İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dedicated server lazim ..

ovural

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5-10 TB trafik
xeon quadcore işlemci
8 yada 16 gb ram
2x250 yada 2x500 gb hdd
directadmin

yurt içi yurt dışı lokasyon olabilir ..

şu anki çalıştıgım yerden memnun degilim ..
destek konusunda sorun yaşamadıgınız .. destek için telefon numarasını verebilecek cesarette

(ticket sistemi deniyor ticket sisteminde 1-2 gün cevap vermiyorlar sıkıntı oluyor)

calıstıgınız saglam firmaları tavsiye edebilirmisiniz ?

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
ovural üstteki sunucuyu sağlarlar mı bilmiyorum ama Netinternet ile görüşebilirsin bu konuda ben şahsen uzun zaman kullandım destek olsun ilgi olsun her şekilde olumlu sonuç alabilirsin..

Internet-Bilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlgilenirseniz;

İrtibat Bilgilerimiz :

Telefon:
Sabit Tel : +0 368 260 44 85 ( 7/24 Arayıp Destek Alabilirsiniz )
GSM Tel : +0 554 389 02 79 ( 7/24 Arayıp Destek Alabilirsiniz )
Adres : Ada Mah. Aşiyan Koop. B/Blok 329-1 NO:6 SINOP / Merkez
Email : [email protected]
Msn : [email protected] | [email protected] (MSN Üzerinden 7/24 Yakın 3 Kişi Vardiyalı Destek Vermekteyiz.)
Skype : ibhdestek (Skype Üzerinden Müşterilerimize 00:00 - 04:00 Arası Sesli Anlatımla Destek Verilmektedir.)
Y.S. No : 484
Website : www.internetbilisim.net

Nunogomes

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
İnternet Bilişimi kalite ve teknik destek bakımından öneririm ;)

ovural

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
usta kendi sayfanız acılmıyor ????

musterilerinize nasıl destek olacaksınız ???

İlgilenirseniz;

İrtibat Bilgilerimiz :

Telefon:
Sabit Tel : +0 368 260 44 85 ( 7/24 Arayıp Destek Alabilirsiniz )
GSM Tel : +0 554 389 02 79 ( 7/24 Arayıp Destek Alabilirsiniz )
Adres : Ada Mah. Aşiyan Koop. B/Blok 329-1 NO:6 SINOP / Merkez
Email : [email protected]
Msn : [email protected] | [email protected] (MSN Üzerinden 7/24 Yakın 3 Kişi Vardiyalı Destek Vermekteyiz.)
Skype : ibhdestek (Skype Üzerinden Müşterilerimize 00:00 - 04:00 Arası Sesli Anlatımla Destek Verilmektedir.)
Y.S. No : 484
Website : www.internetbilisim.net

TürkALB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yurtdışı olarak ingiltere / rapidswitch core i7 sunucu sağlayabilirim;

Core i7 işlemci
8 gb ram
1 TB HDD
10 TB Trafik
16 adet ip
DirectAdmin

260 TL / Aylık

Msn/Mail : [email protected]
Cep tel. : +355684468218
Ofis tel. : +35542356944

ovural

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
i7 ler kaldirmiyor sistemi denedik .. 50 K giriş oluyor sitelere ve siteler 3 -4 mb boyutlarında ..

xeon dan aşagısı kaldırmıyor ..
ayrıca su an isim vermek istemiyorum ama rapidswitch den sunucu sağlayan bi firma ile calsııyorum sorunlar yasıyorum rapid den mi kaynaklı emin degilim ..

1 ay kadar araştırma yapıcam bu zaman zarfında taşımayı düşünüyorum ...

Yurtdışı olarak ingiltere / rapidswitch core i7 sunucu sağlayabilirim;

Core i7 işlemci
8 gb ram
1 TB HDD
10 TB Trafik
16 adet ip
DirectAdmin

260 TL / Aylık

Msn/Mail : [email protected]
Cep tel. : +355684468218
Ofis tel. : +35542356944

TürkALB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
i7 ler kaldirmiyor sistemi denedik .. 50 K giriş oluyor sitelere ve siteler 3 -4 mb boyutlarında ..

xeon dan aşagısı kaldırmıyor ..
ayrıca su an isim vermek istemiyorum ama rapidswitch den sunucu sağlayan bi firma ile calsııyorum sorunlar yasıyorum rapid den mi kaynaklı emin degilim ..

1 ay kadar araştırma yapıcam bu zaman zarfında taşımayı düşünüyorum ...

Eğer optimizasyon yapılmazsa tabii ki kaldırmaz, xeon bile kaldırmaz. Çok güzel bir optimizasyon ile 100 k hite erişebilirsiniz.

Rapidswitch konusuna gelince, ben aylardır çalışıyorum 2 defa sunucu kapandı, bence yurtdışında çok kaliteli bir verimerkezidir.

odin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
http://www.buuldy.com/vps.php yurtiçi lokasyon istersen arayıp görüş kendileriyle ..

İ7 8GB ram sunucuda sorun yaşayan birisi için sanırım vps önermek konuya olan uzaklıgınızı gösteriyor.

Konuya dönecek olursak 50k vbulletin sisteminizmi var? öyle ise i7 8gb kaldırır gerekli optimizasyonlar yapılara. Yüksek ihtimal database yapınız büyük oldugundan sorun yaşıyorsunuzdur 50k hiti normal şartlarda eklentiler olmadan apache web server bile rahatlıkla kaldırır.

bilgislem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Muhtemelen veri tabanı boyutunuz yüksek olmalı 2 adet sunucu ya bolerseniz yükünüzü daha mantıklı bir çözüm üretmiş olursunuz 1 adet sql server 1 adet web server şeklinde

Saygılar

ovural

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İ7 8GB ram sunucuda sorun yaşayan birisi için sanırım vps önermek konuya olan uzaklıgınızı gösteriyor.

Konuya dönecek olursak 50k vbulletin sisteminizmi var? öyle ise i7 8gb kaldırır gerekli optimizasyonlar yapılara. Yüksek ihtimal database yapınız büyük oldugundan sorun yaşıyorsunuzdur 50k hiti normal şartlarda eklentiler olmadan apache web server bile rahatlıkla kaldırır.

vbulletin degil .. haber portali .. sayfaları cacheledigimiz icin sayfaya giren cıkan olsada genelde mysql den bilgi cekilmiyor .. ancak yeni haber eklendiginde vs. apache web server var zaten .. ama optimizasyon konusunda tecrübem yok .. kurulumu datacenter dakiler yaptı ..

rapidswitch de syn, ddos saldırıları ile ilgili firewall varmıdır ? floodkoruma akti ama oda birçok normal ipyi blokluyor ..

odin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
vbulletin degil .. haber portali .. sayfaları cacheledigimiz icin sayfaya giren cıkan olsada genelde mysql den bilgi cekilmiyor .. ancak yeni haber eklendiginde vs. apache web server var zaten .. ama optimizasyon konusunda tecrübem yok .. kurulumu datacenter dakiler yaptı ..

rapidswitch de syn, ddos saldırıları ile ilgili firewall varmıdır ? floodkoruma akti ama oda birçok normal ipyi blokluyor ..

Sadece Rapidswitch degil Avrupa'daki bir çok Datacenter ddos , syn türü saldırılara karşı performans bakımından yüksek seviyede başarılı degildirler. Ancak Rapidswitch çok iyi verimezidir. Öncelikle sunucunuzu gözden geçirtmenizi tavsiye ederim optimizasyon çok önemlidir.Buna nereden başlarım derseniz öncelikle sunucu performansını düzenlemek için Apache web serverin yerine LiteSpeed teknolojisini kullanınız performansınız %100 ün üzerinde olacaktır. Bunun yanı sıra mysql ayarlarınızı my.cnf düzenlemelerini yapabilirsiniz. Cacheleme programlarını şu aşamada önermeyecegim neden derseniz Litespeed , Nginx , lighttpd gibi web serverleri başarılı bir kurulum ile uygulayabilirseniz bunlara gerek kalmayacaktır.

ovural

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MySQL optimizesini yaptığınıza emin misiniz ?

mysql optimizasyonu yapıldı .. ayrıca dedigim gibi cacheleme oldugu icin mysql çok kullanılmıyor ... ancak haber ekleme ve güncellemelerde ...

mytop cıktısında çoğu zaman 5 dakika boyunca işlem olmadıgını görüyoruz .. günde 30 haber giriliyor .. bu 30 haber icin 30 kere cacheleme yapılıyor o esnada mysql calısıyor ..

o konuda eminiz .. litespeed tavsiye edenler icin onuda kullandım gercekten güzel ama simdi o kadar para verip böyle bi sunucu aldık birde litespeed e para vermek icimden gelmiyor acıkcası .. ileride belki ..

hostturka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Okumadan yorum yapmakta üzerinize yok ..
http://www.buuldy.com/vps.php dedicated ları görebilirsin linke bakıp aldanma ..

Arkadaş için de pahalı lık konusunda bişey söyliyemem sunucunularının bulunduğu datacenter ı bildiğim ve kaliteyi bildiğim için yurtiçi lokasyonda olduğu için tekrar düşün derim istersen bi görüş farklı çözümler sunabilir ..

odin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Vermiş oldugunuz sayfanın urlsi vps olmakla beraber içerisinde yine vps ve dedicated var sanırım dedicated.php yapacak vakit bulamamış arkadaşlar. Yine verdiginiz linkteki dedicated çözümleri konu sahibinin ne yazikki ihtiyaçları ile yakından uzaktan alakalı degiller ( Linux istenmiş sitede Windows dogal olarak panel plesk directadmin degil trafik çok az fiyat çok fazla ). El hasıl çözüm olacak bir paylaşım degil bu nedenle yazmak istedim.

Konunun özüne dönecek olursak birden fazla siteniz oldugu anlaşılıyor litespeed 32$ yani ortalama 50 TL ücretle sunucu degiştirmekten ve daha pahalı sunucu almaktan kurtulabilirsiniz bunu sunucu sağlayıcınız ile görüşünüz sizi çok rahatlatacak bizlerede dua edeceksiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5