İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dizi siteleri kapatılıyor !

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demek istediğim aslında şöyle bir şey;

Türkiye'ye dünyaya iş yaparak döviz sokabilen ender öz sermaye kobilerden birinde çalşıyorum. Dolayısıyla sık sık Avrupa ve Amerika kıtasındaki çeşitli ülkelere gidip geliyorum. Oradaki insanlar bile artık Türkiye'deki DNS ve transparent proxy üzerinden internet erişimini engellemeyi duymuşlar. Ve bununla nasıl dalga geçtiklerini tahmin edemezsiniz. Bu durumda savunma yapacak hiç bir sözüm kalmıyor.

Yetkililer bu saçmalığı maalesef ülke'nin ayıbı yapıyorlar. Bugün bir haber ajansıyla anlaşıp ücreti mukabilinde sitene bir haber koyuyorsan bile kapanma riski var (takvim örneği).

Böyle bir durumda kalkıp kapatmalar haklıdır mahkemeler ne yapsın diyen arkadaşlarımızı maalesef anlayamıyorum. Bir orta yolu olmalı bu işlerin. Dünyadaki örnekleri de incelememiz gerekli. Kapalı kutu olmak bize her zaman zarar getirecektir.

ya adam bir sürü para döküp dizi yapıyor ve senin onu tvde izlemeni istiyor ki reklam ile para kazanacak.

ama sen site açıyorsun ve senin sitene güvenen insanlar nasılsa nette izlerim deyip televizyonu pas geçebiliyor.

sen dizi yapımcısının parasını çalıyorsun, siten kapanıyor bide haklıyım mı diyeceksin.

yok özgürlük yok avrupa, avrupadaki insan kimsenin hakkını çalmıyor da o yüzden orada böyle şeyler olmuyor. sen yanlış yerden bakıyorsun olaya.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
muratmoon, tüm yazılanları okuyup öyle cevap vermenizi tavsiye ediyorum size. Yanlış algıladığınızın siz de farkına varacaksınız. Ben de sizin bahsettiklerinizden bahsediyorum. Ancak egomanyaya döndüğünün de altını çiziyorum.

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok özgürlük yok avrupa, avrupadaki insan kimsenin hakkını çalmıyor da o yüzden orada böyle şeyler olmuyor.

Avrupada telif haklarını çiğnesek kaybedeceğimiz tazminat rakamını düşünmek bile istemiyorum . Artık 1299 taksitte öderiz :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5