İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dilek - Şikayet Konusu!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
öncekinden iyi; soldaki karelerin anlamı nedir?

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
alışabiliriz sanırım logoya :p ama benim önerim diğer forumlardan farklı olarak iyinetin geçmişine yakışır şekilde ciddi bir site havasının logoda da belirginleştirilmesi iyi olurdu.

Webmaster forumlarının hepsi bu tarz renkli, animatif logolar ve maskotlar kullanılıyor. Bu açıdan bir farklılık yapılabilir diye düşünmüştüm. Kurumsal sade bir logo sanırım bashettiğim.

edit: güzel duruyor yaw logo konu başlıklarında falan :D

deviL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Eskisine nazaran iyi. Maskot yerine kutular daha iyi durmuş.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Logo için, arka planla bütün, kabartma şeklinde, usturuplu bi logo yapılabilir. belki güzel olabilir. olmayadabilir garantisi yok.

T

trgy

Misafir
1. soru 2. soru ve 6. sorunun cevaplarını vermiş olduk. Şimdi geldi sıra kategori düzenlemelerine.

Logonun anlamı kırmızı olanlar üyeler, turuncu olan kısım yönetici ve mavi olan kısım ise admin. :p Ben böyle yorumladım. :p

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bende fikrimi belirtmek istyiyorum. Bundan çokkkk önce yaptığım öneriyi öncelikle yinelemek istiyorum. Foruma gelen insanların %90 ' ının amacı para kazanmaksa onlara çok iyi şeyler verilebilmeli. Öncelikle insanları foruma çekip yazı yazdırabilmek için daha öncesinde de söylediğim gibi, yararlı yazı yazan kişilerin mesajlarının altına google reklamlarının çıkması sağlanabilir. Bu uygulamayı DP de ilk başlattığımda çok yarar görmüştü.. Sonrasına yeni bir fikir olarak düşündüğüm ve yapmak istediğim bir fikir daha var. Bir kategori oluşturulsun. Teknik sorular gibi mesela.. Buraya soru soran kişinin sorusuna cevap veren ilk 3 mesajdaki yada ilk mesajdaki kişinin imzasının altında adsense kodu gösterilebilsin. Bunun için yabancı bir arkadaşım 1 saatte süper bir ekletni yazmışdı eminimki türklerde bunu yapabilir..

Foruma mod ve yardımcı modlar alınabilmeli.. Ancak modlar gerçekten de yönetimden ziyade forumu canlandırmak için olmalı. Bolca konular açmalılar. Alt modlarıda teşvik edici hareketler olmalı. Mesela onlarında reklamları yayınlanmalı. Yada tamamen modlar üzerine bir olay düşünülebilir. Modların açtığı her konuda ( bilgi paylaşımı olan ) onların reklam kodları gözükebilir.

Diğer kategori ise; forumdaki yeni üyelerin açacağı konulardır. Bunlarda kolayca, moderatör onayından geçebilir ve uygunsa reklam kodlarıyla yer alabilirler. Üyelerin buraya gelme nedenleri birşeyler paylaşmakken, şüphesiz en çok ziyaretçi çeken ve üye olmayan insanların da bilgi aldığı yer arama motorudur. Bu nedenle ki, arama motorlarından gelecek ziyaretçiler de düşünülerek sorulabilecek soruları ve cevapları forumda paylaşmak gerekir. Bence iyinet artık bir kaç konuda uzmanlaşmalıdır. Örneğin çok iyi bir kod kütüphanesi yapabilir. Ücretsiz scriptlerin yada sayaç, anket v.s. gibi hizmetlerin sunulduğu bir platform haline getirilebilir.

Sürekli olarak yeni yarışmalar düzenleyerek ödüllerle üyeleri teşvik etmek gerekir. En iyi makale, en aktif üye, en iyi mod v.s. gibi..

Şüphesiz ki, forumun büyümesi bazı zorluklarıda getirecek bunların en başında maddi sıkıntı olacaktır. Hep bir şeyler yapılsın derken, bunların nereden geleceğini ve hangi parayla finanse edileceğinide söylemek lazım.. Şu üye renkleri yada R10 daki gibi grup üyelikleri almak parayla olsun.. Hosting firmaları parayla üye olsunlar ve belgelerini göndersinler. Böylece insanlar buradaki firmalara güvensin ve host alacak insanlar ilk buraya gelsin. İster bu firmaları parayla üye yapın, istersenizde her hosting üyesinden belirli alanlarda hosting alıp, yarışmalarda ödül olarak vermek için kullanın..

Düzenli yarışmalar yapılarak sponsorlar bulun. ( seo yarışması, logo yarışması, v.s. )

Paralı üyelik vermeden öcen, paralı üyelik sınırlarını belirleyin. Örneğin modlar bu kısımda çok güzel makaleler yazsın yada paralı yazılsın. Bir kaç tasarımcı yada coderle anlaşarak buradaki insanlara ücretsiz olmasada düşük maaliyetle scriptler verdirin. Bir iki seo uzmanı buradaki paralı üyelere destek olsun. PHPci, ASP ci, parkingci, adsenseci, adworscü olması zorunludur..

Aktiflik gösterin ve Ok.net gibi firmalarla anlaşarak üyelerinize kuponlar dağıtın...

Sosyal aktifitiler düzenleyerek insanların forumdan kopmalarını engelleyin ve bilgi paylaşımını yüzyüzede yapılmasını sağlayın..

Uçun biraz, iyi.net diye mail kutusu msn adresleri açın mutlaka kullanan çıkar..

Bir wiki kurup, sağlam bir bilgi kaynağı oluşturun ( iyi.net bunun için idealdir )

Yazılı bilgilerin yanı sıra farklılık yaparak görsel bilgilere yer verin. Videolar paylaşın ve mesela bu kategori için özel modlar belirleyin.. Her 10 video yükleyen için 1000 reklam gösterimi verin bedavaya..

Daha onlarca şey yazılarak forumun 1 numara olması sağlanabilir..

CeRaT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
beceriksiz_acemi 'nin verdiği fikirler mükemmel bence..

birde tema genişletilse fena olmaz

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Ayrıca üyelere havuç verilmeli , öyle rengarenk kötüydü ama yinede insanın renginin değişik olması katalizör oluyor...

T

trgy

Misafir
Çok güzel bir sistem geliyor şu an kategorileri oluşturdum. 3 adet kategorimiz var yeni. beceriksiz_acemi önerdiğin sistemi kullanacağım zaten o yönde çalışmalar yapıyordum. Belli bir kitleye moderatörlük vermek yerine adsense ile para kazanabileceği bölümde konu açma yetkisi vereceğim. Hem konu açacak paylaşımda bulunacak hem de belli bir rütbesi olmuş olacak.

Yani konu açarken sadece forum için açmayacak. Ne kadar çok dikkat çekici konu açarsa ve kaliteli yazı yazarsa o kadar para kazanmış olacak.

Sistemi şu an deniyorum. Tam olarak bittiğinde bir kaç yazı ile deneme yapacağım. Daha iyi anlaşılır olacak.

Seo yarışması ise forumu düzene soktuktan sonra düzenleyeceğim ödül 10 ile 15 bin TL arasında değişecek. Bu müjdeyi de vermiş olayım.

X

Xman

Misafir
10-15 bin lira ödüllü bir seo yarışması burayı tıklım tıklım yapacaktır, aksi düşünülemez bile ;) süper bir yarışma olacak hissediyorum..

Garintsi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yapılan yatırımlar gerçekten göz kamaştırıcı ama forum (bence) kesinlikte bu alt domainde kalmamalı. Taşınması durumunda kısa bir süreliğine Google'da sıkıntı olabilir ama sonrasında eski halini alacaktır diye düşünüyorum. İyi.net ve iyinet.com için projelerin varmış ama forumun alt domainde devam etmesi kötü olur.

velikz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende fikrimi belirtmek istyiyorum. Bundan çokkkk önce yaptığım öneriyi öncelikle yinelemek istiyorum. Foruma gelen insanların %90 ' ının amacı para kazanmaksa onlara çok iyi şeyler verilebilmeli. Öncelikle insanları foruma çekip yazı yazdırabilmek için daha öncesinde de söylediğim gibi, yararlı yazı yazan kişilerin mesajlarının altına google reklamlarının çıkması sağlanabilir. Bu uygulamayı DP de ilk başlattığımda çok yarar görmüştü.. Sonrasına yeni bir fikir olarak düşündüğüm ve yapmak istediğim bir fikir daha var. Bir kategori oluşturulsun. Teknik sorular gibi mesela.. Buraya soru soran kişinin sorusuna cevap veren ilk 3 mesajdaki yada ilk mesajdaki kişinin imzasının altında adsense kodu gösterilebilsin. Bunun için yabancı bir arkadaşım 1 saatte süper bir ekletni yazmışdı eminimki türklerde bunu yapabilir..

Foruma mod ve yardımcı modlar alınabilmeli.. Ancak modlar gerçekten de yönetimden ziyade forumu canlandırmak için olmalı. Bolca konular açmalılar. Alt modlarıda teşvik edici hareketler olmalı. Mesela onlarında reklamları yayınlanmalı. Yada tamamen modlar üzerine bir olay düşünülebilir. Modların açtığı her konuda ( bilgi paylaşımı olan ) onların reklam kodları gözükebilir.

Diğer kategori ise; forumdaki yeni üyelerin açacağı konulardır. Bunlarda kolayca, moderatör onayından geçebilir ve uygunsa reklam kodlarıyla yer alabilirler. Üyelerin buraya gelme nedenleri birşeyler paylaşmakken, şüphesiz en çok ziyaretçi çeken ve üye olmayan insanların da bilgi aldığı yer arama motorudur. Bu nedenle ki, arama motorlarından gelecek ziyaretçiler de düşünülerek sorulabilecek soruları ve cevapları forumda paylaşmak gerekir. Bence iyinet artık bir kaç konuda uzmanlaşmalıdır. Örneğin çok iyi bir kod kütüphanesi yapabilir. Ücretsiz scriptlerin yada sayaç, anket v.s. gibi hizmetlerin sunulduğu bir platform haline getirilebilir.

Sürekli olarak yeni yarışmalar düzenleyerek ödüllerle üyeleri teşvik etmek gerekir. En iyi makale, en aktif üye, en iyi mod v.s. gibi..

Şüphesiz ki, forumun büyümesi bazı zorluklarıda getirecek bunların en başında maddi sıkıntı olacaktır. Hep bir şeyler yapılsın derken, bunların nereden geleceğini ve hangi parayla finanse edileceğinide söylemek lazım.. Şu üye renkleri yada R10 daki gibi grup üyelikleri almak parayla olsun.. Hosting firmaları parayla üye olsunlar ve belgelerini göndersinler. Böylece insanlar buradaki firmalara güvensin ve host alacak insanlar ilk buraya gelsin. İster bu firmaları parayla üye yapın, istersenizde her hosting üyesinden belirli alanlarda hosting alıp, yarışmalarda ödül olarak vermek için kullanın..

Düzenli yarışmalar yapılarak sponsorlar bulun. ( seo yarışması, logo yarışması, v.s. )

Paralı üyelik vermeden öcen, paralı üyelik sınırlarını belirleyin. Örneğin modlar bu kısımda çok güzel makaleler yazsın yada paralı yazılsın. Bir kaç tasarımcı yada coderle anlaşarak buradaki insanlara ücretsiz olmasada düşük maaliyetle scriptler verdirin. Bir iki seo uzmanı buradaki paralı üyelere destek olsun. PHPci, ASP ci, parkingci, adsenseci, adworscü olması zorunludur..

Aktiflik gösterin ve Ok.net gibi firmalarla anlaşarak üyelerinize kuponlar dağıtın...

Sosyal aktifitiler düzenleyerek insanların forumdan kopmalarını engelleyin ve bilgi paylaşımını yüzyüzede yapılmasını sağlayın..

Uçun biraz, iyi.net diye mail kutusu msn adresleri açın mutlaka kullanan çıkar..

Bir wiki kurup, sağlam bir bilgi kaynağı oluşturun ( iyi.net bunun için idealdir )

Yazılı bilgilerin yanı sıra farklılık yaparak görsel bilgilere yer verin. Videolar paylaşın ve mesela bu kategori için özel modlar belirleyin.. Her 10 video yükleyen için 1000 reklam gösterimi verin bedavaya..

Daha onlarca şey yazılarak forumun 1 numara olması sağlanabilir..

Hocam sen bu işi biliyorsun.Mükemmel öneriler, bir kısmı bile yapılsa site canlanır.Benim düşüncem kısa sürede yapılması gereken ilk şey alt kategorilerin fazlalaştırılması.

Paranoia

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bölümler de genel bir düzenleme yapılması iyi olur.
Özellikle hazır uygulamalar bölümü biraz daha düzenli hale getirilebilir. Malum piyasada hazır uygulama kullanımı hat safhada. İlgi çekici hale getirilebilir.

Ne gibi derseniz;

- Vbulletin
* Genel sorunlar
* Seo/Optimizasyon
* Eklenti/hek
* Tema/Modifikasyon

- Wordpress
* Genel sorunlar
* Seo/Optimizasyon
* Eklentiler
* Temalar
.
.
.
Gibi :]

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Ana kategorilerde bir karışıklık söz konusu olduğunda alt kategorilerin açılacağından şüpheniz olmasın, ancak boş duracak bir alt kategorinin açılması pek mantıklı görünmüyor.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
düzenleme zamanları uzun galiba ileride sorun yaratabilir bir süre sonra mesajlar dünlenemesin...

T

trgy

Misafir
Düzenleme süresi yok kaldırdım. Zamanında ben de çok çekmiştim bu konudan o yüzden çoğu kişinin işine yarıyor.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Dolandırıcılık artabilir , kayıtları silip gidebilir veya kızanlar tüm paylaşımlarını silebilir gibi durumlarda yaşanabilir ama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi