İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dmoz.org editörlüğü

adsl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam,
dmoza editörlük için başvurmuştum,

aşağıdaki mail geldi, bu ne anlama geliyor bilen var mı acaba?

From : *************
Sent : Wednesday, January 4, 2006 4:04 AM
To : *************
Subject : Delivery Status Notification (Failure)

| | | Inbox

This is an automatically generated Delivery Status Notification.

Unable to deliver message to the following recipients, due to being unable to
connect successfully to the destination mail server.

From:
...........

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Email adresine mesajın ulaştırılamamış. Bu durumda başvuruyu yapamamış oluyorsun :(

cixmekan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gönderdigin mail servislerine ulasmamıs arkadasım tekrar dene

adsl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında bu mailden 2 gün önce alttaki mail geldi, arada herhangi bir şey yapmadan üstteki mail geldi, yapmam gereken birşey mi vardı acaba ya?

From : *************
Sent : Monday, January 2, 2006 4:04 PM
To : **********
Subject : Delivery Status Notification (Delay)

| | | Inbox

This is an automatically generated Delivery Status Notification.

THIS IS A WARNING MESSAGE ONLY.

YOU DO NOT NEED TO RESEND YOUR MESSAGE.

Delivery to the following recipients has been delayed.

From: Mehmet Bozkurt ********
To: *********
Subject: RE: opendir -

serki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2. mesajında da "tamam mesajın alındı tekrar göndermene gerek yok" diyor. Eğer bir kez daha aynı mesajı göndermeye çalışırsan dmoz editörlüğün hayal olabilir.

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Ya Editorlukten gectım Bi Editor ımız Yokmu su koskocaman iyinette eklesin turk domainler kazansın demi yardımcı olsun belki bizimde editor arkadasa yardımcı olabilcek bişeyimiz cıkar elbet yanı benım dusundugum bikac sey var sitemi eklesin karsılıksız bırakmayız... kolay gelsin basarılar varsa editor pm atabilir veya buraya yazabilir... iyi calısmalar dilerim

serki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaten sitenin içeriği bilgi içeriyorsa ve doğru kategoriye eklemişsen zaten herhangi bir kıyağa gerek olmadan siten dmoz a eklenecektir. Ama şu anda dmoz da yeterli sayıda türk editör olmadığından dolayı sitelerin eklenmesi gecikebiliyor. Bu yüzden siz de dmoz a ilgilendiğiniz kategoriler için editörlük başvurusunda bulunabilirsiniz (Tabii ki amacınız sadece kendi sienizi eklemek değil ise, çünkü dmoz'un editörlerin ilişkili olduğu siteler ile ilgili katı kuralları var)

F

fenerli

Misafir
sitemi eklesin karsılıksız bırakmayız

heryerde rüşvetle iş yapma zorunluluğunu getiren bir zihniyeti atın artık kafanızdan, ücretsiz olan bir şeye bile para veya kazanç ekleme mantığıda türkiyede var bir tek, dmoz.org başvurduktan sonra 2 ay içerisinde siteniz uygun şartlarda ise yani içerik ile hazır, şurada burada yapılıyor güncelleniyor mesajları olmayacak ve en önemlisi siteniz kapalı olmamış olacak, diyelim senin hostta problemin oldu 1 hafta ve hafta içerisinde dmoz editörü sitene baktı kapalı ise tabiki onaylamayacak.

serki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence polemiği uzatmayın, siz sitenizin her şeyini hazırlayın, içerik tamam ve tüm bağlantılar çalışır olsun. siteniz editör dmoz'a girdiği anda eklenecektir. yani 2 ay a falan gerek yok 1 günde dahi eklenebilir.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
"yanı benım dusundugum bikac sey var sitemi eklesin karsılıksız bırakmayız"
Dmoz editörü olan zaten ununu elemiş, eleğini duvara asmıştır. Böyle şeylere ihtiyacı olacağını hiç sanmıyorum (hit vs). Zaten internette pro. olarak en az 8-10 yıllık bir geçmişi vardır.

serki'ye katılıyorum. Site mutlaka ve mutlaka bitmiş ve açık olacak. Gündüz açık gece sedoda yada başka bir parkingde olmayacak. Birkaç tüyo vereyim. Dmoz'a başvuru formu doldururken spam yapar gibi ya da eski arama motorları için meta desc-key doldurur gibi olmamalı. Doğru düzgün başlıklar ve açıklama verilmeli. Mesela :

domain bilmemnesohbet.com için.
Başlık : Bilmemne Sohbet
Açıklama : Site üzerinden tarayıcı yardımıyla Java tabanlı sesli ve yazılı sohbet edilebilir.

Ama adam bunu gönderirken şöyle gönderiyor:

Başlık : Dünyanın en iyi sohbet sitesi
Açıklama : Kızlar, mızlar, manyak bi ortam. Gel bak sende gör ...
Ya da kendini arama motoruna kaydediyor sanıyor ve şöyle yapıyor
Açıklama : sohbet, chat, sesli sohbet, kızlar, cinsellik, .... derken uzatıyor da uzatıyor.

Kaliteli bir siteniz varsa mutlaka ve mutlaka ortak dizine girersiniz. Sizin başvurmanıza bile gerek kalmaz! Bu 1 gün de olabilir 2 ay'da. Tamamen rasyonel olarak başvurduğunuz dizinin yoğunluğuna ve editör sayısına/yoğunluğuna bağlı.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
serki' Alıntı:
bence polemiği uzatmayın, siz sitenizin her şeyini hazırlayın, içerik tamam ve tüm bağlantılar çalışır olsun. siteniz editör dmoz'a girdiği anda eklenecektir. yani 2 ay a falan gerek yok 1 günde dahi eklenebilir.

yalan !!

bunlar standart ve olması gerekenlerdir. Sistem hiç te ideal işlemiyor. Muhtemelen rüşvet ve kayırma ile işliyor. hadi bunu kabul etmediniz, rica ediyorum, bari sistemde bir bozukluk olduğunu kabul edin...

olayın özünü aşağıdaki mesajımda elemanların forumuna özetlemişim nasıl cevapsız ilgisiz kaldığını görün ve dmoz.org un durumunu anlayın diye forumdaki mesajın linkini gönderiyorum.

http://resource-zone.com/forum/showpost.php?p=197062&postcount=70

başlık:
http://resource-zone.com/forum/showthread.php?t=8&page=5

DMOZ = BÖLÜCÜ VE TÜRK DÜŞMANLARINA PRİM VEREN RÜŞVET VE SİSTEMSİZLİK PRENSİBİNE GÖRE ÇALIŞAN(?) LİSTE.
inanın bizim linkerler dmoz'dan daha samimi çalışıyorlar :)

Saygılar

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ReferXchange' Alıntı:
inanın bizim linkerler dmoz'dan daha samimi çalışıyorlar :)

linkerlerden bazıları kod eklemeden kabul etmiyor siteleri. Eklerseniz 1-2 gün içinde aktif ediyorlar. Kod ekleme zorunluluğu olmayan siteler ise yine aynı 1-2 gün içinde ekleniyor. Ama dmoz için kaç ay bekleyen webmaster var. DMOZ'a eklenince acaba abartıldığı kadar katkısı oluyormu ? hayır. Neden bu kadar uzun sürüyor onaylanması sitelerin diye bir soru yöneltsek editörlerimiz yetişemiyor diye bir cevap alırız. O zaman editör alın binlerce başvuru var desek ona cevap veremiyorlar. Şu anda dmoz çifte standart yapıyor

N

Nikotin

Misafir
Gamend' Alıntı:
linkerlerden bazıları kod eklemeden kabul etmiyor siteleri. Eklerseniz 1-2 gün içinde aktif ediyorlar. Kod ekleme zorunluluğu olmayan siteler ise yine aynı 1-2 gün içinde ekleniyor. Ama dmoz için kaç ay bekleyen webmaster var. DMOZ'a eklenince acaba abartıldığı kadar katkısı oluyormu ? hayır. Neden bu kadar uzun sürüyor onaylanması sitelerin diye bir soru yöneltsek editörlerimiz yetişemiyor diye bir cevap alırız. O zaman editör alın binlerce başvuru var desek ona cevap veremiyorlar. Şu anda dmoz çifte standart yapıyor

Ben editör olduğum halde diğer bölümlere başvurum kabul edilmiyor ki yeni editörleri nasıl kabul edecekler bilmiyorum :(

adsl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
site için başvurduktan sanırım 3 gün sonra siteye dmoz editörünün uğradığını gelenler kaydından görmüştüm ama 4.gün eklenmediğine göre bidahada ekleneceğini beklemek anlamsız heralde..

K

kolcu

Misafir
Ben 3-4 kez başvurdum. Sondan bir önceki başvurumda DMOX edan gelen olduğunu gördüm. Fakat eklememişlerdi sitemi.. Daha sonra benim sitemle aynı alanda yayın yapan bir site buldum. O farklı ve tahmin edemeyeceğim bir kategoriye başvurmuştu ve eklenmişti. Oraya ben de başvurdum ve 2-3 güne eklendim. :)

D

dejafu

Misafir
ben zamanında eklemeye çalıştın 2-3 kere başvuruda bulundum. Fakat sonradan kendileri eklemişler bişey anlayamadım.

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
turk editorler neden eklemıyolar. yani simdi elestiri olarak algılamasınlarda 4 cü kez basvuru yaptım yok editorlukten vazgectım siteyi eklemıyolar bi sohbet diye arıyosun alakasız mantıksız siteler küpür gibi. illa yani illagel yollaramı gitcez rica ettim kimsenin tınında deil eklicem sitede www.Sohbetli.net idi demekki adamların gozunde bişey yapamamısız veya torpilimiz az gelmis canları saolsun baska bi katagori dusunuyorum ins bakalım ekleyen cıkıcakmı cıkmıcakmı off ya hersey olay oluyor anasını satim. kolay gelsin basarılar.

serki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar anlamadığınız 2-3 veya daha fazla kez eklemenize gerek yok. şu anda world/türkçe dizininde editör sayısı çok yetersiz bu nedenle büyük gecikmeler oluyor. 1 kere eklediğinizde sisteme zaten adres kaydediliyor, daha sonraki eklemeleriniz spam olarak algılanıp spam kategorisine gönderilebilirsiniz. Maalesef tek yapabileceğiniz sitenizi "site öner" bölümünden 1 kere ekleyip beklemek. Sadece site içeriğinizde büyük değişimler olursa bir kez daha eklemeyi deneyebilirisiniz, bence spam olayı script kontrolüne yakında geçeceğinden sitenizi defalarca ekleme gibi bir olaya girişmeyin. Bütün olay editörün giriş yapıp düzenlemeye girmesi, biliyorsunuz ki dmoz bir toplist değil önce incelenecek gerekirse siteniz başka kategoriye yönlendirilerek eklenecektir.

@ bence sitedeki exe indirme olayı kaldır, javascript ile hallet. Çünkü bu tip .exe dosyaları trojan,dialer vs program içerebildikleri için tercih edilmiyor. Sadece o bile dmoz a eklenmemen için bir neden olabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5