İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dilek - Şikayet Konusu!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T

trgy

Misafir
Merhaba öncelikle tüm forumdaki herkesin yetkisini aldım fakat içlerinden bazı arkadaşlarımız tekrardan ekibe katılmak isterlerse kabul edeceğim. Moderatör olupta yetkisini aldıklarımdan bu doğrultuda isteği olanlar pm atsınlar ilgieneceğim.

Bu konuyu açmamdaki sebep ise tüm üyelerin isteklerini dinlemek ve herkesle birlikte bu istekleri tartışma amaçlıdır. Ben aklıma gelen bazı soruları yönelteyim sizlere bazılarının cevabını kendim verdim zaten siz de lütfen cevap yazın her soruma benim gibi.

1. Davetiye sistemi kalkmalı mı?

Kalkmamalı diyorum ben çünkü kalktığında gerçekten büyük bir facia olabilir.

2. Logo ve tema değişmeli mi?

Değiştirmeyi düşünüyorum zaten istekler de bu yönde diye düşünüyorum.

3. Site kategorilerinde yenileme çalışması yapılmalı mı?

Bu konu aslında çok önemli bir konu ben kategorilerin yeterince geniş olduğunu düşünmüyorum.

4. Hosting şirketlerine hosting rütbesi, script yazarlarına yazılımcı rütbesi, web tasarımı yapanlara tasarımcı gibi rütbe verilmeli mi?

Ben bunu çok düşündüm çoğu zaman kimin ne ile uğraştığını bilmek zor oluyor forumda bazen tasarımcı arıyorum tasarımcı bulamıyorum. Hosting firmalarında ise sağlam hosting firması arıyanlar oluyor mesela şirketlere verilecek rütbe ile bunu da çözmüş oluruz diye düşünüyorum.
Ek olarak, bu rütbe dağıtımında koşullar olacak tabiki, örnek vermek gerekirse, tasarımcı rütbesini almak istiyorsunuz fakat bunu alabilmek için en az 10 adet tasarım ile ilgili referans göstermek zorundasınız. Bu şekilde bir sistem düşündüm.

5. Ücretli üyelik düzenlenmeli mi?

Ücretli üyelikleri düzenlemeyi düşünüyorum ve ücretli üyelik kısımlarında gerçekten yenilik yapmak istiyorum. Ne gibi yenilik derseniz, oraya arşivler oluşturacağım, alanında uzman olanlardan yazılar yazmasını sağlayacağım. İster gönüllü ister ücretli. Bu şekilde de ücretli üyelik kısmını düzenlemeyi düşünüyorum.

6. Banlı üyeleri ne yapmalıyım?

Banlı üyeler konusunda bir inceleme yaptım sonucunu söylemeyeceğim çünkü ne söylersem söyliyeyim tartışma yaratacak. O yüzden 845 banlı üyeyi ne yapayım sizce. Ben bazılarının banını kaldırdım. İçinde dolandırıcı da var, haksız olarak banlanan da var, haklı olarak banlanan da var, karar veremedim açıkçası.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar benim. Gecenin 3'ünde yazdığım için yazım yanlışım anlamsız cümlelerim olabilir onun için özür dilerim şimdiden.

Son olarak haksız olarak banlandığını düşünen tanıdıklarınız varsa nicklerini belirtin açayım.

X

Xman

Misafir
İlk ben yaziyim :)

Davetiye sistemi bencede devam etmeli, kalite açısından gerekli olduğunu düşünüyorum.

Logo acilen değişmeli kimse kusura bakmasın ama berbat ötesi bir logo hiç ama hiç yakışmıyor, tema kalabilir ancak ufak görsel editlemelerle daha göz alıcı hale getirilebilir.

Yeni kategoriler için öneriler zaman içerisinde yoğunlaşacaktır diye düşünüyorum.

Özel meslek dalında ticari faaliyet gösterenler için farklı rütbe uygulaması çok fazla karmaşaya yol açabilir, şahsi kanaatim.

Ücretli üyelik mutlaka düzenlenmeli, ücrete göre rütbe, renk ve özellik ayarları yapılmalı.

Banlı üyelerden dolandırıcılık vb. ağır nedenler dışında banı olanların tamamı bir kereye mahsus komple kaldırılmalı.

İlaveten kendi düşüncelerim rep uygulaması ya tamamen kalkmalı yada çift taraflı olmalı + ve - şeklinde, ayrıca ban sistemide değişmeli kademeli uyarı cezaları yerine direk banlama sistemi gelmeli, duruma göre 1-2-3-4 gün gibi kademeli şekilde ban cezası verilmeli. Aklıma geldikçe yazmaya devam edeceğim, herkese hayırlı sabahlar ;)

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bir an önce şu çeviri problemini hallederseniz çok güzel olur.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Tek isteğim var, çocuk parkına dönmesine izin vermeyin.
Tabiki yatırım yaptınız ve geri dönmesini istiyorsunuz ancak aceleci davanırsanız, fark yaratamazsanız, herşey istediğiniz ve beklediğiniz gibi gitmeyebilir.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Kalkarsa ne olur çoklu üyelik açılması kolaylaşır. Şuan ki davetiye sistemin göre galiba herkeste bolca davetiye zaten var. Multi üyelik açmak isteyen birisi davetiye istiyorum dediği zaman zaten büyük ihtimalle birisi ona bir şekilde davetiye yollar. Diğer yönteme göre sadece biraz zaman alır. Bence her iki durumda da şuan ki davetiye dağılımına göre hemen hemen aynı durumda.

Logoyu kimseye beğenmiyor ama ben beğeniyorum. Tabi burada bir çok arkadaşımız değişmesini talep ediyor. Sonuç olarak değişmeli. Mevcut tema da korunarak bir başka tema ama özgün olmak kaydıyla yaptılabilir. Hoş olur.

Evet, kısmen de olsa yapılmalı diye düşünüyorum.

4. Hosting şirketlerine hosting rütbesi, script yazarlarına yazılımcı rütbesi, web tasarımı yapanlara tasarımcı gibi rütbe verilmeli mi?

Bu konuda xman'e bende katılıyorum.

Bir kazanç kapısı olarak görülebilir. Bu konuda işinize karışmak istemiyorum çünkü bu bence tamamen ticari bir yaklaşım olur ve verilecek olan karara saygı duyarım.

Dolandırıcılık vs... gibi hile hurda işleri yüzünden banlananların banlarına dokunulmamalı. Konuyu baltalamak vs... gibi nedenlerden dolayı banlanaların hangi mesajlarından dolayı banlandıkları incelenip aşırı hakaret, küfür gibi durumlar değilse banları kaldırılabilir. Ancak bu gibi nedenlerden dolayı banlananların banlarının kaldırılması bence hakaret edilen, dolandırılan kişilere karşı bir saygısızlık olur kanaatindeyim.

Dipnot: yeni sunucuda hız gerçekten belli oluyor.

Az önce bir hata ile karşılaştır ve "yeni mesajlar" diyince aşağıdaki hatayı verdi.

Could not find phrase 'searchfloodcheck'.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
- rep olayı başladığı an huzursuzluk çıkar çok gereksiz.

T

trgy

Misafir
Az önce peep bir öneri sundu, daha önce de kim sunduydu hatırlamıyorum ama biri daha söylemişti, digitalpoints'teki adsense sistemi ile ilgili bir öneriydi. Herkes kendi makalelerinde adsense kodu yerleştirebilecek. Bu konuda diğer arkadaşlar ne düşünüyorlar? Ben forumdaki paylaşımı oldukça artıracağına inanıyorum.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Öncelikle tekrar hayırlı olsun diyorum.

Davetiye sistemi bana göre şu an kalkmamalı. Yeni bir yönetim olduğu için huzursuzluk çıkarmak isteyenler dadanabilir, uğraşması zor olur. Her şey oturduktan sonra "belki" olabilir diyorum ben..

Logo ve tema konuları ekstra konular. Yeni bir tema yapılabilir ama mevcut tema da kalmalı. İsteyen ikinci temayı kullanır.

Siteye başka hangi kategoriler eklenebilir ki? Eksik yok gibi..

Bu hosting rütbesi olayları konusunda ben de xman'a katılıyorum. Rütbesi az olanlar yetim muamelesi görecekler ve ticaret yapmaları zor olacak. Bence i-trader olayı şu an iyi.

Ücreti üyelik bence düzenlenmemeli. Şu an için gereksiz olduğunu düşünüyorum. Zira yeni bir yönetim var, yeni bir yapılanma var ve üye olacak kişileri nasıl bu siteye çekeriz diye düşünmeliyiz. Her şey yerine oturduktan sonra ücretli üyelik yapılabilir.

Banlı üyelere bir şans daha verilmeli, gerekirse "sırf" bunun için nir moderatör bile tutulabilir, eğer aynı hatayı tekrarlarsalar süresiz banlanılırlar.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Az önce peep bir öneri sundu, daha önce de kim sunduydu hatırlamıyorum ama biri daha söylemişti, digitalpoints'teki adsense sistemi ile ilgili bir öneriydi. Herkes kendi makalelerinde adsense kodu yerleştirebilecek. Bu konuda diğer arkadaşlar ne düşünüyorlar? Ben forumdaki paylaşımı oldukça artıracağına inanıyorum.

Gayet güzel. Kişi yazdığından kazanacak. Bundan güzel ne olabilir ki..

Hatta vb4 bunun için biçilmiş kaftan :)

mhmt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8

Güzel olur. Katılımın artacağı gibi yazarların da daha iyi şeyler çıkartacağı kesin.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
yalnız şuda unutulmamalı adsense banlatmak isteyenlerde çıkacaktır. Yurt dışında nadir olsada türkiyede uyuzluk olsun diye bile tıklayacak insanlar çıkacaktır.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Ancak bu sırf para kazanmak için saçma yazılar yazan kişilerin ortaya çıkmasını da sağlayacak. 3 kelime yazıp makale diye önümüze servis eden bünyeler insanı gıcık ediyor. Bunun için ayrı bir kategori açılabilir ve bu kategorinin bir moderatörü olur. Eğer gerçekten işe yarar bir makaleyse bu bölüme açılır, saçma bir yazıysa da normal webmaster genel konular bölümüne açılır. Şahsen bu moderatörlüğe talibim :)

T

trgy

Misafir
@obk

Tabi ki onun bir kategorisi olacak iyinet arşiv gibi mesela. O kategoriye yazıları moderatör veya admin onaylı yapabilirim. Yoksa dediğin gibi birşey çıkar ortaya.

Vbulletin eklentsii yazan tanıdıklarınız varsa lütfen benimle iletişime geçmesini sağlarsanız sevinirim. Bir kaç konu daha konuşacağım o arkadaş ile.

Son bir sorum var. absürt kategorisini ücretli yapmak yerine seçmeli yapmayı düşünüyorum. Buna ne dersiniz? İlk başta açık gelecek o kategori istemeyen kapatabilecek. İlk başta açık gelmesinin sebebi ise şu, bazıları günahtır ayıptır helaldir haramdır tartışamam ama gerçekten absürt üzerinden para kazanıyor. Siteye girdiğinde baktığı ilk kategori absürt site satış vs oluyor. Bu konuda da düşüncelerinizi bekliyorum.

Akşama kadar ise mesaj yazmayacağım tüm yazılanları okuyacağım ondan sonra bir değerlendirme yapıp işlemleri tek tek uygulayacağım.

mhmt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
absürt kategorisi seçmeli olursa iyi olur. Kimileri paylaşım yapıp, kimileri alışveriş yapıp para kazandığı için seçmeli olursa iyi olur. Sonuçta forumun amacı bilgi kaynağının yanısıra e-ticaret sitesi :) Umarım herşey zamanla çok daha güzel olacaktır.

Bidc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kesinlikle kalkmamalı.

evet

Evet, kesinlikle yapılmalı ve kolay kullanımlı olamalı.

bilmiyorum

Bir çok üye para kazanabilmek için paylaşım yapmayacak yada ücretli üyelik bölümüne yapmak isteyecek ve ücretli üyeliği olmayanlar başka forumlardan medet umacak!

Tüm banlı üyelerin banlarını kaldırın. Siz yeni bir yönetim oluşturuyorsunuz. Tekrar yaparlarsa dolandırıcılık vs. banlandıklarında içiniz rahat olur burada herkes görmüş olur.

KR@LKSK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mesaj kutusu 50 ye düşürülmüş. Bence çok fazla 10 olmalı

T

trgy

Misafir
Üye gruplarını ayarlıyorum çok fazla renk vardı azaltmak gerekli biraz kimin ne olduu belli olması açısından. O yüzden bazı aksilikler olabilir.

Haymac ilgileniyorum.

deviL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
merhaba, tema default tema olarak kalmalı bence. En aşina olunan tema, dışına çıkıldığında soğutuyor forumdan. Banlı üyelerin, dolandırıcılık dışında açılmasından yanayım. Üyelere mail atılarak, forumun satışının gerçekleştirildiğinin bildirilmeside gerekmekte tabi =)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5