapmissiniz, neyi kiniyorsunuz ? Biz cok afedersiniz bir halt yedik, ama buna karsi bir zedelenme olursa onu da esefle kinariz!

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Forumda reklam alanında bu kişilerin reklamı var, reklam verilmeden öncede bir sürü haklı şikayetler vardı, foruma reklam alınırken, işin bu kısmı düşünülmeli mi , düşünülmemeli mi ?

orasını @iyinet e sormak lazım paralar onun cebine giriyor

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hep böyle olacak Türkiye'de işini düzgün yapan adam mı var. hepsi 15 yaşında çoluk çocuk.. düzgün yapanların da hakkı olan verilmediği için fiyatları bunlara göre tuzlu.. host almadan önce maalesef önce yabancı kaynakları araştırın.. ya da köklü hosting kuruluşlarıyla çalışın..

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İşini düzgün yapan o kadar adam varki . Forumlardan hizmet alma kültürüne sahip insanlarin aglama duvari haline geldi burasi.
rastgeldiklerini yazarsın da biz de bilgileniriz o zaman.. ne kadar varsa 5 katıda yapmayan var.

misal daha önce senin hakkında böyle bir başlık açılmıştı hatırlıyormusun? ama sen aklanmıştın sanırım?

ayrıca yazımın bir bölümü kesilip cevap verilirse ne yazdığım konusunda yanlış anlaşılma olur, şimdi bu yazımın da sadece senin hakkında "hatırlıyormusun?" kısmına kadar alınırsa nasıl yanlış anlaşılma olacaksa aynen öyle olur.

o yüzden benim yazdığımı anlamadan sadece bir bölümünü alarak cevap vermeme haklını kendinde bundan sonra saklı tut winsock kardeş.

orda belirtmişim köklü hosting firmaları diye zaten. illaki var. ama çoğunluk ve alacağı hizmeti seçemeyen ya da seçmek için uğraşmayan insanlardan bahsediyorum. hemen üstüne alınıp mesajımın bir bölümünü kesip yapıştırma, cidden hoşlanmıyorum böyle bi tutumdan.
bla bla bla :p

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
hiçbir firma 50 server ve 1250 web sitesinden yaptığı karı haybeye atmak istemez. eğer böyle bir problem olduysa, mutlaka netdirekt'dende oluşan bir hat vardır.

ama şuda bir gerçektir ki, netdirekt gibi büyük bir dc'den ödeme konusunda ne kadar sıkıntı yaşanabilir? parasını zamanında verdikten sonra bir problem olmayacaktır herhalde :)

daha açıklayıcı bir duyuru yapsalardı çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

olan yine 50 sunucu sahibine, 1200 küsür web sitesine oldu.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
hiçbir firma 50 server ve 1250 web sitesinden yaptığı karı haybeye atmak istemez. eğer böyle bir problem olduysa, mutlaka netdirekt'dende oluşan bir hat vardır.

Nasıl yani :) netdirekt ödeme almasına rağmen serverlerimi kapatacak.Burada olay şudur sanırım.FDCTURKEY netdirekt e ödeme yapmadı, oda yapılması gerekeni yapdı.Şimdi asıl soruda şu.FDC den makine alan kişiler para ödememişmiydi ? Ödediği haldemi kapandı ? Her fırsatta hatasızız diyen batuhan bey ' in burada bir açıklama yapması gerekli sanırım.Yoksa dolandırıcı firmalar arasında üzülerek bir firma ismini daha yazmamız gerekecek.

Inferno

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Almanyaya telefon açıyoruz makinanız duruyor veriler yanlız dakikhostun bize telefon açması lazım size makinayı devrebilmemiz için diyor. Dakikhost bize makinanız satılmış diyor. Ben küfür etmeden ve kınamadan başka birşey yazacağım. Lütfen almanyayla görüşüp varolan elli makinayı aracısız direk sahiplerine teslim etsinler. Biz ödemesi neyse yapacağız. Batu beye duyrulur. Telefon açıyoruz hep meşgul, forum inşallah sesimizi duyurur.

Ekin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aracısız Türkiyeden almanız mümkün değil malesef, netdirekt.com.tr ile görüşün ;)

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dakikhost madurları nereye ?

bende dakikhost maduruyum. sunucum kapatıldı, yedek alamadım. zararın neresinden dönsek kardır. fazla zaman kaybetmeden yeni bir sunucuya geçmek lazım. forumu araştırıyorum bir firma için biri çok iyi diyor, biri çok kötü diyor. sonra bizde ortada kalıp böyle şerefsizlerin eline düşüyoruz.

kısacası nereyi önerirsiniz, nereye geçelim.

saygılar,

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Tavsiyelerle bu işi yapmaya devam edecekseniz dolandırılmaya devam edeceksinizdir. herkes arkadaşını söylüyor biraz adam gibi araştırın;

3 kuruştan kaçtığınız için böyle oluyor.

Türkiyeden alacaksanız:
1. Borusan
2. Natro
3. Hosthane (Ben buradan kullanıyorum)
4. Nixcon
5. Telekom
6. Superonline

Yurt dışından alacaksanız
hiç kullanmadım hiç bir fikrim yok. Ama @xfatihx sayac.tc için yurt dışından bir sunucu aldı ki muhteşem bir sunucu tek kelime ile ona sorabilirsiniz.

N

nudembilisim

Misafir
Merhaba;
Biz insanlar çok nankörüz siteleriniz açık olduğu zamanlarda forumlara neden çok memnunuz başlıkları atmıyorsunuzda sorun olduğunda oraya buraya yazıyorsunuz ve sorun çözüldüğü zaman o insanlardan hizmet alıyorsunuz kendilerinden destek istiyorsunuz nasıl yüzünüz tutuyor burada size soruyorum forumlar paylaşım yeridir.Şikayet edeceksen çek git yakınındaki adliyeye ver dilekçeni iceriye kendini azda olsa kanıtlamış bir hosting firmasına yapacaksan işini adam gibi yap diyemezsin!!!
Burda sizi şiddetle kınıyorum yaptığınız çok yanlış.

Saygılarımızla.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5