İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Danimarka ve boykot

metadige

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
İyi günler ,

Forumu aradım fakat ilgili başlık bulamadım, ben de webmasterlar daha çok bu bölüme uğradığı için buraya yazdım, eğer yanlış olduysa yönetici arkadaşlardan taşımalarını rica ederim.

Bildiğiniz gibi son günlerde yaşanan çirkin olaylardan sonra danimarka mallarına boykot çağrısı yapılmaya başlandı. Fakat Türkiyedeki danimarka malları hakkında yeterli bilgi yok.Ben de bir süre araştırdıktan sonra bunları buldum.

İlgilenen için bildiklerinizi eklerseniz ve duyuruyu elinizden geldiğince geliştirirseniz sevinirim.

LEGO oyuncakları

Kinder çikolata

Jamo hoparlör & ses sistemleri ------>Başta teknosa olmak üzere bir kaç yerde satılıyor sanıyorum

LEO Pharma ---> Innohep marka ilaçlar ve Kullanıma Hazır Enjektörler

S'Nob by Sans Noblesse ---> İstanbul da giyim mağazası

Maximum Uydu LNB Çanak

Vola armatür ve banyo-mutfak aksesuarları --> Arkitera' da satılıyor

Imeeden güzellik tabletleri

Elipse Light Lazer Epilasyon cihazı

Nilfisk Temizlik Makinaları

SAMSON FLOOR laminat Parke

DANSK DEKOR laminat parke

theflood

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tebrikler

kimsenin bu olaya duyarsız kalmaması lazım bizler müslüman olarak hiç birşey yapamıyorsak bari sesimizi duyurmanın mücadelesini verelim konuyu acan ıma teşekkür ediyorum yüreğine sağlık...

theflood

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Işte Danimarka ürünleri!!

İZİNDEN GİTMEKTEN ŞEREF DUYDUĞUMUZ PEYGAMBERİMİZE
BÜYÜK HAKARETLER EDEN KARİKATÜRLERİ YAYINLAYAN VE TEPKİLERE RAĞMEN
GEREKENİ YAPMAYAN VE ÖZÜR DİLEMEYEN DANİMARKA'YI KINIYOR
VE ÜRÜNLERİNE KARŞI BAŞLAYAN PROTESTO EYLEMİNİ DESTEKLİYORUZ!!

http://www.ankebut.net adresinden bakabilirsiniz..

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
2 deli kuyuya taş atmış, dünya yerinden oynadı. hemde hiç hoş olmayacak şekilde.
biraz daha sakin..mantıklı ve medeni düşünceler çerçevesinde bakmak lazım olaya.
2 şerefsizin oyunu yüzünden, konu medeniyetler çatışmasına dönmek üzeredir.
lütfen dikkat edelim..

I

iyiyiz

Misafir
la ya,savas cikacak nerdeyse : ) Bu saydiginiz firmalarin ne sucu varki,bir iki gerizekali provakatör gazetecinin galeyanina geliyoruz.Bizde sanki cok büyük bir deviz ya ambargo koyucaz nerdeyse :D Kinder e ambarga koyucan cinder cukulatasi 100 ken 1000 oolucak,kazigi kendi kendimize atmasini cok seviyoruz yahu.Amerikan gazeteleride böyle yapsa hepten hapi yuttuk desenize microsoft kullanma,levis giyme,hip hop dinleme,böyle cözülecek mesele degil bunlar.

metadige

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
iyiyiz' Alıntı:
la ya,savas cikacak nerdeyse : ) Bu saydiginiz firmalarin ne sucu varki,bir iki gerizekali provakatör gazetecinin galeyanina geliyoruz.Bizde sanki cok büyük bir deviz ya ambargo koyucaz nerdeyse :D Kinder e ambarga koyucan cinder cukulatasi 100 ken 1000 oolucak,kazigi kendi kendimize atmasini cok seviyoruz yahu.Amerikan gazeteleride böyle yapsa hepten hapi yuttuk desenize microsoft kullanma,levis giyme,hip hop dinleme,böyle cözülecek mesele degil bunlar.

kimsenin galeyanına geldiğimiz yok, gerek de yok. Allaha şükür kendi aklımız bize yeter.Adamlar benim peygamberime, benim dinime hakaret edecek ben de tepki gösterince provakasyona kanmış olacağım öyle mi.

1000 değil isterse 10000 olsun kimse almayınca ne farkedecek.Daha biraz önce NTV de haberlerde gösterdi, şu ana kadar ki boykot ile 1,5 milyar dolara yaklaşmış Danimarkanın kaybı, böyle biraz daha devam etsin, görelim ne oluyor.

Tutup da adamlara savaş ilan edecek halimiz yok ya, elimizden ne geliyorsa onu yaparız.

!ndream' Alıntı:
Çok çocukça. Gereksizce. Saçma.

Ben ilgilenenler için demiştim zaten, canımız çocukluk yapmak istemiş demek ki.

D

drnburak

Misafir
metadige' Alıntı:
Ben ilgilenenler için demiştim zaten, canımız çocukluk yapmak istemiş demek ki.
+1

tepkımızı bır sekılde bellı etmeye etmeye bu durumlara dustuk.Savaş cıksın ıstemıyoruz tabıkı ama sessız kalıp herseye boyun egecek degılız.Dinimizle alay etmelerine eyvallah mı dıyecegız ?

GrafikMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
drnburak' Alıntı:
+1

tepkımızı bır sekılde bellı etmeye etmeye bu durumlara dustuk.Savaş cıksın ıstemıyoruz tabıkı ama sessız kalıp herseye boyun egecek degılız.Dinimizle alay etmelerine eyvallah mı dıyecegız ?

Tabiki hayır her zaman susan sesini çıkarmayan taraf biz olamayız.
Ama yıkıcı bi şekilde yapmamalıyız bunu yaptırımlara gitmeliyiz.

Adamlar basın özgürlüğünü savunuyorlar.Ama aynı şey sizin peygamberinize yapıldığında tepkiniz ne olurdu sorusuna cevap vermek bile istemiyorlar.
Herkesin amacı belli müslüman alemini terörist olarak dünyaya ilan etmek.
Buna dur demeliyiz ve bir yerden başlamalıyız..

Saygılar..

B

bedafocb

Misafir
boykota kesinlikle katılıyorum....Danimarka bu boykottan büyük zarar görecektir...Dikkat ederseniz bütün ürünlerinin logolarının altında arapça da yazıyor, demekki büyük pazarlarından biri de arap ülkeleri yani müslümanlar....

D

drnburak

Misafir
w e b m a s t e r l a r ! projemı desteklemek ıcın tasın altına elınızı koymak ıcın lutfen kontaga gecın ve yayına sokalım kiniyoruz.com u.... msn:[email protected]

I

iyiyiz

Misafir
- rep i kapmisim,demek din düsmani olarak görüldü yazdiklarim,bu - rep i veren arkadasin anlayisini ayakta alkisliyorum.

E

Expert

Misafir
Ben de anlayamadım bunu.Olayı gazete yapıyor,sen gidip çikolata almıyorsun.Çikolatanın suçu nedir.Almayacaksanız gazeteyi almayın.

Bi de olaya senin peygamberin,benim peygamberim şeklinde bakmamak gerekir.Sonuçta Hz Muhammed herkesin peygamberi (öyle değil miydi?).O adamda Hz Muhammedin yasağına karşı gelmiştir.Kendi bileceği iştir.

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Expert' Alıntı:
Ben de anlayamadım bunu.Olayı gazete yapıyor,sen gidip çikolata almıyorsun.Çikolatanın suçu nedir.Almayacaksanız gazeteyi almayın.

Bi de olaya senin peygamberin,benim peygamberim şeklinde bakmamak gerekir.Sonuçta Hz Muhammed herkesin peygamberi (öyle değil miydi?).O adamda Hz Muhammedin yasağına karşı gelmiştir.Kendi bileceği iştir.

h o c a m dini konularda biraz eksiksin galiba, bence biraz araştırma yap peygamberler konusunda.

ek olarak sen çikolata alma ki o çikolata o gazeteye reklam veremesin. danimarka ekonomisi bir bütün sonuçta ?

E

Expert

Misafir
zokkie' Alıntı:
h o c a m dini konularda biraz eksiksin galiba, bence biraz araştırma yap peygamberler konusunda.

ek olarak sen çikolata alma ki o çikolata o gazeteye reklam veremesin. danimarka ekonomisi bir bütün sonuçta ?

İlk öncelikle, dini konularda eksik olduğumu kabul edebilirim ama en azından Hz Muhammed'in tüm alemlerin peygamberi olduğunu biliyorum.

İkincisi, çikolatayı alma,gazeteye reklam veremesin ne kadar mantıklı birşey sizce?

Kinder çikolata kimseyi zararı olmayan,sadece çikolata üreten,ve ürettiği şey basit birşey olsa dahi işini en mükemmel şekilde yapan,yapmaya çalışan bir şirket.

Madem ortada bir haksızlık var,tepkiyi yanlış yere koyarak,biz de başka birilerine haksızlık etmiş oluruz.

Böyle konularda tepkinin gereksiz olduğunu düşünüyorum.Ama madem tepki verilecek,doğru yere verilsin.Birinin günahını, cezasını hiçbir suçu olmayan mazlum bir şirkete,onun dünyadaki binlerce çalışanına çektiremeyiz.

B

bedafocb

Misafir
1.Hz Muhammed'in tüm aleme gönderildiği doğrudur.Fakat o kişi o karikatürleri yayınlayarak O'nu peygamber olarak tanımamıştır.
2.Kinder'e yapılan boykot sadece o firmaya değil o ülkeye yapılıyor.Bir ülkenin ekonomisine yapılıyor.Danimakarka boykotlar sonrası epey zarar etmiştir. --- Terbiyesliğin bunca büyümesinin sebebi bence karikatürü yayınlayan edepsiz değil Danimarka başbakanıdolayısıyla Danimarka hükümeti dolayısıyla devletidir --...Müslümanların yaptığı ekonomik boykot da direkt olarak danimarka ekonomisi üzerine yanii... Danimarka devletinedir....
3.Kinder'in bu kadar masum bir marka olduğunu nerden biliyosunuz...?

M

mfk_1868

Misafir
ayrıca 11 eyluldede 3 kişi ucak kacırdı amerika tum muslumanları boykot etti. Suan boeing firmasında calısan musluman yoktur. Bu konudada biz duyarlı olmalıyız. Bazı kişiler konuya 2 kişinin yaptıgı birşey gibi bakıyor fakat ben bunları bilinçli yapılmış adımlar olarak goruyorum. Tabiki herkesin kendi bilecegi iştir. Eger danimarkada o yapan adam kınansa ve ozur dilense idi olaylar zaten buyumeyecekti fakat yapılan bu onaylama tavrı bu duruma sebebiyet verdi dolayısıyla danimarkanın boykot edilmesi kadar dogal birşey gormuyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5