İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dolandırıldım

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Arkadaşlar (kişiye özel bilgiler silinmiştir) isimli kişi (kişiye özel bilgiler silinmiştir) ye bu sabah paypal bozmazı için 480 $ gönderdim, Kendisi bu forumdaki paypal bozulacak mesajımı görerek beni msn ine eklemiş, verdiğim banka hesap numarasına parayı yollamadı ve msn de beni engelledi. Yâni dolandırıldım. Bunu buraya yazmamdaki amaç, sizlere de paypal bozacağını söylerse inanmayın, benim paranın üstüne yattı, Fakat hata bende aslında, tamamen benim saflığımdan kaynaklandı, araştırmadan, kim olduğunu bilmeden parayı adama yolladım. Aynı hataya siz düşmeyin diye arkadaşın kimlik bilgilerini buraya yazdım.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Hocam paypala bildirin bu durumu (Expuse mi diyorlardı artık)

~~Edit: Dispute imiş...

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
geçmiş olsunKeşke forumda tanınmamış referansı olmayan birine para göndermeseydin. Üzücü bir durum hepimizin başına gelebilir.

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Paypal a durumu bildirdim (Dispute açtım) o parayı geri alıp alamamam umrumda değil, benim amacım daha fazla kişinin parası kaybolmasın, o yüzden bunu buraya yazdım. birkaç saatlik kazancım benim nasıl olsa, yıpratmadı beni ama durumu iyi olmayan kişileri dolandırırsa o zaman yıpranır ve üzülürüm..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Geçmiş olsun insallah bundan sonra daha dikkatli davranır, kaybettiğiniz parayıda geri alırsınız.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Geçmiş olsun. Bulunduğunuz yerin Cumhuriyet Savcılığı'na İnternet yolu ile dolandıldığınıza dair şikayette bulunabilirsiniz. Elinizdeki yazışmaları ve log.ları da delil olarak gösterebilirsiniz.
Not: Dolandırıcılar iyi konuşur, iyi giyinir, iyi görünür... (Dolandırıcı derken çirkin, kötü aksanlı kişiler beklemeyiniz.)

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla ayhan diye dolandırıcı geziyodu bu arkadaşmı bilmem. onu okudum o gün bugün ayhan isimli insanlarla iş yapmaz oldum :)

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Gecmis olsun insallah parayı gerei alabilirsiniz ve güvenilir olmayan insanlarla is yapmazsınız...

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
kendi şirketim adına çalışan özel bir avukatım var ve olayın bilincinde, yardımınız için teşekkürler fakat ben paramı geri alma arayışından ziyade o dolandırıcının reklamını yapma derdindeyim ki daha fazla kişiyi dolandırmasın. O yüzden birkaç foruma yazdım aynı yazıyı, birkaç gün boyunca 100 tane foruma yazmak istiyorum. 1 hafta sonra da google da bu kişinin adı soyadı, mail adresi, paypal mail adresi, msn adresi sorgulamalarında ilginç sonuçlar çıkmasını da sağlayacağım.

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
valla ayhan diye dolandırıcı geziyodu bu arkadaşmı bilmem. onu okudum o gün bugün ayhan isimli insanlarla iş yapmaz oldum :)
Sizin bahsettiğiniz kişi Sn. Sezer AYHAN olabilir. diğer forumlarda birçok kişi onun da hünerlerinden bahsetmişti

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar,
alışveriş yapacağınız insan forumdan da olsa kesinlikle güvenmeyin,

hukuki arkadaşımında dediği gibi;

Dolandırıcılar iyi konuşur, iyi giyinir, iyi görünür...

geçmiş olsun bir daha ki alışverişleriniz de dikkatli olmanız dileğiyle.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
İlk mesajda Talip in vermiş olduğu özel bilgiler silinmiştir.
Bu bilgilere ihtiyacı olanlar Talip ile özelden bağlantı kurabilirler.

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
İlk mesajda Talip in vermiş olduğu özel bilgiler silinmiştir.
Bu bilgilere ihtiyacı olanlar Talip ile özelden bağlantı kurabilirler.

Hocam özür dilerim sizden izin almadan adamın kimlik bilgilerini yayınladım da,
Bilmek isteyen varsa imzama tıklayarak da görebilir. Tşk.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5