İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ddos saldirisi?

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam arkadaslar benim host hep diyor sayfama ddos saldirisi oluyor ve oluncada hostum koruma amacli sayfayi kapatiyor gece 8 saat icinde 250 gb transfer getmis ben ne yapa bilirim böyle saldiri olmasin veya hostuma ne demeliyimki saldiriyi önlesinler böyle durum olmasin...

G

geyik.net

Misafir
ustad sen siteni ddostan korumak zorunda değilsin. Ciddi bir hosting firmasından al ve unmetered b\w al. Bu sayede ddos da yesen b\w den ötürü siteni kapatmazlar. Zateb ciddi bir firma aldığı gereken firewall önlemleriyle bu saldırıları minimize edebilmelidir. *BENCE* yabancı firmaları tercih et. Aklıma şu anda gelen gisol.com var örneğin. Adamlar ciddi ve ben seviyorum onların hızını. söleyebileceklerim bu kadar :d

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim host zaten yabanci alman yeri ayrica sinirsiz trafic verilmis ama nedense böyle sorun cikiyor anlamadim getti...

tursunet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kardes ekle sana gerekli korumayı vereyim.
mail

Moderator notu: Mail adreslerinizi forum kuralları gereği yayınlamanız yasaklanmıştır

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sınırsız trafik diye birşey yoktur arkadaşlar.. Herşeyin bir sınırı vardır..

nonamez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
keske buraya ekleyesedınhde herkes faydalansaydı

G

geyik.net

Misafir
Majestic' Alıntı:
Sınırsız trafik diye birşey yoktur arkadaşlar.. Herşeyin bir sınırı vardır..

kesinlikle sınırı vardır. Ama host firmaları (güvenilirler için konuşuyorum) size b\w için unlimited vermiş ise sizin hostunuz b\w yüzünden kapatamazlar. Belki siteyi görüntülemekte zorlanabilirsiniz ama genede siteye girdiğinizde "xxx.com has reached its b\w limit." Gibilerine bi hata mesajı almazsınız.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
su b/w nedir ya? ya tabiki sinirsiz trafic yok ama bana öyle verdiler basim agirmiyor trafic yuzunden eskideki hosta her ay extra öduyordum simdiki sorunum beni sevmiyen siteme gicik kapan kisiler ddos diye saldiri yapiyor hostumda koruma amacli siteyi kapatiyor baska yolu varmi yapmiyorlarmi bilmiyorum. Bende diyomki kendim ne yapa bilirim böyle seye karsi...

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Önlemi kolay.Host firmanıza söyleyeceksiniz.Hesabınızı inceleyecekler.
Saldırı türünü tespit edip, ona göre kendileri önlem alacaklar..

İyi çalışmalar

webmasterrifo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
{{DELIKANLIM}}' Alıntı:
benim host zaten yabanci alman yeri ayrica sinirsiz trafic verilmis ama nedense böyle sorun cikiyor anlamadim getti...

Size SINIRSIZ BW veren sirketlerin serverleri uzerinden toplu mail gönderin veya ayda 1000 Gb i geçin görürsünüz varmi yokmu sinir?

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya benim demek istedim bir belirli sinir vermemisler gecince extra para vermiyorum niye kimse anlamiyor bana 300 lazimsa 350 verirler bu onlarin sorunu benim degil. Benim meselem baska beni sevmiyen hekerlemek isteyen siteyi cökertmek isteyen saldiri yapiyor ddos saldirisi diye bende hostumda care ariyoruz buna.....

P

Pco

Misafir
host saglayıcını bu pek ilgilendirmez ama firewall kurulu olması lazım serverin.

ve en önemlisi senin siteye ne yapman lazım.Bunu sen düşünüceksin benim sitemde ne var 250 gb band gidiyor. bunları nasıl korurum Ip kısıtlamasınamı gidersin 1 Ip den 3 kişimi girer artık büssürü yontem var siteleri korumak açısından bunları ogren ben bilmiyorum o kadar..

donanimmerkezi.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ddos engelleyici firewall lar var. IP banlayabiliyor. Ama ddos programları kendine binlerce client oluşturup hepsini birden saldırtabiliyor.Bunun çözümü zor.

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunun çözümü zor denmiş... peki mesela mynet gogle gibi büyük siteler ddos yemiyo onlar neden?

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ddos'un çaresi güçlü makinalar... Firewall falan hikaye. Makina güçlüyse ddos o kadar geç etki eder. Google Msn gibi firmalar süper makinalarda, büyük bağlantılarda çalışıyor. Ayrıca Bir makinadan yayın yapmadıklarından ddosta etkilemiyor. Etkilese anormal olur zaten.

Türk firmalarında eğer ddos'a uğrayan bir siteniz varsa sizi hosttan atarlar yapacak birşeyiniz yok :)

Yabancı firmalarda yayınınıza ara verir saldırılar dinince yayınınıza devam edilir. Yayınınıza ara vermelerinin nedeni ise sizin o makinayı kasıp yavaşlatmanızdır.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
VazgectimSenden' Alıntı:
bunun çözümü zor denmiş... peki mesela mynet gogle gibi büyük siteler ddos yemiyo onlar neden?

mynet ya da google kadar büyük ol.paran olsun.emrinde çalışan mühendislerin olsun.o zaman anlarsın neden olduğunu :)

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten sınırsız yazanların % 90 ı sınırsız yazıyor ancak ınceledığınzıde goruyorsunuzkı ANLIK SINIRSIZ (bunu hala kavrayamadım işte) verıyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5