İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dolar artıyor Bizim Adsense gelirleri de artıyor :)

cleiner

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Evet arkadaşlar Ekonomiye sıcak para girdi dolar gün geçtikçe şişmeye başladı.
Birçok sektörde doların bu artışına üzülüp hatta ciddi derecede zarar ederken Bizim sektörde özellikle adsenseden gelir elde eden kişiler açısından doların arttığı her kuruş bizim TL bazında gelirimizin artışına neden oluyor :)
Çifçiler yağmur duasına çıkıyor bizde dolar artış duasına mı çıksak ne yapsak :)

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
hangi kurdan çevrileceği belli olmuyor, umarım güncel kurdan çevrilir.

T

trgy

Misafir
Bunu böyle düşünmemek gerekli. Keşke dolar düşse biz 20-30 lira az alsak ama milletimiz 20-30 milyon TL fazla kazansa diye düşünsek daha doğru olur bana göre.

sevindirik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Egoistlik böyle bir şey olsa gerenk :ağla: ama dolar yükselince ben de üzülmeyenlerdenim. Hatta artsın diye dua ediyorum :utan: Çünkü tek gelir kaynağım bu ne yapabilirim :'(

cleiner

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
hangi kurdan çevrileceği belli olmuyor, umarım güncel kurdan çevrilir.

Güncelden çevirsinler Temennimiz o gerçi ben bu ay kotayı bile aşamadım :)

Bunu böyle düşünmemek gerekli. Keşke dolar düşse biz 20-30 lira az alsak ama milletimiz 20-30 milyon TL fazla kazansa diye düşünsek daha doğru olur bana göre.

Kardeşim Millete hiç üzülmüyorum. İhracatı devleti için yapan gerçekten az ancak öyle insanlara üzülürüm.

Egoistlik böyle bir şey olsa gerenk :ağla: ama dolar yükselince ben de üzülmeyenlerdenim. Hatta artsın diye dua ediyorum :utan: Çünkü tek gelir kaynağım bu ne yapabilirim :'(

Bencillik değil ki Doları speküle edecek gücüm yok kendi halinde çıkarsa sevinir azalırsa üzülürüm.

NetWork

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Ben Türk reklam veren olarak, TL bazında reklam veriyorum. Bu sebeple türkçe reklamlarda çok birşey değişmez. Eğer yabancıların reklamını yayınlıyorsanız işe yarayacaktır.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23

turgay; amiyane tabirle hamuduyla götürenleri düşününce dolar kurunun yükselmesinden web sitesi sahiplerinin adsense gelirinin bir miktar artmasını istemesi bence çok anormal değil.

TeyLor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet arkadaşlar Ekonomiye sıcak para girdi dolar gün geçtikçe şişmeye başladı.
Birçok sektörde doların bu artışına üzülüp hatta ciddi derecede zarar ederken Bizim sektörde özellikle adsenseden gelir elde eden kişiler açısından doların arttığı her kuruş bizim TL bazında gelirimizin artışına neden oluyor :)
Çifçiler yağmur duasına çıkıyor bizde dolar artış duasına mı çıksak ne yapsak :)

Hakkaten Bu Biraz Sevindirici Dolara Artar Adense Artar Guzel Napsak Bu işler Pesinemi dussek İki 3 Saglam Sirket Arkadanda , 3 -4 Mafya , Alemin KRaLLari İşkuat yok , Adam Kesme Yok , Oturdugun Yerden Tek Tikla Hesaba Paralar Kara Para Yok Temiz Para İki icerik Yaz Site yukselt, Him Guzel iş Bi dusunmek Lazım..

cAgAbA

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
13
adsenseden ne kadar kazanırsanız kazanın dolar arttıkça arabanıza koyacağınız benzin de zamlanır, alacağınız bilgisayar da, evinize girecek ekmek de...

ama bizim memleketimizin insanı böyledir; önündeki ağacı görür, arkadaki devasa ormanı görmez.

Allah, garip kulunu sevindirmek için eşeğini önce kaybettirip sonra geri buldururmuş. durum böyle olsa amenna... teşbihte hata olmaz derler, doların artışına sevinmek, sıpasını bulup eşeği kaybetmeye sevinmek gibi bir şey bu açıdan bakıldığında...

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
adsenseden ne kadar kazanırsanız kazanın dolar arttıkça arabanıza koyacağınız benzin de zamlanır, alacağınız bilgisayar da, evinize girecek ekmek de...

ama bizim memleketimizin insanı böyledir; önündeki ağacı görür, arkadaki devasa ormanı görmez.

Allah, garip kulunu sevindirmek için eşeğini önce kaybettirip sonra geri buldururmuş. durum böyle olsa amenna... teşbihte hata olmaz derler, doların artışına sevinmek, sıpasını bulup eşeği kaybetmeye sevinmek gibi bir şey bu açıdan bakıldığında...

kesinlikle katılmıyorum, ağacı da ormanı da görüyoruz çok şükür, dikkat ederseniz burada doların artması yönünde bir istek belirtilmiyor, söylenmek istenen doların artması durumunda adsense gelirlerinin de artacağı.

memleketimizin insanının zaten çoğu şeyden haberi yok, olayı memleketimizin insanına indirgersek o zaman çok farklı şeyler konuşmamız gerekiyor.

memleket meselelerinden konuşacaksak dolardaki kur artışından dolayı yükselecek adsense geliri yerine ekonomik sistemimizdeki asıl bu milletin parasını hortumlayan aktörler ve faktörlerden konuşalım o zaman.

cAgAbA

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
13
öncelikle meseleyi kişisel olarak algılamayın. genel yorumlar yapmaya çalışıyor ve kimseyi de rencide etmemeye özen gösterdiğimi düşünüyorum. bilmeden rencide ettiklerimiz varsa kusurumuza bakmasınlar

"doların artması durumunda adsense gelirlerinin de artacağı" söylenmesi gereken bir şey değil ki. ilköğretimin artık kaçıncı sınıfında öğretiliyor bilemiyorum ama çarpma işlemini bilen herkes zaten dolar artacağı zaman, dolara bağlı her getirinin türk lirası nezdindeki karşılığının, eskisine oranla daha fazla olacağını bilir.

memleket meselelerine daha fazla girmemek adına ağaç orman örneğiyle üstü kapalı meram anlatmaya çalıştık zaten. konuşmak istemeyeceğimizden değil, konuşmanın şu haliyle bir katkı sağlamayacağını bildiğimizden

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
sonra-panpa.jpg

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Hakkaten ya, nasıl olurda dolar artınca kar yapılacağı düşünülür anlamıyorum :)

Sanki manyak gibi stoklu ürün deponuz var.
Sanki deli gibi çuvalla dolarınız var.
Sanki yerli üretim yaptığınızı ihraç ediyorsunuzda
Sanki adsenseden aylık onbinlerce dolar kazanıyorsunuzda

Kalkmış dolar artıyor diye seviniyorsunuz :D
Yok artık ya bu kadarmıyız, bu mudur yani hesap kitap olayı :p

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Girişmi çıkışmı fazla buna bakılmalı .Görüldüğü üzere dışardan alım daha fazla öle oluncada doların artması değil azalması lazım bana göre.

Tabi bizim yaptıklarımız tahmin , içerdeki yatırıma, satılan fonlara ,ihracat, ithalata bakılıp en yararlı olan yapılmaya çalışılıyordur merak etmeyin.Atıp tutmak yersiz yok dolar artsın dolar azalsın artsın falan :D

Adsense de bırak kurlar için vergilendirmek için bile sallamıyorlar:D

TeyLor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hakkaten ya, nasıl olurda dolar artınca kar yapılacağı düşünülür anlamıyorum :)

Sanki manyak gibi stoklu ürün deponuz var.
Sanki deli gibi çuvalla dolarınız var.
Sanki yerli üretim yaptığınızı ihraç ediyorsunuzda
Sanki adsenseden aylık onbinlerce dolar kazanıyorsunuzda

Kalkmış dolar artıyor diye seviniyorsunuz :D
Yok artık ya bu kadarmıyız, bu mudur yani hesap kitap olayı :p

Sence Gercekten Butur İşleri Para İcinmi Yapiyorlar , Yoksa Yaptiklari Birseylerin Karsiliginimi Azda olsa Katkisinimi istiyor, Sevgili Kardesım Şunu Diyeyim , Adense Reklami Belki Kazandirmaya Bilir pek , Ama 1 Yillik Bir hosta 80 Ytl Oduyorsun Wepin Var , Siten Var Yilda Bir Kere 80 Ytl Vermisin Koyarmi Misal Veriyorum Koymaz Belki Ama O Gun Gelip Cattiginda Hay allah Hiç Yok Yere Simdi 80 Ytl Bayil Zaten Elde Avucta Yok Sirasimi Simdi Diyebılırsın Bu Lafimi Unutma Sen Deil Bir Baskasi veya Ben , Onun icin Demek istedigim Kimse Adense den Para Kazanıp Zengin Olucagimdan Deil , Bir gun Geldiginde Hay Allah Host Parasımı Vericez Birde Dememek İcindir Bu Bir Gercek Niye Reklam Aldigini ilk Once Bir dusunmek Lazım Elbette Zengin Olmak icindeil Anlatabıldımmi , Bumudur Hesap Kitap Olayi Demissin Son Cumlede , Sevgili Kardesim Simdi Sana Sorayim , Sen Adense Hesabindan Gecimmi Sagliyacagini Saniyorsun , Zengin Olmayimi Dusunuyorsun , Yoksa Yoksa Ne ?? Tabiki Yaptigin İşleri Bedevaya Getirmek Unutma Herseyin Eglence Oldugunu Kardeşş... Buyuk Oyun Buyuk PaRa Varmi , Unutmayalimki Egerki Adense Reklami Gercekten Gelir Getirseydi , Ne Mafya Birakir Ne Parasi olan , Ne Kadar Anlata bıldım Bilmiyorum , Adense Reklami Benim İcin Sadece Şunu İfade Eder , Gunu Geldiginde Hay Allah Yinemi Host Domaın Parasi Dememek İcin Adense Vardir ;) .. PaRa Kazanmak İstiyorsan ( Texsas Holdem ) Anladinmi İyi Dusun Aklini Kullan Sevgili Guzel Kardesım :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Sence Gercekten Butur İşleri Para İcinmi Yapiyorlar , Yoksa Yaptiklari Birseylerin Karsiliginimi Azda olsa Katkisinimi istiyor, Sevgili Kardesım Şunu Diyeyim , Adense Reklami Belki Kazandirmaya Bilir pek , Ama 1 Yillik Bir hosta 80 Ytl Oduyorsun Wepin Var , Siten Var Yilda Bir Kere 80 Ytl Vermisin Koyarmi Misal Veriyorum Koymaz Belki Ama O Gun Gelip Cattiginda Hay allah Hiç Yok Yere Simdi 80 Ytl Bayil Zaten Elde Avucta Yok Sirasimi Simdi Diyebılırsın Bu Lafimi Unutma Sen Deil Bir Baskasi veya Ben , Onun icin Demek istedigim Kimse Adense den Para Kazanıp Zengin Olucagimdan Deil , Bir gun Geldiginde Hay Allah Host Parasımı Vericez Birde Dememek İcindir Bu Bir Gercek Niye Reklam Aldigini ilk Once Bir dusunmek Lazım Elbette Zengin Olmak icindeil Anlatabıldımmi , Bumudur Hesap Kitap Olayi Demissin Son Cumlede , Sevgili Kardesim Simdi Sana Sorayim , Sen Adense Hesabindan Gecimmi Sagliyacagini Saniyorsun , Zengin Olmayimi Dusunuyorsun , Yoksa Yoksa Ne ?? Tabiki Yaptigin İşleri Bedevaya Getirmek Unutma Herseyin Eglence Oldugunu Kardeşş... Buyuk Oyun Buyuk PaRa Varmi , Unutmayalimki Egerki Adense Reklami Gercekten Gelir Getirseydi , Ne Mafya Birakir Ne Parasi olan , Ne Kadar Anlata bıldım Bilmiyorum , Adense Reklami Benim İcin Sadece Şunu İfade Eder , Gunu Geldiginde Hay Allah Yinemi Host Domaın Parasi Dememek İcin Adense Vardir ;) .. PaRa Kazanmak İstiyorsan ( Texsas Holdem ) Anladinmi İyi Dusun Aklini Kullan Sevgili Guzel Kardesım :)

Sen ne anlatmışsın hocam iki saat. Banane adsenseden. Oradan kazanılan neki dolar artınca sevineceksin onu demek istedim. Dolar bu hızla artarsa seneye hostinge 80 lira vermekten çok daha büyük dertlerin olacak emin ol. Henüz bunu akıl edemeyecek yaştasın ya da, neyse işte...

Ben ne diyorum sen diyosun, uyu dinlen yarın bi daha oku yazdıgımı :)

TeyLor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sen ne anlatmışsın hocam iki saat. Banane adsenseden. Oradan kazanılan neki dolar artınca sevineceksin onu demek istedim. Dolar bu hızla artarsa seneye hostinge 80 lira vermekten çok daha büyük dertlerin olacak emin ol. Henüz bunu akıl edemeyecek yaştasın ya da, neyse işte...

Ben ne diyorum sen diyosun, uyu dinlen yarın bi daha oku yazdıgımı :)

Kardes :) Bende Diyorum Adense Geliri Ne olucak Yasla Ne Alakasi Var Sanirim Sende Yanlis Anladin Benide ilgilendırmez Adenseden Banane Ne Anlatmak istedigimi Anladinmi Kardes ;)

TeyLor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aslinda Bende Seni Tam Olarak Anlamadan Yorum Yapmis Oldum , En son Yazdıgın Bir Cumle Var, Dolar Bir Dahaki Yil Yine Dolar Uzerinden Odemis Olucaz Dedigin Gibi Degisen Birseyde Olmucak Haklisin Ufacikta Olsa Adense Belkide Teselli Olabilir :) Kimileri icin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5