İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Davetiyesiz Üye olanlar için... Öneri !

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
İyinet merhaba;

Bir öneride bulunmak istiyorum...

Davetiyesiz üye olanların bir kısmı ya sadece link değişimi ya da abzurt abzurt mesajlar atmak için geliyorlar... Üyre oluyorlar atacakları mesajı atıyorlar ondan sonrasıda malum zaten.

İyineti diğer forumlardan farklı yapan nedenleri hepimiz biliyoruz ! Ancak bu üyelik durumu bence forumumuza zarar getirebilir.

Bu zararı bir nebze de olsa engelemek için davetyeli üyelik de açılmalı, davetyesiz ve davetiye ile üye olanlar için farklı kurallar uygulanmalı.

Bu kurallar tartışılabilir... Ama ben bunun olması gerekliliğine inanıyorum.

Mesela şöyle birşey olabilir... Davetyesiz üye olanlar şu kadar mesajdan sonra konu açabilirler veya şu kadar bir süre online kaldığı zaman mesaj, konu açabilirler vs...

Davetiyeli üye olanlar da yetkilere direk sahip olurlar...

Bunun gibi şeyler işte...

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Üye olanlar Admin onayından geçsin bence.. Herkes onaylanmasın, kontrol edilsin!

donjuanyasin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50 msj yazdıktan sonra yada belli bi saat on olduktan sonra link değişim sayfası açılsın yani bi nevi kısıtlama gelsin böylece benim gibi yeni üyeler direk link değişime bodoslama dalmak yerine diğer içeriğe yönelir.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
YepYen Üye (Brand New Member)
0-10 mesajlı yada 0-10 gündür üye olan üyeler bu grupta yer alır
Özel Mesaj (PM) kullanamaz
Paypal E-gold bölümüne giremez
İmza ekleyemez
Kendi Üye Rütbesini değiştiremez

X

Xman

Misafir
Çok basit düşünüyorsunuz, diyelimki dediğiniz gibi oldu bazı şeyleri yapmaları için mesaj limiti kondu, bu sefer o mesaj sayısına ulaşmak için ilgili ilgisiz heyere ( sağol, çok güzel, eliene sağlık ) gibi abuk subuk mesajlar yazacaklar ve forum çöpe dönecek, bence bu iyinete daha çok zarar veriri şu anki durumdan.

dabilyu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
link değişim bölümünü görebilen ek gurup açarsanız sadece o guruba üye olanlar görebilir
böylece benimde rahatsız olduğum link değişim bölümü sadece meraklısına hitap eder

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Çok basit düşünüyorsunuz, diyelimki dediğiniz gibi oldu bazı şeyleri yapmaları için mesaj limiti kondu, bu sefer o mesaj sayısına ulaşmak için ilgili ilgisiz heyere ( sağol, çok güzel, eliene sağlık ) gibi abuk subuk mesajlar yazacaklar ve forum çöpe dönecek, bence bu iyinete daha çok zarar veriri şu anki durumdan.

Evet bu konuda haklısınız. dediğiniz gibi durumlar çıkabilir. Ama bunları önlemek de mümkün. Bu da yöneticerlin işi artık. Bu tarz mesajlara müsamma göstermezler ise bu açıdan bir sorun yaratacağını düşünmüyorum...

"dabilyu" o bölüm zaten var. Ama benim değinmek istediğim başka bir şey..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bu konuda yokmu başka bir öneri ya da görüşe sahip olan ?

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Teklifinizi yönetim bölümünde biraz değiştirerek tartışmaya açacağım.Benim önerim mesaj sınırı şeklinde olmayacak.Eğer yapılabiliyorsa yeni üyelerin belli bir süre hiç yazı yazmaması şeklinde olabilir.Yani zaman kotası konulabilir.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Teklifinizi yönetim bölümünde biraz değiştirerek tartışmaya açacağım.Benim önerim mesaj sınırı şeklinde olmayacak.Eğer yapılabiliyorsa yeni üyelerin belli bir süre hiç yazı yazmaması şeklinde olabilir.Yani zaman kotası konulabilir.

İlginize teşekkür ederim.

Dediğiniz gibi bir yöntem olabilir. Süre sınırı. Ama bir sınır bir şekilde getirilmeli diye düşünüyorum...

Ayrıca sonucu da bir şekilde bizlere bildirirseniz memnun olurum.

kolay gelsin...

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tabi ki konuyu açtım.Eğer yapılabiliyor ise buraya durumu açıklayan bir konu eklenecektir.

Ayrıca iyinet yönetimi olarak forumda kısmında belirtmiş olduğunuz önerilerin,şikayetlerin hemen hepsini kendi aramızda görüştüğümüzden kimsenin şüphesi olmasın...

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence belirli bir süre bir şey yazamadan kalmakta bir çözüm değil. üye olunsun ama admin onaylı veya üye olan paralı domainle kaydolsun

Invoker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence her pc den 1 üyelik açılabilsin. banlananın anakartı banlansın

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dediğin çözüm değil. sonuçta gelenler bir kereliğine gelmiş oluyor reklam amaçlı filan bir başka konuda yazdığım bir mesaj vardı onu burada göstermek istiyorum neler olabiliceği konusunda
--------
umarım çoluk çocuk onca bilgisiz girmez bu foruma çünkü önüne gelen 12-13 yaşındakiler sözde öğrenmek için özel measj atıp dururlar öğrenmek isteseler canla başla öğretirim ama bunlar öğrenmekten çok yaptırmaya çalışırlar abi ben beceremedim sen yap ayağına gelirler.sonrasında sitemynetten site açmış olanlar veya domain alıp forum kuranlar burda duyurmaya çalışacaklar. hele biraz öğrenseler adsense işine başlasalar hiç sormayın neler neler soracaklar uğraştıracaklar bizi. gel gelelim iyinet yöneticilerine onlara ardı arkası kesilmeyen özel mesajlar gidecek msnden görüşme isteyecekler biri birine küfrederse size yetiştirecekler kapatın adresini filan diye özel mesaj atacaklar. photoshop'u yeni öğrenmeye başlayanlar ilk çalışmam diye size hazır bir resmi biraz renklendirerek biraz blurlaştırarak ilk çalışmam adı altında sizlerden onay isteyecekler forum kirliliğini boyutunu düşünemiyorum.
--------

bunlar daha düşünebildiklerimiz daha neler olur neler

ImPaRaToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
En iyisi yine eski siteme donmek olacaktir.Davetiyeli uyelik sitemine..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi