İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dolandırıcı (Brocker) [ Admin Uyarısı Uzerine. ]

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Evet emniyetimiz artık bu konularda uzman bence Legal Olarak bazı yerlere başvurusanız bence daha iyi olur.. Hem elinizde belgeler var artık emniyet eskisi gibi değil hep gençlerden oluşuyor ve herşeyden haberleri var Şükür...

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iTrader konusunda iyinet olumlu veya olumsuz bi cevap vermedi kurulursa bu olaylar daha aza inecektir diye dusunuyorum bende

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
itrader olursa , iyinet boşu boşuna zan altında kalabilir.

neticede 10 spam üye yada anlaşmalı üye + verirse iyi itrader olacaktır satıcı... diğer tersi olur.

istismar edilebilir yani

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
mywedding e katılıyorum. bi de alışverişin doğrulanma olayı var. gittigidiyor tarzı her alışverişten ufak bi komisyon alınması belki biraz engelleyebilir istismarı

? ama, 1 milyar kazanmak için 500 ytl masraf yapacak olan da olur tabi.

yani biraz kişilikle alakalı. iyice tanımadığınız birinden alışveriş yapmayın olsun bitsin...

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
kişiliklerine de proxy uygulamış o kadar çok kişi var ki

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en iyisi bir kişiyle alıs veriş yapmak icin ilk oncelikle buraya bir konu acalım bu adam nasıl diye sonrup alıs verişinizi yaparsınız. benım dusuncem bu.

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en iyisi bir kişiyle alıs veriş yapmak icin ilk oncelikle buraya bir konu acalım bu adam nasıl diye sonrup alıs verişinizi yaparsınız. benım dusuncem bu.

itrader icin Mywedding'in soyledigi durum bunun icinde gecerli olur

itrader olursa , iyinet boşu boşuna zan altında kalabilir.

neticede 10 spam üye yada anlaşmalı üye + verirse iyi itrader olacaktır satıcı... diğer tersi olur.

istismar edilebilir yani

Mp3Powers.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iTrader olayında bazı arkadaşlar spam üye falan demiş, ben şahsen alışveriş yapacağım kişinin iTrader yorumlarını, kimlerle alışveriş yapıpta olumlu olumsuz yorum aldığını incelerim, sonuçta bir üyenin mesajlarından, mesaj sayısından ne tür bi üye olduğu rahatlıkla anlaşılabilir bence, ayrıca itrader da hangi başlık altında iletişim kurulup alışveriş yaptığınızıda yazıyorsunuz bildiğim kadarıyla, zamanla iyi satıcıların ve alıcıların iTrader yorum sayıları spam üyeyle elde edilemiyecek kadar artıcaktır, bu durumda atıyorum 112 olumlu iTrader yorumu bulunan birinede güvenmiyorsanız, paranoyasınız demektir :)

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
25 ytl icin gidip dava acsam 500ytl gider dostum :)

Öyle birşey yok CMUK var o dediğin eskiden di .. Devlet sana Avukat veriyor ve bu işlemler ücretsiz ortada dolandırıcılık var bunun üzerine herkes senin gibi gitmez yalan yanlış konuşursa daha çok dolandırılırsın UNUTMA... Artı davandan vazgeçersen Kamu Davası açılıyor o Dolandırıcının peşini bırakmıyor devlet. Ülkemizin kanunları eskisi gibi değil..

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öyle birşey yok CMUK var o dediğin eskiden di .. Devlet sana Avukat veriyor ve bu işlemler ücretsiz ortada dolandırıcılık var bunun üzerine herkes senin gibi gitmez yalan yanlış konuşursa daha çok dolandırılırsın UNUTMA... Artı davandan vazgeçersen Kamu Davası açılıyor o Dolandırıcının peşini bırakmıyor devlet. Ülkemizin kanunları eskisi gibi değil..

olabilir benim kanunlarla o kadar aram yoktur tam olarak bilmiyorum. benim tek anlamad1g1m Konu Su 25 ytl 1c1n 1nsan bu kadar duserm1 anlamad1m g1tt1.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
olabilir benim kanunlarla o kadar aram yoktur tam olarak bilmiyorum. benim tek anlamad1g1m Konu Su 25 ytl 1c1n 1nsan bu kadar duserm1 anlamad1m g1tt1.

Düşünsene günde 25 YTL den 10 kişi dolandırsa 250 YTL ve herkes senin gibi " Benim kanunlarla aram yok 25 YTL için uğraşmam" derse bu adam ilerde banka hırsızlığına, gaspa, kapkaça kadar giden bir yola gider.. Bunların önüne geçmek Kanunlar çerçevesinde olur.Bu konu ile ilgili Kanun

Nitelikli dolandırıcılık
Dolandırıcılık

MADDE 157. - (1) Hileli davranışlarla bir kimseyi aldatıp, onun veya başkasının zararına olarak, kendisine veya başkasına bir yarar sağlayan kişiye bir yıldan beş yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası verilir.

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben adama dava veya baska bişey yapmak icin bu konuyu acmadım sadece bir postta onda dolandırıcı dedigim icin adminden uyarı aldım ve bende belgeleri ile buraya biir post actım adamın dolandırıcı oldugunu soylemek icin tek amacım bu trde bilişim suclarından bugune kadar kac kişi iceri girdi soylesene.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
her suç için içeri girmek gerekmez aslında. ama dolandırıcılık caydırıcı bir cezası olması gerek bence. içeri girenden öte acaba para veya kınama cezası almış olan var mı ben onu da merak ediyorum.

bence alışveriş yapacağın kişinin kimlik bilgilerini vs. almaktan öte iki tane arkadaşından sor bu kişi nasıldır diye :?:

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
itrader bence gerekli çünkü zaten forumda güvenilirlikleri tespit edilmiş kişiler var bu arkadaşların yorumları ve puanlamaları zaten yeterli olacaktır..

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her suç için içeri girmek gerekmez aslında. ama dolandırıcılık caydırıcı bir cezası olması gerek bence. içeri girenden öte acaba para veya kınama cezası almış olan var mı ben onu da merak ediyorum.

bence alışveriş yapacağın kişinin kimlik bilgilerini vs. almaktan öte iki tane arkadaşından sor bu kişi nasıldır diye :?:

sahsen ben hiç görmedim ve duymadım onun icin boyle rahat davranıyorlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5