İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dolar'a sevinsek mi üzülsek mi?

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dolar kuru olmuş 1.17
Aylık ortalama adsenseden 1000$ gelir elde eden birini ele alırsak,
geçen sene 1700 lira alırken,şimdi 1170 lira alacak.Kayıp bir yarım milyar var ortada :)
Bu yarım milyar 1 seneede eder 6 milyar.
6 milyara eski model bir araba alınır.

Bu kadar uyuz hesaplama yeter.Şimdi, sırf teknoloji satın alan kişi için bir şey değişmiyor fakat gıda ve kişisel ihtiyacına harcayan kişi çok zarar ediyor.

Ülkenin ekonomisi adına güzel gelişmeler,insan mutlu olmuyor değil.Merak ettiğim şu ki, 1$= 1 ytl olduğunda, Türk lirası dolar ile aynı değerde mi olacak?

Bu soruma cevap bekliyorum..Sizce dolar kuru gelecek aylarda ne olur? bunuda merak ediyorum ekonomist arkadaşlar buyrunuz.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Sana daha mantikli bir oneride bulunabilirim, Turkiyede degilde git Bulgaristanda yaşa, ayda 1000$ ile paşalar gibi yaşarsın. :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Internet hizi bizimkinden daha iyi. Hayat sartlari zor. Zor oldugu icin 1000$ yetiyor :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Arkamdan ilerlemenden rahatsiz olurum şenol, buyur sen öne geç :)

M

MiNiKCaDi

Misafir
ukrayna azerbeycan kazakistan özbekistan turkmenistan gibi ülkelerde doktor maaşı 100 $ 1000 $ kazanıyosan bence oralarda yaşa :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
geleceğimizi düşünürsek sevinmek lazım tabi bu dolar böyle alt seviyelerde kalırsa hop diye tekrar 2 ye çıkacaksa şimdi azalsa ne olur azalmasa neolur zaten azalmasının nedeni ekonominin güçlenmesi değil

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Evet evet, bu durumda azerbeycan a gitmek daha mantikli, hem orada ahlak bozulmamis durumda. Azeri kizlarda cok sirin :D Bulgaristan berbat(orada okuyan arkadaslarima gore cennetmis, anladiniz siz orayi) Ayrica Azerbaycandaki internet hizi Turkiyedekinden cok daha hizli. Tam olarak hatirlayamiyorum ancak Azerbaycan altindan fiber internet hatlarindan onemli birtanesi gecmekte haliyle oradaki band genisligi cok cok daha iyiymis.. Evet arkadaslar liste yapin gidiyoruz azerbeycan a.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Merak ettiğim şu ki, 1$= 1 ytl olduğunda, Türk lirası dolar ile aynı değerde mi olacak?

Dolar Tüm dünyada değer kaybediyor, sanmayın ki YTL değer kazanıyor.
YTL nin değerini anlamak için Yen, Sterlin ve Euro ile de karşılaştırmak gerekir.

Doların, Amerika tarafından bilinçli bir şekilde düşürüldüğü söyleniyor, dış borcu rekor seviyeye ulaşan Amerika, bu yöntemle borçlarını kırpmış oluyor.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sen adsense kazancındaki yarım milyara bakıyorsun, milyon dolar ihracat yapan adam toptan kazığı eline aldı, ilk hedefiniz sofyadır ileri:)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Haklısınız aslında, bizim icin degisen bisey yok nede olsa gidelim baska memlekette yasayalim :D Orayida Türkleştirelim :)

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Sen adsense kazancındaki yarım milyara bakıyorsun, milyon dolar ihracat yapan adam toptan kazığı eline aldı, ilk hedefiniz sofyadır ileri:)

angelo gülmekden kopardın beni cok yaşa emi :D sana hak vermemek elde değil biz birkacyuz doları düşünüyoruz ihracat yapanlar ne yapsın :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Sen boşver ihracat yapanları amerika batmak üzereymiş, amerika batarsa microsoftda batar(atıyorum muhalefet olmayin sakina :) ) microsoft batarsa msn diye bişey kalmaz, msn kalmazsa sende aç kalırsın :D

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
büyük konuşmayayım ama amerika dünya üzerinde batacak en son ülkedir :) hem sen kendine bak sohbet sitelerin gümlemesin :)

herkese iyi geceler bu arada ben yattım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5