İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DDOS EXPOLİT KORUMALI HOSTİNG ARANIYOR

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darxis ev1 le hiç çalışmadın sanırım 2 senedir ev1 leyiz ticket attığında sistem otomatik algılamazzsa fireslayerı başlatabiliyorlar senin sunucun için ayrıca ev1 de ben lisanssızroute diye bişeyde görmedim tabi bu dediğim syn saldırıları için http saldırılarını filtrelemiyor fireslayer

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
ev1 kullanan arkadaşlar öneride bulundular.

bende layer cıyım.

%100 tavsiye ederim .

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
layeredda herhangi bir koruma vs. bulunmuyor istiyorsan kendi satın aldıkları filtreleme sistemine sana aylık 50 dolara yada toptan 300 dolara ekleyebiliyorlar yada düşük seviye 1ombps bir cisco pix alabilirsin

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darxis ev1 le hiç çalışmadın sanırım 2 senedir ev1 leyiz ticket attığında sistem otomatik algılamazzsa fireslayerı başlatabiliyorlar senin sunucun için ayrıca ev1 de ben lisanssızroute diye bişeyde görmedim tabi bu dediğim syn saldırıları için http saldırılarını filtrelemiyor fireslayer

valla ben çalışmayı bıraktıktan 2 sene sonra sen çalışmaya başlamışsın, demek ki daha çok para getiren bir çakallık bulmuşlar.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ev1 kullanan arkadaşlar öneride bulundular.

bende layer cıyım.

%100 tavsiye ederim .

Merhaba,
ev1 son 1 senedir atak yapanlara karşı caresiz kalmıştır diyebiliriz. o kadar cok bu sorunu yaşayan vardıki herkez ev1`i tercih etti ilk zamanlar 100 - 200 ip block aldılar ancak botnet geliştikçe önüne geçemediler diye biliyorum. Yalnız 1 kaç sunucu üzerinden atak geliyorsa ev1 iyi bir çözümdür sizin için.

Layertechd e gelince bu aralar tesadüfmü bilmem ancak ataklara maruz kalan hep layer dc sine ait sunucular ve botnet den ziyade normal dedicated üzerinden atilan ataklarda bile çakılmaktalar.

Sayğılarımla.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
LTye saldırı alan server koymayın, adamlar beş para etmez bir ciscoyu bile 50 sefer yanlış kurdular... ayrıca firewallar şu an çok pahalı...

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
ben para konusuna değinmedim

korumasız sunucu alırsanuz aynı her yerde :)

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Korumasız host satılmasın benim gorusumce bu işi yapan tam teşekkürlü yapsın zaten ilerde ufak tefek host firmaları diker bayrağı. :) izleyelim ve görelim arkadaşlar.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Korumasız host satılmasın benim gorusumce bu işi yapan tam teşekkürlü yapsın zaten ilerde ufak tefek host firmaları diker bayrağı. :) izleyelim ve görelim arkadaşlar.

Korumadan korumaya da fark var ama.Sizin bahsettiğiniz türde bir saldırıyı engellemek için özel firewall kiralamak gerekli.Bunların ücretleri de sunucu ücretlerinden daha pahalı.Aylık en az 200-300$ arası ödeme yapmayı kabul edin bakın nasıl korunuluyor o saldırıdan.

Normal bir shared hostingden bu kadar kalite beklemeniz anlamsız.Bahsettiğiniz derecede büyük bir saldırı şu anda buldum dediğiniz sunucuya da yapılsa o sunucu da zor anlar yaşar.

Eğer o kadar büyük bir saldırı değilse de demek ki eski çalıştığınız yerler gerçekten biraz acemiymiş.

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
boyle bir anlayis yok ddos kesinlikle yemez irc ile web makinasi ayri oluncada exploit yemez diye bu kadar ucuz ve anlamsiz reklam yapmayin

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
birbir.net in eski tadının olmadığını duydum. Kullanan varsa paylaşabilirmi acaba bizimle bilgileri ?

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Degerli death ve bilhost;

Arkadaşlar acemi dediğiniz firma suan trdeki en cok musterisi olanlardan biri isim vermek istemıyorum ben zaten o firmadan ve sahibinden memnunum fazlasıyla tek sorun aşırı saldırı idi. Şaun baska bi yere geciyorum TR'de bu işi yeni yeni onem verenler var 1-2 tane 3 gun araştırdım tam teşekkürlü korumalı 2 yer cıktı. Yabancılar garanti ediyor TRdeki firmalar edemiyor onuda bırak sizi host edemeyiz diyor firmalar haklı ama bende haklıyım kardeşim teşekkürler.

okan her makına yer yemıyor diyen yalan konusur zaten..

Death

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Degerli death ve bilhost;

Arkadaşlar acemi dediğiniz firma suan trdeki en cok musterisi olanlardan biri isim vermek istemıyorum ben zaten o firmadan ve sahibinden memnunum fazlasıyla tek sorun aşırı saldırı idi. Şaun baska bi yere geciyorum TR'de bu işi yeni yeni onem verenler var 1-2 tane 3 gun araştırdım tam teşekkürlü korumalı 2 yer cıktı. Yabancılar garanti ediyor TRdeki firmalar edemiyor onuda bırak sizi host edemeyiz diyor firmalar haklı ama bende haklıyım kardeşim teşekkürler.

okan her makına yer yemıyor diyen yalan konusur zaten..

ben kimseye acemi demedim kelimesini dahi kullanmadim bu bir.
ikincisi sadece webhosting barindiran sunucuda eger ssh erisimin yoksa nasil exploit atabilirsinki ? bunu anlatmaya calistim. ircd barindirdiklari sunucularda illaki olur.eger erisim varsa olmaz diye bisi tabiiki yok. ama ssh erisimi yoksa hostlarin kesinlikle yemez. nasil yedirmeyi dusunuyorsunuz anlamadim.

okan;
ben kimsenin reklamini yapmiyorum bir ikincisi birbir in reklama ihtiyaci yok almis basini gidiyor zaten ucuncusu onceki yazimi kabataslak hizli hizli degilde yavas yavas iyice anliyarak oku anliyacaksin eminim.

exploit i calsitirman icin komut girmen lazim host un neresinden komut gireceksin ssh erisimi yoksa ? aciklarmisin.

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
apache nobody bunlar çağrışım yapar umarım illa her exploit ssh tan wgetle alınıp ssh ta derlenmiyor ordada çalıştırılmıyor eğer bir açık varsa mail serverını bile komut çalıştırır duruma getirebilirsin

Death

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
apache nobody bunlar çağrışım yapar umarım illa her exploit ssh tan wgetle alınıp ssh ta derlenmiyor ordada çalıştırılmıyor eğer bir açık varsa mail serverını bile komut çalıştırır duruma getirebilirsin
acik yok. kesinlikle atamazsin. hala sozlerimin arkasindayim. onlarin herkez gibi alip sunucuyu kullanmiyor. kerneline kadar editleyip kullaniyorlar yani is biliyorlar. bu nedenle guvenip kesinlikle diyorum cunki bayadir hizmetlerini aliyorum. gecmis yillarda istanbulda ikende o firma onlarla calisiyordum suandada ama bir kere yasamadim duymadim. anca sunucu upgrade lerinde ufak bir kesilme oluyordu o kadar. saldiri namina goremedim saldiri oluyor fakat tippingpoint ve ciscolari cok iyi bu nedenle gelende direkten donuyor.

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
böyle iddialı laflar konuşmadan önce biraz araştırmanı tavsiye ederim neyse anlamsız tartışma ortamına dönüştürmenin anlamı yok %100 güvenli serverlarda hosting keydi :)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siz hiç phpBB kullanılarak sunucuda çalıştırılan exploit görmediniz sanırım.Keşke herşey sizin düşündüğünüz kadar kolay olsa.. :)

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
geçen hafta eski sürüm bir kayako kullanan bir bayimiz yüzünden reseller serverimiz heklendi. Neyseki sadece cpanelin indexini değiştirebilmişler. Online idik düzelttik.

PHP suexecle derlenmiş safe mode on ssh portu değişmiş, diğer sağda solda görebileceğiniz neredeyse tüm yamalar/korumalar yapılmış, zaten rack911 tarafından "göz kulak olunan" kerneli cpaneli güncel mod securityisi mod evasivi bilimum klasör izni yapılmış - aylık 80 dolara- managed (ki rack911i bu alanda herkes bilir) root girişi bile olmayan makina rootlandı.

Siz burda ssh erişimi olmayan makinada nasıl komut derlenir diyorsunuz :)

heklenmeyecek yada ddostan bir şekilde çökemeyecek server yoktur. Siz yedeğinizi alın, makinayı boş bırakmayın online yöneticiniz olsun, minimum zararla çıkmaya bakın...

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Konuyu saptırmayalımda arkadaşlar önemli olan bu saolun hepinizde... Ve düşündüm birşeye karar verdim madem tam güven koruma herkes veremıyor veren siteleri yani şuan en azından benim güvenli oldugum siteyi sizlerle paylaşabilirim.

ddos koruma ( Garanti veren bi firma )

www.medyadizayn.net

Eger sizlerinde varsa yazıp yardımcı olmak istersiniz belki ha bunuda soleyim ( Reklam Amaçlı Yazmadım Saptırılmasın ) iyi çalışmalar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5