İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dizi siteleri kapatılıyor !

tayfun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dizifrm bir tanıdıgımındı konuda görünce simdi niye okadar sinirli oldugunu anladım : )

bybart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
benimde 20 tane video ekleyip öylece bıraktığım sitem vardı. bu son kapatılma furyasında banada uyarı gelmişti. Tüm içeriği kaldırdım bi ara fragmanlar ve özetlerden oluşan script ayarlayacağım en temizi yasal iştir hiç bulaşmayın, :) Anlamadığım olay google a dizi izle yazdığımızda 1. çıkan en ünlü site kapatılmıyor diğerleri kapanıyor. Onun yasal bir olayımı var acaba...

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlamadığım olay google a dizi izle yazdığımızda 1. çıkan en ünlü site kapatılmıyor diğerleri kapanıyor. Onun yasal bir olayımı var acaba...

Emin ol bunu hiç kimse anlamıyordur.
Telekom'un bir birimi varda, bizmi bilmiyoruz?

Hani varsa rüşvet falan verelimde, bizede dokunmasınlar.

Yasaklar Yasaklar Yasaklar...
Nereye kadar bakalım.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
canlidizi için üzüldüm, sevdiğimiz saydığımız bir arkadaşımıza aitti, büyük paralar bağlanmıştı. cana gelmesinde mala gelsin arkadaşım linkimi vermedin kapattılar bedduam tuttu heralde : ) şaka tabiki sonra küfretme sen şikayet ettin diye.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Her ne olursa olsun kapatmalara karşıyım. Birisi yasadışı bir iş yapıyorsa yapan kişiyi cezalandırmak gerekir. Ülkeyi ve ziyaretçileri değil.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Demek istediğim aslında şöyle bir şey;

Türkiye'ye dünyaya iş yaparak döviz sokabilen ender öz sermaye kobilerden birinde çalşıyorum. Dolayısıyla sık sık Avrupa ve Amerika kıtasındaki çeşitli ülkelere gidip geliyorum. Oradaki insanlar bile artık Türkiye'deki DNS ve transparent proxy üzerinden internet erişimini engellemeyi duymuşlar. Ve bununla nasıl dalga geçtiklerini tahmin edemezsiniz. Bu durumda savunma yapacak hiç bir sözüm kalmıyor.

Yetkililer bu saçmalığı maalesef ülke'nin ayıbı yapıyorlar. Bugün bir haber ajansıyla anlaşıp ücreti mukabilinde sitene bir haber koyuyorsan bile kapanma riski var (takvim örneği).

Böyle bir durumda kalkıp kapatmalar haklıdır mahkemeler ne yapsın diyen arkadaşlarımızı maalesef anlayamıyorum. Bir orta yolu olmalı bu işlerin. Dünyadaki örnekleri de incelememiz gerekli. Kapalı kutu olmak bize her zaman zarar getirecektir.

X

Xman

Misafir
Herkesin kültürü ve değerleri farklı, sizin bahsettiğiniz o ülkelerde ensest ilişki videoları internette cirit atıyor, türkiyede buna izin verirseniz toplumsal ayaklanma çıkar ne hükümet kalır ne devlet, bu sadece bir örnek, Yani duruma göre engelleme yapılması kaçınılmaz olabilir bunlada kimsenin dalga geçmesi haklı görülemez.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Lafım kişisel olarak size değil wpturkiye lütfen yanlış anlamayın veya üzerinize alınmayın. Bunlar benim kişisel görüşlerimdir. Katılanlar ve katılmayanlar elbette olacaktır.

Bugün İran, Çin ya da Somali ne ise internette o seviyeye geriliyoruz. Altyapı ne kadar dar ise kontrol egomuz o kadar geniş.

Pire için yorgan yakmak diye bir deyim vardır. Tam da onu yapıyoruz. Pireyi koca yorganın içinde bulmak zordur haklısınız. Ancak yorganı yakmak ta saçmalık. Üstelik pire'nin başka bir yorgana atlayacağını bile bile...

X

Xman

Misafir
DincerAydogdu, sende haklısın bende haklıyım, ülkemizde internet başlı başına bir muamma, bu işin uzmanlarınca düzenlenecek çok kapsamlı bir yasa çıkmadıkça bu kargaşa ortamı maalesef devam edecek. Mecliste 2 tane milletvekilinin yaptığı 2 aylık araştırmaya göre yasa çıkarırsanız biz de burada tartışır dururuz. Bir an evvel bu sektörün uzmalarınca hazırlanacak çok detaylı bir internet yasasına ihtiyacımız var.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
DincerAydogdu, sende haklısın bende haklıyım, ülkemizde internet başlı başına bir muamma, bu işin uzmanlarınca düzenlenecek çok kapsamlı bir yasa çıkmadıkça bu kargaşa ortamı maalesef devam edecek. Mecliste 2 tane milletvekilinin yaptığı 2 aylık araştırmaya göre yasa çıkarırsanız biz de burada tartışır dururuz. Bir an evvel bu sektörün uzmalarınca hazırlanacak çok detaylı bir internet yasasına ihtiyacımız var.

İşte ben de tam olarak bunu diyorum. Kesinlikle hepimizin orta yolu bu.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Site kapatılsa ne olacak ki. Sonuçta bu siteler google dan hit alıyor. "301 redirect" teknolojisi var. Yerlerini çok kısa zamanda yeni bir domainlede alabilirler.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain satışı yapan firmalar marka isimlerin alan adlarını tescillerken çok dikkatli olmalılar. Özellikle dizi, film gibi telif hakkı ile korunan ürünlerin adına açılan gayri resmi yada para odaklı siteler.

Birçok arkadaşın da dediği gibi TAPSAMLI INTERNET YASASI ŞART! Yasak değil Yasal lazım!

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dizi yapımcısımısın yani dizileri kendin yapıp sitenemi ekliyorsun diye sormak istedim birden :p hayır benim dizi sitem yokta aralarından bazen takip ettiklerim vardı biz burada bu şekilde uygulanan yaptırımlara alkış tutarsak ohoo...

ben sana dizi sitem mi var dedim arkadaşım. dizi sitem yok benim sinema sitem var. onda da çalıntı video değil sadece fragman gösteriyorum.

sorun yanıtlanmıştır umarım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5