İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DMOZ editorluk basvurum onaylanmadi

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
DMOZ editorluk basvurum onaylanmadi, Turk sitelerini bu kadar iyi taniyan bir kisiyi neden geri cevirmis olabilirler?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DMOZ'un da tıpkı Google gibi sonu geliyor ondan olabilir mi?
geç gelen edit: orası olmazsa burası var :p

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kontrol, kabul, editörlük mekanizmaları kötü, birde insanları bir formla tanımak zor, kişisel hezeyanlar da olabilir.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hangi kategoriye başvurdun başvuru metnine ne yazdın bunları bilmeden neden reddedildiğini Larry Page ve Sergey Brin bile bilemez...

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Karşınızdaki kişiye bir güvence göstermelisiniz. Veya tanıdıklarınızın (editör olanlar) size kefil olması gerek.
Nacizane fikrim böyle

Not: Yanlış anlaşılmasın dmozla uzaktan yakından alakam yok. Bende şansımı denemiştim ordan biliyorum :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence cevabı çok basit... Gelen başvuruları incelemede ciddiyet olmamasıdır.Onaylayan kişilerin sanrımki belli kriterleri var.Bu kriterlerde bilgini, referansın dışında, arkadaşlık yada o günkü keyifleridir.Yada hiç türkiyeyi tanımıyan, siteleri bilmeyen belkide yabancı adminlerin onaylamasıdır.

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
beceriksi_acemi arkadaşım bu konuda sana tam anlamıyla katılmıyorum bir nebede olsa ciiyetsizlik olabilir fakat
bilgini, referansın dışında, arkadaşlık yada o günkü keyifleridir
bu cümleye katılmıyorum.sonuçta bende dmoz editörü olarak eçilim fakat referansımda yoktu ve arkadaşım bir tanıdığımda yoktu. ( bunu tartışmak veya muhalefet olsun diye yazmıyorum) beni alırsanız şöyle böyle yaparım gibi bir olayda olmadı tahminimce kategoride ya yeterli sayıda editör vardır ve o kategoriye editör alımı durdurulmuştur yahut forum doldurulurken bir yanlışlık yapılmış olabilir diye düşünüyorum. şimi diyeceksini ki nasıl bir yanlışlık yapılmış olabilir ? başvuru formuna kalkıpta 1900 yılında izmirde doğdum diye başlarsan malesef olmaz tabiki kısa ve öz cümlelerle kategori hakkındaki bilgilerinizi deneyimlerinizi katkıda bulunduğunuz veb sitelerini ve bu sitelerdeki durumunuu kısaca beirtin. ayrıca benden bir tavsiye referans olarak vereceğiniz siteler 3 tanedir bunların 3 ünüde doldurun kategoride listelenmemiş olmasına dikkat edin bu tavsiye edeceğiniz sitelerin başlığını ve açıklamasını sitelerden aydalanarak doldurun.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
beceriksi_acemi arkadaşım bu konuda sana tam anlamıyla katılmıyorum bir nebede olsa ciiyetsizlik olabilir fakat bu cümleye katılmıyorum.sonuçta bende dmoz editörü olarak eçilim fakat referansımda yoktu ve arkadaşım bir tanıdığımda yoktu. ( bunu tartışmak veya muhalefet olsun diye yazmıyorum) beni alırsanız şöyle böyle yaparım gibi bir olayda olmadı tahminimce kategoride ya yeterli sayıda editör vardır ve o kategoriye editör alımı durdurulmuştur yahut forum doldurulurken bir yanlışlık yapılmış olabilir diye düşünüyorum. şimi diyeceksini ki nasıl bir yanlışlık yapılmış olabilir ? başvuru formuna kalkıpta 1900 yılında izmirde doğdum diye başlarsan malesef olmaz tabiki kısa ve öz cümlelerle kategori hakkındaki bilgilerinizi deneyimlerinizi katkıda bulunduğunuz veb sitelerini ve bu sitelerdeki durumunuu kısaca beirtin. ayrıca benden bir tavsiye referans olarak vereceğiniz siteler 3 tanedir bunların 3 ünüde doldurun kategoride listelenmemiş olmasına dikkat edin bu tavsiye edeceğiniz sitelerin başlığını ve açıklamasını sitelerden aydalanarak doldurun.

bu dediklerine tamamen katılıyorum.Zaten bunları adminin doğru yerine getirdiğini farzederek yorum yapıyoruz. Sorun şurada.. Dmoza hergün binlerce başvuru var.Çok büyük sitelere sahip, referansları süper ve gerçektende dmoz ' da büyük işler yapabilecek bir çok arkadaşım, müşterim başvurmalarına rağmen alınmadılar.Buda benim dmoz ' a olan bakış açımı değişdirdi.Sorunda burada aslında.Çok büyük eksiklikler var ve bunları telafi edebilecek büyük güçleri ( kaliteli ve bilgili yöneticileri ) kadrolarına dahil etmiyorlar.Dmoz bunu bilerek yapmaz.Bu durumdada iki şey söz konusu..
1. Türkiye ' yi tanımıyan editörler onay veriyor,
2. Editörleri inceleyenler türkse keyiflerince kabul ediyor.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başvurduğunuz alt kategorinin admini yani birkaç kategori üstünüz sizi sevmiyorda olabilir.

Bende başvurmuştum ve 2 link sitemde dmoz da kayıtlı. Benide 2-3 ay sonra reddettiler. Anlamadım sebebini ama bir daha da başvurmadım açıkçası. Ukalalık gibi anlaşılmasın öyle biri değilim genelde bilir herkes ama beni reddediyorlarsa bu işten anlamıyorlar diye vazgeçtim zaten.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Eskiden iyinet Toplist kategorisinde yer alirdi, yeniden eklenmesi icin basvuru yaptim, eklenmedi.

Ayni sekilde forum da eklenmedi.

Heralde dmoz'da bizi sevmeyen birileri var.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kimsenin seni sevip sevmeyecegini değil , ilk önce birbirinden farklı kişilere denk gelmiş olabilceğini düşünmelisin... Dün Başka bir adam onaylarken , bugün başka bir adam onaylamaz... Ben sitelerim için başvururken aynı olaya denk geldim , onaylanmayan sitem belli bir süre sora tekrar başvurdugumda onaylandı...

Bu arada Türk Sitelerini bu kadar iyi tanıdığını neye göre düşünüyorsun ? Toplistin olduğu için mi ?

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu arada Türk Sitelerini bu kadar iyi tanıdığını neye göre düşünüyorsun ? Toplistin olduğu için mi ?

Hmm, haklısın benimde aklım bu konuya takıldı.. Türk sitelerini çok iyi tanıma neye göre ölçülüyor gerçekten, bizimle paylaşırmısın iyinet?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Hmm, haklısın benimde aklım bu konuya takıldı.. Türk sitelerini çok iyi tanıma neye göre ölçülüyor gerçekten, bizimle paylaşırmısın iyinet?

sanırım bu soruyu cevaplamak için iyinet olmak gerekmez :) Burada yüzlerce webmaster var ve hepsi burada sitelerini, bilgilerini, tecrübelerini yeri geldiğinde hilelerini paylaşıyor.. bu ortamda her mesajı inceleyen birini türk internetini tanıması bencede çok doğaldır..

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
O zaman bu forumdaki herkes çok iyi tanıyor Türk internetini beceriksiz_acemi.Çünkü herkes online olduğu sürenin tamamına yakınını burda geçiriyor .. Demekki Türk internetini çok iyi tanıyan çok kişi olduğu için herkesin editörlüğü kabul olmuyor .. Doğru mu düşünüyorum senin mantıkla ?

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
O zaman bu forumdaki herkes çok iyi tanıyor Türk internetini beceriksiz_acemi.Çünkü herkes online olduğu sürenin tamamına yakınını burda geçiriyor .. Demekki Türk internetini çok iyi tanıyan çok kişi olduğu için herkesin editörlüğü kabul olmuyor .. Doğru mu düşünüyorum senin mantıkla ?

Tam ben söylicektim :)
+1905

Kaldıki saat farkı yüzünden ve iyinet sanırım ayrı bi işte çalıştığı için forumda daha az takılıyor, yani iyinet'e oranla burda bi 150 kişi daha fazla var aynı şekilde..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5